Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כבל AUDIOQUEST COLUMBIA HI-END

שימו לב! השרשור הזה בן 1481 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אוקיי, אני אנסה לתרום קצת מידע שלי כמהנדס אלקטרוניקה

בתחום תדרים של אודיו כל העיניין של electromagnetic interference הוא פחות רלוונטי, כל הפרעה בתחום תדרים זה היא מסוג conducted emission, כלומר היא לא מוקרנת אלא הפרעת "צימוד".99% מהפרעות נובעות מרעשי אלטרנטור ופעולת המנוע עצמו, ואת ההפרעות האלה ניתן להרוג ברוב המקרים רק ע"י אדמה טובה או סינון low pass עצבני מאוד (בסביבות 10Hz) במקור המתח, ובכל מקרה אין השפעה אם הטווח הוא נחושת או זהב או כסף - לכולם תכונות זהות לגמרי בתחום התדרים הנמוך!

כמו כן הסיכוך המטורף ששמים על הכבלים האלה הוא מיותר לגמרי- הוא בכלל אמור לחסום הפרעות בתחומים של מגה-הרצים ומעלה! אין לו שום השפעה על conducted emissions.

מה שכן יכול לעזור בהתמודדות עם רעשי אודיו זה כבל balanced, זה כבל שהאות שעובר בתוכו הוא differential ואז ניתן לבטל את השפעת הרעש. אבל זה כנראה נמצא רק בציוד האולפני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 78
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

60 תגובות על כבל שאף אחד אפילו לא החזיק אותו ביד!

אם המציאות היתה בדיוק אותו דבר כמו על הנייר,לא היינו צריכים את הפורום בכלל.

איך אפשר להסביר שכאשר מפתחים מוצר חדש (אלקטרוניקה)-על הנייר ובסימולציה הכל עובד פיקס,במציאות צריך עוד כחצי שנה לעשות בדיקות ושינוים על מנת לגרום למוצר לעבוד?!

הרי זה גם פיסיקה,אפסים ואחדים,אלקטרונים דפוקים.

שמיעה זה רגש-אך אפשר למדוד רגש בכלל?! וזה המטרה הסופית-לא מדידות,לא לינאריות,לא RTA וכו". כל זה רק כלים כדי להגיע לתוצאה סופית.

יש אנשים שקוראים מאמרים,ויש כאלו שמנסים דברים לבד.

ECLIPSE 7200 MK II

AUDISON VRX 4.300CS @ BRAX MATRIX 6.1PP,BRAX MATRIX 1.1

CELESTRA FA2150X @ IMAGE DINAMICS IDMAX 10

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דימה

תשובה יפה מאוד - לגבי הנושא של הBALANCED - בכלל לא נכון לגבי קיום בציוד אולפני.

בEQ5 שיש לי ברכב הישן שזה סה"כ אקולייזר חמישה ערוצים של אודיו-באנק יש לי אפשרות להפוך את היציאות לבאלאנסד.

במגברים פשוטים של זפקו מסדרת הIFORCE אתה יכול להפוך את יציאות הRCA לבאלאנסד גם כן וכך גם אפשר למצוא יציאות שכאלו מובנות בתוך מגברי אודיו לרכב ממותגים אחרים וכו' וכו'.

תחום התדר של האודיו הוא תחום נמוך מאוד - הוא נמדד בהרצים עד כמה עשרות קילו הרצים בודדים סה"כ כאשר האוזן לא מסוגלת להבחין כמעט בשום דבר מעבר ל18 קילו.

כשבניתי מעגל LPAD לטוויטרים שלי רציתי להביא נגדים קרמיים בגלל שנתון ההשארה שלהם הוא הכי נמוך - מה שהוסבר לי זה שאני לא ארגיש שום הבדל בין נגד קרמי שעולה 20 דולר לבין נגד חול לבן ופשוט שעולה 0.5 דולר בגלל שההשראות בתחום תדר הזה הן בלתי שמיעות לאוזן אנושית.

הבאתי נגד אחד קרמי, נגד אחד חול ונגד אחד קרמי מבודד בתוך גוף קירור - לא שמעתי שום הבדל...

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

60 תגובות על כבל שאף אחד אפילו לא החזיק אותו ביד!

אם המציאות היתה בדיוק אותו דבר כמו על הנייר,לא היינו צריכים את הפורום בכלל.

איך אפשר להסביר שכאשר מפתחים מוצר חדש (אלקטרוניקה)-על הנייר ובסימולציה הכל עובד פיקס,במציאות צריך עוד כחצי שנה לעשות בדיקות ושינוים על מנת לגרום למוצר לעבוד?!

הרי זה גם פיסיקה,אפסים ואחדים,אלקטרונים דפוקים.

שמיעה זה רגש-אך אפשר למדוד רגש בכלל?! וזה המטרה הסופית-לא מדידות,לא לינאריות,לא RTA וכו". כל זה רק כלים כדי להגיע לתוצאה סופית.

יש אנשים שקוראים מאמרים,ויש כאלו שמנסים דברים לבד.

מה הקשר? למה אני צריך להחזיק את הכבל כדי לדעת איך הוא עובד?

אני גם לא הייתי על השמש, אבל אני יודע שמאוד חם שם :wink:

מה שאתה מדבר על פיתוחים וסימולציות - זה נכון ברובו לתחום שהרבה הרבה מעל תחום האודיו, איפה שהחומר עצמו והתווך עצמו מתחיל להשפיע! זה כמו לקחת נגד פשוט - בתחום אודיו הוא רק נגד טהור, אבל ככל שאתה עולה בתדר הוא כבר הופך להיות סליל+קבל+נגד. בגלל זה עושים סימולציות, אף אחד לא עושה סימולציית emi/rfi לתחום האודיו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמצא תגובה שלי בשרשור הזה שאני אמרתי שאני שמעתי.

בבקשה, שמיעה ושמועה - שניהם מתאימים:

יש כאלו שאומרים שלטובה ויש כאלו שאומרים שלרע

כתבתי מה שאני קראתי בפורומים אחרים.

לא כול אחד יכול להבדיל ולשמוע... ופתאום אתה לא שומע את הצליל הזה

שינוי בהתנגדות כן משפיע כאשר מדובר בסיגנל 3V לפני הגברה.

אני חושב שאתה לא מבין את חוק אוהם. אות חלש רגיש פחות לשינויי התנגדות בכבל. לכן לכבל RCA יש חוט דק מאד לעומת חוט רמקול.

לא זניחה בכלל, כאשר מדובר האורך כבל של מעל 4 מטר, וגם לפני הגברה, זה כן מנמיך את הסיגנל

העכבה של הרמקול היא בדרך כלל 4 אוהם ומטה. לעומת זאת העכבה של דרגת המבוא במגבר היא מאות אוהם או יותר. אז בוא ונראה עד כמה החלפת מוליך נחושת במוליך כסף תשפיע:

• חוט רמקול בחתך של 2.5 ממ"ר, אורך 4 מטר, סה"כ התנגדות בשני המוליכים - 0.054 אוהם. כנ"ל מכסף: 0.051 אוהם. אם העכבה של הרמקול היא 2 אוהם, הרי שסה"כ יש לנו 2.054 לעומת 2.051 - הבדל של 0.15%, או 0.006DB. שינוי קל בלחות של האוויר ישפיע על הרמקול הרבה יותר מזה.
  • כבל RCA בחתך של 0.25 ממ"ר, אורך 4 מטר, סה"כ התנגדות בשני המוליכים - 0.537 אוהם. כנ"ל מכסף: 0.508 אוהם. אם העכבה של דרגת המבוא היא 600 אוהם, הרי שסה"כ יש לנו 600.537 לעומת 600.508 - הבדל של 0.004%. זה פשוט זניח לחלוטין; מדובר בהפרש עצמה של 0.0002DB.

דני

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בבקשה תגיד לי שהתכוונת לכינור, ולא לבד הזה שמכסה את החלון בחדר שלך :oops:

דווקא לוילון, בתקווה שאולי יש קשר לאמנות...

בבקשה, שמיעה ושמועה - שניהם מתאימים:

שני דגשים:

1. לא קראתה נושא ותגובות של השרשור, כי אם היתה קורא אז כן היתה מבין על מה מדברים כאן, ולא היתה תופס פינה של הדיון.

2. אתה מצתת לא את הכול, אתה מצתת רק מה שאתה רוצה לראות.

שאלה:

הי,

מישהו התנסה עם כבלים מסדרה זו? (עם ה- DBS)

הבנתי שסדרה זו הובילה בשנת 2010 ושיבחו אותם המון. אנשים שהתנסו איתו במערכות ביתיות אמרו שהכבל מחליק את המוסיקה מהסורס למגברים בצורה מדהימה, הרבה רעשים סוננו, וצליל ההססססס בווליום גבוה נעלם.

תשובה:

עד כמה שאני יודע שקולומביה ממש משנה את הסאונד בהשוואה לקינג-קוברה למשל. יש כאלו שאומרים שלטובה ויש כאלו שאומרים שלרע...

אבל כל אחד שהתנסה אמר שיש השפעה בודאות.

אני מקווה שעזרתי לך. בהצלחה.

דיברתי לא על סוגי מתכת אלא על DBS, והבדל בין קולומביה בין קינג-קוברה זה DBS.

אם אתה יודע משהו על DBS או יש לך הסבר מדעי אתה מוזמן להרחיב.

מגוחך להמשיך...

אני חושב שאתה לא מבין את חוק אוהם. אות חלש רגיש פחות לשינויי התנגדות בכבל. לכן לכבל RCA יש חוט דק מאד לעומת חוט רמקול.

אני לא מבין...

מה יותר פשוט מזה?

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%97%D7%95%D7%A7_%D7%90%D7%95%D7%94%D7%9D

ככל שהתנגדות קטנה יותר כך זרם חשמלי חזק יותר בתנאי שמתח חשמלי קבוע.

העכבה של הרמקול היא בדרך כלל 4 אוהם ומטה. לעומת זאת העכבה של דרגת המבוא במגבר היא מאות אוהם או יותר. אז בוא ונראה עד כמה החלפת מוליך נחושת במוליך כסף תשפיע:

• חוט רמקול בחתך של 2.5 ממ"ר, אורך 4 מטר, סה"כ התנגדות בשני המוליכים - 0.054 אוהם. כנ"ל מכסף: 0.051 אוהם. אם העכבה של הרמקול היא 2 אוהם, הרי שסה"כ יש לנו 2.054 לעומת 2.051 - הבדל של 0.15%, או 0.006DB. שינוי קל בלחות של האוויר ישפיע על הרמקול הרבה יותר מזה.
  • כבל RCA בחתך של 0.25 ממ"ר, אורך 4 מטר, סה"כ התנגדות בשני המוליכים - 0.537 אוהם. כנ"ל מכסף: 0.508 אוהם. אם העכבה של דרגת המבוא היא 600 אוהם, הרי שסה"כ יש לנו 600.537 לעומת 600.508 - הבדל של 0.004%. זה פשוט זניח לחלוטין; מדובר בהפרש עצמה של 0.0002DB.

דני

נראה לי שאתה עובד עם ערכים/נתונים לא נכונים או אופן החישוב הוא לא נכון.

http://en.wikipedia.org/wiki/Electrical_resistivity_and_conductivity

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9E%D7%95%D7%9C%D7%99%D7%9B%D7%95%D7%AA_%D7%97%D7%A9%D7%9E%D7%9C%D7%99%D7%AA

אז התנגדות סופית ל-4 מטר של 2.5 מ"מ^2:

כסף: 0.0256 Ω

נחושת: 0.0275 Ω

אז שינוי אמור להיות ב-0.0019 Ω יחסי ביותר מ-7%. לכן השיפור אמור להיות ב-7%. ההתנגדות של הרמקול ושל מגבר לא קשורה, היא קבוע. השינוי הוא יחסית לא לכל מערכת, כי לא כול רכיב הוא בפני עצמו אלא בהתאם התנגדות רק של החוט, כי השינוי הוא במצתבר.

חוט היה יכול לעביר 100% של כלל המערכת ועכשיו הוא מעביר 107% וכלל המערכת, לכן השיפור הוא 7%.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי שאתה עובד עם ערכים/נתונים לא נכונים או אופן החישוב הוא לא נכון... אז התנגדות סופית ל-4 מטר של 2.5 מ"מ^2: כסף: 0.0256 Ω נחושת: 0.0275 Ω

מצויין. עכשיו תכפיל בשניים כי יש שני מוליכים, ותקבל את המספרים שהזכרתי קודם.

ככל שהתנגדות קטנה יותר כך זרם חשמלי חזק יותר בתנאי שמתח חשמלי קבוע.

נכון מאד. ועכשיו רק עוד פרט אחד קטן חסר:

אז שינוי אמור להיות ב-0.0019 Ω יחסי ביותר מ-7%. לכן השיפור אמור להיות ב-7%. ההתנגדות של הרמקול ושל מגבר לא קשורה, היא קבוע.

פה בדיוק הנקודה שבה אינך מבין את חוק אוהם, מפני שהזרם הוא קבוע בכל חלקי המעגל, ואם המתח נתון (כמו במקרה שלנו שהמגבר או הקדם-מגבר הוא מקור מתח), אז הזרם נקבע על ידי סכום כל ההתנגדויות במעגל. ולכן היחס הוא לא ~6% אלא כפי שאמרתי - 0.15% במקרה של חוט רמקול, והרבה פחות מזה במקרה של כבל אות.

חוט היה יכול לעביר 100% של כלל המערכת ועכשיו הוא מעביר 107% וכלל המערכת, לכן השיפור הוא 7%.

זו בדיוק הטעות שלך. להגיד ששינוי כזה משפיע ב-~6% זה הגיוני בדיוק כמו להגיד שאם החלפתי את כיסא הנהג ברכב בכסא ששוקל חצי - 5KG במקום 10KG - אז הרכב יאיץ פי שתיים יותר מהר, כי המשקל הוא חצי. אלא שמשקל הכסא אינו חשוב - מה שחשוב זה משקל כלל הרכב. והוא ממש לא ירד לחצי בדוגמה הזו, אלא בערך ב-0.4% זניחים לחלוטין.

ועוד פרט אחד לא כל כך קטן: אם בודקים מקורות שונים להתנגדות של נחושת וכסף, מקבלים מספרים קצת שונים. למה? כי תלוי באיזו טמפרטורה מודדים. שינוי של 10 מעלות ישנה את ההתנגדות ב-4%. אז מה זה חשוב? חשוב מאד. כי חוץ מהחוט של הרמקול, שאין לו כמעט שום השפעה, והוא גם לא מתחמם, יש גם את החוט הדק שבתוך הסליל של הרמקול. החוט הזה דווקא כן חשוב, כי יש לו התנגדות משמעותית - בערך 3.5 אוהם במקרה של רמקול רכב ממוצע, והוא גם מתחמם באופן משמעותי אם משמיעים בעצמה בינונית או יותר. לכן יש שינוי של עשרות אחוזים בגלל עצמת המוזיקה, כלומר רמקול שמנגן חזק נשמע אחרת מאשר אותו הרמקול בעצמה חלשה יותר (ולא רק מסיבה זו של שינוי ההנגדות של הסליל, אלא גם בגלל שהטבעת החיצונית של הרמקול, זו שמחברת את החרוט (CONE) למסגרת, משנה את תכונותיה בצורה משמעותית בהתאם למרחק שזז החרוט). אז מה המשמעות של שינוי של 0.15% בגלל החוט? שום דבר. זניח לחלוטין.

דני

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פה בדיוק הנקודה שבה אינך מבין את חוק אוהם, מפני שהזרם הוא קבוע בכל חלקי המעגל, ואם המתח נתון (כמו במקרה שלנו שהמגבר או הקדם-מגבר הוא מקור מתח), אז הזרם נקבע על ידי סכום כל ההתנגדויות במעגל. ולכן היחס הוא לא ~6% אלא כפי שאמרתי - 0.15% במקרה של חוט רמקול, והרבה פחות מזה במקרה של כבל אות.

זו בדיוק הטעות שלך. להגיד ששינוי כזה משפיע ב-~6% זה הגיוני בדיוק כמו להגיד שאם החלפתי את כיסא הנהג ברכב בכסא ששוקל חצי - 5KG במקום 10KG - אז הרכב יאיץ פי שתיים יותר מהר, כי המשקל הוא חצי. אלא שמשקל הכסא אינו חשוב - מה שחשוב זה משקל כלל הרכב. והוא ממש לא ירד לחצי בדוגמה הזו, אלא בערך ב-0.4% זניחים לחלוטין.

זה לא נכון. כמו שאמרתה, הזרם נקבע על ידי סכום של התנדיויות, לכן הוא לא יהיה קבוע אם אנו משנים את ההתנגדות.

עוד פעם זה לא יחסי לכול מערכת כי לא כול רכיב המערכת עובד בפני עצמו אלא יחסי לאותו שינוי.

בדיוק כמו צוואר הבקבוק, כאשר היה לך אפשרות לעביר 100% של מים כי במקרה הצוור הבקבוק היה מחתיב כמה הוא יכול לעביר, לאחר שינוי יש לך אפשרות להגדיל ב-7% יותר מים. "ב" 7%, ולא "ו".

ועוד פרט אחד לא כל כך קטן: אם בודקים מקורות שונים להתנגדות של נחושת וכסף, מקבלים מספרים קצת שונים. למה? כי תלוי באיזו טמפרטורה מודדים. שינוי של 10 מעלות ישנה את ההתנגדות ב-4%. אז מה זה חשוב? חשוב מאד. כי חוץ מהחוט של הרמקול, שאין לו כמעט שום השפעה, והוא גם לא מתחמם, יש גם את החוט הדק שבתוך הסליל של הרמקול. החוט הזה דווקא כן חשוב, כי יש לו התנגדות משמעותית - בערך 3.5 אוהם במקרה של רמקול רכב ממוצע, והוא גם מתחמם באופן משמעותי אם משמיעים בעצמה בינונית או יותר.

דני

יותר מזה,ההתנגדות של מתחת משתנה בהתאם לטמפרטורה, אשר משתנה לא באותה מידה לכל סוג המתחות, לכן אם טמפרטורה היא 40 מעלות השינוי יהיה מורגש הרבה יותר.

עזוב, אין לי כוח וזמן להמשיך את הוכוח, הוא לא יוביל לשום מקום. כמו שאמרתי, בהזדמנות פשוט נעשה ניסוי.

כבל כסף מטל כבל נחושת.

נרכז במה, נראה איפו האמצע של הבמה ברכב עם אותו כבל (אותו סוג מתחת), ואז פשוט נחליף בצד אחד כבל לכבל כסף.

אם האמצע של הבמה זז אז כן יש שינוי מורגש, אם לא אז אין שינוי מורגש.

נכון חגי?

דני, אם אתה מבין קצת בפיזיקה, אז אולי תרחיב לנו על DBS אולי...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דני, אם אתה מבין קצת בפיזיקה, אז אולי תרחיב לנו על DBS אולי...

יש לי הרגשה שזה לא יעזור, אבל ההסבר פשוט: כבל DBS עשוי

של מבודד דיאלקטרי. ולכן הוא נשמע יותר טוב.

ועכשיו, שאלה: גם במדידות אלקטרוניות (סקופ וכדומה) וגם במכשירים רפואיים עובדים עם מתחים וזרמים הרבה יותר קטנים, ותדירויות הרבה יותר גבוהות, ממה שיש באודיו. אבל הם לא משתמשים בכל השיטות האלה - לא חוטים מכסף ולא ברגים מזהב, ולא DBS ולא שרוול בידוד גדול יותר מהמוליך - שום כלום. והמכשירים שלהם עובדים יפה ומדויק.

איך זה יכול להיות?

דני

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ביקשתי שתלמד אותי, רק רציתי לדעת את הדעתך בעניין.

גם לא ציפיתי לתשובה אחרת, עוד פעם אתה משער... ואם ואם וכך ולכך...

אתה חושב שמכשירים רפואים הם מכשירים המדוייקים ביותר. הם גם נמכרים כמו כול מוצר אחר, ובסוף הם גם שיקול עלות מול תועלת. לרוב המכשירים רפואים מייוצרים לבתי חולים וכו., כי אם ההנהלה החליטה לחדש או להוסיף מכשיר מסויים היא פשוט לא תשקיע במכשיר יותר מדוייק ב-10% בכמה מאות אלפים דולר יותר מאשר מכשיר שעושה אותו דבר כמעט. זה לא מעניין אותה.

איפה אתה צריך לחפש תשובה?

זה בפרויקטים מו"פ ללא הגבלה בתקציב, אשר מקדמים את הטכנוליה, תגליות חדשות בחלל ובמדע...

במקומות שאין שיקול עלות מול תועלת.

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממתי יש בארץ פרוייקטים אודיו ללא הגבלת תקציב ?

ב 400$ אפשר לעשות למערכת יותר דברים יותר מעולים מאשר לשים את כל

ה 400$ על ה RCA. כמו שאמרו מדובר בתמורה לכסף וכאן הבעיה של רוב האנשים.

JVC KW-AVX836

Hertz HSK-165XL @ Celestra FA475x

DC Audio Level 5 m2 12 inch @ DC Audio 3.5K

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רק יכול להגיד לכם שמהלך השירות הצבאי שלי בתור אחד שעבד על מטוסי F16 ברק , כל החיווט של האנטנות במטוס עשוי מכבל של כסף 99% בעובי של כ 10 מ"מ קשיח מאוד , כל זה מסוכך בכ 5 שכבות של הגנות נגד רעשים . הוא עולה בערך 1400 דולר למטר , ויש לי כ 4 מטר בבית :)

כל זה בגלל שהם אמורים לשלוח סיגנל סופר מדוייק למרחק מאוד ארוך ( 15 מטר ויותר ) בתנאים קיצוניים של גוף מטוס עם הפרעות אלקטרומגנטיות ושטויות אחרים והרבה כוחות G , הוא עובד בתדרים של כ 16 מגה הרץ , עד שם הוא שטוח כמו תחת של תינוק ואז הוא מתחיל להתחרבש , אז חייל האויר זורק את אלה שמתחילים לזייף ב 14 מגה הרץ , כמובן שעל תדרים של 20 קילו הרץ אין על מה לדבר בכלל ... כי זאת לא בעיה לשום כבל עלי אדמות כי מדובר בתדרים של ילדים קטנים בעולם החשמל .

ואני מדבר על סיגנל סופר מדוייק ( חיי הטייס תלויים בזה , לדוגמא מאיזה כיוון מגיע הטיל או איפה האויב במכ"מ ) למרחק מאוד ארוך כשהחיווט עובר ליד עד למצב של חפיפה עם כ 50 מכלולים אלקטרוניים שונים , ועם כבלים דומים ( במטוס יש כ 12 אנטנות כאלה ולכל אחת כבל כזה בדיוק ) ועם דלק ... וגריז ושמן וכל זה בכוחות G מאוד גבוהים .

אחרי כל זה ,

איך זה מצדיק רכישה של כבל טוב יותר מהכבל הנ"ל ? מבחינה הגיונית .

לא לקח את התרופות שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חשפתה מידע סודית :lol:

אני לא מאמין שיש שינוי או שזה קיים... הכול בולשיט... אם במכשיר רפואי כמו Enema אין שימוש בכסף אז אין צורך בכסף בכלל...

מגוחך

לעניין הצדקת הרכישה. איף אחד לא אמר שעדיף לקנות חוטים מכסף מאשר להשקיע בחומר איתום/בידוד למשל. וכוח הוא על קייום של השינוי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים אף אחד פה לא אומר לקנות עכשיו רק כסף, ולהחליף את כל החווט ברכב, כל מה שאמרתי בהודעה המקורית שהתחילה פה את העניין בחוטי הכסף.

שיש סברה ויש אנשים שמציעים סכומי עתק על ציוד והתקנות למטרות תחרויות או סתם כי יש כסף, שחוטי כסף נותנים גוון שונה לסאונד.

עד כמה זה מורגש? שווה או לא שווה? יש הבדל או אין?

זה לא משנה כרגע כי בסכומי כסף כאלה הדבר האחרון שאני רוצה לקנות זה חוטיי רמקולים וRCA למערכת באוטו שלי, שיכולים לגנוב או שאיזה דביל שיכור או ילד משתולל יכולים לשבור לרסיסים בתאונה.

בואו ניכנס לפרופורציה הרי שכל הדיון הזה מאוד תאורטי והיפותטי, כי אף אחד לא יחליף עכשיו חיווט ברכב ויעשה מבחן השוואתי בעזרת איזה RTA סופר מדוייק או מבחן השוואות באיזה סטודיו.

אני אסכם כשאומר שההבדל לא שווה את ההשקעה במיוחד שברכב יש תמיד 1001 דברים אחרים שיכולים לעשות הבדל הרבה יותר מורגש. ובזול יותר!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1481 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.

• תוכן חדש...