Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דיזל באירופה - אופנה או מגמה?

דן-אברהם
שימו לב! השרשור הזה בן 7341 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

עם כל הטוב שבדיזל (ויש הרבה, רוב הסיבות בעד צויינו כבר) עדיין אין תחליף למנוע בנזין שעולה לטורים מחרישי אוזניים ומשמחי בלוטות אנדרנלין... :idea:

תרשה לי לא להסכים.

סליחה מראש לילדים ולגברות בפורום, אבל בעיני מנוע שלא מצליח להפיק מומנט מכובד ומנסה לפצות על זה בסל"ד (מי אמר הונדה?), זה כמו גבר שיש לו ז*ן קטן וחושב שיפצה על זה אם יז**ן מהר.

אני לא מסכים

אם כבר זה ההבדל בין קצר ועבה לבין ארוך ודק. :idea::twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נגיד. ואכפת לך לעשות סקר בקרב המין הנשי מה עדיף ? (לא שאפשר להסיק מזה לגבי מנועים ...) :lol:

אני בעיצומו של סקר מעמיק (אההממממ...), התחלתי עם קצר ודק... :oops::lol::lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בארה"ב ויפן לא מוכרים דיזל ולא מוכרים מכוניות עם הילוכים ידנייים.

אז לא להגיד שלום לאף אחד.

השוק הישראלי הוא שונה מרוב העולם ותמיד ימצאו לנו זבל למכור לנו.

driving.gif

בארה"ב דווקא כן מוכרים מכוניות ידניות, והעניין הזה ממש תופס שם תאוצה.

מה זה ממש?

עלה מ אחוז ל שניים?

דיברנו פה על דיזל שברוב העולם לא מוכרים בכלל.

יקח הרבה זמן להחדיר את זה לעולם אפילו שיש מכוניות כמו האיביזה עם 160 כ"ס

אני לא יודע להגיד לך באחוזים, אבל התופעה גדלה..

ילדים קונים ידני רק בשביל להרגיש את הסטיק ביד, ולהיות לא כמו כל האמריקאים, לא הרבה מעבר לזה... כמובן אי אפשר להכליל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בארה"ב ויפן לא מוכרים דיזל ולא מוכרים מכוניות עם הילוכים ידנייים.

אז לא להגיד שלום לאף אחד.

השוק הישראלי הוא שונה מרוב העולם ותמיד ימצאו לנו זבל למכור לנו.

driving.gif

תגיד לוטוס, שתית נפט?

מאיפה הבאת את הקביעות האלה? בעצם, שכחת להוסיף שהעולם שטוח.

דיזל: יפן וארה"ב הם שווקי רכב גדולים וחשובים, אבל יש עוד כמה כאלה בעולם. אני לא יודע להסביר את הנוכחות האפסית של דיזל ביפן, אבל בארה"ב היא ברורה מאליה: כשגאלון (כ-4.7 ליטר נדמה לי) בנזין עולה כמו ליטר בנזין בארץ, אין ממש מוטיבציה לעבור לדיזל, שהאמריקנים שומרים רק למסחריות שלהם.

אבל מנועי דיזל מככבים בשאר העולם! במערב אירופה הוא תופס בין 30 ל-50 אחוז מהשוק, תלוי במדינה. בגרמניה, שהיא גם שוק גדול וחשוב, וגם אמיד, אחוז הדיזלים הוא בסביבות ה-50 אחוז. דיזלים חזקים גם בדרום אמריקה (אם כי בעיקר במסחריות ומוניות) ובאסיה.

גיר ידני: כאן בטוח ששתית נפט. גיר ידני לא נמכר בארה"ב?! אפילו אמריקנית קלאסית כמו שברולט אימפלה נמכרת במולדתה גם בגירסה ידנית, שתופסת כ-10 אחוז מהמכירות.

הפורד פוקוס, שמוכרת היטב גם בארה"ב, מוכרת שיעור גדול יותר של ידניות, כ-15 אחוז ממכירותיה. הגרמניות היוקרתיות ספורטיביות, כמו ב.מ.וו סידרה 3 ואודי A4 מוכרות בין 15 ל-20 אחוז ידני שם. וזוהי ארה"ב, מלכת האוטומט!

לישראל מגיעות רק אימפלות ידניות, ושיעור במכוניות בעלות שלוש דוושות בפוקוס , באודי ובב.מ.וו הוא נמוך מ-5 אחוז. כך שצריך להשלים עם האמת המרה: בישראל הגיר הידני גוסס, ובכך אנחנו מתעלים אפילו על האמריקנים.

נ.ב

יש לך איזו אליז אוטומטית בשבילי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שותה בנזין ונושם NOS

רציתי להגיד שבנזין לא יעלם מהעולם והילוכים לא יעלמו מהעולם.

כל מדינה יש לה את הקטע שלה.

עוד כמה שנים בסין ימכרו יותר מכוניות מאשר באירופה ועוד לא יודעים מה הם אוהבים.

אייל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בעד. איפה חותמים ?

שכחת לציין גם אמינות יתר למנועי דיזל שפועלים בסל"ד נמוך מזה של רכבי בנזין, וככלל אינם ששים אלי סל"ד.

ועוד משהו - באירופה מחיר הסולר שווה בד"כ בערך למחיר הבנזין. ובכל זאת יש כ-50% דיזל על הכביש, למרות שהחיסכון בעלויות הדלק לא מתקרב לזה האפשרי בארץ. זה אומר שאנשים פשוט מרוצים מהדיזל ובמקרים פרקטיים ממש מעדיפים אותו (אכן בדומה להעדפת אוטומטיות בארץ).

לא רק האמינות אלא אורך חיי מנוע הדיזל ארוך פי כמה ממנועי הבנזין....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7341 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...