Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

"אנו מכריזים בזאת על תחילתו של פרוייקט טרקטור פורשה ג'וניור 1960

שוקה
שימו לב! השרשור הזה בן 1148 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי שוקה,

כל הכבוד ובהצלחה!

יש בישוב בו אבא שלי מתגורר באזור חיפה טרקטור אחד כזה במצב עובד ומשופץ להפליא.

אם תרצה לבקר ולראות כדי להשוות (מי כמונו יודע מה ערכו של פריט מושלם להשוואה) פנה אלי בפרטי ואתן לך את כל הפרטים.

אגב אתמול בשיחת סלון הגענו לנושא אספנות, וחברים של חבר משותף אמרו שדוד שלה שמשפץ טרקטור פורשה במושב בצפון מהפרטים שידעתי מקריאת שירשורך בפורום הסקנו שמדובר בך. עולם קטן כבר אמרנו?

בברכה,

שרון

Sharon :viking:

VW Bus 73

(שירשור הפרויקט BUS 73 בפורום:http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?p=1999394#post1999394

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיפוץ כל מערכות הטרקטור המכניות והחשמל כבר מאחורי. הוא נוסע כאילו יצא עכשיו מקו הייצור. עתה נישאר רק פחחות וצבע. אבל עם שלב הפחחותי אמתין מעט. אז כך שהשחזור כרגע על "hold" ויתחדש רק בינואר 1010.

עלות החלקים והשיפוץ עד עתה היו מעל ומעבר למה שהערכתי בתחילה.

השרשור יוחזר לחיים ברגע שיהיו לי עדכונים מעניינים.

יורם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנה מאוחר יותר...

עדכון:

כעבור כמעט 48 שנים מאז שהטרקטור עבר טסט בפעם האחרונה, וכשנה וחצי מתחילת השיפוץ. הפורשה הקשיש עבר את מבחן הרישוי ללא רג'קטים.

בקרוב בנוקיה.

IMG00912-20110223-1721.jpg

IMG00914-20110223-1721.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מזל טוב

חיפושית 1971,אאודי 75 ואריאנט 1972,:fadein:

אאודי 80 1974, אאודי 80 1982, אאודי 80 1986, אאודי 80 1988,אאודי 80 1990, אאודי 100 1974 , אאודי 100 1987.

כבר אמרתי שאני חולה אאודי ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יורם - ברכות ובמיוחד על כך שעבר טסט ללא רג'קטים.

עתה ראוי ששהשקה תעשה בנוכחות פריטים משל הייצרן - פורשה (911,924,944,928,אופני פורשה ועוד).

מזל טוב

מצא משה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 9 שנים מאוחר יותר...

מזל טוב.
נישמח לשמוע קצת פרטים לגבי מה עבר על המנוע וכיצד. כמו כן שאר חלקים, האם נתקלת בבעיות מסוימות? איך התגברת עליהן?
אני יודע שזה דורש השקעת פנאי והרבה כתיבה, אבל בגלל זה אנחנו אוהבים אותך... 🙂
זהו טרקטור הנעורים שלי. אאל"ט - 4 פעימות 608 סמ"ק.

לנו היה גם הולדר B12 וגם A12 מפרקי. לשניהם היה מנוע בלתי אפשרי של זקס, 604 סמ"ק דיזל 2 פעימות קירור אויר...

הכלים הללו היו מונעים בבקרים הקרים כדלקמן (ואז החורפים היו רציניים בצפון, לא דרדלה כמו היום):

פותחים ידית ייעודית מקורית לנושא שהוברגה אל ראש מנוע ובלטה פנימה אל חלל השריפה. תוקעים בה פתיל שהדלקנו והוא עימעם (כמו קטורת). הדבר הזה הוברג בחזרה פנימה. בכל הזמן הזה הובער פרימוס מתחת למנוע לחימום כללי (מערכת השמן הייתה בכלל מסוג עוקה יבשה).  לאחר מכן שופכים 1-2 ליטר מים רותחים על המזרק. בודקים את מצב הרוח, זוית כדור הארץ והכיוון אליו מפנות הפרות באותו בוקר את התחת שלהן - ונותנים סטרטר. העימעום בתוך חלל השריפה היה עוזר לתערובת הסולר/שמן להידלק.
לפעמים הוא היה מניע.
לא היו מכבים אותו עד הערב בזמן סיום העבודה.
בהפסקת הצהרים לא כיבינו את המכונה: היינו רק מורידים את הטורים לנמוך כל כך, שיכולתי לשמוע את הבוכנה עולה, מחכה רגע, שואלת את המזרק מה הענינים, ואז יורדת לה בנחת בחזרה.

לא פעם הייתי מכניס הילוך ראשון LOW והולך ליד הטרקטור שזחל לו בקו ישר, ומעמיס מאחור את העגלה. פעם ב 20-30 מטרים ניגש לטרקטור הנוסע, מתקן את זוית ההגה וממשיך לעבוד.

זאת הייתה התקופה אשר בה הטרקטורים היו עשויים מברזל והאנשים מפלדה (חוץ ממני כמובן).
היום כאשר אני עולה על טרקטור, אין לי מושג מה זה מה חוץ מאשר ההגה, דווקא אותו אני מצליח לזהות.

• אהבתי 3
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הלבן זה פורדסון 1926 צמיגים מקוריים עדיין
הלוחית זה מספר פטנט.
הפרמר זה מנוע דיזל משולב בנזין.
ההחלפה נעשית באמצעות ידית שזולטת על הראש מנוע ומורידה אותו.
יש עוד הרבה בתכום דיזל 2 פעימות ועוד28ad97d795b7e547b887fd693b631b24.jpg3c580953b128a9a75767a8a7bec80480.jpg2d835ca4f11577d870a49fd7f5d294fd.jpg1223c3a3eae3bef49a1561c63a0e8a00.jpgc72cbebe41ed72b0ce97b63bd306f830.jpg7d82eb9c9c9ed592ceb22c95a193b12e.jpg

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1148 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...