Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טיסה להודו והסביבה

eladbe
שימו לב! השרשור הזה בן 4137 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

באוקטובר אני טס להודו נפאל טיבט וסיום בתאילנד לתקופה של 4-5 חודשים.

הייתי פעם אחת בהודו בעיקר בצפון הודו אזור לה, וירדנו רגלית!! לכיוון מנאלי והיה מדהים! עכשיו אני מתעניין על אזור קשמיר.

השאלה היא אם כדאי לבקר באזור קשמיר למרות הזהרת המסע? פעם קודמת הרגשתי פספוס מטורף על זה שלא ביקרתי בקשמיר. מישהו היה שם שיכול להמליץ על אזורים בקשמיר? המטרה היא יותר נופים וטבע ותרבות ופחות ישראלים ועישון

אני אשמח גם על המלצות על אזורים אחרים בצפון הודו

ועוד משהו אחרון אולי מישהו מעודכן על כמה כסף כדי לסגור לכל מקום? אני רק יודע שנפאל זה באזור ה 600-700 דולר

כל המלצה אחרת תתקבל בשמחה

תודה לעוזרים!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאדם שחזר מהודו לפני כמה חודשים אני ממליץ לך מאוד מאוד לוותר על הודו. ארץ מסריחה, מגעילה, מלוכלכת מאוד, עתיקה, פרימטיבית ועוד כל מיני דברים שיכולים לתאר מדינת עולם שלישית בה החיים שווים כמעט כלום. אם מישהו חשב שבאמריקה אתה יכול ליפול ברחוב ואף אחד לא ישים לב אלייך בהודו זה גרוע פי כמה מונים.

עד היום אני לא מבין מה אנשים מחפשים במדינה המסריחה ההיא אבל אני מניח שזה כמו אופרה. יש כאלה שאוהבים להקשיב ויש כאלה ששונאים את זה בדם. אני לעומת זאת, שנאתי כל יום שהייתי שם חוץ כאשר הייתי בגואה. מקום יפה ושקט יחסית לייתר הודו.

לגבי מנאלי, אכן איזור יפה מאוד. לגבי קשמיר, לא מזמן חבורת מוסלמים רדיקאלים פירסמה הודעה שישראלים מאוד לא רצויים בקשמיר. כל הבלאגן בקשמיר נוצר תודות לבריטים הארורים שעד היום אחראים להרבה בלאגן בעולם. בין הייתר בין הודו לפקיסטן.

אם כבר, עדיף מאוד לטייל בנפאל, תיאלנד, וויטנאם וכאלה מקומות.

יש לי מעל 900 תמונות שעשיתי בהודו. אתה פשוט תידהם מהגועל נפש שהולך שם.

"אני מתחפש לטיפת שמן במערכת ההנעה ומתחיל לזרום בתוך כל הצינורות, השסתומים והקופסאות ואז אני מאתר את התקלה"

ישראל טילן, המיתוס והאגדה, מגדולי מהנדסי ישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי כבר בהודו ואני מאלה שהתאהבו בא וחברה שלי לא תתתקרב לשם.

כך שהודו מאוד קורצת לי הייתי בצפון הודו במלאנלי, קסול, לה, ספיטי ודלהי דרמסלה ורג'סטן יש לך המלצה על עוד מקום?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קצת הגזמת עם הביקורת על טיול בהודו. בכל זאת אתה לא בא לחיות שם שנים. אני מאוד מאוד נהניתי בטיול שלי בהודו והוא פתח לי המון כיווני מחשבה ואף, לדעתי, נתן פוש קטן לעיצוב האישיות.

כל אחד ומה שהוא מצליח לספוג. אתה ספגת רק ריח רע, עוני, חוסר יחס ואני ספגתי דברים שונים לגמרי. ישנו גם עוני אולם בד בבד מתקיימת שם חברה עם פוטנציאל אדיר. אני ספגתי משם קצת קלילות, קצת חופש וקצת טבע.

בכל אופן לדעתי, כל אחד חייב לעצמו לפחות טיול אחד כזה. רצוי לבד.

Mazda 2 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון, הייתי באזורים כפריים בה האנשים שעוסקים בחקלאות הם חביבים ונחמדים. הייתי גם בהכנה לחתונה שגם הייתה נפלאה. לא אומר שבהודו ישנם אנשים רעים אבל בכל מקום בעולם יש אנשים חביבים. בתור תייר הייתי בכל הערים החשובות כמו ניו דלהי, מומביי, וראנסי, גיזלמיר, אגרה (טאג' מאהל) ועוד כל מיני מקומות ששכחתי. המקומות הללו מלאים בזבל, בזוהמה, בליכלוך ועוד כל מיני. אתה יכול לראות קבוצה של אנשים שלא עושים כלום כל היום אבל הם לא ירימו חתיכת זבל אחת. החבר לטיול שלי שהיה בכמה מקומות בעולם כמו פרו, ברזיל, תיאלנד, ארגנטינה ואפריקה אמר לי שהוא לא ראה כזו זוהמה. אפילו בטנזניה, חבר שלי היה שם ואמר שלמרות העוני הרב אנשים יוצאים כל בוקר ומנקים מסביב לביקתות שלהם. כך שעוני היא לא סיבה לליכלוך. לא העזתי לאכול משהו מחוץ למסעדות שנאמר לי מעל ומעבר לכל צל של ספק שהן "בטוחות".

רציתי לעשות טיול בהודו על אופנוע אבל מהר מאוד נטשתי את הרעיון המטומטם הזה. ככל שאתה יותר גדול ככה אתה מקבל יותר כבוד על הכביש. הישראלים הם פיות, נשמות טהורות כאשר זה מגיע לנהיגה של ההודים. הרבה ציפצופים, עקיפות מפגרות והתוצאות אכן מראות זאת בשטח. בהודו אכן מספר הנהרגים בתאונות דרכים הוא גבוה מאוד בהשוואה למערב.

מה שהכי אירוני הוא שבהודו הפרות הן קדושות אבל הן אוכלות זבל ושקיות פלסטיק ברחוב. השקיות ניילון או הפלסטיק נתקעות להן בקיבה וגורמות להן מוות איטי ומלא יסורים. גם כן דרך להתנהג לחיה שהיא קדושה.

ולחשוב שלכזו מדינה יש נשק אטומי. אללה ירחמו.

"אני מתחפש לטיפת שמן במערכת ההנעה ומתחיל לזרום בתוך כל הצינורות, השסתומים והקופסאות ואז אני מאתר את התקלה"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יכול לעזור לך קצת בנוגע לנפאל,חזרתי משם לפני כחודשיים.

אני טיילתי לבד במשך 3 שבועות רק בנפאל קיבלתי הלם תרבות ראשוני אבל בסוף גיליתי מקום מדהים שאני אחזור לשם לעוד טרק.

קטמנדו-עיר מלאה במליוני אופנועים צפירות ואבק! מי שאוהב מקדשים יש מה לראות.

פוקהרה-המקום שממנו רוב הטרקים יוצאים יש איזור תיירותי שנקרא לייקסייד התנועה שם לא ממש נוראית,אין מה לעשות אחרי השעה 23,כל המקומות נסגרים כולל בתי המלון שסוגרים את הדלתות שלהם,ואז צריך לדפוק ולהעיר את השומר שבפנים בשביל שיפתח לך.

בשתי הערים אין תאורת רחוב בלילה וחשוך מאוד,

מחייה זולה שם יחסית ,אם תלך לגסט הוס בלי מים חמים זה יכול לעלות לך משהו כמו 10 שקל לילה וכ'ו.

האוכל ממש זול שם אבל צריך להימנע מלאכול בשר,שתיית מים זה רק עם קפסולה לטיהור מים או לקנות מים סגורים.

אם אתה יוצא לטרק אני יכול לתת לך רשימה של דברים שחשובים שיהיו מנסיון שלי שאני לא לקחתי והיה חסר.

P1000525.jpg

Vw Polo GTI

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחי, זאת התרבות וזה אחד הדברים היפים שבטיול. לנסות להבין קצת מה הולך בתרבות שהיא שונה משלך, עם נורמות שונות, מנהגים שונים, אמונות שונות וערכים שונים. לנסות להבין קצת ולחשוב מאיפה כל דבר בתרבות הזו בא, להתעניין בהיסטוריה של התרבות, בהתפתחות ובמאפייני הדת הפוליתאיסטית שלהם וכו'... לי לקח בדיוק שבוע להתרגל לאורח החיים ולסביבה. והיה לי כיף! לא ראיתי רק את הזוהמה שנמצאת(ולא בכל מקום) ולא ראיתי רק את הצפירות(למרות שגם לי הן הפריעו בעיקר בנסיעות הארוכות) ובכל אופן זו מדינת עולם שלישי, עם פערי מעמדות עצומים שאפשר לראות בה הכל מהכל. בהודו, לא משנה מתי תלך, גם אם עוד 100 שנים - תמצא בה כפר עלום בלי חשמל. תת היבשת הזו כל כך גדולה ומגוונת שזה פשוט מדהים! גורם לך להבין עד כמה מגוון וענק העולם הזה. המרחבים המטורפים בצפון ובקשמיר, המדבריות הצחיחות של רג'סטאן וכו'... איפה ומתי עוד תוכל להכנס לעובי הקורה ולנסות לראות קצת מעבר לחיים התזזיתיים האישיים שלך ושל קרוביך? איפה ומתי תוכל להשתחרר מהלחץ להתקדם לכ"כ הרבה זמן ופשוט לחיות ולראות ולהאזין ולהיות שמח? ושאני לא אתחיל לדבר על האוכל ההודי המעולה!(בחלקו ;) )

Mazda 2 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קשמיר נהדרת, אם כי האיסלם שם קיצוני למדי.

הינו שם בזמן המוחרם וזה היה נורא, ראינו רצח בעיניים, ומכיוון שלא בעיה לזהות ישראלים, המשטרה פשוט העיפה אותנו משם.

סעו לדראמסלה ותהנו- שווה גם בביקור שני ושלישי, סעו לאמריצר אוהבים אותנו שם, אחר כך לראג'יסטן שהיא הרבה יותר מעניינת מכל מדינה אחרת בהודו, ג'ייפור, אודייפור פושקר וג'אסלמר סוגרים לכם טיול מצויין, אם אתם מתעקשים להמשיך דרומה סעו לארנקולם באיזור קוצ'ין.

קחו שבועיים מנוחה בתאיילנד, לדעתי זה מספיק- הודו הרבה יותר מעניין.

הבאתה לי חשק.

תהנו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הודו תת יבשת מדהימה ,אני טיילתי בצפון (מנאלי,קאסול,דרמסאללה,קשמיר,לה,ספיטי וקינור)אם אתה מגיע בכל זאת לקשמיר דאג ללון בספינות שבאגם נגין(הוא מרוחק ומבודד מההמון הסואן גם נקי שם יותר ומטופח,הסירות ברמה גבוהה יותר והנוף בכלל מהמם).

אני הייתי לפני שנתיים בערך בתקופה הזאת בקשמיר עלה לי 500 רופי ללילה(כן ,הכי יקר ששילמתי בהודו על לינה,אך זה כלל גם ארוחת בוקר וערב טובה והסירה הייתה מפוארת מאוד).

ממליץ לעשות טיובינג בלאוס שאתם מגיעים לתאילנד,שבוע וחצי בואנג ויינג יעשה לכם המון טוב!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקי אנחנו כנראה בכל זאת נלך על קשמיר ונקח חדר בסירות האלה, פעם קודמת שהייתי בהודו הספיקו לי 800 דולר ועשיתי הכל, השאלה אם זה עדיין ככה שם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני טיילתי שם שנה שעברה מאוקטובר וחייתי על 500-550 דולר לחודש. זה היה 49-50 רופי לדולר.

ככל שאתה מדרים יותר בשביל החומוס - המחירים נהיים יקרים יותר בדר"כ. כשאתה בצפון שים לב שזה סוף העונה וצריך להתלבש חם חם. נראה לי אתה תהיה בתקופה של הדיוואלי שממש נחמד שם. ואם אתה מגיע לפושקר אז בסביבות אוקטובר יש שם את פסטיבל הגמלים היפהפה.

תהנה!

Mazda 2 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתוך מבזק ידיעות של ידיעות.

47 בני אדם נהרגו ו-28 נוספים נפצעו בשריפה שפרצה בקרון רכבת בדרום הודו. האש התגלתה כשהרכבת הגיעה לעיירה נלור השוכנת 500 קילומטר דרומי להיידראבאד, בירת מדינת אנדרה. ככל הנראה הסיבה לדליקה היא קצר חשמלי.

אני לא מתפלא כלל וכלל. רמת הבטיחות ברכבות ובבתים שואפת לאפס. הזילזול בחיי אדם שם הוא פשוט מעל ומעבר לכל ביקורת. הקומבינות וכל "הפטנטים" שהרבה פעמים באות על סיכון חיי אדם פשוט הגיעלו אותי. אתה רואה אנשים שרוכבים על דו גלגלי ללא שום אמצעי בטיחות כזה או אחר, אנשים נוהגים בכביש כמו בהמות, עוקפים כאשר הם לא מתחשבים. בכלל, למי שלא יודע, ישנה המלצה מאוד חמה להימנע בהודו ככל האפשר מנסיעה על הכבישים בלילה. זה בגלל נהגי המשאיות המטורפים שנוהגים שתויים בלילה ולא שמים לב. פאקינג BLOW HORN.

אנשים נדחסים בקרונות יותר גרוע מאשר הובלת בקר.

אם תפרוץ מגפה חדשה בעולם אני בטוח שהמקור שלה יהיה הודו. צורת ההגיינה שלהם. ראיתי איך הם מטפלים בבשר, איך הם זורקים את הפסולת של הבשר ברחוב. איך בעלי החיים אוכלים את אותה פסולת זה פשוט עניין של זמן.

מצטער, כמו שאמרתי. הודו היא כמו אופרה, יש כאלה שאוהבים להקשיב ויש כאלה ששונאים את זה על השנייה הראשונה.

הנה למשל תמונה של המשתנות הציבוריות בעיר (זה עוד בעיר "נורמלית" בדרך כלל בערים אחרות אנשים פשוט משתינים ברחוב בכל פינה). אין שום ביוב או ניקוז. השתן פשוט נוזל ונשפך החוצה לכיוון המדרכה והכביש. הצחנה וריח החומציות ניכרת בהחלט באויר.

IMG_1507.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באת לשם מקובע והפלא ופלא - נשארת מקובע.

מה שלהבא אתה צריך זה טיול בערים מרכזיות בלבד באירופה. חס וחלילה לא פרבר או כפר שחס וחלילה עוד יהיה בו איזה רפת...

Mazda 2 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להעריך את קדושת החיים זה לא נקרא מקובע.

זה נקרא להעריך את קדושת החיים.

מה לעשות, הם למעלה ממיליארד, כנראה שזה באמת לא משחק תפקיד כמה עשרות או מאות הודים פחות.

סלע

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באת לשם מקובע והפלא ופלא - נשארת מקובע.

מה שלהבא אתה צריך זה טיול בערים מרכזיות בלבד באירופה. חס וחלילה לא פרבר או כפר שחס וחלילה עוד יהיה בו איזה רפת...

ידידי היקר, חבר שלי למסע היה בהרבה מקומות בעולם. תתפלא לשמוע שבטנזניה, האפריקאי האומלל עושה את הצרכים שלו בתוך בור ומכסה אותם. הייתי בווראנסי, אחת הערים הקדושות אם לא הקדושות ביותר בהודו. ריח הצחנה של השתן והצואה עולים מכל מקום. זה כבר ריח של חומצה. הביוב זורם חופשי ברחובות, הפרות אוכלות את הזבל והזוהמה שברחובות. מי שלא היה שם לא יכול להבין את זה. בדרך לורנאסיי ראיתי בית מטבחיים מאולתר. אתה רואה באיזה זוהמה הם שוחטים את הבהמה האומללה. איך הדם זורם ברחוב והכלבים מלקקים אותו. איך הם זורקים בשיא החום את המעיים ושאר החלקים הלא רצויים מחוץ לבית המטבחיים ונותנים לזה להסריח ולהירקב בחוץ בחום האימים. הכלבים אוכלים גם את זה. הזבובים ושאר מובילי מחלות למינהם חוגגים על הסעודה. תאמין לי, אני לא בטוח אם בעזה רמת החיים לא יותר גבוהה מאשר בהודו.

לגבי בתי החולים, יש לך מושג כמה נשים נאנסות על ידי מבקרים בבתי החולים הציבוריים בהודו? יש לך מושג שגברים שורפים או רוצחים את הנשים שלהם בשביל להתחתן בשנית כי אצל ההודים האישה היא זאת שמביאה את הכסף? יש לך מושג שנשים עושות הפלות כאשר הן שומעות שיש להן בנות? זה עוד במקרה הטוב. במקרה הרע ההורים פשוט הורגים את הילדה התינוקת. יש לך מושג שהיום בהודו ישנם יותר גברים מנשים וישנם גברים שלא מצליחים להתחתן כי הם לא מוצאים אישה?

ואתה עוד קורא לי מקובע?

רוצה שאני אעלה כאן את התמונות "היפות" מבית המטבחיים הידוע בכשרות של הבד"ץ של העדה ההודית?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...