Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם "התנעת" המזגן צורכת יותר חשמל מהפעלתו?

Or05230
שימו לב! השרשור הזה בן 614 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

משתעשע ברעיון כמובן.

ברשותי מזגן מיני מרכזי דיי בזבזן, ב24 הוא מקרר דיי טוב, יוצא שהרבה פעמים אני מכבה אותו כי קר מדי, ולאחר זמן מסויים מדליק (לפעמים קצר לפעמים ארוך) , נאמר לי שעצם התנעתו לוקחת לא מעט חשמל ולפעמים עדיף להשאיר פעיל מאשר לכבות ולהדליק.

אני מחפש את המשוואה, האם ל 10 דקות הפסקה עדיף להשאיר דלוק? 20 דקות? טוב נו, לא משוואה מדוייקת, אבל הכצעקת?

עריכה אחרונה על ידי Or05230

Miata NC

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משתעשע בלענות. אולי גם ישתעשעו בלתקן אותי אם טעיתי.

אני משער שהמדחס שלך הוא לא בעל ספיקה משתנה, ולכן דרך הפעולה של המזגן שלך היא "טיפשה". המדחס נדלק ונכבה כול הזמן, כתלות בצורך בקירור ורק המאוורר ביחידה הפנימית שלך פועלת קבוע.

ככה שלא, זה לא ממש משנה מבחינת בלאי/צריכה. אם היה בעל ספיקה משתנה, אולי.

פשוט תעלה ל 26 מעלות.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שנאמר - המדחס בכל מקרה עובד לסירוגין כך שלא משנה מה תעשה הוא תמיד יש את עניין ההפעלה והכיבוי.

וכך או כך צריכת החשמל בעת הנעת המדחס קטנה משמעותית מה 5 דק שבהן הוא היה עובד אם הוא לא היה נכבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה רוצה להסתכל על זה ככה - אתה יכול לחפש נתוני starting power לרוב לעומת צריכת חשמל בשוטף. זה לרוב פי 2-3 - אבל זה לכמה שניות בודדות.

כנראה שיכנס ויצא מפעולה - אפילו אם זה לדקה - יותר יעיל בחשמל. (כמובן בלאי וכו...)

הכי פשוט לבדוק עם אחד מהמכשירים שמחברים בין השקע למוצר כן ?

• רעיון טוב! 2

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, ArikB כתב:

יש לך את הנתונים של המזגן?

זרם התנעה

זרם עבודה

זרם מירבי

https://www.mizug.net.il/items/1335459-מזגן-מיני-מרכזי-אלקטרה-EMD-40T-כולל-התקנה

לא רציתי לעשות העתק הדבק כי יש עוד מידע רלוונטי אולי.

תודה לכם, אכן זה לא אינוורטר לצערי, מצד שני אני לא מרגיש שהוא מפסיק לקרר לפרקים מסויימים (במזגנים עיליים לעומת זאת כששמים טמפרטורה גבוהה, כן מרגישים שיש הפסקות ויוצא אוויר פושר ולא קר), אבל אם זה מינורי אז לא משנה, אמשיך לכבות.

Miata NC

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, David32 כתב:

פשוט תעלה ל 26 מעלות.

בדיוק.
זה כמו שיש את אלה שמכוונים את הקור ל- 18 מעלות, כי עדיין חם להם.
הרי בחיים לא יהיו 18 מעלות בחדר/דירה, כן? אז לא משנה למכונה אם כיוונו אותה ל- 18 או ל- 22.
24-25 הן המעלות לנוסחה המנצחת.

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 שעות, Or05230 כתב:

מצד שני אני לא מרגיש שהוא מפסיק לקרר לפרקים מסויימים (במזגנים עיליים לעומת זאת כששמים טמפרטורה גבוהה, כן מרגישים שיש הפסקות ויוצא אוויר פושר ולא קר), אבל אם זה מינורי אז לא משנה, אמשיך לכבות.

יתכן שמדובר בתקלה. יכול להיות שהאות לא מגיע תמיד מהשלט בגלל סוללה חלשה, או מיקום לא תקין של השלט, אם כיוונת שהוא יופעל לפי הטמפרטורה בשלט. 24 מעלות זו לא טמפרטורה כל כך נמוכה כדי שהמזגן יהיה בזבזן. יכול להיות שאתה פשוט מתפעל אותו לא נכון. לכבות ולהדליק ידנית נראה קצת מיושן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 55 דקות, mcaspi כתב:

יתכן שמדובר בתקלה. יכול להיות שהאות לא מגיע תמיד מהשלט בגלל סוללה חלשה, או מיקום לא תקין של השלט, אם כיוונת שהוא יופעל לפי הטמפרטורה בשלט. 24 מעלות זו לא טמפרטורה כל כך נמוכה כדי שהמזגן יהיה בזבזן. יכול להיות שאתה פשוט מתפעל אותו לא נכון. לכבות ולהדליק ידנית נראה קצת מיושן.

יש אפליקציה, יש באפליקציה את הטמפרטורה שהוא מודד בסביבה שנראית די מדוייקת, הוא גם יחסית לא בזבזן, החשבון חשמל אחלה, סתם תהיתי מה כדאי.

Miata NC

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 11 שעות, ירחמיאל כתב:

זה, ועוד משהו שאמר לי טכנאי מזגנים מנוסה: להפעיל את המזגן על מהירות הכי נמוכה תמיד. גם לא על מצב אוטומטי. יקח לחדר להתקרר אולי 2 דק' יותר אבל צריכת החשמל תהיה נמוכה יותר, הקור אותו קור ולא מרגישים בהבדל + קצת יותר שקט.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, ירחמיאל כתב:

בדיוק.
זה כמו שיש את אלה שמכוונים את הקור ל- 18 מעלות, כי עדיין חם להם.
הרי בחיים לא יהיו 18 מעלות בחדר/דירה, כן? אז לא משנה למכונה אם כיוונו אותה ל- 18 או ל- 22.

פעם ראשונה שאתה עונה ולא שואל. 

צריך לבדוק אם פתחת שרשור כזה בעבר 😜

עריכה אחרונה על ידי Giant_TA
  • מצחיק 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 שעות, pasat04 כתב:

אשמח לשמוע/לקרוא מה זה אומר, ואיך זה משפיע על שאלתו של פוה"ש. תודה.

בפשוטת, במקום להיות פול גז און אוף, אפשר לעשות מודולציה על כמות "הקירור".

הרי בעצם מה שעושים זה משקיעים אנרגיה כדי לשאוב חום (פנימה או החוצה - חימום/קירור). במקום להשקיע 100% ולכבות, המערכת מווסתת את כמות האנרגיה המושקעת לכמה שצריך (פלוס אפשר לשחק עם מהירות הקומפרסור בשביל "לפגוע" במקום הטוב במפת היעילות שלו).

אם צריך להוציא 200W של חום, תשקיע רק את הכמות האנרגיה הנחוצה להוצאה של 200W, ולא און אוף של 1000W.

אומנם זה עתיק, אבל רואים את ההפרש: (CVS זה משתנה, סינגל ספיד זה כמובן און אוף)

image.thumb.png.cc1b1c5c48258ccdb201884a65321e9d.png

אני קצת מתבאס לצטט פה מחקרים עתיקים. אתה יכול לחפש variable capacity heat pump. 

יש לציין שיש גם מדחסים עם כמה מצבים, שזה יותר יעיל מon/off אבל פחות מספיקה משתנה.

ובהקשר לשאלה של פות"ש. לא רק שאתה יעיל יותר אנרגטית, אתה גם מוריד הרבה בלאי מההדלקה והכיבוי כי הוא לא קורה בכלל.

בקטע הזה האמת, זה קצת כמו רכב חשמלי. במקום לבזבז דלק, או שחיקה מסטארט-סטופ, אתה פשוט מווסת את כמות האנרגיה == יותר יעיל.

עריכה אחרונה על ידי David32
  • אהבתי 1
SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 שעות, Or05230 כתב:

https://www.mizug.net.il/items/1335459-מזגן-מיני-מרכזי-אלקטרה-EMD-40T-כולל-התקנה

לא רציתי לעשות העתק הדבק כי יש עוד מידע רלוונטי אולי.

תודה לכם, אכן זה לא אינוורטר לצערי, מצד שני אני לא מרגיש שהוא מפסיק לקרר לפרקים מסויימים (במזגנים עיליים לעומת זאת כששמים טמפרטורה גבוהה, כן מרגישים שיש הפסקות ויוצא אוויר פושר ולא קר), אבל אם זה מינורי אז לא משנה, אמשיך לכבות.

במזגן מיני מרכזי זה הרבה פעמים מורגש פחות בגלל שהסוללה גדולה יותר ובגלל שהאוויר שיוצא מהפתחים בדרך כלל קר פחות מהאוויר שיוצא מהפתחים של מזגן עילי.

השיטה לבדוק היא פשוט להקשיב.. לשים את המיזוג על 25 מעלות ולהקשיב למנוע החיצוני. אם הוא לא נכבה בכלל - אז או שיש בעיה ברגש [או במיקום שלו], או שיש בעיה במזגן, או שיש בעיה באוויר החוזר.

בדרך כלל התקנה של מיני מרכזי ממש מחורבנת וחאפרית בישראל אז ברוב זה נובע מבעיות בתכנון האוויר החוזר או מיקום הרגש.

אגב, הבלאי של כיבוי והדלקה הוא חסר משמעות לגמרי. יש פה בלאי אולי רק לקבל ההנעה, ולהחליף אותו פעם ב 15 שנה זה אפילו לא משהו שניתן לחשב ביחס לחשמל שהיה לוקח מזגן שעובד קבוע.

עריכה אחרונה על ידי Ooga
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...