Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המלצה למצלמת רשת זולה לצורך פגישות בזום ושום דבר מעבר

ניקו פ.
שימו לב! השרשור הזה בן 818 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני שעה, אורי מ. כתב:

צריך גם לזכור שלפחות ב-zoom (לא יודע מה קורה אצל המתחרים) יש הגבלה מובנית בתוכנה ל-720P, ובמסלולים בתשלום (היקרים יותר) ל-1080P.

זום יכולה להגיע הרבה מעבר ליכולות של מצלמות רשת גם ב200 דולר.

מניסיון. גם בגירסא החינמית וגם בEnterprise. הבעיה היא לא הרזולוציה , הבעיה היא המעבד תמונה , העדשה והכיול צבעים / התמודדות עם אור נמוך (אם אופטית ואם חישובית)

לפני שעתיים, David32 כתב:

יתכבד ויביא לי את הציוד המתאים

יש הקצאת תקציב לWFH (באמזון הוצאתי צפונה ל1000 דולר שהוחזרו עד הגרוש האחרון שכלל גם התמודדות עם דברים כאלו, ועוד 750 אצל המעסיק הנוכחי)

אם כבר גלשנו. אני לא מבין איך מצלמת ה WEB בכול מיני לפטופי עבודה יקרים (~1800-2000$++) כול כך גרועה. WTF.

Amen!

גם במקים יקרים פי 2 ממה שציינת זה לא להיט.

דווקא באייפד עם Center stage אפל פתרו את זה יופי ... מחכה שזה יחלחל

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 43
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אם כבר גלשנו. אני לא מבין איך מצלמת ה WEB בכול מיני לפטופי עבודה יקרים (~1800-2000$++) כול כך גרועה. WTF.

כי... זה מעניין תתחת?!😆

לא, באמת... למישהו חשוב שהמצלמה בזום תהיה טובה?!

אתם גם מארגנים תאורה מחמיאה? מתאפרים?

לפני שעתיים, ניקו פ. כתב:

החלק הפרונטלי שבו אני מסביר דברים בזום הוא יותר תרגול, זמני (בתקווה שבקרוב יחזור להיות פרונטלי) ואין שום צורך במצלמה שהיא מעבר ל-1080P בסיסית. אף אחד לא צריך לראות את הזיפים שלי ולא את צבע העיניים שלי. 

בתוכן שבו צופים בסלולרי ומסכי טופלופ נפוצים, לא צריך 4K. זו רק הצקה: גודל קבצים, מקשה בסטרימינג, מניח שגם העריכה יותר איטית... לא נחוץ לכלום.

כבר פגשתי כמה וכמה אנשים שבכלל לא אוהבים לצפות בתוכן ברזולוציה גבוהה, גם לא בטלוויזיה שלהם. הם מוצאים את החוויה לא נעימה לעין.

• רעיון טוב! 1

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, falou כתב:

כי... זה מעניין תתחת?!😆

לא, באמת... למישהו חשוב שהמצלמה בזום תהיה טובה?!

אתם גם מארגנים תאורה מחמיאה? מתאפרים?

אה סליחה באמת שאני לא רוצה להיראות כמו בלוב overexposed בצבע ירוק עם פיקסלים רק כי החלון פתוח.

ולא הבנתי מה הזילזול הזה, פיספסת את זה שאנחנו מתנהלים כבר שנתיים בעיקר דרך מיקרופונים ומצלמות רשת? 

למה שכולם יראו גרוע?

וכן בגלל איך שהעמדה שלי ממוקמת בבית אני לרוב מדליק מנורה בחורף כדי שאני לא אראה כמו two face.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 דקות, David32 כתב:

אה סליחה באמת שאני לא רוצה להיראות כמו בלוב overexposed בצבע ירוק עם פיקסלים רק כי החלון פתוח.

אם החלון מאחוריך, זו בעיה בלתי פתירה. (נ.ב. אלא אם יש אלגוריתם ממש חכם. אני חושב שבאייפד החדשים יש משהו כזה, שעוקב וחושף בהתאם לפנים)

התאורה זה מה שחשוב, לא המצלמה. מישהו שמשקיע במצלמה השקיע חמש דקות בלקרוא איך לארגן את התאורה?!

לפני 14 דקות, David32 כתב:

לא הבנתי מה הזילזול הזה, פיספסת את זה שאנחנו מתנהלים כבר שנתיים בעיקר דרך מיקרופונים ומצלמות רשת? 

אני לא, אבל אני עדיין לא מבין את מי זה מעניין. יותר מזה, מצלמה איכותית לא הופכת את המצולם לנראה טוב יותר. לפעמים להפך...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 40 דקות, falou כתב:

אם החלון מאחוריך, זו בעיה בלתי פתירה. (נ.ב. אלא אם יש אלגוריתם ממש חכם. אני חושב שבאייפד החדשים יש משהו כזה, שעוקב וחושף בהתאם לפנים)

התאורה זה מה שחשוב, לא המצלמה. מישהו שמשקיע במצלמה השקיע חמש דקות בלקרוא איך לארגן את התאורה?!

קוראים לזה Center stage וזה יחד עם השילוב של המצלמה באייפדים היקרים החדשים. זה עובד מדהים אגב.

התאורה היא אכן קריטית - ותאורה ב15$ בהרבה פעמים תעזור יותר ממצלמה ב150$ והרבה יותר.

יחד עם זאת - עיבוד HDR טוב עוזר המון (לכן פלאפונים מודרנים עושים עבודה טובה עם מצבים כאלו בהרבה)

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, Liviur כתב:

יחד עם זאת - עיבוד HDR טוב עוזר המון (לכן פלאפונים מודרנים עושים עבודה טובה עם מצבים כאלו בהרבה)

אני מניח שמה שאתה רוצה ממצלמת סלפי טובה זה שתאיר את הפנים נכון ודווקא תחשיך את הרקע, שזה ההפך מעיבוד HDR במובן הקלאסי של המילה, שמנסה להוציא את מירב הפרטים מכל איזור בסצינה. בנוסף, אתה רוצה גוון עור טבעי, שזה בערך האתגר הכי קשה בכל עריכת צבע, כי המטרה היא לפלטר מסכת צבע שנוצרת על הפנים (למשל, אם יש וילון אדום, לדאוג שהפנים לא יהיו אדמדמים או אם יש מנורה צהובה, שלא יהיו צהבהבים מדי וכו׳).

אבל כל זה קשור לעיבוד התמונה, לא למצלמה.

יענו, לתוכנה שמופעלת עם המצלמה. מלבד אפל, יש עוד יצרנים שעושים וידאו בזמן אמת למצלמת הטופלופ, כדי להחליק פנים וכו׳?

הדבר העיקרי שהמצלמה משחקת בו תפקיד זה ניקיון ב-ISO גבוה (שגם ניתן לתיקון, על חשבון הפירוט), טווח דינמי ורזולוציה.

רזולוציה זה לא כזה חשוב, כי כמה מפורטים אתה צריך את הפנים שלך, ושני האחרים הם עניין שכל אחד יכול לסדר עם תאורה.

אז אם חשוב למאן דהוא להראות טוב בזום, שיסדר את התאורה.

זה זול ואפשר לבדוק לבד אם זה עובד או לא. פשוט מסתכלים.

נ.ב. מי בא להוציא פטנט על תוכנה שמסדרת את החדר בזמן אמת, ככה שלא רואים את הבלאגן מאחוריך?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מודה שאני לא משתמש המון במצלמת הרשת שלי,

היו כמה מקרים לאחרונה, אבל בגדול - מצלמת 720P מספיקה לדעתי באחוז גבוה מהפעמים.

אפשר להסתפק בהחלט במצלמה הזו של מיקרוסופט (Microsoft LifeCam Cinema 720p), שעושה עבודה טובה מאוד, לפחות עבורי,
גם ברמת איכות התמונה והחשיפה, יש לי חלון משמאל בחדר ואין בעיות מיוחדות (יש לציין שיש לי וילון חצי שקוף שמעדן את כמות האור שנכנסת, כמו פילטר של צלמים..)

https://ksp.co.il/web/item/40861

אם רוצים להשתדרג טיפה, אפשר לקחת את זו שהיא "קצת" מעבר (Microsoft LifeCam Studio 1080p):

https://ksp.co.il/web/item/12066

ואם רוצים משהו טוב יותר עם קפיצת מדרגה בתמונה שהיא מפיקה, אפשר להשקיע קצת ולקחת את זו של לוג'יטק (Logitech Brio 4K Ultra HD) - יש לנו כאלה בעבודה בחלק מהמקומות ובהשוואה לחלק גדול מהמשרדים שמשתמשים במצלמת מיקרוסופט פשוטה מדור קודם לשיחות וידאו פינימיות של אנשים (לא חדרי דיונים) ההבדל ברור מאוד בזוית ובאיכות התמונה:

https://ksp.co.il/web/item/39529

שאר ההצעות למעבר ל-DSLR ומיקרופון של RODE או מה שזה לא יהיה, אולי אם פות"ש בלוגר או עוסק בהרצאות למחייתו, מה שלא צויין, וגם אז, ברוב המקרים יהיה אוברקיל בעיני בישראל.

💡אמרת? אל תבטיח;  הבטחת? אל תכתוב;  כתבת? אל תחתום;  חתמת? אל תתפלא 😏

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, falou כתב:

נ.ב. מי בא להוציא פטנט על תוכנה שמסדרת את החדר בזמן אמת, ככה שלא רואים את הבלאגן מאחוריך?

31 Zoom Backgrounds + How to Change your Virtual Zoom Background (owllabs.com)

בעבר: טויוטה קורולה 2009 GLI (רובוטית), טויוטה קורולה 2014 GLI

בהווה: BMW 330e 2018

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקיץ הקודם קפצתי לksp וקניתי את הדגם היחיד שהיה במלאי ב150. Emeet c960

סה"כ מרוצה. יש מיקרופון מובנה אבל אני לא משתמש בו. מעדיף מיקרופון בהד סט. 

20220121_114006.jpg

לפני 3 שעות, falou כתב:

יש לי רשימה של רעיונות שאני לא מבין איך עדיין לא עשו: 

1.סינון רעשי מקלדת ועכבר, כדי שלא ישמעו שאני עושה משהו אחר בזמן הפגישה ואני בכלל לא מקשיב. 

2. תיקון כיוון אישונים, כדי שיראו כאילו אני תמיד מסתכל למצלמה ולא על המסך הרביעי 😜

עריכה אחרונה על ידי eitanuch
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנה הסטארט אפ צובר IP...

1 + 2. מה שצריך זו תוכנה שמריצה קטעי וידאו תקינים שדומים למנח העכשווי שלך, שהם נטולי רעש ומציגים אותך מקשיב, ומחזירה באופן חלק ללייב רק ברגע שאתה מתחיל לדבר

יש לנו פה משהו...

יש לי שם לחברה: Boss Key Technologies

כל הזכויות רשומות וזה

• מצחיק 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, eitanuch כתב:

סינון רעשי מקלדת ועכבר, כדי שלא ישמעו שאני עושה משהו אחר בזמן הפגישה ואני בכלל לא מקשיב. 

זום עושה

לפני 3 שעות, eitanuch כתב:

2. תיקון כיוון אישונים, כדי שיראו כאילו אני תמיד מסתכל למצלמה ולא על המסך הרביעי 😜

קיים באייפון

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תקשיב לאף אחד שאומר לך שלא נעשה אקזיט במיליונים. הפתרון שלנו לא יהיה תלוי אפליקציה או חומרה או תוכנת צד שלישי. אל תקשיב לאף אחד תאמין רק בעצמך ותביא כסף שנכתוב פרוביז׳ונל.

• אהבתי 1
  • מצחיק 2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז בהמשך לסיפורינו, למי שתהה כמה ההבדל דרמטי. בשביל הפייריות כי אנשים דיברו על זום בחינם -> הכל ב720P. ההפרש ל1080P הוא יותר דרמטי. הכל ישר מQuicktime אז אין שום עיבוד נוסף של התמונה מחוץ למצלמה.

1. C920 שהיא נחשבת דיי הסטנדרט של מצלמות רשת טובות היום.

36207652_ScreenShot2022-01-27at9_54_42AM.thumb.png.18edd766336bca6da3a2fd60dd08c7a2.png

2. מצלמת mirrorless (לא עדכנית במיוחד - a6000 , טעות שלי שהצבעים לא מכוילים נכון)

1910792132_ScreenShot2022-01-27at9_47_55AM.thumb.png.0e15df4a97fa81a56fb659cfe32a82dc.png

3. מצלמה מובנית טובה (המקבוק M1 Pro 14 החדש - ממש ממש הפתיע לטובה - אבל ממש מעווט פרטים בעיבוד פנימי שלהם כנראה)

198951311_ScreenShot2022-01-27at10_13_16AM.thumb.jpeg.df16315dc39a0cec45335e4b17640a30.jpeg

4. מצלמה מובנית ממוצעת (זה יותר טוב מוובקאם ממוצע, אני ממש מתבייש לשים פה C630 להשוואה)

1895123749_ScreenShot2022-01-27at9_55_00AM.thumb.png.411f688a9434c0f2b63807a486a50f07.png

5. גו פרו אבל ממוקם קצת יותר מאחור ובNarrow שזה לא ממש היעוד שלו. גם הגבלתי אותו בISO לדעתי יותר מדי. אתמול הוצאתי ממנו תוצאות טובות משמעותית, אבל אני ממשיך לשחק בהגדרות.

340076757_ScreenShot2022-01-27at10_05_26AM.thumb.png.a6d651ebcf02e44a5f68f18fddf1324c.png

כל התמונות בהפרש של 5-10 דקות אחת מהשניה - אותה תאורה (משולבת של אור מולי יעודי + אור מעלי + 2 חלונות עם וילונות שמעבירים אור)

• אהבתי 2

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...