Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיימתי לימודים והבנתי שזה לא בשבילי

ANUTKK
שימו לב! השרשור הזה בן 656 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני משלם על גן ברמת גן 4200. כן זה יותר מהממוצע כי זה גן קצת פנסי, הכול חדש, מצלמות, כמות ילדים וכו… אבל זה לא שהגנים האחרים בסביבה רוצים משמעותית פחות. גן רגיל 3400-3800 לילד. מחברים בתל אביב אני יודע שזה עוד ״זול״…

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 156
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני כשעה, SlowRide כתב:

באוטובוס זה שעה וברכב רבע שעה, אז גם מי שמרוויח 8000 נטו יבחר ברכב כל עוד הוא יכול להרשות לעצמו להחזיק.

ולמה החלטת שזה המצב בערי הפריפריה?

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, ANUTKK כתב:

הספקתי לעבור על התגובות של כולם.

אני ארחיב קצת על מה שעברתי בזמן האחרון. בבנייה הייתי ועבדתי במס' נישות שזה כולל ביצוע בבנייה,תשתיות, חפירות וקידוחים וכמובן שפיקוח.

בכולם לא משנה באיזה סדר גודל של חברה תעבוד בה אתה תגלה מהר מאוד כמה הסביבה עצבנית ומלאה בשקרנים גם כשאתה עומד בלו"ז מבחינת פרויקט והכל מתקתק כמו שעון ללא עיכובים מיותרים.

בפיקוח זה קצת  רגוע אבל כאב ראש עצום ולענות לשיחות ולמיילים ולמצוא פתרונות שאתה כבר  בבית אחרי יום עבודה.

משרד תכנון הייתי בכמה ראיונות וזה תחום מאוד משעמם ולא מתגמל בכלל, גם אם אתה מהנדס.

חשבתי ללכת למקום שאתה עושה בו מבחנים ואומרים לך מה מתאים לך אבל באמת שעברתי על כל המקצועות הקיימים בשוק ואף תחום אינו מושך/מעניין אותי.

תואר בחינוך גופני- מלבד מורה לא מצאתי מה עוד התואר הזה יתן לי וממש לא רוצה להיות מורה בבית ספר.

אם לא הייתה לי קושי במתמטיקה כבר מזמן הייתי במקום אחר והשרשור הזה לא היה קיים.

תחום התעשייה וניהול(תואר ראשון) יכול להיות נחמד-תואר עם מלא נישות בחברות שאתה יכול להתברג אליהם.

אני למדתי תעשייה וניהול,

אתה גם תאכל קש במציאת עבודה בהתחלה.

כולם מחפשים עם נסיון ואם תמצא משרה בלי ניסיון זה רק בשכר בדיחה ו11-12 שעות עבודה ביום.

מה שכן המגוון של המשרות הוא עצום ומעניין מאוד.

היו ימים שהייתי ב3 ראיונות עבודה ביום בגלל המגוון.

מה שכן אתה צריך יכולות אישיות גבוהות מאוד בתחום הזה כי הרוב זה משרות ניהוליות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני שעתיים, Night Driver כתב:

ולמה החלטת שזה המצב בערי הפריפריה?

מניסיון אישי

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר לשאול באיזו עיר ומתי?

יש מקומות שהם באמת חורי תחת מבחינת תחבורה (גם במרכז) ויש כאלה שממש לא גם בפריפריה. בגלל זה אני שואל.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

קרית אתא וקרית חיים, עד בערך 2007.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 שעות, SlowRide כתב:

בישראל פחות מ10% מהעובדים במשק זה "הייטק".
נראה לי שבפורום זה הפוך, רק 10% מהחברים לא ב"הייטק".

ועדיין אנחנו אוהבים כל אחד ואחד מכם

לפני 16 שעות, vadim6385 כתב:

יום העבודה שלי בתור מתכנת לא כזה שונה.

רק שאין מעליות, ועכברים לא מסריחים כשהם מתים.

בטח שיש מעליות, איך אתה מגיע מהחניה למשרד?

והעכברים יכולים להסריח גם בלי למות - תלוי רק מתי ניקו אותם פעם אחרונה 🤣

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, SlowRide כתב:

עובד מדינה שמשלמים לו הוצאות רכב וזה לא משנה לו. 

משלמים ביטוח עד תקרה וטסט.

דלק,אחזקה וכו' עליך שזה רוב ההוצאות.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, Giant_TA כתב:

אני משלם על גן ברמת גן 4200. כן זה יותר מהממוצע כי זה גן קצת פנסי, הכול חדש, מצלמות, כמות ילדים וכו… אבל זה לא שהגנים האחרים בסביבה רוצים משמעותית פחות. גן רגיל 3400-3800 לילד. מחברים בתל אביב אני יודע שזה עוד ״זול״…

אני אשלם החל מספטמבר 3800 גם כן ברמת גן.

אגב נהג לילה, גם חברים שלי ב״צפון הרחוק״, נהריה, רגבה, קריות, חיפה משלמים 3500 בממוצע לגן….

אני מניח שאלו המחירים גם באשקלון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 29.6.2022 בשעה 20:53, איציק נ. כתב:

אם אתה חושב שאי אפשר לסגור את החודש ב 9 נטו, זו בעיה. אתה רווק בלי ילדים ובתחילת דרכך התעסוקתית, כמה חשבת להרוויח ?

נראה לי שאתה צריך להתעורר :)

בשנת הלימודים האחרונה אחד החברים שלי קיבל תפקיד מפקח תמ"א 38 בחברת בנייה.

היה מגיע לכיתה עם רכב חברה ושכר 11K נטו.

ליעד

2007 TOYOTA Corolla 1.6L Runx

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@SlowRide@Night Driver

בויכוח מהסוג הזה שניכם צודקים ושניכם טועים. כי כול אחד מסתכל על בנקודת המבט שלו שהתעצבה בהתאם לנורמות החברתיות שהיו בזמן שלו. 

נהג לילה, סליחה שאני עושה ממך דינוזאור, אבל בזמנך, הקמת משפחה הייתה קודמת להכול. קודם מתחתנים, מביאים ילדים ואז מג'נגלים עם לימודים עבודה וכו'. במצב כזה, הפרנסה והנוחות המשפחתית קודמת להכול. אם זה בלעבוד בעבודה מכניסה/מסודרת ובעוד שהאישה(בדרך כלל) הייתה עובדת במשרה עם שעות נוחות/קרובה לגן על מנת שתוכל לאסוף את הילדים. ואצל כולם זה היה פחות או יותר ככה. 

היום, סדר החיים של הצעיר המודרני לא עובד ככה. הוא לא מתחתן צעיר. הוא אפילו לא הולך לעבוד, כי שוק העבודה דורש תואר על כול קשקוש. וגם אלו שלא, קשה מאוד לצאת מהקיבעון הלימודי כשכולם מסביבך הולכים ללמוד. אז אתה הולך ללמוד והתואר שיזעת עבורו, והוא מעניין אותך, הוא זה שמנווט לך את  המשך התעסוקה.  אם יש לך מזל והתעסוקה נמצאת בעיר שלך אז אחלה, אם לא, תתכונן לנסיעות. זה עוד יותר מורגש אצל נשים, שתמצא בדיוק 0 נשים רווקות שיקבלו מבעוד מועד את הדיל של "אני אמצא עבודה שתהיה נוחה עבור הילדים העתידיים שלי". 

לכן תיאורתית, גם היום תוכל לחיות בפריפריה על ילדים במשכורת 16 למשק בית עם רכב אחד. זה בהחלט אפשרי.

אבל במציאות, עקב סגנון החיים המודרני , תמצא מעט מאוד אנשים ש"התגלגלו" למצב כזה. 

• אהבתי 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 23 דקות, Mr.Hybrid כתב:

בשנת הלימודים האחרונה אחד החברים שלי קיבל תפקיד מפקח תמ"א 38 בחברת בנייה.

היה מגיע לכיתה עם רכב חברה ושכר 11K נטו.

וכמה כבר כמוהו יש ?
צריך גם להיות ריאליים; לא כולם יכולים להתברג לתפקיד עם משכורת התחלתית של 11K נטו ורכב חברה צמוד. דווקא בגלל סיפורים כאלה אנשים לפעמים לא מוצאים עבודה\את עצמם כי הם מחפשים משהו שהוא בקושי קיים. הם רק שמעו על חבר או חבר של חבר שהתקבל לאיזה תפקיד עם משכורת XX נטו והם לא מצליחים ולא מבינים למה.
ועוד טיפ קטן - אל תאמין לכל מה שמספרים לך. לאנשים יש נטיה לחרטט ואף אחד לא ירוץ להראות לך את התלוש (תנחש למה).

• אהבתי 3
  • רעיון טוב! 1

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, davemustaine87 כתב:

נהג לילה, סליחה שאני עושה ממך דינוזאור

זה בסדר אבל דינוזאור זה ספריאל. אני יותר מתקופת האסטרואיד שהכחיד אותם.

כשהשתחררתי בשנת 90 עבדתי 3 חודשים 18 שעות ביממה, טסתי לטיול של אחרי הצבא לכמעט חצי שנה, חזרתי ולמחרת התחלתי לעבוד בשתי משרות לכ 8 חודשים עד שהחלטתי מה אני רוצה ללמוד.

את אשתי הכרתי בזמן הלימודים והיה לשנינו ברור שאין מה לדבר על חתונה עד גמר הלימודים.

עם ילדים חיכינו עוד 5 שנים עג שהתבססנו ובנינו לעצמנו יסודות איתנים וגם אז ההפרש בין שתי הבנות הוא 4 שנים פחות שבועיים.

לא אני ולא אשתי גדלנו בדרום(אשתי מחיפה ואני כמו כל עירקי טוב גדלתי ברמת גן ואחר כך ראשון). הגענו לפה מבחירה כי לא רצינו לבלות שעות בנסיעות (שנה ראשון אשקלון הספיקה לי) ושנינו מאוד שמחים שככה החלטנו .

• אהבתי 1

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...