Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שמן מנוע LM מול VALVOLINE

g
שימו לב! השרשור הזה בן 6887 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יכול להיות ששמן LM סינטטי סגול ב- 100 ש"ח בצמיגות של 5W40 באריזה של 5 ליטר
מאז בדקתי גם התאריכים של השמן הזה, והם ממש מחודשיים-שלושה אחרונים.

מצד שני המחיר עלה ל-110 ש"ח, אבל זה עדיין יותר זול מחברינו הפרסים ביצחק שדה,

מה גם שזהו מחיר קבוע שלא צריך להתמקח בשבילו, וגם אין בעיית חניה בכלל ליד החנות.

קוראים לחנות - יוני חלקי חילוף, והיא נמצאת באמצע רחוב מסילת ישרים בדרום ת"א

(ליד התחנה המרכזית החדשה - רחוב מקביל לשד' הר-ציון) 03-6392138.

אפי - קבל ח"ח על הסקירה הממצה והיסודית - ישר כוח :!:

No worries 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 38
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

כבר נתקלתי בחיקויים של הליקווי מולי שימו לב!

ומישהו שמע על חנות שמוכרת שמנים של סלינה?

אלפא רומאו ספיידר V6 3.2 בציר 2007

טל שביט (1955-2011) זה לא אותו הדבר בלעדייך, אתגעגע לנצח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי שילשום אצל הפרסי,

ראיתי שהוא התחיל להביא סינטטי מלא של LM אריזה סגולה 5 ליטר "NON-HD".

(כיתוב הצמיגות בגדול).

שימו לב כל אלה שהצמיגות 5 נמוכה להם והם רוצים תוספת הגנה בסל"ד גבוה לאורך זמן(איציק..זה בשבילך ללגאסי :wink: ) .

עדיף שתיקחו את ה-HD

ניצן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מישהו חיפש אותי? לפעמים צריך גם להתפרנס, ואבא שלי ז"ל כבר לא יכול לסייע, אז...

שמנים הם עולם מורכב, וזה בודאי נכון לשמני מנוע שהרכבם הוא פשרה בין מגוון תכונות, לעיתים סותרות.

כדוגמא למורכבות הנושא - כשלמדתי מעט על תכונות של שמנים כחלק מלימודי ההנדסה בטכניון, הפנו את תשומת ליבי למשל לכך שכל נושא שמן רב צמיגויות הוא בעצם רק חצי אמת - המולקולות התורמות לייצוב צמיגות השמן משנות את המבנה שלהן תחת מאמצי הגזירה הגבוהים הקיימים במרווחי שבמיסבי ההחלקה במנוע, ודוקא שם הצמיגות מאד חיונית (השמן רב צמיגויות, אבל מתנהג יותר כשמן בעל צמיגות אחידה במקום בו יש הפרשי מהירות גבוהים על פני מרווח קטן).

בוודאי שכל יצרן משבח את תוצרתו, וחלק מהמשתמשים נעדרי יכולת אמיתית להבחין בהבדלים בין שמנים.

אני יכול רק להצביע על ניסיוני ועל ניסיונם של אחדים מחברי הפורום שרכשו שמנים מתוצרת רויאל-פרפל האמריקנית.

אני משתמש בשמני מנוע וגיר (הן ידני והן לממסרה אוטומטית) מתוצרת זו כ-4.5 שנים.

עד כמה שניסיוני הסובייקטיבי מוכיח, פעולת המנועים שקטה להפליא, הבלאי של החלק היחידי לגביו יש לי קריטריון ממשי (בלאי של שרשרת טיימינג במנוע מטיפוס ישן של פיאט) הוקטן לפחות פי 3 אם לשפוט לפי אורך החיים שלה, ויש לי ניסיון עם אטם ראש שנפרץ ושלא נתן סימנים מקדימים בגלל כושר הפרדה מעולה (אולי מדי, במקרה זה) של מים מהשמן.

בשמני גיר ידני שפעלו בשני גירים שונים הושגו שיפור ממשי בהשקטת רעשי מיסב, וכן שיפור בולט וממשי בסינכרוניזציה, במיוחד בשילוב להילוך ראשון, ואפילו בגלישה.

השמנים האלה סינטטיים, אבל להערכתי את התכונה המייחדת אותם - חוזק הצמדה עצום לפני השטח של המתכת - הם מפיקים מתוסף הייחודי להם (אף כי מישהו בפורום טוען שגם באחרים קיים תוסף זהה, אינני יודע).

תוסף זה גורם למניעת או להקטנה עצומה במגע של מתכת במתכת ותורם לשיפור טיב השטח בשימוש מתמשך, להורדת טמפרטורת העבודה (נבדק בניסוי מבוקר במטחנת פחם בחברת חשמל ובניסוי לא מבוקר בהנעה הידרוסטטית של בלרינה לכיסוח דשא), ולחיסכון קל בצריכת הדלק (נבדק בניסוי לא מבוקר באופנוע חד-צילינדרי בעל 650 סמ"ק, שרכב עליו מכונאי אופנועים אומן, תוך הקפדה שלא לשנות מאומה בכוונונים ובחלקים, למעט החלפת השמן).

את חוזקה המעולה של שכבת השמן ראיתי במו עיני במתקן הדגמה נייד, ואיכותו בלטה מאד לעומת שמנים נפוצים.

בכל מה שאמרתי אין כל ביטחון שאין שמנים איכותיים או שווי ערך אחרים, אבל לי אין איתם ניסיון.

פעמים אחדות הצעתי בפורום לבצע ניסוי השוואתי לבחינת הספק בלימה על דינמומטר וחוזק ההצמדה שלו על מתקן הדגמה (כדי לגזור מסקנה אופרטיבית כלשהי), אבל לרעיון אין הד.

על ההפחתה העצומה בבלאי שהשמן גורם ניתן ללמוד מהמלצת הייצרן שלו שלא להשתמש בו במנועים חדשים בכמה אלפי קילומטרים (או מיילים ליתר דיוק, השמן הוא אמריקני) ראשונים, כדי לאפשר למערכות השונות להתאים את עצמן.

היות והשמן קשה להשגה (אני רוכש אותו ישירות מהיבואן בקרית-טבעון) וגם אינו זול (אף כי לעומת סינטטיים אחרים הוא אינו יקר), סביר שהוא לא יהפוך ללהיט בקרוב, אבל לי הוא מתאים.

יוסי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי יוסי.

כמו תמיד אני נהנה לקרוא את המידע הרב שאתה מעניק לפורום .

נראה לי שאני אזדקק בקרוב לאיזה 8 מיכלים של רויאל

ואולי גם שמן גיר ידני לניסאן של חבר שלי.

שבאמת יש לו שחיקה במיסבים בגיר וזה בטח יוכל להועיל לו.

אגב מה דעתך על שימוש בשמן סינטטי של רויאל לגיר אוטומט לרכב שלי . להזכירך ניסאן סאני.

אגב אולי נוכל לעשות ניסוי עם המכשיר שלך שבודק ויברציות לפני ואחרי אצל חבר שיש לו סאני .

רק קנה אותה ולא החליף עדיין שמן. בטח יש שם מינרלי כל שהוא.

אצלו גם יש שרשרת טיימינג רועשת וזה בהחלט יוכל לעוזר לנו לראות אם השמן יכול לעזור בהשקטה של המערכת הנ"ל אצלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי שילשום אצל הפרסי,

ראיתי שהוא התחיל להביא סינטטי מלא של LM אריזה סגולה 5 ליטר "NON-HD".

(כיתוב הצמיגות בגדול).

שימו לב כל אלה שהצמיגות 5 נמוכה להם והם רוצים תוספת הגנה בסל"ד גבוה לאורך זמן(איציק..זה בשבילך ללגאסי :wink: ) .

עדיף שתיקחו את ה-HD

ניצן

ניצן, מה מסמל ה HD...?

מה המשמעות אם איננו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתעלק על הפתיל בשאלה :

קודם כל - PENNZOIL - נחשבים לשמנים איכותיים ?

ואני ממילא אחליף כל חצי שנה, ומשתמש במינרלי 20W50 , יש טעם להשקיע יותר (אלפאסוד למי שלא יודע) ?

עז יפנית בסלעים

yahav.biz | mineralz.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניצן, מה מסמל ה HD...?

מה המשמעות אם איננו?

אני חושב ש HD מיועד למנועי דיזל

היום נתקלתי בעוד שני שמנים של LM שונים בצמיגות 5W40.

1)סגול סנטטי שלא הייה רשום עליו HD וגם לא NON-HD.

2)יש ל LM 5W40 בקבוק כחול שמן שמיועד למנועי דיזל שהוא לא סנטטי.

מה יותר טוב עם HD או NON-HD או זה שלא רשום ?

אני מדבר על הבקבוק הסגול הסנטטי.

למכירה זיכרונות של KINGSTON 1024MB 133Mhz SDRAM

בחצי מחיר :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6887 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...