Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שינוי שעות עבודה

omricn

פוסטים מומלצים

אני חושב שאין פה מספיק פרטים כדי לתת עצה נורמלית.

"קמה החלטה" - זה הגיע במייל או שעשה שיחה לפני והסביר למה יש את השינוי?
זאת עבודת "חלומות" או עבודה עם שכר בסיסי ותנאים בסיסיים?

אתה מוכן להילחם על העוד שעה הזאת ברמה של לשלוח קורות חיים או שתבלע את הצפרדע כי אתה לא עם יותר מדי אופציות? 

לפני 22 שעות, Derish כתב:

נשמע שהעובדים קצת מפונקים. אף אחד לא ביקש מכם לעשות משמרות לילה, להיות זמינים בטלפון מסביב לשעון, או לבוא למשרד בסופ"ש - תופעות לגיטימיות ונפוצות למדי במשק הישראלי. במשך עשור נהניתם מתנאי 'הסתדרות' ועכשיו משהו קרה בצד המעסיק שמצריך שינוי סמלי בשעות (שבמהלכו עדיין מאפשרים לכם גמישות). אילו הייתי מוצא עצמי במצב דומה והעובדים היו עושים לי פרצופים, כנראה שהייתי מנצל את ההזדמנות כדי לשלוח אותם קיבינימט ולרענן את הסגל.

"עובדים, לא עבדים". אם המעסיק היה מפיל החלטה כזאת עלי בלי התחשבות, בלי לדבר לפני וכהצבת עובדה הייתי אומר לו טוב ותוך שנייה מתחיל לשלוח קורות חיים.

המשפחה שלי יותר חשובה מהמעסיק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

לא יודע חוקית מה המשמעות של דברים כאלה, אבל אם זה מצריך ממך מאמץ נוסף כדי לבצע את עבודתך וזה גם לא בחוזה שאתה חתום עליו לדעתי יש מקום לשקול לדבר עם ההנהלה, להסביר להם את המצב ולבקש חוזה חדש עם שעות העבודה הנכונות ושהמאמץ הנוסף מתבטא בתגמול נוסף.

• אהבתי 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 36 דקות, falou כתב:

אבל לא מפטרים עובד על פרצופים

לפעמים כן.

יש כל מיני שיקולים מעבר לעובד עצמו כמו למשל ההשפעה שלו על האוירה הכוללת ועל העובדים האחרים.

תודה לשרת התחבורה מירי רגב על קירוב הפריפריה למרכז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, Night Driver כתב:

לפעמים כן.

יש כל מיני שיקולים מעבר לעובד עצמו כמו למשל ההשפעה שלו על האוירה הכוללת ועל העובדים האחרים.

זה בול הוצאת משפט מההקשר, ויסלח לי @falou על ההגנה בשמו.
"אני מסכים שהשינוי על פניו נראה מינורי אבל לא מפטרים עובד על פרצופים. " אם הפרצופים מגיעים עקב שינוי חד צדדי, הם הרבה יותר מובנים מעובד שסתם לא בא לו להיות עובד טוב. 

אם עובד מסתובב ממורמר כי לא בא לו לעבוד ועל הדרך הורס לכולם את היום תרים אותו על טיל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 38 דקות, יובל .מ. כתב:

.

לפני 38 דקות, יובל .מ. כתב:

המשפחה שלי יותר חשובה מהמעסיק

זה מסוג המשפטים שנראים טוב על הנייר אבל לא אומרים כלום בעצם. כמו, אני בעד שלום...

מנחיתים או לא, בשיקולים של מקום עבודה יש קצת יותר מאיך פונים אליך: שכר, עניין, קולגות, אופציות... 

אף אחד לא מבטיח לך שהמקום החדש יהיה טוב יותר, ואם אתה סובל בעבודה, גם המשפחה סובלת ממך. אם תרוויח פחות, כנל. 

כל עניין צריך להשקל לגופו כשבכל תלוי אחד בשני, גם המשפחה תלויה במקום העבודה. 

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 26 דקות, falou כתב:

זה מסוג המשפטים שנראים טוב על הנייר אבל לא אומרים כלום בעצם. כמו, אני בעד שלום...

מנחיתים או לא, בשיקולים של מקום עבודה יש קצת יותר מאיך פונים אליך: שכר, עניין, קולגות, אופציות... 

אף אחד לא מבטיח לך שהמקום החדש יהיה טוב יותר, ואם אתה סובל בעבודה, גם המשפחה סובלת ממך. אם תרוויח פחות, כנל. 

כל עניין צריך להשקל לגופו כשבכל תלוי אחד בשני, גם המשפחה תלויה במקום העבודה. 

מסכים לגמרי. זה גם רשום בחלק הראשון של התגובה:

"

זאת עבודת "חלומות" או עבודה עם שכר בסיסי ותנאים בסיסיים?

אתה מוכן להילחם על העוד שעה הזאת ברמה של לשלוח קורות חיים או שתבלע את הצפרדע כי אתה לא עם יותר מדי אופציות? " 

אם אני צריך לשלם חשבונות ואין לי ברירה אחרת, מקבל את השינוי ושותק. 

זה היה יותר בקונטרה לדריש. אין לי מחויבות אקסטרה למעסיק והוא לא המשפחה שלי. כשיהיו קיצוצים ועובד יקבל מכתב הוא לא יגיד לו "אבל תמשיך לבוא להרמות כוסית יא אח".

בסוף - המשק הישראלי במצב טוב ואנשים עם כישורים יכולים למצוא עבודה יחסית מהר, גם אם היו רגילים להרוויח 35K ועכשיו הם צריכים "להתפשר" על קצת פחות. 

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, discoTD5 כתב:

להלן גישה שטוב שנעלמת מהעולם. 

העובדים אינם עבדים של העסק. 

יש להם חיים. משפחה. תחביבים.

חיים. אני יודע שלא לכולם יש. 

פות"ש לא ציין כמה זמן לוקח לו להגיע לעבודה בבוקר, או לחזור ממנה בסוף יום, וכן לא ציין 'חיים' מעבר לעבודה. 

שעה נסיעה +\-.

שני ילדים (10, 1.5) אישה עובדת מהבית עם התינוק כל יום כל היום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, יובל .מ. כתב:

אם הפרצופים מגיעים עקב שינוי חד צדדי, הם הרבה יותר מובנים מעובד שסתם לא בא לו להיות עובד טוב. 

אנחנו לא חלוקים על זה שהצורה שזה נעשה לא בסדר. אני מתייחס אך ורק על הפרצוף.

כעסק עם יותר מעובד אחד יש לנראות משקל לא מבוטל. אצלי למשל אני לעולם לא אעירק ולא רואה שום פסול בעובד ייצור שעשה עצירה לנוח או לשתות קפה אהלך אם הוא יושב עם רגליים על השולחן ומשחק בטלפון אני אעיר לו כי איך מרגיש עובד אחר שעומד ועובד ורואה דבר כזה?

תודה לשרת התחבורה מירי רגב על קירוב הפריפריה למרכז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי מנסה לעשות חלוקה עם העובד השני, שאחד מאיתנו יעבוד 8-17 יומיים בשבוע והשני 9-18 ואת היום החמישי עושה כרוטציה.

או כל דרך אחרת למעשה שתתאים לכם 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...