Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיימתי לימודים והבנתי שזה לא בשבילי

ANUTKK
שימו לב! השרשור הזה בן 739 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

חלק מהחברים בפורום מכירים אותי משרשורים קודמים וחלק מכירים באופן אישי. סיימתי לפני כשנתיים לימודים הנדסאי בניין.

בהתחלה היה לי מאוד קשה למצוא מקום עבודה שיסכים לקבל אותי לללא נסיון (כחצי שנה עד שמצאתי משרה ראשונה), וזה כלל מלא שליחת קורות חיים במדיות השונות, הליכה פיזית לאתרים ולהציג את עצמי ואפילו להתקבל בפרוטקציה היה בלתי אפשרי והכרתי באופן אישי כמה מנהלי עבודה / קבלנים שרצו מישהו עם נסיון של כמה שנים ולא היו מוכנים לקבל מישהו ללא נסיון.

לאחר כחצי שנה של חיפושים מתישים התקבלתי לבסוף לתפקיד עוזר מנהל עבודה בעבודות גמרים ובאותה תקופה הייתה לי מוטיבציה אדירה, רק לבוא ללמוד ולהתקדם ולא הסתכלתי על השכר או השעות, רק לבוא ולעבוד. אבל באמת כמה שרציתי להמשיך בחברה ולבסוף החזקתי שם חודשיים בערך- בהתתחלה אמרו לי על היום הראשון שאני יצטרך לעשות לילות שלמים עד להודעה חדשה וחייב לציין שבראיון הסמנכ"ל לא הזכיר את המילה לילה (ובחוזה לא רשום עבודות לילה) אבל שתקתי כי עד שמצאתי סוף סוף עבודה שתקבל אותי ללא נסיון אני לא הולך להפסיד את המשרה הזאת, ביום הראשון לעבודה הגעתי לאתר ופשוט קיבלתי יחס נוראי מהצוות, סביבה רעילה ביותר החל ממנהל העבודה ועד מנהל האזור הכל מתנהל בעצבים, צעקות והשפלות - קרה כמה פעמים שמנהל אזור הוריד אותי כמה פעמים מול העובדים שזה כולל השפלות וכמה אני לא מועיל לפרויקט וזה ללא ספק הרגשה מגעילה. היחס שקיבלתי מהחברה ולהוסיף את הלילות שגרמו לי להיות עצבני מאוד ושכר מאוד נמוך אחרי חודשיים החזרתי את הרכב וברחתי משם.

ומאז הייתי בעוד מלא ראיונות, 90% מהראינות שהייתי היו הזויים שנתקלתי בהם בחיי.

אתן כמה דוגמאות: הייתי ב-2 ראיונות בחברות שונות והמנכ"ל התעקש שניפגש במסעדה, מגיע לראיון והמנכ"ל מזמין לעצמו צהריים ומראיין אותי שהוא אוכל. למה אני צריך להרגיש לא נעים ולהזמין לעצמי אוכל / שתייה? באתי לראיון לא לדייט. נהוג לקבוע ראיון במשרדים/אתר.

דוגמה נוספת: הייתי בראיון בחברה מאוד מכובדת וגדולה לתפקיד מסלול מנהלי עבודה, אני גר במרכז ונסעתי עד לירושלים וכשהגעתי נאמר לי שאני יצטרך להתחיל מלמטה כפועל ולאט לאט להתקדם- למדתי שנתיים למה שאני יתחיל כפועל? כל זה לא נאמר לי בשיחה הטלפונית. תנאי עבודה? לפי התנאים הייתי בראיון עבודה אצל פרעה כל יום 12-14 שעות עבודה כולל שישי ולילות ושכר של עובד בקניון- כל התנאים הללו לא נאמרו בראיון הטלפוני.

היו גם כמה פעמים שהייתי מגיע לאתר לראיון והמראיין בכלל לא נמצא ולא זמין בטלפון.

וכמובן שמאז התקבלתי למס' חברות ועבדתי, אבל יש משהו בענף הזה שיש סביבה רעילה ועצבנית כל הזמן.

85% מהראיונות שהייתי  לא המשכתי מכיוון שברגע האחרון נזכרו שאין להם רכב לספק. בתפקיד ביצוע בלתי אפשרי להתנייד בתחבורה ציבורית ואני לא נייד ולא מתכוון לקנות רכב בשביל משרה, רכב זה כלי עבודה למהנדס בשטח ואין מה לעשות.

חברים מהלימודים נתקלים בקשיים מאוד דומים לשלי.

ותאמת נשבר לי מהענף הזה, לא קל להיות כל יום 12-14 שעות בשטח ואני עוד רווק ללא מחויבות, וזה אוכלוסיה לא נעימה לעבוד איתה, מלא בשקרנים ורמאים. 

עבודה במשרד תכנון? אין סיכוי מבחינת אופי העבודה המשעמם והשכר המאוד מאוד נמוך .

למה למדתי בניין? תחום מאוד מעניין אז אמרתי למה לא, אבל בחלק גדול מהחברות אתה עובד בסביבה רעילה / אנשים לא נעימים. כבר תקופה שאני לא מחפש עבודה- הענף לא עושה לי טוב בריאותית ונפשית

הטעות הכי גדולה שעשיתי היא ללמוד מקצוע שאפילו יום אחד לא עבדתי בזה. למדתי בעקבות לחץ מהמשפחה שתלמד ויהיה לך מקצוע.

אני כבר לא צעיר, אני בן 30 ורווק.

אם יש משהו שאני מאוד אוהב וטוב בו זה ספורט- אימונים אישיים בעיקר וכל סוג של ספורט מגיל 15 מתעסק בזה.

ניסיתי ללמוד תכנות- למדתי פייתון שזה מאוד נחמד, ניסיתי ללמוד שפות נוספות כגון ++JAVA,  C וקצת הלכתי לאיבוד שם. וויתרתי על תכנות וגם אני לא כזה טוב במתמטיקה אז תואר לא בא בחשבון- בגלל זה למדתי הנדסאי ולא מהנדס.

מרגיש שאני חייב לנקות קצת את הראש ולטוס לשנה למה משנה איפה. ואם אני ירצה להגשים את החלום ולהתעסק נטו בספורט זה לא יהיה בישראל בוודאות.

וזהו לא היה לי איפה לפרוק, תרגישו חופשי לרשום תגובות, אפשר גם בפרטי.

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 156
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

בלי ללכלך את הידיים לא תוכל להתקדם בענף הבניה, לא תוכל להיות מנהל עבודה או מנהל פרויקט אם אתה לא יודע לעשות עבודות בסיסיות - לא כי אתה צריך לעשות אותם, אלא שאם לא תדע אז לא תבין את הצרכים של הפרויקט, העובדים וכו', ובטח שלא תוכל להבין אילוצים ולו"ז.

אם תתחיל מלמטה, בתוך כמה שנים תוכל לטפס (בשונה מפועל רגיל).

ואם אתה פועל רגיל - למה שמישהו יתן לך רכב?

אני מניח שהבנת.

בכל עבודה צריך להתחיל מלמטה, נשמע לי שאתה מנסה לדלג קצת.

אם אתה לא בקטע, לך לתחום של חברות פיקוח או בקרת איכות. גם שם ניסיון משמעותי, אבל שם תוכל גם להתחיל בלי.

אגב, אתה בן 30, אתה צעיר מאוד. יש לך לפחות עוד 35 שנות תעסוקה, תבחר היום את מה שמתאים לך.

מאמן כושר בגיל 30 זה מגניב, בגיל 50 זה סיוט.

פועל בגיל 30 זה סיוט, מנהל פרויקט בגיל 50 זה אחלה עבודה.

אל תעבוד הפוך.

• אהבתי 5
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עובד עם חברות בנייה בעקיפין ויכול להגיד לך שאתה צודק לגבי סביבה רעילה. 

אין לי כל כך מה להציע לעשות אבל אם הסביבה לא טובה בשבילך או התנאים. פשוט אל תעבוד בעבודה הזו. לא שווה את המאמץ ואת הטרחה שבעיסוק. קודם כל צריך להיות בריא בגוף ונפש, לאחר מכן בא מקום העבודה שלך.

אתה רוצה להיות מאמן כושר? לך על זה. אתה חושב שאתה מתאים, תתחיל בקטן. תעשה שיעור שתיים ותראה שבכלל אתה אוהב לאמן/ללמד/להכווין וכדומה.

אתה רואה שאתה אוהב את העיסוק הזה, תתחיל לחפש את המקום ללמוד בו.

עריכה אחרונה על ידי DareDevil
  • רעיון טוב! 1
Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, GTאי כתב:

בלי ללכלך את הידיים לא תוכל להתקדם בענף הבניה

אתה טועה, מהנדס בניין שלומד 4 שנים מתחיל כפועל? נצמדים למהנדס ביצוע וותיק ולומדים את העבודה ומתתקדמים ואתה רואה איך מיישמים אתת החומר בשטח.

החברה שהציע לי להיות פועל זה כלל עבודה פיזית בכל יום- לא בנוי לזה. למדתי בשביל לא להיות פועל.

לפני 21 דקות, D_D כתב:

הסבה להייטק של חברות כמו InfinityLab שמבטיחות לך עבודה בסבירות גבוהה בסוף הקרוב. בהצלחה

הדרישות שלהם תואר ראשון ופסיכומטרי- אין לי .

הנדסאי זה לימודי תעודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתרי בניה והקמה זו סביבה רעילה בגלל אופי העבודה (מאבק מתמשך מול המזמין, הפיקוח, הספקים, קבלני המשנה והתכנון שכל אחד מושך לכיוון אחר).

אתה גם הנדסאי ולא מהנדס והנדסאי הוא לרוב איש hands on.

למדת מקצוע ואתה היום אדם עם רקע טכני. אתה גם אומר שאתה בן 30 אז עדית כמה דברים לפני הלימודים.

שתף מה עשית ומה אהבת ואולי חוכמת ההמונים תוכל לסייע לך בכיוון.

תודה לשרת התחבורה מירי רגב על קירוב הפריפריה למרכז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הלכת על הדרך הקלה ״למדת״ הנדסאי ואתה עכשיו מתלונן על התנאים.. מה אתה מצפה שיגידו לך פה?

לא בשבילי מתמטיקה לא בשבילי ככה וככה אתה חושב שלכולם קל? עם כוח רצון והתמדה כולם יכולים הכל! אף אחד לא אמר מדמח בטכניון עם ממוצע 90+ אבל תואר ממכללה זה המינימום היום.

30 זה עוד גיל צעיר אתה יכול ללמוד - נכון שממוצע הגילאים הוא 25 אבל זה לא נורא!

אתה מחפש easy money אין כאלה דברים תשאל את מישל ודניס.

בהצלחה

• אהבתי 1
  • רעיון גרוע 9
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, boy23 כתב:

הלכת על הדרך הקלה ״למדת״ הנדסאי ואתה עכשיו מתלונן על התנאים.. מה אתה מצפה שיגידו לך פה?

לא בשבילי מתמטיקה לא בשבילי ככה וככה אתה חושב שלכולם קל? עם כוח רצון והתמדה כולם יכולים הכל! אף אחד לא אמר מדמח בטכניון עם ממוצע 90+ אבל תואר ממכללה זה המינימום היום.

30 זה עוד גיל צעיר אתה יכול ללמוד - נכון שממוצע הגילאים הוא 25 אבל זה לא נורא!

אתה מחפש easy money אין כאלה דברים תשאל את מישל ודניס.

בהצלחה

תשמע, לא מכיר אותך ולא יודע מה ההיכרות שלך עם פות"ש.

אני רק אגיד שאתה קופץ למסקנות מאוד לא נכונות.

אחפה שאתה רואה מישהו שמחפש קיצורי דרך אני רואה מישהו שיודע צה נקודות התורפה שלו ובחר ללכת למסלול שיאפשר לו להיות ראש לשועלים ולא מסלול שבהכרח יוביל אותו להיות זנב לאריות.

גם מאוד לא מסכים עם הקביעה שכל אחד יכול הכל עם כוח רצון. תבין שיש אנשים שיכולים להיות מבריקים אבל לא מסוגלים להבין את ההיגיון שבמתימטיקה. 

לגבי הגיל, אני מעדיף בחור בן 30 עם ניסחון מה זו עבודה מלפני הלימידים על בן 23 שסיים צבא וישר התחיל ללמוד. בכל זאת יש לו כמה שנות ניסיון חיים.

• אהבתי 3

תודה לשרת התחבורה מירי רגב על קירוב הפריפריה למרכז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקומך הייתי מחליף מקצוע.

אני הנדסאי חשמל יש הצעות עבודה הרבה יותר טובות.

בעבר לימדתי חשמלאים מוסמכים במכללות אחלה תנאים. יום אחד הרגשתי מיצוי קמתי ועזבתי.

עבדתי גם כטכנאי מעליות, מומלץ מאוד טכנאי מעליות טוב ועם נסיון הוא מלך.

חבר שלי עובד בחברה בינונית מרוויח 9 נטו עם רכב צמוד, הוא מוציא את האף מדלת הבית ב9:00 ומפיל את הפלאייר ב16:00.

המנהל עבודה היה בחופש בחו"ל אז המנכ"ל התקשר אליו לפני 9:00 טעות גדולה חבר שלי לא טיפוס של בוקר, לא הייתם רוצים להיות במקום המנכ"ל באותו בוקר.

עכשיו יש לו הצעה ממנכ"ל חברת מעליות גדולה אחרת להיות מנהל אזור ולשדרג את השכר שלו. 

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמות הדיסלייקים לא מרגשת או אומרת משהו, אני יודע שאני צודק.

בחור בן 30 שלא מנסה פסיכומטרי/לא משפר בגרויות/לא נרשם למכללה ללימודי תואר,

והולך ללמוד הנדסאי, מבחינתי זאת הדרך הקלה ואין לו זכות להתלוננן על התנאים שלו בשנים הראשונות שלו בעולם העבודה.

לפני 27 דקות, Night Driver כתב:

תשמע, לא מכיר אותך ולא יודע מה ההיכרות שלך עם פות"ש.

אני רק אגיד שאתה קופץ למסקנות מאוד לא נכונות.

אחפה שאתה רואה מישהו שמחפש קיצורי דרך אני רואה מישהו שיודע צה נקודות התורפה שלו ובחר ללכת למסלול שיאפשר לו להיות ראש לשועלים ולא מסלול שבהכרח יוביל אותו להיות זנב לאריות.

גם מאוד לא מסכים עם הקביעה שכל אחד יכול הכל עם כוח רצון. תבין שיש אנשים שיכולים להיות מבריקים אבל לא מסוגלים להבין את ההיגיון שבמתימטיקה. 

לגבי הגיל, אני מעדיף בחור בן 30 עם ניסחון מה זו עבודה מלפני הלימידים על בן 23 שסיים צבא וישר התחיל ללמוד. בכל זאת יש לו כמה שנות ניסיון חיים.

אין לי היכרות עם פותח האשכול אך יש לי המון חברים שהלכו ושיפרו בגרויות, עשו פסיכומטרי ובאמת נלחמו כי אין מה לעשות! תוצר איכותי מגיע כשמשקיעים.

אם לא שורף לך - אתה בירידה.

גיל? לא משחק תפקיד בכלל! יצא לי להכיר ילדים גאונים בני 18-19 במהלך התואר שעם ההסתכלות והיצירתיות שלהם מסוגלים לפתור בעיות שמבוגרים מהם לא הצליחו.

ואני לא מדבר סתם, למה יש את כל נושא הטאלטים בהייטק? למה חברות רבות על מוחות? מסוגלות ורוצות לשלם לך 60 ו70 אש"ח בחודש?

כי מספיק המוח החד שלהם שבנגיעת קסם עושה לך עבודה שגם כמה עובדים ותיקים בחברה שלך לא היו מסוגלים לבצע. 

אבל זה נושא אחר, זה לא קשור לכאן.

לפותח האשכול - אתה מוזמן לשלוח לי הודעה בפרטי להכיר קצת יותר אולי אוכל לכוון אותך קצת למסלול יותר ספציפי אבל בגדול - שב על התחת ותלמד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אמרת שתחום הבניין מעניין אותך, מה מעניין אותך בזה? לא יודע בדיוק מה עושה הנדסאי בניין, אבל אי אפשר למצוא בזה עבודה במקום יותר נח כמו עיריה או וועדה מחוזית? השכר לא יהיה בשמיים אבל גם לא יצעקו עליך כל מיני בהמות באתרי בניה ושעות העבודה נורמליות.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, Night Driver כתב:

שתף מה עשית ומה אהבת ואולי חוכמת ההמונים תוכל לסייע לך בכיוון.

מאוד אוהב את שלב השלד בבניין, חפירות ודיפונים- אישית מאוד מעניין.

מהשחרור של הצבא ועד גיל 26 עבדתי בכל מיני עבודות מזדמנות  והתעסקתי בספורט שזה כולל אימונים אחד על אחד ומאוד התחברתי לזה.ואז לימודים ותקופת הקורונה

מיד לאחר השחרור נרשמתי ליואל גבע לקורס 4 יחידות מתמטיקה ונכשלתי.

לפני שעה, boy23 כתב:

הלכת על הדרך הקלה ״למדת״ הנדסאי

הלכתי על הדרך הבטוחה, בגלל בעיית המתמטיקה מהנדס אני לא יהיה.

וסתם שתדע כנראה אתה לא מתחום הבנייה- תחום הביצוע זה לא משנה מהנדס או הנדסאי, הייתי בראיונות שמיועדים למהנדס. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, airwolf1980 כתב:

חבר שלי עובד בחברה בינונית מרוויח 9 נטו עם רכב צמוד, הוא מוציא את האף מדלת הבית ב9:00 ומפיל את הפלאייר ב16:00.

וואלה במציאות של היום מי שיודע איך לסגור את החודש עם שכר כזה כבר יכול להרוויח יותר :D

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי חבר מהנדס בניין בוגר טכניון.

עבד שנתיים בפיקוח תשתיות - שזה לילות,12 שעות עבודה ביום,ימי שישי וכו'.

עבר לעבוד בביצוע - אין לילות אבל עדיין המון שעות עבודה,ימי שישי וצעקות מלקוחות עם תקלות בדירה וקבלנים ורשויות מדינה,עירייה.

זו לא עבודה רגועה בשום מצב,האנשים שעובדים איתם קשים וצריך אופי בשביל זה.

יכול מאוד להיות שהעבודה הזו לא מתאימה לך לאופי וזה לא משנה אם תעבוד בחברה גדולה או קטנה.

לפני כשעה, SlowRide כתב:

אמרת שתחום הבניין מעניין אותך, מה מעניין אותך בזה? לא יודע בדיוק מה עושה הנדסאי בניין, אבל אי אפשר למצוא בזה עבודה במקום יותר נח כמו עיריה או וועדה מחוזית? השכר לא יהיה בשמיים אבל גם לא יצעקו עליך כל מיני בהמות באתרי בניה ושעות העבודה נורמליות.

בתור מישהו שכמעט עבר לבניין כי רצה ללכת לביצוע.

אני מאוד מבין את העניין והסיפוק מהעבודה.

אתה בונה משהו שתוכל עוד 50 שנה לעבור לידו ולהראות לנכדים שלך.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, ANUTKK כתב:

אתה טועה, מהנדס בניין שלומד 4 שנים מתחיל כפועל? נצמדים למהנדס ביצוע וותיק ולומדים את העבודה ומתתקדמים ואתה רואה איך מיישמים אתת החומר בשטח.

החברה שהציע לי להיות פועל זה כלל עבודה פיזית בכל יום- לא בנוי לזה. למדתי בשביל לא להיות פועל.

הדרישות שלהם תואר ראשון ופסיכומטרי- אין לי .

הנדסאי זה לימודי תעודה.

זה הדרישות על הנייר, הם מתגמשים.

הרבה שם הנדסאי תוכנה שלוקחים את ההסבה בשביל למצוא עבודה, לא רואה סיבה שלא יקחו הנדסאי בניין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...