Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ארנב נולד - יומן שיפוץ Fuji Rabbit

oren_hershco
שימו לב! השרשור הזה בן 4736 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

התקדמות:

א. פרט לאטם ראש ואטם בסיס, שהבנתי שניתן לייצר בארץ, הושלמו כל חלקי המנוע. כל חלק שקיים בו בלאי כלשהו הוחלף. כל המיסבים הוחלפו בחדשים; מיסבי הטלטל חדשים (מקוריים של FUJI); הטלטל, פיני הטלטל, הבוכנה והרינגים - חדשים. הושג צילינדר במידה קטנה מהבוכנה, שעבר חריטה להתאמה מושלמת (הבוכנה היא OS במידה הראשונה). אתמול הורכב הקראנק במוסך "סטאריק אנג'נירינג" ביהוד, ויעבור איזון (הכרחי!)

ב. סנדלי הבלימה ותופי הגלגלים נמסרו לחידוש. בעל בית המלאכה זיהה שמדובר בחלקי "רביט" עוד לפני שאמרתי "שלום" . . . יש לו אפילו כלי מיוחד להתאמת סנדלים-תוף לרביט.

ג. לאחר מאבק ארוך וממושך, נבנה חולץ פשוט שהצליח להוציא את הדיאפרגמה של קפיץ האוויר האחורי* (ראו תמונות). הדיאפרגמה כמובן מחייבת החלפה, וחלק חדש אין להשיג.

האם מישהו מכיר אישית או יכול לסייע לי בייצור חלק גומי חדש?

*אריה: אל תמשוך את החלק התחתון בכח! הייתי צריך לדחוף את הדיסקה העליונה בעזרת הברגים כל הדרך החוצה. משיכה בגומי הייתה קורעת אותו, ושום שימון לא היה מונע את זה.

אורן

P9282028 [1600x1200].jpg

P9282035 [1600x1200].jpg

P5201645 [1024x768].JPG

P5201644 [1024x768].JPG

P9282037 [1600x1200].jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 86
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

הי אורן

שרשור מעניין יש לך כאן ושמחתי לראות הודעה חדשה מהיום,

לעניין הדיאפרגמה - עדיף כמובן לשים יד על חלק מקורי או תחליפי שיועד לעניין - אבל (ואולי זאת הצעה מרחיקת לכת ...אבל בכל זאת ) אם "כלו כל הקיצים" ניתן לתכנן את החלק בתוכנת תיב"ם, ולייצר תבנית לכבישת גומי, ואף לייצר את החלק אצל יצנים מקומיים.

העניין לא זול אבל גם לא בשמיים, תלוי כמה אתה מוכן להשקיע (כמובן בכמויות ייצור קטנות החלק יהיה יקר) אבל זאת אפשרות במידה ואין ברירה אחרת.

להערכתי (אבל אל תתפוס אותי במילה) ניתן לייצר תבנית אלומינים לכבישת גומי בכמה מאות דולרים השאלה אם זה בא בחשבון מבחינתך...

בהצלחה

אורן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הי אורן

שרשור מעניין יש לך כאן ושמחתי לראות הודעה חדשה מהיום,

לעניין הדיאפרגמה - עדיף כמובן לשים יד על חלק מקורי או תחליפי שיועד לעניין - אבל (ואולי זאת הצעה מרחיקת לכת ...אבל בכל זאת ) אם "כלו כל הקיצים" ניתן לתכנן את החלק בתוכנת תיב"ם, ולייצר תבנית לכבישת גומי, ואף לייצר את החלק אצל יצנים מקומיים.

העניין לא זול אבל גם לא בשמיים, תלוי כמה אתה מוכן להשקיע (כמובן בכמויות ייצור קטנות החלק יהיה יקר) אבל זאת אפשרות במידה ואין ברירה אחרת.

להערכתי (אבל אל תתפוס אותי במילה) ניתן לייצר תבנית אלומינים לכבישת גומי בכמה מאות דולרים השאלה אם זה בא בחשבון מבחינתך...

בהצלחה

אורן

כבר הבנתי שזה הכיוון. אבל יצרני גומי לא מעוניינים בנודניקים כמונו, שרוצים לייצר כמות קטנה, ולא יודעים אפילו להגדיר את הדרישות. התבנית היא רק חלק מהעניין: צריך גם לדעת להגדיר את תכונות הגומי, כדי להחליט באיזו תרכובת להשתמש.

אין לי מושג בתיב"ם; אם תוכל לעזור לי בנושא, אהיה אסיר תודה. מצורף השרטוט מספר המשתמש של פוג'י, כדי להבין איך הדיאפרגמה הזו עובדת.

אורן

Air spring sketch.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבר הבנתי שזה הכיוון. אבל יצרני גומי לא מעוניינים בנודניקים כמונו, שרוצים לייצר כמות קטנה, ולא יודעים אפילו להגדיר את הדרישות. התבנית היא רק חלק מהעניין: צריך גם לדעת להגדיר את תכונות הגומי, כדי להחליט באיזו תרכובת להשתמש.

אין לי מושג בתיב"ם; אם תוכל לעזור לי בנושא, אהיה אסיר תודה. מצורף השרטוט מספר המשתמש של פוג'י, כדי להבין איך הדיאפרגמה הזו עובדת.

אורן

היי אורן חג שמח

תעביר לי בהיזדמנות את החלק

אני יבדוק אצל חבר שלי במפעל

בנתים אולי אני יספיק לפרק את הבולם שלי

scan0002.jpg

scan0003[1].jpg

חבר צוות פיברקלאב טוב כלב חבר מחבר כלב מיצר צינורות ברקס ממתכת 0522790303

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

או קי - אם לא זרקת אותי מכל המדרגות עם הרעיון הזה זה כבר טוב :lol:

מהשרטוט קשה להבין את המבנה התלת-מימדי של הדיאפרגמה, והטוב ביותר למתכנן הקובץ יהיה למדוד את הדיאפרגמה הישנה ואת החלקים אליה היא מתחברת כדי לבנות אותה ב 3D (להלן קובץ תלת מימד)

במידה והמבנה שלה לא מסובך זו לא אמורה להיות עבודה קשה. אח"כ יש לגשת לייצרן בקנ"מ קטן עד בינוני, והוא ייצר את התבנית או יפנה אותך לייצרן תבניות שכזה. יש לי לפחות ייצרן אחד שאני מאמין שיכול לעשות זאת במחיר סביר (יש לי נסיון בייצור חלקי גומי איתו )...

הגדרת טיב הגומי היא פונקציה מעט מורכבת אבל אם תהיה לך תבנית תמיד אפשר להתכנס למשהו בניסוי ותהייה, מה עוד שאת מידת הקשיחות (Shore hardness) ניתן למדוד בקלות ע"י שעון שנמצא אצל כל ייצרן גומי (יש גם לי...) וטכנולוג גומי מיומן גם יתן לך פרמטרים נוספים רק מבדיקה ויזואלית/מישוש החלק המקורי...

אשמח לעזור בתכנון החלק - אבל תאלץ להתאזר בסבלנות - זמן זה בערך הדבר האחרון שיש לי ...:cry:

שאלה קריטית לפני הכל - האם החלק אכן עשוי גומי (כוונתי לגומי מגופר ... כלומר גומי טבעי -כן, זה שמגיע מעצים) או מגומי סינטטי (TPR/TPE )? - שאז, כל הנ"ל שנאמר כלל אינו רלוונטי..

אורן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

או קי - אם לא זרקת אותי מכל המדרגות עם הרעיון הזה זה כבר טוב :lol:

מהשרטוט קשה להבין את המבנה התלת-מימדי של הדיאפרגמה, והטוב ביותר למתכנן הקובץ יהיה למדוד את הדיאפרגמה הישנה ואת החלקים אליה היא מתחברת כדי לבנות אותה ב 3D (להלן קובץ תלת מימד)

במידה והמבנה שלה לא מסובך זו לא אמורה להיות עבודה קשה. אח"כ יש לגשת לייצרן בקנ"מ קטן עד בינוני, והוא ייצר את התבנית או יפנה אותך לייצרן תבניות שכזה. יש לי לפחות ייצרן אחד שאני מאמין שיכול לעשות זאת במחיר סביר (יש לי נסיון בייצור חלקי גומי איתו )...

הגדרת טיב הגומי היא פונקציה מעט מורכבת אבל אם תהיה לך תבנית תמיד אפשר להתכנס למשהו בניסוי ותהייה, מה עוד שאת מידת הקשיחות (Shore hardness) ניתן למדוד בקלות ע"י שעון שנמצא אצל כל ייצרן גומי (יש גם לי...) וטכנולוג גומי מיומן גם יתן לך פרמטרים נוספים רק מבדיקה ויזואלית/מישוש החלק המקורי...

אשמח לעזור בתכנון החלק - אבל תאלץ להתאזר בסבלנות - זמן זה בערך הדבר האחרון שיש לי ...:cry:

שאלה קריטית לפני הכל - האם החלק אכן עשוי גומי (כוונתי לגומי מגופר ... כלומר גומי טבעי -כן, זה שמגיע מעצים) או מגומי סינטטי (TPR/TPE )? - שאז, כל הנ"ל שנאמר כלל אינו רלוונטי..

אורן

לדעתי מגופר זה חלק שעובד

מה גם שיש בפנים חוטים בתוך הגומי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התקדמות:

א. פרט לאטם ראש ואטם בסיס, שהבנתי שניתן לייצר בארץ, הושלמו כל חלקי המנוע. כל חלק שקיים בו בלאי כלשהו הוחלף. כל המיסבים הוחלפו בחדשים; מיסבי הטלטל חדשים (מקוריים של FUJI); הטלטל, פיני הטלטל, הבוכנה והרינגים - חדשים. הושג צילינדר במידה קטנה מהבוכנה, שעבר חריטה להתאמה מושלמת (הבוכנה היא OS במידה הראשונה). אתמול הורכב הקראנק במוסך "סטאריק אנג'נירינג" ביהוד, ויעבור איזון (הכרחי!)

ב. סנדלי הבלימה ותופי הגלגלים נמסרו לחידוש. בעל בית המלאכה זיהה שמדובר בחלקי "רביט" עוד לפני שאמרתי "שלום" . . . יש לו אפילו כלי מיוחד להתאמת סנדלים-תוף לרביט.

ג. לאחר מאבק ארוך וממושך, נבנה חולץ פשוט שהצליח להוציא את הדיאפרגמה של קפיץ האוויר האחורי* (ראו תמונות). הדיאפרגמה כמובן מחייבת החלפה, וחלק חדש אין להשיג.

האם מישהו מכיר אישית או יכול לסייע לי בייצור חלק גומי חדש?

*אריה: אל תמשוך את החלק התחתון בכח! הייתי צריך לדחוף את הדיסקה העליונה בעזרת הברגים כל הדרך החוצה. משיכה בגומי הייתה קורעת אותו, ושום שימון לא היה מונע את זה.

אורן

ערב טוב וחג שמח

יכול להיות שיש בוכנה לבחור שהשגת ממנו את הצילנדר

תודה חיים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אורן

עשית לי חשק לפרק את הבולם

ביום א אני יקפוץ לחבר שלי במפעל גומי ונראה מה אפשר לעשות

תמונות של פרוק הבולם

והרביט שלי מודד סירה :)

025.jpg

026.jpg

027.jpg

028.jpg

022.jpg

024.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שרשור מקסים, מזכיר בפדנטיות שלו את שרשור הלמברטה והאיזטה שהיו מדהימים גם הם.

התוודעתי לו רק עכשיו - עברתי הודעה והודעה והיה ממש כיף לקרוא על ההתקדמות.

עלה והצלח עם הקטנוע המדליק הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 6 חודשים מאוחר יותר...
עוד חלקים:

בנוסף לדלת לברז הדלק, ופאנל לסוויץ', הגיע סמל דנדש ונוצץ לכנף הקדמית. היו לאספן גם סמלים צידיים (ארנבות בתוך אליפסה) אלא שהמחיר המבוקש היה גבוה מדי. סיכמתי עם ariebz שנבצע "החלפות" - הוא יעתיק את ה "Rabbit" שלי, ואני את הארנבות שלו.

החלק הייחודי ביותר בחבילה הוא קפיץ האוויר המקורי. הקפיץ הזה (מעין בוכנה הכולאת אוויר בתוך דיאפרגמה גמישה) היה קצת בעייתי לתחזוקה, אני מנחש, ולכן הוחלף עם הזמן בקפיץ מתכת מסורתי. בכל פעם שבוצעה החלפה כזו, נכחד מהעולם קפיץ אוויר מקורי לרביט.

הקפיץ שהגיע משומש, והדיאפרגמה שלו ממש בסוף חייה, אך פרט לכך מצבו נראה סביר ביותר.

הרכיב הבעייתי נקרא Rolling Diaphragm, אך לא מצאתי משהו במידות דומות מחיפוש ראשוני באינטרנט.

האם מישהו מכיר מומחה פנאומטיקה שיכול לעזור לנו (לי ולעוד משחזרי רביט) לאתר דיאפרגמה מתאימה?

אני מכירה מומחה פנאומטיקה פנה אליי בפרטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר ...
רק שעברה שנה+ ולדעתי הרביט כבר נוסע..או שלא! -רן

רגע, בסדר, נכון, הפרויקט קצת מתעכב. לא התייאשתי ולא זנחתי את הצופים בבית.

המנוע, או יותר נכון חלקו, אצל חבר מכונאי, לעבודה שמחייבת מיומנות וכלים של מוסך. אתם יודעים איך זה, חבר שעושה טובה, אי אפשר ללחוץ יותר מדי.

חוצמזה, הצטרף במבינו חדש וקטן למשפחה, שעדיין לא יכול לאחוז בדרמל או מפתח ברגים, אבל בהחלט יודע איך למנוע ממני לבצע זאת (או כל פעולה סתמית אחרת שפעם הייתי מבצע בספונטניות, בלי תכנון של יומיים מראש)

תודה שלא שכחתם, מבטיח לא לאכזב.

אורן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4736 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...