Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

זה מה שקורה לצמיג כאשר הוא מתפנצ'ר ב-160+

Aדי
שימו לב! השרשור הזה בן 7191 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כתבתי תגובה ארוכה עם עוד פרטים שהשמתי בהודעה הראשונה, אבל משום מה בא לבקר כאן הבאג של תפוז :x

ראשי פרקים:

א. נכנס מסמר לצמיג שבהתחלה חסם את האויר מלצאת, עד שקרע אותו בדופן והאויר יצא בבת אחת.

*ד"א- הצמיג שלי מקבל מלוא תשומת הלב כל שבועיים והלחץ בו קבוע על 35PSI.

ב. כל מי שאומר שה' אוהב אותי, דווקא אני והוא בכלל לא מסתדרים ואני אהיה האחרון שאסמוך עליו שיוציא אותי ממצבים כאלו, אני סומך רק על עצמי (ועל הלימוד של ראם :wink:).

ג. תיארתי לעצמי שיהיו כאן התלהמויות והטפות ממי שלא מכיר אותי מספיק, אני זה לא הכתובת.

ד. הסכנה/סיכון היחיד/ה מהמקרה הזה הם החלפת הצמיג לרזרבי בשוליים הצרים, כשכולם טסים בישורת שם ואין לך מושג מי יושב שם מאחורי ההגה.

ה. (עריכה) מקריאה יותר מעמיקה של התגובות זה עצוב לראות את הבורות של חלק מהאנשים בנושאים כאלו.

וזהו בנתיים.

ב 160? יש לך מזל יותר מאשר שכל.

אתה יודע? אני רק רועד מהפחד שלאחד מארבעת הנהגים הצעירים במשפחה שלי יהיה התענוג המפוקפק לנהוג לצידך או לצד חסרי אחריות אחרים כמוך.

בני בני בני תצא מהבועה, למזל אין שום קשר לזה.

Finger's gonna kill me.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 88
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

בני בני בני תצא מהבועה, למזל אין שום קשר לזה.

תעזוב אותך זה מזל אני קרה לי באוטו של העבודה אותו דבר אבל גלגל אחורי

בוא נגיד כך שהאוטו הפך לסביבון של חנוכה

אז היה לך מזל שלא היה גלגל אחורי

דרך אגב האוטו היה 626

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוני, אולי אני צדקן אבל העובדה שעדי התפנצר ב 160 ואצלי זה לא היה קורה.

כביש ריק? הצחקתם אותי. מה עם הנתיב הנגדי? כמה תאונות קרו כי מישהו עף לצד השני?ובכלל, כביש ריק ב 160 זה כביש עם מכוניות תוך שניה וכמה עשרות מטרים.

ובקשר למהירות בגרמניה? מה, הם צדיקים גדולים? כל כוונה להגביל את המהירות נעצרת מסיבות פוליטיות. שם אין תאונות?

אלבום התמוונות של המוסטנג 1966 והפלקון 1960 ושני אוטובוסי הטייגר 1965 ו-1975, ראו כאן:

http://www.flickr.com/photos/benihasp/

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כביש ריק? הצחקתם אותי. מה עם הנתיב הנגדי? כמה תאונות קרו כי מישהו עף לצד השני?ובכלל, כביש ריק ב 160 זה כביש עם מכוניות תוך שניה וכמה עשרות מטרים.

ובקשר למהירות בגרמניה? מה, הם צדיקים גדולים? כל כוונה להגביל את המהירות נעצרת מסיבות פוליטיות. שם אין תאונות?

בוודאי שאתה צדקן. לסוע ברכב מיושן, גם אם במצב מצויין, כזה שהבלמים, המתלים והבטיחות הפאסיבית (לא רק שאין - היא שלילית. גם להולכי רגל) והאקטיבית שלו רחוקות שנות אור מאלו של הרכבים של היום, אפילו על 80 קמ"ש, זה לא מסוכן? יש לך מושג מה יקרה למוסטנג שלך אם יתפנצ'ר לה צמיג ב-80 קמ"ש? ב-70?

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נו באמת בני... גם אם היה קורה לך ב- 120 או ב- 90 או ב- 50 בעיר הומה (ואולי עם כביש רטוב..), לא מודיעים לך מראש מתי יהיה לך פנצ'ר כזה השאלה איך תתמודד איתו.

אין כזה דבר "אצלי זה לא היה קורה" המהירות כאן לא משחקת תפקיד, הרכב היה בשליטה מלאה כל הזמן.

כמה תאונות קרו כי מישהו עף לצד השני?ובכלל, כביש ריק ב 160 זה כביש עם מכוניות תוך שניה וכמה עשרות מטרים.

זה מראה את הבורות (אם זה נשמע מסוכן, אז זה מסוכן?), אולי אתה צריך להתנסות ולהבין שפנצ'ר בצמיג הקדמי זה לא ביגדיל בשום מהירות (בצמיג האחורי זה כבר יותר מורכב).

Finger's gonna kill me.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני ראיתי פעם אחת בכביש י-ם תל אביב רנו אקספרס נוסעת מולי במהירות גבוהה, לפתע הצמיג הקדמי מתפוצץ לה וכל זה קורה באמצע סיבוב. תהרגו אותי, אני לא יודע איך הנהג וחברו יצאו מזה.

שמוליק

המכוניות שלי : Lantis-F 98 -> מאזדה מיאטה 95

המכוניות של אשתי : יונדאי אקסט 95, מאזדה 3 2006, מיאטה NB 2003, סיטרואן C3 2017

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

החלום : RX8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי תמיד מכונית חדישה שמסוגלת לנסוע מהר ומהר מאד אפילו.

דבר נוסף, אני יודע מה זה פנצ'ר במהירויות כאלה ואחרות כי גם אני חויתי. העניין הוא המסה. לאבד שליטה במהירות 90 או 100 זה סיפור אחד. לאבד ב 160 זה סיפור אחר לגמרי.

אלבום התמוונות של המוסטנג 1966 והפלקון 1960 ושני אוטובוסי הטייגר 1965 ו-1975, ראו כאן:

http://www.flickr.com/photos/benihasp/

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצחיק , ביום חמישי קרה לי בדיוק אותו הדבר בפאלקן שלי בירידות של ירושליים בצמיג קדמי ימני

ב 160 קמ"ש בערך , בסיבוב ארוך ימינה שמעתי בום חזק , כל האוטו התחיל להזרק לצדדים

היה מאד קשה לשלוט עליו ( בדיעבד הצמיג יצא בכלל מהג'אנט ) התחלתי להחליק להנאתי

באמצע כביש מהיר מזלי שהיה מאד מאוחר בלילה ומאחורי לא היו מכוניות , אחרת מי יודע

איפה הייתי היום .

הצמיג הוא פאלקן Z 502

תמונה:

P9030008.jpg

P9030009.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תגיד תודה לבורא

יצאת ממש אבל ממש בזול!!

נ.ב

אם אתה צריך צמיגים יכול לעזור

052-3980166

* צריך לבצע תמיד ברמה גבוהה יותר מאחרים זהו סימן ההיכר של מקצוען אמיתי

* המקום היחידי שבו הצלחה מופיעה לפני עבודה קשה הוא במילון

* ברגע שאתה מתחיל לדבר על מה שתעשה כשתפסיד, הפסדת

* אל תשקיע בהירהורים על העבר, אך אל תשכח אותו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחרי שקראתי בעיניין רב את כל הסיפורים שבשרשור(נסעתי 200 בקסטל,190 בגהה,210 באיילון וכולי),וכאחד שכיסה עד היום מאות אלפי קילומטרים,החל בריאו 5 טון וכלה במרצדס E500,דעו כולם שבשני מקומות אין חכמים ואין גיבורים-בכביש ובים.שמתי לב לתגובות של בני,ולתשובות שענו לו,ורציתי לומר לכולם שאין מה לעשות,עם הגיל עולה מידת האחריות.סעו בזהירות,ואם צריך,צאו 5 דקות קודם.אני לא מיתיימר להיות חיים הכט,אני לא ידוע כטרחן,אבל בכל זאת,גם אם אתם לא הורים לילדים עדיין,חישבו על המשפחות שלכם שדואגות תמיד!

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחרי שקראתי בעיניין רב את כל הסיפורים שבשרשור(נסעתי 200 בקסטל,190 בגהה,210 באיילון וכולי),וכאחד שכיסה עד היום מאות אלפי קילומטרים,החל בריאו 5 טון וכלה במרצדס E500,דעו כולם שבשני מקומות אין חכמים ואין גיבורים-בכביש ובים.שמתי לב לתגובות של בני,ולתשובות שענו לו,ורציתי לומר לכולם שאין מה לעשות,עם הגיל עולה מידת האחריות.סעו בזהירות,ואם צריך,צאו 5 דקות קודם.אני לא מיתיימר להיות חיים הכט,אני לא ידוע כטרחן,אבל בכל זאת,גם אם אתם לא הורים לילדים עדיין,חישבו על המשפחות שלכם שדואגות תמיד!

אני הורה.

עברתי קורסים לנהיגה מתקדמת.

אני שומר על תחזוקה תקינה של הרכב.

אני נוהג ברכב עם יכולת דינמית גבוהה (בלמים, אחיזה)

ואני שומר על עצמי מכל משמר ולא לוקח סיכון לא סביר

אפרופו בני, הוא נוהג לפעמים ברכב שהבטיחות שלו היא בדיחה בקנה מידה מודרני, כי היא בכלל לא היתה פרמטר בתכנון. בוודאי שלא הפאסיבית. אבל זה בסדר, כי הוא נוסע לאט.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא בדיוק מבין על מה הויכוח?!

במהירות גבוהה ככל יותר, הסיכויים שיהיה תקר פתאומי בגלגל שיגרום לחוסר שליטה מוחלטת ברכב גבוהה באותו קנה מידה.

שורה תחתונה, גם המנוסים ביותר (אותם אלה ששנים על הכביש וחרשו מאות אלפי ק"מ) יכולים שלא להצליח לייצב את הרכב לאחר התפוצצות צמיג במהירות גבוהה.נקודה.

בני תראה, הם לא צדיקים גדולים, אבל הם נוהגים על כבישים ברמה שאתה לא תראה ותכיר בארץ גם בעוד עשרות שנים.

תאונות קורות בכל מקום בעולם, אבל אם תשווה בין התאונות שלהם, (וקח בחשבון שהם נוסעים על 300 קמ"ש באוטובנים) יחסית למספר התושבים, לבין התאונות אצלנו יחסית לאוכלוסיה בישראל תראה אי שיוויון מוחלט ומצחיק.

אצלנו קורות תאונות קטלניות בכל יום שהמהירות המירבית שלנו היא 110.

אצלהם קורה אחת לכמה שיש תאונה ממש קטלנית עם הרוגים, והם בכלל נוסעים כמה מהר שהמכונית מגיע.

מעל הכל-תרבות נהיגה!!!!

זהו ה- א'-ב' של תורת הנהיגה. (ולנו אין את זה בגרוש)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמממממממממממממממממ

אני הבנתי דבר אחד מהנאמר פה:

לנסוע רק על 40 קמ"ש כי אם יתפוצץ צמיג אז נוצר חוסר שליטה מסוכן.

אני פעם נכנסתי לבור של תחלואי מעץ, יצאתי עם חצי ג'אנט וללא צמיג מהבור, והייתי במהירות שלא עברה את ה-80 קמ"ש.

החוסר היגוי שהיה לי היה מטורף, אבל זה היה כביש שומם, אז פשוט אחזתי חזק את ההגה, עד שהרכב נעצר, וחזרתי לאן שהייתי צריך עם הפנצ'ר ביחד בגלל שזה אוטו צרפתי מטומטם שכור ולא הצלחתי לפרק את הברגים עם המפתח האורגנל

אור מעבר לדלת, שירותי פריצה לבית ולרכב 24/7

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תגידו, כמה ממכם פה גרים באיזור שרון, יש להם אמא שעוסקת בהוראה, אבא שהוא מהנדס והם סיימו את הלימודים במגמה ריאלית?

כי לפי מה שאני קורא פה יש לנו בפורום לא מעט אנשים שסיימו קורס טיס! :screwy:

אנשים, סעו בזהירות.

אתם יודעים את מצב הכבישים בארץ, וסביר להניח שהפיצוץ לא נגרם באשמתכם, אבל זה לא תירוץ להצמיד את הדוושה.

גם אני אוהב לפעמים לנהוג במהירות גבוה, ונכון שאני חוטא בסטייה (מזערית - 5-10 קמ"ש, אבל עדיין סטייה וזה לא מצדיק אותה) אבל המהירויות שנרשמו פה ממש גובלות בהתאבדות לשמה.

גם אם יש לכם רישיון מספר שנים לא מבוטלות, עברתם קורס נהיגה מתקדמת ויש לכם רכב עם מיקרו-סופר-צ'ארגר-פאוור רינג'ר-מילי-וונילי תמיד תכניסו לכם לתת-מודע שיהיה תרחיש שלא תוכלו להתמודד איתו.

ולזה שאמר למר הספל היקר שיצא מהבועה (Aדי), אני מציע לך לנפץ את שלך קודם.

במקרה הזה באמת היה לך יותר מזל משכל - אל תקח את המצב כמובן מאליו "והשתלטתי על הרכב". כי בפעם הבאה זה יכול פשוט לא לקרות... ותסכים איתי לפחות על זה.

תנסה לתאר לך תרחיש אחר שיסתיים בצורה אחרת, יותר טרגדית. טרגדית לך, לאנשים שנוהגים בסמוך אליך ולרכבך (למרות שאם תכנס בסובארו סטיישן משפחתית ותהרוג את היושבים בו הדבר האחרון שיעניין אותך זה מצב הרכב שלך.

בכל אופן, זה סיפטום ישראלי: "הייתה לי תקלה, יצאתי ממנה, אני גבר גבר. השתחוו לי!"

אז ככה שזה יותר בחינוך שלנו.

ראבק אני לא מבין אותכם! אם היה קורה לי מקרה כזה (פיצוץ צמיג) הדבר האחרון שהייתי דואג לציין אותו זה שעברתי את המהירות המותרת ב60 קמ"ש ואף יותר. ולא משנה תנאיי הדרך...

בכל אופן, זוהי דעתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7191 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...