Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיימתי לימודים והבנתי שזה לא בשבילי

ANUTKK
שימו לב! השרשור הזה בן 656 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• חברי המעגל הראשון

אבל אם הייתם משפחה צעירה עם משכנתא או שכירות, 2 ילדים מתחת לגיל 4 לא בטוח שזה היה מספיק, גם אם לא תגורו בגבעתיים. על צפון תל אביב אין מה לדבר.

גנים זה רק 5000, כנראה יש 2 מכוניות כי פריפריה (אין לי מושג כמה עולה להחזיק רכב לבן אדם נורמלי) עוד 5000, שכירות בערך עוד 2500, ומה נשאר לאוכל ביגוד וכל השאר? 3500? לא חושב שזה מספיק גם למזון בסיסי שלא לדבר על יכולת לשים כסף בצד לעתיד.

לזוג צעיר בלי ילדים זה כבר סיפור אחר, אפשר לחיות יפה מאד וגם להנות ממותרות ולשים בצד.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide
  • רעיון טוב! 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 156
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 4 דקות, SlowRide כתב:

אבל אם הייתם משפחה צעירה עם משכנתא או שכירות, 2 ילדים מתחת לגיל 4 לא בטוח שזה היה מספיק, גם אם לא תגורו בגבעתיים. על צפון תל אביב אין מה לדבר.

גנים זה רק 5000, כנראה יש 2 מכוניות כי פריפריה (אין לי מושג כמה עולה להחזיק רכב לבן אדם נורמלי) עוד 5000, שכירות בערך עוד 2500, ומה נשאר לאוכל ביגוד וכל השאר? 3500? לא חושב שזה מספיק גם למזון בסיסי שלא לדבר על יכולת לשים כסף בצד לעתיד.

ואיפה חשמל, תקשורת, ארנונה, ועד בית? 

לא תצליח לשכנע אותו בדיוק כמו שלא ניתן לשכנע כל אחד אחר מהדור הזה. 

הטיעונים חוזרים על עצמם פעם אחר פעם רק שנהג לילה וספריאל ממשיכים בשלהם. 

עריכה אחרונה על ידי rev-Match
  • אהבתי 3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשאתה זוג צעיר ובעשירונים התחתונים אתה מחזיק רכב אחד ולא שניים.

3.5 ל4 אנשים סופר זה מספיק. רכב ממש לא עולה 5000 לחודש ומנגד שכירות עולה לפחות 3.5 לדירה סבירה באיזור סביר ובעיר סבירה (לא ירוחם או דימונה אבל גם לא רמת גן או פתח תקווה).

זוג עם שני ילדים בגנים פרטיים חוסך ומצטמצם.  הוא מתחיל לנשום כשהם בכיתה ד'-ה'.

לפני 3 דקות, rev-Match כתב:

ואיפה חשמל, תקשורת, ארנונה, ועד בית? 

לא תצליח לשכנע אותו בדיוק כמו שלא ניתן לשכנע כל אחד אחר מהדור הזה. 

הטיעונים חוזרים על עצמם פעם אחר פעם רק שנהג לילה וספריאל ממשיכים בשלהם. 

אתה שוכח שאנחנו חיים באותה המדינה, מגדלים ילדים באותה הסביבה ויודעים גם מה ההוצאות שלנו.

כשאתה נמצא ברמות ההכנסה הנמוכות אתה עושה סטינג TV ב 100 שקל ולא הוט עם כל החבילות ב 300, לא קונה S22ULTRA או אייפון PRO MAX בתשלומים ולא חותם על רכב חדש עם התחייבות של 2500 שקל לחודש (ואני אגלה לך סוד. אני גם לא קונה מכשירים כאלה ולא מתחייב על סכומים שאין לי ביד. בגלל זה כנראה אני חי טוב עם הוצ' של 19 שיוצרות חסכונות גדולים).

צריך להבין שכשאתה ברמת ההכנסות הנמוכות אתה לא מתחזק רמת חיים של העשירון העליון וגם לא של העשירון השני.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

5000 שקל הכוונה ל-2 רכבים, אבל אין לי מושג כמה עולה להחזיק רכב רגיל ולנסוע בו כל יום כמה עשרות ק"מ בית עבודה. 
אם אתם גרים בפריפריה ושניכם עובדים, צריך 2 רכבים, אלא אם יש הסעות לעבודה. 
3.5 ל4 נפשות זה גבולי ביותר, במיוחד עם כל הציוד של תינוקות.
זוג עם שני ילדים בגנים פרטיים בטוח מצטמצם, השאלה אם נשאר לו מה לחסוך עם שכר כזה.
את הטענה שאחרי שהילדים עוברים למסגרות ציבוריות מרגישים הקלה שמעתי מהרבה מבוגרים, מצד שני שמעתי גם הרבה מבוגרים שאומרים ילדים קטנים זה צרות קטנות, ילדים גדולים זה צרות גדולות. אז למי להאמין?
אז יורדות לך ההוצאות על מסגרות חינוך, מצד שני עלויות הדיור עולות כל הזמן, וגם המזון בעקבות ההתפתחויות בעולם.
איך שלא תסתכל על זה עם 16000 זה הרבה יותר מחופשות מסעדות ואייפונים שצריך לחתוך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 דקות, Night Driver כתב:

כשאתה זוג צעיר ובעשירונים התחתונים אתה מחזיק רכב אחד ולא שניים.

3.5 ל4 אנשים סופר זה מספיק. רכב ממש לא עולה 5000 לחודש ומנגד שכירות עולה לפחות 3.5 לדירה סבירה באיזור סביר ובעיר סבירה (לא ירוחם או דימונה אבל גם לא רמת גן או פתח תקווה).

זוג עם שני ילדים בגנים פרטיים חוסך ומצטמצם.  הוא מתחיל לנשום כשהם בכיתה ד'-ה'.

אתה שוכח שאנחנו חיים באותה המדינה, מגדלים ילדים באותה הסביבה ויודעים גם מה ההוצאות שלנו.

כשאתה נמצא ברמות ההכנסה הנמוכות אתה עושה סטינג TV ב 100 שקל ולא הוט עם כל החבילות ב 300, לא קונה S22ULTRA או אייפון PRO MAX בתשלומים ולא חותם על רכב חדש עם התחייבות של 2500 שקל לחודש (ואני אגלה לך סוד. אני גם לא קונה מכשירים כאלה ולא מתחייב על סכומים שאין לי ביד. בגלל זה כנראה אני חי טוב עם הוצ' של 19 שיוצרות חסכונות גדולים).

צריך להבין שכשאתה ברמת ההכנסות הנמוכות אתה לא מתחזק רמת חיים של העשירון העליון וגם לא של העשירון השני.

איך היית מרגיש אם לשיטתך היית במאזן 0 עם הכנסה של 16?

הרי זה מספיק להכל בדיוק, אז לחסכון לא נשאר כלום. 

ואז יום בהיר אחד, המס על החד פעמי עולה, הדלק עולה, הריביות עולות, אסם מעלה מחירים וכו'

איך תשלים את הפער? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל כשאתה מדבר על שכר בסביבות ה 8000 נטו לא מדובר בעובדי היי טק אלא במקצועות שמוצאים בד"כ עבודה ליד הבית (רוב התעשייה למשל יושבת בפריפריה. השירותים מרוכזים בעיקר במרכז).

לגבי ציוד תינוקות לא יודע מה העלויות היום אז לא יודע לענות.

אני היום עם בת חיילת ובת בת 16. הצרות פשוט שונות.

מבחינת עלויות כשהילדים גדלים העלויות פחות קשיחות (כמו גן פרטי למשל או חיתולים). יש יותר על ביגוד ובילויים ופחות על חינוך (אחרי שיעורים פרטיים, שכר לימוד ותנועות נוער). אצלי אני לא מוכן שיעבדו בזמן הלימודים וגם החיילת שלא תעבוד כשהיא מגיעה לסופ"ש ושתלך לבלות אבל רוב בני הנוער בגילאים האלה גם עובדים וממנים את רוב הבילויים שלהם.

לפני 2 דקות, rev-Match כתב:

איך היית מרגיש אם לשיטתך היית במאזן 0 עם הכנסה של 16?

הרי זה מספיק להכל בדיוק, אז לחסכון לא נשאר כלום. 

ואז יום בהיר אחד, המס על החד פעמי עולה, הדלק עולה, הריביות עולות, אסם מעלה מחירים וכו'

איך תשלים את הפער? 

כמו שעשיתי כשבמשך שנה היינו עם משכורת אחת. משנים את סל הצריכה כדי להיכנס למסגרת עד כמה שניתן ובמקביל אם ניתן מחפשים מקורות הכנסה.

לא אמרתי שזה אידיאלי אלא שזה אפשרי.

וזוג ללא משכנתא שמתנהל מחושב לא משלם ריביות. זה בדיוק העניין עם לחיות לפי מה שיש ולא לפי מה שאפשר לקחת מהבנק.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גיסי למד מהנדס בניין.

חרא של מקצוע.

השכר לא מתגמל והאנשים בעבודות ביצוע קשים מאוד.

תעשה הסבה להייטק כל עוד אתה רווק צעיר ויפה.

לא מעניין אותך הייטק? תלמד משהו אחר.

גם אם תצבור נסיון בענף הזה המשכורת שלך תיהיה על הפנים.

עריכה אחרונה על ידי netanel1014
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 40 דקות, Night Driver כתב:

קודם כל כשאתה מדבר על שכר בסביבות ה 8000 נטו לא מדובר בעובדי היי טק אלא במקצועות שמוצאים בד"כ עבודה ליד הבית (רוב התעשייה למשל יושבת בפריפריה. השירותים מרוכזים בעיקר במרכז).

זה לא נכון. לא כולם עובדים בעיר מגוריהם. לא לכל עיר יש אזור תעשיה. לא כולם עובדים בתעשיה וגם בשביל 8000 נטו אנשים נוסעים.

הורה שיש לו הסעות לעבודה, עדיין צריך רכב לפזר את הילדים במסגרות.
ככל שאתה משלם פחות על דיור בגלל מיקום, אתה משלם יותר על הוצאות תחבורה.

לפני 40 דקות, Night Driver כתב:

לא אמרתי שזה אידיאלי אלא שזה אפשרי.

הכל אפשרי, השאלה לכמה זמן. במיוחד שזה רק נהיה קשה יותר ויותר.
אפשר לחיות שנה על הקשקש בלי לשים שקל בצד. אבל שנתיים? שלוש? חמש? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 שעות, gollu כתב:

הצע יותר גרוע מהקודמת שנתנו לו ללכת ללמוד משהו. אינפיניטי לאבס זה למי שיש זיקה כלשהי לתחום התכנות, אחרת אפשר לשרוף שם חצי שנה בכיף ובסוף שוב למצוא את עצמך בראיונות עבודה אינסופיים. 

מי שאין לו ידע מתמטי יכול ללמוד משהו שקשור יותר לfrontend וכד' יאפשר לעשות את זה בקורס ייעודי ולא ב bootcamp.

רשם שהוא למד לתכנת לבד, סימן שיש לו זיקה כלשהי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 36 דקות, SlowRide כתב:

זה לא נכון. לא כולם עובדים בעיר מגוריהם. לא לכל עיר יש אזור תעשיה. לא כולם עובדים בתעשיה וגם בשביל 8000 נטו אנשים נוסעים.

הורה שיש לו הסעות לעבודה, עדיין צריך רכב לפזר את הילדים במסגרות.
ככל שאתה משלם פחות על דיור בגלל מיקום, אתה משלם יותר על הוצאות תחבורה.

8 נטו ניתן לקבל בכל עיר פריפריאלית סבירה (אפילו בשדרות ונתיבות או חדרה והקריות).

לא מסכים גם למשוואה של ככל שהדיור יותר זול הוצ' התחבורה יותר גבוהות. דווקא במרכז הוצ' התחבורה הכי יקרות בגלל מצוקת החניה והפקקים (שעה וחצי בדרך לכל כיוון זו שעה וחצי שיכולת לדפוק שעות נוספות). אני מסתכל סביבי ומי שנוסע מפה לעבוד מחוץ לעיר אלה בעיקר עובדי היי טק ואנשים בכירים. הרמה שאנחנו מדברים עליה עובדים בסביבה הקרובה (הכי רחוק שאני מכיר זה שדרות. רבע שעה נסיעה).

מבחינת לפזר ילדים זה קיים באותה המידה בכל מקום. הילדים היום מפונקים וצריך להוריד אותם ממש על השער.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 28.6.2022 בשעה 18:16, ANUTKK כתב:

חלק מהחברים בפורום מכירים אותי משרשורים קודמים וחלק מכירים באופן אישי. סיימתי לפני כשנתיים לימודים הנדסאי בניין.

בהתחלה היה לי מאוד קשה למצוא מקום עבודה שיסכים לקבל אותי לללא נסיון (כחצי שנה עד שמצאתי משרה ראשונה), וזה כלל מלא שליחת קורות חיים במדיות השונות, הליכה פיזית לאתרים ולהציג את עצמי ואפילו להתקבל בפרוטקציה היה בלתי אפשרי והכרתי באופן אישי כמה מנהלי עבודה / קבלנים שרצו מישהו עם נסיון של כמה שנים ולא היו מוכנים לקבל מישהו ללא נסיון.

לאחר כחצי שנה של חיפושים מתישים התקבלתי לבסוף לתפקיד עוזר מנהל עבודה בעבודות גמרים ובאותה תקופה הייתה לי מוטיבציה אדירה, רק לבוא ללמוד ולהתקדם ולא הסתכלתי על השכר או השעות, רק לבוא ולעבוד. אבל באמת כמה שרציתי להמשיך בחברה ולבסוף החזקתי שם חודשיים בערך- בהתתחלה אמרו לי על היום הראשון שאני יצטרך לעשות לילות שלמים עד להודעה חדשה וחייב לציין שבראיון הסמנכ"ל לא הזכיר את המילה לילה (ובחוזה לא רשום עבודות לילה) אבל שתקתי כי עד שמצאתי סוף סוף עבודה שתקבל אותי ללא נסיון אני לא הולך להפסיד את המשרה הזאת, ביום הראשון לעבודה הגעתי לאתר ופשוט קיבלתי יחס נוראי מהצוות, סביבה רעילה ביותר החל ממנהל העבודה ועד מנהל האזור הכל מתנהל בעצבים, צעקות והשפלות - קרה כמה פעמים שמנהל אזור הוריד אותי כמה פעמים מול העובדים שזה כולל השפלות וכמה אני לא מועיל לפרויקט וזה ללא ספק הרגשה מגעילה. היחס שקיבלתי מהחברה ולהוסיף את הלילות שגרמו לי להיות עצבני מאוד ושכר מאוד נמוך אחרי חודשיים החזרתי את הרכב וברחתי משם.

ומאז הייתי בעוד מלא ראיונות, 90% מהראינות שהייתי היו הזויים שנתקלתי בהם בחיי.

אתן כמה דוגמאות: הייתי ב-2 ראיונות בחברות שונות והמנכ"ל התעקש שניפגש במסעדה, מגיע לראיון והמנכ"ל מזמין לעצמו צהריים ומראיין אותי שהוא אוכל. למה אני צריך להרגיש לא נעים ולהזמין לעצמי אוכל / שתייה? באתי לראיון לא לדייט. נהוג לקבוע ראיון במשרדים/אתר.

דוגמה נוספת: הייתי בראיון בחברה מאוד מכובדת וגדולה לתפקיד מסלול מנהלי עבודה, אני גר במרכז ונסעתי עד לירושלים וכשהגעתי נאמר לי שאני יצטרך להתחיל מלמטה כפועל ולאט לאט להתקדם- למדתי שנתיים למה שאני יתחיל כפועל? כל זה לא נאמר לי בשיחה הטלפונית. תנאי עבודה? לפי התנאים הייתי בראיון עבודה אצל פרעה כל יום 12-14 שעות עבודה כולל שישי ולילות ושכר של עובד בקניון- כל התנאים הללו לא נאמרו בראיון הטלפוני.

היו גם כמה פעמים שהייתי מגיע לאתר לראיון והמראיין בכלל לא נמצא ולא זמין בטלפון.

וכמובן שמאז התקבלתי למס' חברות ועבדתי, אבל יש משהו בענף הזה שיש סביבה רעילה ועצבנית כל הזמן.

85% מהראיונות שהייתי  לא המשכתי מכיוון שברגע האחרון נזכרו שאין להם רכב לספק. בתפקיד ביצוע בלתי אפשרי להתנייד בתחבורה ציבורית ואני לא נייד ולא מתכוון לקנות רכב בשביל משרה, רכב זה כלי עבודה למהנדס בשטח ואין מה לעשות.

חברים מהלימודים נתקלים בקשיים מאוד דומים לשלי.

ותאמת נשבר לי מהענף הזה, לא קל להיות כל יום 12-14 שעות בשטח ואני עוד רווק ללא מחויבות, וזה אוכלוסיה לא נעימה לעבוד איתה, מלא בשקרנים ורמאים. 

עבודה במשרד תכנון? אין סיכוי מבחינת אופי העבודה המשעמם והשכר המאוד מאוד נמוך .

למה למדתי בניין? תחום מאוד מעניין אז אמרתי למה לא, אבל בחלק גדול מהחברות אתה עובד בסביבה רעילה / אנשים לא נעימים. כבר תקופה שאני לא מחפש עבודה- הענף לא עושה לי טוב בריאותית ונפשית

הטעות הכי גדולה שעשיתי היא ללמוד מקצוע שאפילו יום אחד לא עבדתי בזה. למדתי בעקבות לחץ מהמשפחה שתלמד ויהיה לך מקצוע.

אני כבר לא צעיר, אני בן 30 ורווק.

אם יש משהו שאני מאוד אוהב וטוב בו זה ספורט- אימונים אישיים בעיקר וכל סוג של ספורט מגיל 15 מתעסק בזה.

ניסיתי ללמוד תכנות- למדתי פייתון שזה מאוד נחמד, ניסיתי ללמוד שפות נוספות כגון ++JAVA,  C וקצת הלכתי לאיבוד שם. וויתרתי על תכנות וגם אני לא כזה טוב במתמטיקה אז תואר לא בא בחשבון- בגלל זה למדתי הנדסאי ולא מהנדס.

מרגיש שאני חייב לנקות קצת את הראש ולטוס לשנה למה משנה איפה. ואם אני ירצה להגשים את החלום ולהתעסק נטו בספורט זה לא יהיה בישראל בוודאות.

וזהו לא היה לי איפה לפרוק, תרגישו חופשי לרשום תגובות, אפשר גם בפרטי.

שלום חבר

אני באופן אישי יכול להזדהות אתך בתחושות אבל ממליץ לך לא להתייאש, ענף הבנייה מגוון מאוד בתפקידים שיש להציע צריך למצוא את הנישה הנכונה.

אני יכול לומר על עצמי שהתחלתי ללמוד באמצע גיל 22 וסיימתי לקראת גיל 25 הנדסאי בניין, סיימתי את הלימודים חיפשתי עבודה כחצי שנה והתקבלתי לחברה מהגדולות בארץ לפרויקט תשתיות מהגדולים בארץ באותה תקופה בתפקיד של עוזר למנהל עבודה במסלול של עתודה ניהולית . בגדול ההתנהלות ברוב אתרי העבודה בביצוע היא מה שתיארת, עבודה בלי הגדרת שעות , יחס מזלזל, ויכוחים מול קבלנים ועובדים... הייתי אומר שהציפייה גבוהה מדי ביחס לשכר שמשלמים שילמו 10K עם רכב שזה בתרגום לנטו K7.5 לחשבון. כשאני מסתכל לאחור לא קמתי בבוקר עם חיוך אמנם אבל למדתי פשוט המון בשטח.

בעבודה הבאה כבר ידעתי שאני לא הולך להישאב לעולם(ביצוע) הזה ופניתי למגזר הציבורי עבדתי שם כ6 שנים בתפקיד מפקח היה הרבה יותר קל להתאקלם בגלל סביבת העבודה נעימה וחברית וצברתי ניסיון והמון קשרים בענף במסגרת התפקיד.

כיום אני מנהל אזור בחברה עם תנאים דומים עם רכב ושכר מכובד.

מה שאני בא לומר לסיכום אני חושב שאל תתייאש, תספוג את ההתחלה וככל שהניסיון יגדל כך את תהיה בעמדה לבחור תפקיד שמתאים לך (אלא אם כן אתה רק מעוניין רק בביצוע וכל מה שכתבתי מיותר).

הייתי מציע לך לעבוד בפיקוח שמשלב גם שטח גם משרד גם בד"כ סביבת העבודה היא נעימה יותר.

אגב מהיכרות שלי עם הענף בביצוע אף פעם לא תרגיש מתוגמל מספיק. כל תפקיד וכאב הראש שלו.

עריכה אחרונה על ידי mazda 6
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 11 דקות, Night Driver כתב:

לא מסכים גם למשוואה של ככל שהדיור יותר זול הוצ' התחבורה יותר גבוהות. דווקא במרכז הוצ' התחבורה הכי יקרות בגלל מצוקת החניה והפקקים (שעה וחצי בדרך לכל כיוון זו שעה וחצי שיכולת לדפוק שעות נוספות). אני מסתכל סביבי ומי שנוסע מפה לעבוד מחוץ לעיר אלה בעיקר עובדי היי טק ואנשים בכירים. הרמה שאנחנו מדברים עליה עובדים בסביבה הקרובה (הכי רחוק שאני מכיר זה שדרות. רבע שעה נסיעה).

מי שעובד וחי במרכז, אין לו הוצאות תחבורה משמעותיות אלא אם הוא שוחה בכסף מיותר או שהוא טיפש, או שהוא עובד מדינה שמשלמים לו הוצאות רכב וזה לא משנה לו. הכוונה למישהו שעובד בתל אביב וגר בגבעתיים, לא בראש העין/פתח תקווה.
גם לעבודה בסביבה הקרובה זה נסיעה, באוטובוס זה שעה וברכב רבע שעה, אז גם מי שמרוויח 8000 נטו יבחר ברכב כל עוד הוא יכול להרשות לעצמו להחזיק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הספקתי לעבור על התגובות של כולם.

אני ארחיב קצת על מה שעברתי בזמן האחרון. בבנייה הייתי ועבדתי במס' נישות שזה כולל ביצוע בבנייה,תשתיות, חפירות וקידוחים וכמובן שפיקוח.

בכולם לא משנה באיזה סדר גודל של חברה תעבוד בה אתה תגלה מהר מאוד כמה הסביבה עצבנית ומלאה בשקרנים גם כשאתה עומד בלו"ז מבחינת פרויקט והכל מתקתק כמו שעון ללא עיכובים מיותרים.

בפיקוח זה קצת  רגוע אבל כאב ראש עצום ולענות לשיחות ולמיילים ולמצוא פתרונות שאתה כבר  בבית אחרי יום עבודה.

משרד תכנון הייתי בכמה ראיונות וזה תחום מאוד משעמם ולא מתגמל בכלל, גם אם אתה מהנדס.

חשבתי ללכת למקום שאתה עושה בו מבחנים ואומרים לך מה מתאים לך אבל באמת שעברתי על כל המקצועות הקיימים בשוק ואף תחום אינו מושך/מעניין אותי.

תואר בחינוך גופני- מלבד מורה לא מצאתי מה עוד התואר הזה יתן לי וממש לא רוצה להיות מורה בבית ספר.

אם לא הייתה לי קושי במתמטיקה כבר מזמן הייתי במקום אחר והשרשור הזה לא היה קיים.

תחום התעשייה וניהול(תואר ראשון) יכול להיות נחמד-תואר עם מלא נישות בחברות שאתה יכול להתברג אליהם.

עריכה אחרונה על ידי ANUTKK
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגבלה על לימודים של מתמטיקה ותואר ב "הנדסת תעשייה וניהול" לא הולך ביחד.

יש הרבה שצוחקים על התואר הזה וקוראים לו "מעשיה וטיול" (מודה שגם אני) אבל שלא תתבלבל הוא מכיל מתמטיקה ולימודי פיזיקה כמקובל בכל תואר של הנדסה.

אישית אני חושב שלימודי מתמטיקה זה ממש תלוי במורה שמלמד וכמות ההשקעה שאתה משקיע.

אישית עשיתי 3 יחידות בתיכון וקיבלתי ציון בינוני וכמוך הכרזתי שאני דפוק במתמטיקה, אבל מה אתה יודע אחרי צבא עשיתי שיפור ל 5 יחידות עם ציון של 98 והכל בזכות מורה מדהים והרבה (אבל הרבה) תירגול.

התואר בתעשייה וניהול הוא תואר לא קשה יחסית לשאר ההנדסות ולדעתי עם תשקיע אני לא רואה סיבה שלא תתצליך.

טסלה 3 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...