Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מבקש חוות דעת על מצב דיסקי הבלם

A_lex
שימו לב! השרשור הזה בן 4152 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לחברי הפורום.

בפעם הקודמת שהייתי במוסך, נאמר לי שבטיפול הבא צריך יהיה להחליף את הדיסקים (ואיתם כמובן שגם הרפידות) של הבלמים הקדמיים. מכיוון שהטיפול מתקרב ולמניעת החלפה ללא צורך, הורדתי היום גלגל קדמי כדי לבדוק מה מצב הבלמים.

עובי הדיסקים הוא מעל 24 מ"מ לפי מדידה במספר מקומות (מידת מקורית 25 ומינימום 23). יש עליהם חריצים אך הם לא נראים עמוקים:

attachment.php?attachmentid=309491&stc=1&d=1349714793

אני יודע שקשה לשפוט לפי תמונה, אבל בכל זאת אני מבקש את דעתכם לגבי מצב הדיסק - האם הוא דורש החלפה? חריטה?

לרפידות נראה שיש עוד "בשר":

attachment.php?attachmentid=309490&stc=1&d=1349714603

מידת המינימום המותרת לפי היצרן היא 2.4 מ"מ. כמה ק"מ, בקירוב, בנסיעה מינהלתית רגועה, לוקח לשחוק כמעט 4 מ"מ של רפידה? אני מבין שזה תלוי יצרן ואופי נהיגה אבל בכל זאת, אשמח לקבל הערכה.

תודה לעוזרים.

brake1.jpg

brake2.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי ,

בדקת גם את מצב פני הדיסק ? סדקים / חריטות / דפורמציות ?

דפורמציות ( שטח לא ישר ) יכולות להגרם עקב כניסה למים כאשר הדיסקים לוהטים למשל

סדקים / חריטות עקב לכידת גורמים זרים בין הקליפר לדיסק ( חצץ קטן למשל )

דברים נדירים יחסית לדעתי אבל אם כבר בודקים אז כדאי גם .

לגביי שחיקה , אני אישית לא מכיר שום דרך לנבא דבר כזה בטח לא בלי כמות משתנים מאוד גדולה ( עומס ומשקל הרכב , זמן הבלימה הממוצע היומי ומאיזה לאיזה מהירות , האם נעזר במנוע לבלימה ועוד מלא שלא עלו לי בטח בראש ) אבל אני לא יודע כלום על כלום אז זה לא ממש אומר :)

עפר .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראים בסדר גמור.

מה שחשוב לבדוק את רמת השחיקה של הצלחות -עובי המדרגה שנוצרה בגלל השחיקה ביחס לעובי המקורי של הצלחת.

מהו עומק המדרגה המותר? עובי צלחות מקורי 25 מ"מ. עובי נוכחי 24.25 מ"מ כפי שמופיע בתמונה.

היי ,

בדקת גם את מצב פני הדיסק ? סדקים / חריטות / דפורמציות ?

.

.

.

עפר .

השוותי את מצב הדיסקים לתמונות שבמדריך הזה: http://www.juratek.com/support-discs.php ופרט לעניין החריטות אני לא מזהה שום דבר ממה שמופיע שם.

לגבי הדפורמציות, אתה צודק. אני אקח אינדיקטור ואמדוד זריקות, אם כי המוסכניק אמר את מה שאמר בלי למדוד כלום. כלומר, הוא ראה משהו בעין בלתי מזוינת או שחשב שראה משהו שאולי לא קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4152 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...