Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עלויות נסיעה לת"א

ToMeR
שימו לב! השרשור הזה בן 5108 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מישהו יכול לעזור לי לחשב עלויות נסיעה ברכב פרטי מרחובות לת"א?

שעות הנסיעה זה הלוך בשעה 5:30 בבוקר וחזרה 14:00.

היתי נוסע בציבורי אבל אין בבוקר כלום שפעיל בשעות שאני צריך (להיות בת"א בשעה 6:15)

some people need a high five

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תומר - אני מניח שאנו מדברים על צריכת דלק נכון?אם תציין באיזה רכב מדובר, כמה הוא זולל ואת המרחק המדוייק (ברמת רחוב, ע"מ לחשב זאת במדוייק, אין צורך במס' רחוב), אשמ לחשב לך את ההוצאה לכל כיוון.

Twincharger Stratified Injection

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מרחוב דרך הים ברחובות עד החשמונאים בת"א.

צריכה משולבת של 12 ליטר, בינעירוני 15 לליטר בעיר 10 לליטר.

אני הגעתי לעלות של 33 שקלים להלוך וחזור מבחינת דלק, אני צודק? מה לגבי שאר המשתנים? עושה רושם שכלכלית זה בכלל לא כדאי לי לעבוד שם בשעות שכאלה כי ההוצאה על הרכב גדולה מידי (איפה עוד חניון לרכב 20 שקלים לפחות ליום).

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי החישוב שאני עשיתי זה יצא לך בסביבות ה-20 ש"ח לכל כיוון. בהתחשב ואתה נוסע נסיעה משולבת מבחינת צריכת הדלק כיון שבשעות שאתה בכבישים - הפקקים לא כ"כ רלוונטיים (למעט ביציאה מת"א שעלולים לגזול לך עוד ליטר דלק). ההוצאה היותר כבדה שאתה צריך לקחת בחשבון זו עלות החניונים באיזור. בעברי עבדתי ברחוב חשמונאים פינת אבן גבירול ולמי שלא תושב ת"א, חניון יעלה לפחות 25 ש"ח וזה במקרה הטוב. אם היה לך תו של תושב ת"א + תעודת תושב, היית יכול לקזז זאת ב-50% (בחניוני אחוזת החוף).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יודע שבחניונים שם יש מנוי שאמור להיות זול יותר, אבל זה עדיין לא נראה לי ירד מתחת ל-20 שקלים ליום.

בקיצור לא ממש משתלם לעבוד בת"א בשעות האלה אם לא גרים שם.

תודה על העזרה, ותודה למדינת ישראל שמעודדת אותי לחפש עבודה גם רחוק מהבית.

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסר ספק, אני מניסיון אומר לך שזה גם לא יצא לך פחות מ-30 ש"ח ליום.700 ש"ח בחודש במקום עבודתי הנוכחי (שאני גם רוצה לנטוש אותו ממש בקרוב) זה תשלום חודשי לחניון אצלנו בבניין וגם זה בקומבינה מטורפת.אני בתור תושב ת"א שגר בעיר כל חייו, מחפש דווקא להתרחק מהעומס של העיר ומכל הפקקים ומחירי השחיטה על חניונים.אני גר 8 קילומטרים ממקום עבודתי ולוקח לי בבוקר להגיע לעבודה כ-35 דקות, ובחזור כ-45 דקות, וזה על בסיס יומיומי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החנתי שם בחניון של 25 שקלים לכל היום, אין סיבה שעם מנוי המחיר לא ירד מעט. אבל עדיין זה מחיר גבוהה ואני מניח שלהחנות בכחול לבן זה בלתי אפשרי שם (במיוחד כי זה מוגבל לכל 3 שעות ולצאת בשביל זה מהעבודה זה בעייתי)

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באיזור שלי (רוטשילד) אלו המחירים בכל מקרה.אתה ממש לא חייב כל 3 שעות להגיע פיזית לרכבך ולחדש את האיזיפארק/תו החניה.יש דבר גאוני שנקרא סלו-פארק, הכל דרך הטלפון, משולם ישירות מכרטיס האשראי שלך, ואתה מכוון אותו כל 3 שעות דרך הנייד.אני משער שב-6 בבוקר אפשרי למצוא באיזור חניה בכחול לבן (ואז אתה צריך מנוי סלופארק ארצי אם אין לך תו איזורי/תושב).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תיקון טעות - עבדתי בחשמונאים פינת יהודה הלוי!תודה ל-SIERA83 שהעיר זאת לתשומת ליבי (חשמונאים לא פוגש את אבן גבירול כמובן).פשוט זכור לי שהייתי הולך לאכול צהריים באבן גבירול תמיד וזה היה "כאילו" חותך את רחוב חשמונאים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן אין פקקים, אבל העלויות נסיעה האלה יהרגו אותי כלכלית בסופו של דבר. וחבל שאין תחבורה ציבורית בשעות האלה.

חניה בסלולר תעלה סביב 40 שקלים ל-8 שעות לעומת 25 בחניון לכל היום.

אוטובוסים יש בשעה 5 בבוקר אבל לפי האתר של אגד הם מגיעים לת"א רק בשעה 6:18 ואז אני צריך עוד אוטובוס בתוך העיר וזה אומר איחור רציני כל בוקר.

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אייל, אני חושב שתומר פתח יותר את השרשור בשביל לשמוע את הדעות אודות הכדאיות יותר מאשר חישוב העלויות. זו נראה לי היתה כוונת המשורר בכל מקרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה יודע את הצריכה שלך ואת המרחק בקילומטרים אז בשביל מה אתה צריך אותנו בעצם?

יש עלויות נוספות כמו בלאי שאני לוקח בחשבון אבל בגדול אחרי שהבנתי את העלויות הקבועות, כנראה שהבלאי לא יהיה נתון משפיע.

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה עם קטנוע?

חניה - חינם

דלק - יצא הרבה פחות ממכונית

פקקים - לא מזיז לך

ביטוח - יצא יותר יקר אבל צריך לבדוק כמה זה מתקזז עם הסעיפים הראשונים.

אחזקה\טיפולים - נראה לי בערך אותו דבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...