Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

זה מה שקורה לצמיג כאשר הוא מתפנצ'ר ב-160+

Aדי
שימו לב! השרשור הזה בן 7190 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ואם כבר מדברים על מקומות מבודדים ומבוקרים, איפה אני מוצא אחד כזה שלא עולה כסף?

כי אני ממש רוצה ללמוד איפה עומדים הגבולות של תת היגוי והיגוי יתר ברכב שאני נוהג בו. ולעשות את זה על כבישים ציבוריים זה מסוכן וסתם דבילי.

מצד שני לקורס נהיגה מתקדמת אין לי ממש כסף.

אנטון, שעדיין מחכה שהביטוח יגיד לו כמה השתתפות עצמי יש לו על הפגוש של היודאי גטס שהוא ריסק.

נסה למצוא מגרש אספלט גדול ריק, או אם מתאים לך עפר מהודק וישר(!)

דאג להגיע בזמנים שאין איש במקום (!!!) ולפני שאתה מתחיל להשתולל, שים לב שאין "הפתעות" על המגרש. כדאי גם לשים לב ולתכנן כל מהלך כדי שה"קורס נהיגה מתקדמת" שלך יהיה אפקטיבי. עצור, בדוק שהרכב בסדר, הסק מסקנות ותרגל שוב...

אני בזמנו מצאתי מגרש אספלט ענק ומצויין שמשמש כמגרש חניה לאורחים באחד מגני הארועים באזור המרכז. יש לציין שתקופת השימוש שלי במגרש הייתה בתקופת "בין המצרים" (כשלושה שבועות בין שבועות לתשעה באב בהם לא נערכים ארועים) כיום המגרש לא בר שימוש מאחר וכל לילה מתקיימות שם חתונות וכו'...

בכל אופן אני פשוט אמרתי את מה שאני עשיתי בעבר ולא ממליץ לך לנהוג כמוני, האחריות עליך.

:wink:

אלוהים נמצא בפרטים הקטנים :mmangel:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 88
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

כאחד שריסק מס' מכובד מאוד של רכבים , אני יוצא כאן להגנת Aדי .

אף אחד לא יודע מה יקרה . נקודה .

עוד מעט תגידו שעדיף להשאר בבית וזהו , רק שרוב התאונות קורות בבית....

160 ברכב כמו של Aדי זה ללא ספק יותר בטוח ממאזדה של כל יאשה פאשה שרק הוציא אותה מהחברה ונוסע 120 מן הסתם כמו כולם .

ככה שלפי מה שאתם אומרים כל עם ישראל הוא בני זונות , חארות , שמסכנים את כולם... אז למה אתם לא אומרים להם את זה ? אה... כי גם לכם יש מאזדה ואתם נוסעים איתה 120....

עכשיו הכל ברור !

הרכב יותר יציב , יותר מתקשר ויותר מדבר איתך כשאתה לקראת סכנה . כמובן שאני מדבר על הרנו ולא על המאזדה .

לא מתכוון להכנס כאן לוויכוח אישי , אבל אם הפחד שלכם הוא מאלו שנוסעים 160 עם רכב דיי בטוח אז אתם דיי מתנתקים מהמציאות , אחוז התאונות במקרה הזה הוא נמוך משמעותית מהאחוזים של תאונות בכל צומת שיש כאן בארץ...

Aדי , יש לך הרבה מזל , תרצה או לא אבל אתה היית אמור להסתחרר כמו מטורף לאחד ממעקי הבטיחות ( תרגעו ואל תשתוללו , גם במהירות של 100 זה אמור להיות ככה... )

לילה טוב לכם , יאשה , שכואב לו הראש מלקרוא את כל העמודים האלה

( אני דיי מתרשם מהיכולת של המוח שלי , שאני יכול אפילו לרשום עם כאב ראש כזה )

אל תשכחו,

לא משנה כמה תנהגו מהר, תמיד תוכל להגיע לכם מיני מהשוליים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גרשון, אם אתה מוצא עוד מקום כזה, שלח הודעה פרטית, אני אשמח.

אני לא ממש מחפש אבל אם אני אתקל במשהו אז בשמחה.

בכל אופן צא וחפש, אני בטוח שתמצא.

בהצלחה !

אלוהים נמצא בפרטים הקטנים :mmangel:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נסה למצוא מגרש אספלט גדול ריק, או אם מתאים לך עפר מהודק וישר(!)

דאג להגיע בזמנים שאין איש במקום (!!!) ולפני שאתה מתחיל להשתולל, שים לב שאין "הפתעות" על המגרש. כדאי גם לשים לב ולתכנן כל מהלך כדי שה"קורס נהיגה מתקדמת" שלך יהיה אפקטיבי. עצור, בדוק שהרכב בסדר, הסק מסקנות ותרגל שוב...

אני בזמנו מצאתי מגרש אספלט ענק ומצויין שמשמש כמגרש חניה לאורחים באחד מגני הארועים באזור המרכז. יש לציין שתקופת השימוש שלי במגרש הייתה בתקופת "בין המצרים" (כשלושה שבועות בין שבועות לתשעה באב בהם לא נערכים ארועים) כיום המגרש לא בר שימוש מאחר וכל לילה מתקיימות שם חתונות וכו'...

בכל אופן אני פשוט אמרתי את מה שאני עשיתי בעבר ולא ממליץ לך לנהוג כמוני, האחריות עליך.

:wink:

מה שאתה מציע זה בדיוק כמו להגיד למישהו שאין לו כסף לשיעורי שחייה להיכנס לבריכת מים רדודים וללמד את עצמו. אתה יכול לתאר לעצמך לאיזה רמה טכנית תגיע השחייה שלו ומה שווים השיעורים העצמאיים הללו.

רק חבל שאותו אוטודידקט, שחושב שהוא יודע לשחות, יגיע לים וינסה להראות מה שהוא למד. אתה יכול לנחש את התוצאות...

אי אפשר ללמד את עצמך מניסיון עצמי נהיגה מתקדמת.

צריך בשביל זה מדריך.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מוצא לנכון להעיר הערה שדווקא אינה קשורה במהירות אלא דווקא בביטחון העצמי -

חלק מהכותבים כאן חושבים כי לאחר כמה וכמה קורסים לנהיגה מתקדמת (פחות או יותר) הם הפכו לנהגי מירוץ קשוחים.

אבל - הכל בעצם בראש - אומנם תירגול סיטואציה יכול לעזור במצבי חירום - ואולם גם נגיעה באש מלמדת שהאש שורפת היא לאו דווקא מלמדת כיצד למנוע כוויה.

להערתך - קורס נהיגה מתקדמת לא הופך אף אחד לנהג מירוץ. גם לא כמה קורסים. אבל קורס בסיסי ועוד קורס מתקדם + תרגול + ניסיון הופכים אותך לנהג שיודע לנהוג, בניגוד לנהג שלא יודע לנהוג אלא יודע לתפעל רכב ברמה בסיסית.

תפעול נכון של ההגה, בלימה נכונה (גם במצב פתע), השתלטות בסיסית על החלקה (תת-היגוי, היגוי יתר), צפייה נכונה, תכנון נכון של הסיבוב, יכולת לצפות את התנהגות הרכב ועוד הם דברים שהשליטה בהם לא דורשת מאף אחד להיות שומאכר. צריך רק להשקיע (הרבה כסף, לצערי) ללמוד ולתרגל. אם מישהו שהוא לא מי יודע מה מוכשר, כמוני, יכול להגיע לזה כל אחד יכול. זה בהחלט לא בשמיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק לתגובתך התכוונתי - עודף ביטחון עצמי - ולידיעתך בשנות השבעים והשמונים נהרגו גם כמות נכבדת של נהגי מירוצים מיומנים (אני חושב לפחות כמוך:evil: ) וזאת על מסלולי מירוצים איכותיים ועם מכוניות טובות כמו שלך.

בכל מקרה נהג איכותי אינו נמדד בכמות הקורסים שעבר אלא בכמות התאונות שבהם היה מעורב.

אין לי בעיה עם כך שאתה לוקח סיכון על עצמך - זאת זכותך המלאה להימרח על כל עץ רענן בכל מהירות שתחפוץ - ואולם בכבישים הציבוריים שנוהגים גם אחרים - פשוט אל תיקח סיכון עליהם.

LOTUS ELAN PLUS 2 S130 1972, MG MIDGET 1963

CJ-7 GOLDEN EAGLE 1978, טילון ICM 1960,1962,1959....אופנוע "צבי"

וספה 1957, 1959,1963 ..."גיפ'" פורד GPW 1943..ב ס א WM20 1940 ועוד..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק לתגובתך התכוונתי - עודף ביטחון עצמי - ולידיעתך בשנות השבעים והשמונים נהרגו גם כמות נכבדת של נהגי מירוצים מיומנים (אני חושב לפחות כמוך:evil: ) וזאת על מסלולי מירוצים איכותיים ועם מכוניות טובות כמו שלך.

בכל מקרה נהג איכותי אינו נמדד בכמות הקורסים שעבר אלא בכמות התאונות שבהם היה מעורב.

אין לי בעיה עם כך שאתה לוקח סיכון על עצמך - זאת זכותך המלאה להימרח על כל עץ רענן בכל מהירות שתחפוץ - ואולם בכבישים הציבוריים שנוהגים גם אחרים - פשוט אל תיקח סיכון עליהם.

אם נתחיל מהסוף - אני לא לוקח סיכון על אף אחד - הם לוקחים סיכון עליי. כל אלה שלא בודקים לחץ אוויר בצמיגים, לא מטפלים ברכב בזמן, לא שומרים על נתיב, לא שומרים מרחק, מדברים בנייד בנהיגה ועוד ועוד.

אני גם לא יודע איפה מצאת עודף ביטחון עצמי בתגובה שלי. זה שאני יודע לבלום/להחזיק הגה נכון/לתקן תת היגוי באופן נכון מעיד על עודף ביטחון עצמי? זה אולי מעיד שאני חושב שאני מיומן יותר מהנהג ההממוצע - וזה נכון. אני עדיין לא נהג מירוצים ואפילו לא נהג מיומן - אבל אני יותר מיומן מהממוצע ובאופן משמעותי. זה לא בגלל שאני כשרוני זה בגלל שאני למדתי כיצד רכב מתנהג והרוב לא למד.

והאם זה משנה את הנהיגה שלי - כן.

זה גורם לי לשמור יותר מרחק מהנהג הממוצע שאין לו מושג עד כמה הוא לא יהיה מסוגל לעצור את הרכב שלו בזמן, לדוגמא. זה מאפשר לי לא לסטות על המכונית שלידי בפנייה, עוד דוגמא. לתכנן עקיפה באופן טוב יותר. זה אפילו עוזר לי לעולם לא לעבור קו הפרדה לבן בסיבובים, ומי שנוסע באיזור הרי ירושלים יודע עד כמה זה קשה לנהג "הממוצע".

לגבי תאונות של נהגי מירוצים - נהגי מירוצים נוסעים לא קצת אלא הרבה יותר מהר ממני ועל המגבלות של הרכבים שלהם, כשמטרה שלהם היא לסוע כמה שיותר מהר. הם לא משאירים לעצמם שולי ביטחון ומנסים למצות את יכולות הרכב עד תום. הם יכולים להרשות זאת לעצמם כי הרכבים שלהם ממוגנים וכי הם נוהגים היכן שאין תנועה. מכיוון שאני לא נוהג בתנאים הללו אני לא נוהג במהירות שלהם ולא במטרה לסוע כמה שיותר מהר, ככה שההשוואה ביני ובינם לא רלוונטית.

הניסיון להציג את הקורסים לנהיגה מתקדמת כבה"ס למשתוללי כביש בפוטנציה שרוצים לרכוש תעודת ביטוח ללא כיסוי להשתוללות העתידית שלהם בכביש זו שטות והבל רוח. אם יש משהו שיוצא מבוגרי קורסים כאלו זה נהגים שיודעים טוב מאוד שלהשתלט על רכב זה לא טריוויאלי ושהמגבלות קיימות ורצוי לא להגיע אליהם בתנאים לא מבוקרים. בעוד שהנהג הממוצע סומך בעיקר על המזל העיוור, כי אין לו מושג מה יגרום לו "לאבד את השליטה על ההגה לפתע", כמו שהעיתונים אוהבים לכתוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השתגעתם לגמרי..:mrgreen:

כולה אשכול עם תמונות של צמיג מפוצץ..

הפכתם אותו ל6 עמודים עם דיונים פילוסופיים.. :loco:

מי שמודד את התקדמותו, הצלחתו ואושרו בצורה יחסית לאחרים, לעד ישאר מתוסכל;

תמיד יהיה שכן עם גינה גדולה יותר, דשא ירוק יותר ומכסחת-דשא חדשה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השתגעתם לגמרי..:mrgreen:

כולה אשכול עם תמונות של צמיג מפוצץ..

הפכתם אותו ל6 עמודים עם דיונים פילוסופיים.. :loco:

אני משוגע עם עבר פסיכי כבר שנים.

אני לא צריך אשכול בשביל להשתגע...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7190 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...