Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה יהיה עם תעריפי ביטוח החובה בישראל?!

rev-Match
שימו לב! השרשור הזה בן 318 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בראשון ליולי מחירי הביטוח יעודכנו, יתווספו קטגוריות סמ"ק חדשות וכל העסק מרגיש מתוכנן לרעת הרוכבים, לסחוט עוד כסף מהאזרח באיזה תירוץ מצוץ מהאצבע שאין מספיק רווח ואפילו הפסד במצב הקיים כאשר מעל 40% מהרוכבים לא עושים ביטוח כלל. 

לא נותנים שום פתרון הגיוני לאנשים שרוכבים בסופש כחלק מתחביב. 

נוצר מצב אבסורד שבשנתיים של ביטוח חובה אני אשלם יותר מערך האופנוע. 

נ.ב

האופנוע שלי לפי יצרן 249.6סמק מטעמי נוחות במשרד הרישוי וכנראה גם בניירת התקינה עיגלו ל 250, העיגול הזה מתורגם לקטגוריית סמ"ק גבוהה יותר ומתווספים לי עוד אלפיים שח לעלות הפוליסה, אין מילים. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, FROGIE כתב:

לגבי תחביב סוף שבוע, אין ביטוח לפי ק"מ?

הצחקת את הפול :-(  לא... אין!

לפני 12 שעות, FROGIE כתב:

לרוכבי ארבע (כמוני), מה בערך התעריף לחובה לאופנוע 125?

תלוי...

נניח שאני בעל חנות הפרחים השכונתית וקניתי קטנוע 125 פשוט למטרת משלוחים בסביבה

ואני מעוניין ששני העובדים הצעירים בעסק יוכלו לרכב עליו, ואפילו השקעתי בדגם בטיחותי יותר שיש לו ABS.

ביטוח החובה לשנה יעלה כמו הקטנוע עצמו אם לא יותר... תחזיק טוב: קרוב ל-20,000₪ לשנה!

ברור שזה לא יקרה.

ברור שאשלח אותם לכביש על אופניים חשמליים נחותים, או אפילו על ריקשה שמשום מה לא נדרשת לביטוח בכלל.

אפשרות ב'

אתה סטודנט בן 32 שרוכב מהפריפריה ללימודים על קטנוע 350 סמ"ק, עם ABS ובקרת אחיזה -

השקעת בבטיחות ובנפח מנוע שמסוגל לנסוע בבטחה גם בכביש בינעירוני,

אתה תשלם "רק" 6000₪ לביטוח החובה בלבד

(או 4200₪ למוצר נחות יותר שלא נותן לך כיסוי מלא כמו לכל שאר הנהגים)

את שאר האפשרויות אתה יכול לחשב כאן https://car.cma.gov.il/

2023-06-14.png

2023-06-14 (2).png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדוגמה,

אחרי ת"ד עצמית קטנה של חבר עם קטנוע, סה"כ הוריד רגל במהירות נמוכה.

נגמר בברך וקרסול שבורים, וחודשים של אשפוז ושיקום.

עם תשלום ימי המחלה + נכות עתידית ואובדן כושר עבודה, לדעתי מדובר בסביבות מיליון שקלים עלות תאונה.

תאונות חמורות יותר בקופסת פח עם ארבע גלגלים היו מסתיימות בנזק גוף מינורי אם בכלל.

העלויות סבירות+ בשביל זה יש אקטוארים, שאר משתמשי הדרך לא צריכים לממן את הסיכונים של רוכבי דו"ג.

וכן, לדעתי זה צריך לכלול גם את שאר הכלים החשמליים שמסתובבים בכביש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, zadoki כתב:

שאר משתמשי הדרך לא צריכים לממן את הסיכונים של רוכבי דו"ג

אמיתי? באמת אתה קונה את השטות הזו?

עם גישה כזו אז נהגי משאיות למשל צריכים לשלם שקלים בודדים בביטוח חובה

כי הם כמעט ולא נפגעים בתאונות, אז למה הם צריכים לממן סיכונים של כל השאר?

או בביטוח בריאות -

אני בריא ושומר על בריאותי באופן אקטיבי, אז למה אני צריך לממן את החולים הכרוניים?

ואם כבר מדברים על סיכון טהור - שיהיה שוק חופשי ולא ביטוח חובה!

באותה מידה אני לא צריך לממן את החבר שלך ש"הוריד רגל" ותובע מיליונים.

גם לא את השליח המטומטם של וולט שרוכב על הקטנוע שלו כמו על האופניים החשמליים שהיו לו קודם,

עושה המון ק"מ וימבה עבירות תנועה ובכלל לא עושה ביטוח. למה אני צריך לממן אותו דרך קרנית?

אין לזה סוף... ביטוח הוא סוג של ערבות הדדית, ולא הוגן או מוסרי להחריג אוכלוסיה ספציפית ואחרות לא.

אם זה שוק חופשי ומשלמים סיכון טהור - צריך להיות אופציה לביטוח בסיסי וזול, ותמחור לפי פרמטרים אישיים.

ביטוח החובה כמו שהוא היום הוא מוצר פרמיום בכל צורה שלא תסתכל עליו, כמעט ללא אח ורע בעולם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם

לפני 3 שעות, BoazB11 כתב:

אין לזה סוף... ביטוח הוא סוג של ערבות הדדית, ולא הוגן או מוסרי להחריג אוכלוסיה ספציפית ואחרות לא.

אם זה שוק חופשי ומשלמים סיכון טהור - צריך להיות אופציה לביטוח בסיסי וזול, ותמחור לפי פרמטרים אישיים.

ביטוח החובה כמו שהוא היום הוא מוצר פרמיום בכל צורה שלא תסתכל עליו, כמעט ללא אח ורע בעולם.

https://www.gov.il/BlobFolder/reports/trends_2017/he/research_megamot_2017_3.pdf

אכן יש ערבות הדדית מסויימת, רוכבי דו"ג מעורבים בתאונות חמורות בשיעור של פי 17 לק"מ נסועה מנהגי רכב פרטי,

מחיר הביטוח לא משקף את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 318 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...