Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תקלה במזגן הונדה סיוויק 2012

ניקו פ.
שימו לב! השרשור הזה בן 597 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי, 

הונדה סיוויק 12. 

נסיעה שגרתית בכביש בין עירוני ב-90 קמ"ש. מזגן לא מקרר טוב. 

מכבה ac, מדליק שוב, נהיה יותר קר ל20-30 שניות ואז שוב חוזר כאילו אוורור. יש הבדל מינורי בין עם ac ל-ללא. 

הרכב לא קיבל מכות ולא שום דבר. 

לכן אני משער שמדובר בחסר גז? 

משהו ששווה לבדוק לפני שאגש למזגניסט? 

האם זה נכון שבעת חסר גז מילוי לא פותר את הבעיה סופית כי מדובר במערכת סגורה? 

אז תמיד כשיש בריחת גז מדובר בנזילה וצריך לתקן/להחליף את. הצינור הפגום? 

אודה להמלצה על מזגניסט אם אתם מכירים באזור ת"א עד נתניה בצפון. 

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"אשר מיזוג אויר לרכב" שברח' עמל 3 קרית אריה פ"ת,

טל' 03-6183434 או 052-2549732.

מכיוון שכעת זאת עונת העומס אל המזגניסטים, מומלץ לתאם בואך מראש.

בברכה  -  רפי לין

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

מעדכן. 

התקשרתי אל אשר מיזוג אוויר. תיאמתי הגעה. הגעתי. 

לציין שבנסיעה הלוך המזגן עבד מצוין. 

ציינתי את כל הסיפור בפני העובד. לדבריו היה צריך להחליף ממסר למרות שהמדחס נדלק בנסיעה, הוא טוען שהוא תמיד מתחיל בהחלפת מדחס. 200 שקלים. יאללה בסדר. לא מבין בזה כלום. סמכתי עליו. 

בהמשך בדק גז, הראה שחסר ואמר שנמלא גז. שאלתי אם לא מדובר במערכת סגורה ולא עדיף לחפש נזילה עם זרחן? 

אמר שלא צריך וזה לא באמת מערכת סגורה ושגז יכול לברוח גם ככה. הטלתי ספק כי ברכב הקודם שלי לא ירד כמעט גז גם כשהיה בן 10, אבל הוא איש המקצוע. עוד 200 שקלים על גז. אמר לי ואני מצטט "מקסימום תמלא כל שנה גז ב200 במקום להחליף עכשיו צינורות". 

בהמשך (הרגע שאני הכי מצטער עליו), הציע להחליף פילטר מזגן במאה שקלים. פה כבר חשדתי שהוא רק מנסה לנפח עלויות, אבל אמרתי שאין בעיה ופשוט אחסוך את זה בטיפול הבא. על הדרך בזמן ההחלפה העובד שבר לי את הקליפס התחתון של תא הכפפות וכעת תא הכפפות שבור ומתנדנד (לא מוחזק טוב). אין אפשרות להחליף את הקליפס ואני פשוט מחפש תא כפפות חדש בפירוקיות. כרגע לא מצאתי.  העובד האשים את המוסך המורשה שבו עשיתי טיפול לפני חצי שנה. אמרתי לו שלפני 10 דק תא הכפפות היה תקין ואליו הכנסתי את הממסר הישן (והתקין) שהוא אמר לי לשמור למקרה שהבעיה לא בממסר. הוא הכחיש והאשים את המוסך. לא התחלתי לריב איתו. 

בסוף חייבו אותי ב-400 שקלים במקום 500 למילוי גז, פילטר וממסר. לא יודע למה, לא ביקשתי הנחות. סך הכל מחיר הוגן ואפילו טוב לדעתי. 

אחרי מספר ימים מת לי המצבר. הגיע אליי טכנאי, החליף לי מצבר, אמר שלפעמים בסטארט&סטופ אי הדלקת המזגן יכולה להיות סימן לסוף חייו של המצבר ואולי זו הייתה בעיה, אבל לדבריו זה לא מאוד נפוץ. אישר לי שגם לדעתו החרטוט על המערכת הלא סגורה של המזגן הוא אכן חרטוט ושלמוסך יש אינטרס למלא לי גז פעם בשנה מאשר לתקן נזילות. 

החליף לי מצבר. 

לסיכום, יצאתי מ-"אשר מיזוג אוויר לרכב" עם ממסר תקין שהוחלף בתקין ותא כפפות שבור שכרגע עקום (אזור ה-500 שקלים נז בפירוקקיה כשיהיה במלאי). מילא זה, אבל במקום לקחת אחריות קיבלתי התנערות. 

המחיר כן היה הוגן מאוד. זמן התיקון גם היה מהיר. 

לשיקולכם. אני לא ממליץ. 

איך חבר אמר לי: "לא מוכן שידיים של מוסכניק ישראלי יגעו לי ברכב". ברוב המקרים הוא צודק לצערי ומניסיוני. 

• אהבתי 2
  • מבאס 1

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תיקון להודעה למעלה אחרי שהסבו תשומת ליבי. החלפת ממסר כמובן ולא מדחס. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנתי למה שילמת לו בכלל אם הוא מהתחלה כבר ניראה חשוד:" תמלא גז כל שנה",איזה חאפר.

ועעוד שבר תא כפפות ולקח על פילטר מזגן 100 שקל שזה במקרה הגרוע עולה 40 ש"ח ואפילו לא פתר את הבעיה,פשוט בדיחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

מנסיוני כמזגניסט אכן הראלי בהונדה עושה בעיות בהפעלה .לכן עשה נכון שהמליץ להחליפו.מילוי הגז גם נכון זה שיפר את הקרור .לחפס נזילה זה עסק יקר שלא כל לקוח מוכן להכנס אליו.המוסך בסדר גמור

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 23 שעות, ninyo כתב:

מנסיוני כמזגניסט אכן הראלי בהונדה עושה בעיות בהפעלה .לכן עשה נכון שהמליץ להחליפו.מילוי הגז גם נכון זה שיפר את הקרור .לחפס נזילה זה עסק יקר שלא כל לקוח מוכן להכנס אליו.המוסך בסדר גמור

סליחה ???

התנהלות מבישה של בעל העסק.

ממסר בהחלט עלול לעשות בעיות אבל בקלות ניתן לבדוק אותו לפני החלפתו בחדש במחיר שערורתי של 200 שקלים. מה מיוחד בממסר של הונדה ?

בעל מקצוע טוב לא ממליץ ללקוח שלו למלא גז כול שנה אלא מציע פיתרון מתאים ולא סתם לזרוק הפחדות בסגנון של שוק.

בעל מקצוע טוב לוקח אחריות על נזק שגרם לתא הכפפות כלומר החלפה על חשבונו באחד חדש.

• אהבתי 1

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סיפור קצת ארוך - נכנסתי לטיפול רגיל עם מזגן סבבה. 

יצאתי והמוסניק זרק לי "חסר לך גז, דבר איתי לקראת הקיץ ונטפל" 

בדקתי את המזגן - מת. אין בכלל אוויר קר. 

התקשרתי לשאול כמה עולה מילוי גז - ענה 900 ש"ח (!!!). שלחתי אותו בנימוס לעזאזל.

אחרי כמה שעות התקשר -" טעיתי יש לך את הגז הזול - 500 ש"ח" כנ"ל ל עזאזל. 

מילאתי ב250 שח במוסך אחר שגם אמר לי את המחיר למדחס. 

מאז מילאתי עוד פעם אצל הבני דודים ב100 ש"ח (+כמה תיקונים קטנים) 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 שעות, מרק10 כתב:

סליחה ???

התנהלות מבישה של בעל העסק.

ממסר בהחלט עלול לעשות בעיות אבל בקלות ניתן לבדוק אותו לפני החלפתו בחדש במחיר שערורתי של 200 שקלים. מה מיוחד בממסר של הונדה ?

בעל מקצוע טוב לא ממליץ ללקוח שלו למלא גז כול שנה אלא מציע פיתרון מתאים ולא סתם לזרוק הפחדות בסגנון של שוק.

בעל מקצוע טוב לוקח אחריות על נזק שגרם לתא הכפפות כלומר החלפה על חשבונו באחד חדש.

כשתעבוד במוסך ותציע על כל חוסר גז תיקון במאות שקלים  תראה איזה תגובות תקבל .גנב נוכל רמאי וכולה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 28.8.2022 בשעה 23:40, nev כתב:

מאז מילאתי עוד פעם אצל הבני דודים ב100 ש"ח (+כמה תיקונים קטנים) 

עד כמה שידוע לי, גז מומלץ לשקול, אחרת יכול להיגרם נזק למערכת. הם עשו זאת? לא נראה לי, ולא הייתי מנפנף עם זה במקום שבו אנשים קוראים המלצות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 29.8.2022 בשעה 21:53, ninyo כתב:

כשתעבוד במוסך ותציע על כל חוסר גז תיקון במאות שקלים  תראה איזה תגובות תקבל .גנב נוכל רמאי וכולה

ייצרני הרכב שוקדים להפחית את כמות הגזים הרעילים הנפלטים לאטמוספירה ובזכות אנשים כמוך שמאפשרים ללקוחות להמשיך למלא כול שנה גז שמתנדף לאוויר שאתה ומשפחתך נושמים כנראה המאמץ הזה לא יניב אוויר נקי בשנים הקרובות.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 597 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...