Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

(קניית רכב) חדש ידני: סיאט איביזה מול יונדאי I20 מול פורד פיאסטה

kubic
שימו לב! השרשור הזה בן 3909 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

הרכב באופן כלליי אכן די נוח ומציע אבזור די טוב (רק מעצבן שאין מחשב דרך ואין אפשרות לנעול רכב מבפנים). לגבי אמינות - הייתי מופתע לרעה, במויחד כי הרכב הורכב בגרמניה... אבל אולי זה מקרה נקודתי (חוץ מהעניין של הגיר כמו שהבנתי). מה קצת שמחזק חשדות שזה לא מקרה נקודתי זה העובדה שפורד "זכתה"השנה במקום שני מבחינת כמות תקלות שנתגלו בדגמים שלה. אני מקווה שהדגמים שיגיעו בינואר יהיו יותר מוצלחים.

http://www.auto.co.il/%D7%9B%D7%AA%D7%91%D7%94-29348-%D7%A7%D7%95%D7%A0%D7%A1%D7%99%D7%95%D7%9E%D7%A8-%D7%A8%D7%99%D7%A4%D7%95%D7%A8%D7%98%D7%A1-%D7%A4%D7%95%D7%A8%D7%93-%D7%9C%D7%90-%D7%90%D7%9E%D7%99%D7%A0%D7%94.aspx

ולאחר מה שרשמת והניסיון שלך, היית מעדיף לקחת את האיביזה או את ה יונדאי I20 במקום הפורד?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 42
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

גם אני חושב לקנות סיאט איביזה 3 דלתות

ולא הצלחתי ממש להבין מה הבעיות שלה.

זה שיש לה פלסטיק זול,זה לא ממש מעניין.

אמינות נוחות וכו'..

זה מאוד מעניין.

אשמח לדעת אם יש מישהו בעל סיאט איביזה כל שהיא שיכול להגיד את החסרונות החשובים שלה!!

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה-i20 המחודשת מכונית מוצלחת למדי. נוחה (רכה), רמת אבזור גבוהה, חסכונית יחסית (בידני כמובן לא באוטו') נוחה מאוד לתמרון עירוני, שקטה (מבין השקטות שיש), לא ממש מהנה לנהיגה ולמעט הפרונט החביב והחדש, היא גם לא נאה במיוחד. המזגן שלה מצוין וטוב בהרבה מזה של הפיאסטה.

הפיאסטה מכונית טובה מאוד, גם מאבוזרת לא רע, נוחה ועם מתלים איכותיים מה-i20, התנהגות כביש טובה/חביבה. פחות זריזה מה-i20 וגם פחות חסכונית. בדגם האוטו' תנוחת הנהיגה לא הכי מוצלחת, בדגם הידני אין כיוון גובה למושב ולכן תבדוק טוב טוב שנוח לך לשבת (בנסיעת מבחן לא סתם באולם!), המושבים עצמם נוחים וטובים משל ה-i20 (עבורי רכים קצת מידי).

המרווח לנוסעים דומה מאוד בשתי המכוניות וכך גם תא המטען.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסיבות שלקחתי פיאסטה היו: מושבים נוחים (למרות שאין כוונון), תא מטען סביר, בטיחות, אחיזת כביש מצטיינת, וכניסת USB. לא ציפיתי שיהיו תקלות -- חשבתי שפורד עברו את השלב הזה. :-(. דוקה עכשיו הייתי עושה אחד משני דברים: או מחכה לינואר שתגיע פיאסטה חדשה עם מנוע 1.0 מוגדש, או שהיייתי לוקח את סקודה סיטיגו 75 כ"ס ידנית- אומנם לא אותו נפח תא מטען, אבל רכב נוח וחסכוני.

ולאחר מה שרשמת והניסיון שלך, היית מעדיף לקחת את האיביזה או את ה יונדאי I20 במקום הפורד?
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שאני יירד מהאיביזה בעיקר בגלל שהסוכן טוען שאי אפשר להשיג עליה נסיעת מבחן, ולי יש בעיה לקנות רכב שלא נהגתי בו, ובנוסף קיימות המון איביזות ביד 2 עם קילומטרז נמוך ומחיר מצחיק, בקיצור תהיה בעיה למכור אותה במחיר סביר בהמשך.

מה שכן, מתמודדת חדשה נכנסה לתמונה אחרי שחבר מהעבודה המליץ עלייה מניסיון אישי, אופל קורסה החדשה. מניסיונו הוא טוען שהיא נוחה מהירה וחסכונית, מקווה שמחר אני אעשה עלייה סיבוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסיבות שלקחתי פיאסטה היו: מושבים נוחים (למרות שאין כוונון), תא מטען סביר, בטיחות, אחיזת כביש מצטיינת, וכניסת USB. לא ציפיתי שיהיו תקלות -- חשבתי שפורד עברו את השלב הזה. :-(. דוקה עכשיו הייתי עושה אחד משני דברים: או מחכה לינואר שתגיע פיאסטה חדשה עם מנוע 1.0 מוגדש, או שהיייתי לוקח את סקודה סיטיגו 75 כ"ס ידנית- אומנם לא אותו נפח תא מטען, אבל רכב נוח וחסכוני.

התקלות הציינת קודם הן תקלות נפוצות או שאלו היו בעיות נקודתיות אצלך?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי הדו"ח הצרכנים האמריקאי, אני לא היחיד. בנוסף, בעית הרוורס בעלייה היא בעיה ידועה. דיברתי עם מישהו במוסך פורד שיש לו גם פיאסטה - היתה לו אותה בעיה. אכשיו מישהו בעבודה שלי הזמין אחת כזאת - נראה אם המשלוח החדש יהיה יותר מוצלח.

התקלות הציינת קודם הן תקלות נפוצות או שאלו היו בעיות נקודתיות אצלך?
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בעצמי חובב גדול של אופל, אבל קורסה לדעתי היא יוצא דופן. לדעתי האישית, קורסה עדיין סובלת מעיצוב מיושן, בטיחות לא להיט (4 כ"א), שדה ראייה לא מצטיין מקדימה, אבזור שכבר 10 שנים לא משתנה הרבה. אין ספק שיש לה מנוע יותר חזק מפיאסטה, אך לדעתי זה כל היתרונות שלה. חלקים שלה לא זולים מן הסתם ושוק לא משהו (ישראלים לרוב לא מתחברים לאופל). גם נראה לי היא יותר יקרה מהמתחרות (אלא אם כן מדובר בדגם 3 דלתות).

אני חושב שאני יירד מהאיביזה בעיקר בגלל שהסוכן טוען שאי אפשר להשיג עליה נסיעת מבחן, ולי יש בעיה לקנות רכב שלא נהגתי בו, ובנוסף קיימות המון איביזות ביד 2 עם קילומטרז נמוך ומחיר מצחיק, בקיצור תהיה בעיה למכור אותה במחיר סביר בהמשך.

מה שכן, מתמודדת חדשה נכנסה לתמונה אחרי שחבר מהעבודה המליץ עלייה מניסיון אישי, אופל קורסה החדשה. מניסיונו הוא טוען שהיא נוחה מהירה וחסכונית, מקווה שמחר אני אעשה עלייה סיבוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, קראתי את הקישור שנתת פה קודם,

אך גם נרשם בתגובות: "קשה להסתמך בסקר הזה על האמינות של מותגי פורד בארץ. יש הבדלים משמעותיים בין פס היצור של פורד בארצות הברית (שהוא בשקיעה גדולה במשך השנים) לעומת פס הייצור האירופאי (שהוא טוב יותר). בסקר בריטי אחר שנערך. פורד אירופה (שאלו המותגים שמביאים לארץ) היא החברה הלא אסיאתית הכי אמינה. ומי שרוצה אוטו אמין. אז עדיף מכוניות כמו טויוטה ויונדאי. לא מאזדה"

אולי יש משהו בדבריו :wink:

מחר אני עושה נסיעת מבחן על הפיאסטה הידנית 1.2

ובנתיים הקפאתי את ההזמנה של הסיאט איביזה 1.4 (שילמתי 1000 מקדמה אך ניתן לבטל..) קצת מבאס שלא ניתן לעשות מבחן נסיעה על רכב (כמו לקנות חתול בשק)

על ה I20 עשיתי נסיעת מבחן, היה חביב מאוד.. היה די קשה להאיץ בהילוך שני-שלישי.. דבר שקצת ביאס אותי באופן אישי.

וגם אני בדעה שלך לגבי האופל המדוברת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתם פוסלים את הפיאסטה על-סף וחבל, באירופה זו הסופרמיני הכי נמכרת (והכי מומלצת ב1.25 ידני, אפרופו).

אילולא הפאביה, היום הייתי מתלבט בין הפיאסטה לריו חדשות.

אולי אפילו Corsa You בגלל המערכת המקורית של Rockford ופסי המירוץ. מוסיף לה קצת אופי.

היום: ג'ילי גיאומטרי C

בעבר: סיוויק 2002, פיקנטו 2011, בורה 2001, פאביה 2011, ייטי 2013, ג'ימני 2000, גטס 2008, ג'ימני 2008, סנדרו 2016

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה kamradkin נפל על רכב 'לימון', מה שיכול לקרות אצל כל יצרן.

הסקר שהובא כאן באמת לא קשור לרכבים שנמכרים בארץ ואשר מיוצרים בגרמניה. בסקר אנגלי על מכוניות משומשות למשל, היא נבחרה למוצלחת ביותר בקטגוריה.

לגבי הרוורס - זה עלול לקרות בעיקר כשלא ממתינים ומשלבים מיד לרוורס. בספר הרכב יש הוראה ברורה ללחוץ את דוושת הקלאץ' עד הסוף ולהמתין שלוש שניות לפני שילוב ההילוך. גם לי קרה שההילוך קפץ, אך מרגע שהתחלתי לפעול על פי הוראות אלה, התופעה הפסיקה.

אני גם בדעה שהמכוניות המוצלחות בקטגוריה הן הפיאסטה והריו. את ה-I20 אני לא מכיר, מכיוון שכשאני קניתי את הרכב עוד לא הייתה גירסה ידנית.

הפיאסטה אמנם לא חזקה, אבל מאד מהנה לנהיגה וגם מציעה נוחות נסיעה גבוהה. אני נכנס ויוצא מירושלים כל יום דרך רמת-רזיאל (כביש 395) וזה פשוט תענוג 8)

Ford Fiesta Ambiente 2012

Ford Focus Active Tourer  2020

Magenta Workshop

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה כבר כמו אצל אורי גלר: אחד... שתיים... שלוש!!!

אם ברצינות, אני עוצר עצירה מלאה לפני שאני משלב לרוורס. אני באמת לא ממתין 3 שניות. שוב, הבעיה חוזרת רק בנסיעה אחורה בעלייה. לגבי רכב "לימון" - נראה - יש עוד מישהו שאני מכיר שהזמין את הרכב. נראה מה הוא יספר עוד חודש, לאחר שהתלהבות ראשונית תעבור. :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז אחרי שנהגתי קצת היום באופל קורסה 3 דלתות 1200 על 85, סה"כ רכב נוח, אבל ביצועים בהתאם, לא המנוע הכי חזק שיש אבל עושה את העבודה, בעיקר מה שמפריע זה שאין כניסת Usb aux,בקיצור רק רדיו או דיסק מה שלי קצת מפריע, תג מחיר 70 עגול או תוספת חמש לכל מיני תוספות כמו מגנזיום וסאב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני היום נהגתי בפורד פיטסאה, מאוד נהנתי מהנסיעה, הרכב הגיב טוב, הוא מאובזר ומעוצב יפה ומבחוץ.

אני יכול להגיד שלי באופן אישי הוא יושב קצת יותר טוב על הכביש מאשר הנסיעת מבחן שעשיתי ב I20.

חבל שאי אפשר לנסות את האיביזה כדי להשוות גם אותה אליהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3909 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...