Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיימתי לימודים והבנתי שזה לא בשבילי

ANUTKK
שימו לב! השרשור הזה בן 654 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

התחום שבו אתה נשאר עד אחרי גיל 45 לנצח זה המגזר הציבורי. ולא משנה מה אתה שווה ומה התרומה שלך. 

והכתבות לא מייצגות שום דבר חוץ מלפרוט לך על נימי הרגש. יש איזו קונדיטוריה שבה היית אוהב לקנות כל בוקר קפה ומאפה. יום אחד החלטתי לחסוך, את הקפה שתיתי בעבודה ואת המאפה הבאתי מהבית מה שאישתי הכינה. אז גם אז "זרקתי" את בעל הקונדיטוריה? ועוזרת בית שמנקה שנים אצל מישהו ואז כבר לא צריכים. גם אז זורקים אותה כמו קליפת בננה? 

ככה זה בחיים. יום אחד אתה מבוקש ויום אחד לא

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 156
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

מי שטוב עובד גם אם הוא בן 60. דוד שלי איש מחשבים עבד עד גיל 70.

אני גם קורא את כל הכתבות על המבוגרים שנפלטים ולא מוצאים עבודה אבל אני שלא רק מוכן אלא אפילו מעדיף לקלוט אנשים בני מעל ל 40 (וגם מעל ל 60) לא מוצא אותם כולל בעמותות שקמו כדי לסייע להם.

מה שכן יש זה אנשים שאומרים אני 20 שנה מכרתי עטים של פיילוט והרווחתי X ואני מוכן רק למכור עטים של פיילוט ולהרויח לפחות X. גם בגיל 28 אם לא תתגמש לא תעבוד.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, airwolf1980 כתב:

תראו את הכתבות של הוותיקים של התחום שנזרקו החוצה בגיל 45 והיום לא מוצאים עבודה.

גם אצלי (סטארטאפ) וגם במקום העבודה הקודם (לא סטרטאפ, חברה גדולה) ואצל בת הזוג (סטארטאפ ותיק) יש הרבה אנשים שחצו את גיל 45.

ראש הצוות שלי יכול להיות אבא שלי מבחינת גיל (ואני בן 30 כמעט) ויש איתי בצוות מישהו שיכול להיות כמעט סבא שלי.

• אהבתי 1

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תפסיק להאמין לשטויות שכותבים

תחום ההיטק מאוד ריווחי ל"שפיצים" שבאמת אלופים בתחומם אבל תחום מאוד תחרותי תובעני ולדעתי גם אכזרי ,כי ברגע שמרגישים שמיצו ממך את הפוטנציאל זורקים אותך כמו קליפה של בננה

חרטא בפיתה.

קודם כל "הייטק" זה מושג מאוד רחב, ויש בו טונות של תפקידים.

דבר שני, היום יש בתחום הזה כל מיני סוגים של אנשים, לא רק חנונים רוסים שנולדו עם מקלדת ביד.

וכמו בכל תחום, הרוב זה עובדים בינוניים פלוס מינוס, כמו בכל תחום. שפיצים יש, אבל הם בודדים.

כמובן שמי שגרוע, עף החוצה, זה לא הסתדרות. אבל כדי להיות גרוע, צריך להתאמץ, ועד שתעוף החוצה, סביר להניח שלא תהיה להיות שם בעצמך.

ואפילו, שומו שמיים, יש גם בני 40 וגם בני 50, ואפילו 60, שמשם יוצאים לפנסיה. לא כל דבר זה סטארטאפ של יוצאי 8200, שעובד על פיתוח משחקי freemium ומנהל ישיבות צוות בטיקטוק.

בתור אחד שעובד בזה (מפתח אמבדד), זה ממש לא כלב אוכל כלב כמו שמנסים לצייר לך בכתבות.

• אהבתי 3

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מונולוגים של רגשי נחיתות.

תן להם :)

מידי פעם יש שאלה בקבוצה של מהנדסי מכונות אם עדיף ללמוד בסמי שמעון או בבן גוריון.

אז אני עונה שעדיף אוניברסיטה ויוצאים עלי שם שאני לא מבין כלום וזה לא באמת משנה.

כמובן אפס טיעונים בעד המכללה,למעט 

"גם ככה אף אחד לא רוצה תואר שני" והאהוב עלי "יחס אישי ".

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, airwolf1980 כתב:

תחום ההיטק מאוד ריווחי ל"שפיצים" שבאמת אלופים בתחומם אבל תחום מאוד תחרותי תובעני ולדעתי גם אכזרי ,כי ברגע שמרגישים שמיצו ממך את הפוטנציאל זורקים אותך כמו קליפה של בננה.

נו באמת.מה שכתבת בקושי היה נכון לפני 20 שנה אולי כשהשוק היה צעיר משמעותית.

אני לא מכיר אף אחד טוב עם ניסיון בגיל 45 בטק שיושב בבית.

והפוך - הניסיון משחק תפקיד מ א ו ד משמעותי ויש תחרות חזקה מאוד על אנשים מנוסים.

כמו שכתבו - היחידים שאני מכיר ש״יושבים בבית״ הם כאלו שהכניסו את עצמם לנישה ולא מוכנים לזוז ממנה או אנשים שמראש הגיעו לשם ״כי יש כסף״ ושנאו כל רגע ורק חיפשו תירוץ חברתי ״לצאת מההייטק הזה״

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 59 דקות, Potato כתב:

מידי פעם יש שאלה בקבוצה של מהנדסי מכונות אם עדיף ללמוד בסמי שמעון או בבן גוריון.

אז אני עונה שעדיף אוניברסיטה ויוצאים עלי שם שאני לא מבין כלום וזה לא באמת משנה.

כמובן אפס טיעונים בעד המכללה,למעט 

"גם ככה אף אחד לא רוצה תואר שני" והאהוב עלי "יחס אישי ".

זה מסביר למה הם לומדים בסמי.

• מצחיק 2

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 דקות, Night Driver כתב:

"גם ככה אף אחד לא רוצה תואר שני"

אני בוגר מכללה תואר ראשון ועשיתי תואר שני.

למכללה יש יתרון אחד מובהק, אתה לא באמת חייב להגיע לשיעורים.

כל התואר הראשון מהסמסטר השלישי (לימודי הנדסת אלקטרוניקה) בקושי הגעתי לשיעורים ועבדתי במשרת סטודנט במקום.

באוניברסיטה לא הייתי יכול לעשות את זה.

טסלה 3 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 דקות, motizkn כתב:

כל התואר הראשון מהסמסטר השלישי (לימודי הנדסת אלקטרוניקה) בקושי הגעתי לשיעורים ועבדתי במשרת סטודנט במקום.

עבדתי אמצע שנה ב עד אמצע שנה ג יומיים בשבוע.

אמצע ג עד הסוף 4 ימים בשבוע.

למדתי בטכניון,אשמח לשמוע את דעתך בנושא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Potato כתב:

אני בכללי חושב שהתחום צריך לעבור פיצול.

היי טק זה טכנולוגיה עלית,יש טכנולוגיות בנות 20-30.

אותה טכנולוגיה עלית, לפעמים מתבססת על טכנולוגיות בנות 20-30.

אתה לא באמת יודע איפה עוברת ההפרדה. יש מלא דברים שהומצאו בשנות ה80-90, ויהיו רלוונטיים עוד הרבה זמן, במיוחד במקומות שבהם צריך לרדת לlow level.

פריימוורקים חדשים ומגניבים יבואו וילכו, C ואסמבלי זה לנצח.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 35 דקות, motizkn כתב:

עבדתי כל לימידי בטכניון וגם שם אין חובת נוכחות. אם אתה אומר שלמדת במכללה כי הרמה נמוכה יותר ולא צריך להשקיע אז אתה מחזק ומצדיק את הטענה שבוגרי מכללה פחות אטרקטיביים.

גם במכללות יש רמות שונות במקצועות שונים. מכללה לא פסולה אוטמטית.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 23 שעות, D_D כתב:

הסבה להייטק של חברות כמו InfinityLab שמבטיחות לך עבודה בסבירות גבוהה בסוף הקרוב. בהצלחה

הצע יותר גרוע מהקודמת שנתנו לו ללכת ללמוד משהו. אינפיניטי לאבס זה למי שיש זיקה כלשהי לתחום התכנות, אחרת אפשר לשרוף שם חצי שנה בכיף ובסוף שוב למצוא את עצמך בראיונות עבודה אינסופיים. 

מי שאין לו ידע מתמטי יכול ללמוד משהו שקשור יותר לfrontend וכד' יאפשר לעשות את זה בקורס ייעודי ולא ב bootcamp.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקרה של אינפיניטי לאבס הראיונות עבודה הם לפני הקורס, עד כמה שידוע לי.

הם עושים לך הכשרה על חשבונם, ואז מעסיקים אותך בתור עובד קבלן אצל אחד הלקוחות שלהם. הלקוח מחליט אם הוא רוצה אותך או לא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, vadim6385 כתב:

במקרה של אינפיניטי לאבס הראיונות עבודה הם לפני הקורס, עד כמה שידוע לי.

הם עושים לך הכשרה על חשבונם, ואז מעסיקים אותך בתור עובד קבלן אצל אחד הלקוחות שלהם. הלקוח מחליט אם הוא רוצה אותך או לא.

מה שידוע לך לא נכון או מעודכן.

אתה מתראיין לפני הקורס ועובר מבחן טכני לא מסובך מידי.

בחודשיים האחרונים של הקורס אתה מתראיין לחברות שמצאו אותך מתאים.

לפעמים ראיון אחד או שניים או שלושה,אם אתה הולך לרפאלביט אז גם תחקירים ביטחוניים וראיון קבט.

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...