Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נכנס בי רוכב קורקינט בבת ים כשהוא נוסע נגד כיוון התנועה

שימו לב! השרשור הזה בן 914 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן חברים

רוצה להתייעץ בנוגע לסיטואציה לא נעימה שמצאתי את עצמי בה ביום שישי שבוע שעבר, בערך בשעה 12:15 אני נוסע בבת ים 

ברחוב הרצל שהוא חד סיטרי ומבצע פניה שמאלה לרחוב הלפר שהוא גם חד סיטרי, איך שאני לוקח שמאלה אני קולט רוכב קורקינט

נוסע במהירות גבוהה  למדי כאשר הבחור מסתכל בסמארטפון שלו שמותקן על הכידון ובנוסף לכל עוד היה עם אוזניות, ונוסע נגד כיוון התנועה כמובן

אני ביצעתי בלימת חירום ובו זמנית מצפצף לבחור, הוא לא שומע לא רואה, ברגע האחרון מרים את הראש בולם ולא מספיק נכנס לי בכנף שמאל,

כולם חיים בריאים ושלמים אבל הרכב ניזוק, יש שריטה בכנף ויש שריטה בטמבון ובפלסטיק שמחובר לטמבון מתחת

מדובר על רכב מסוג ספורטאז 2019 שקניתי אותו מהסוכנות ואני שומר עליו בקנאות יתרה, אין שום שריטה שפשפוף פתיחת דלת על הרכב

תמיד מחנה רחוק מכולם, יש ננו על הרכב ולכן אתם יכולים לתאר כמה התעצבנתי התעצבתי ונהרס לי כל היום.

בקיצור בהתחלה לא ידעתי מה לעשות בסיטואציה הזאת, צילמתי את התעודת זהות של הבחור, שבהתחלה סירב להביא לי פרטים מזהים

הבחור התקשר למישהו מכר שלו ואמר שזה עניין של 300 שקל תיקון, אני כמובן יודע שזה הרבה יותר ואני לא מעוניין בתיקון ברמה ירודה

הרכב שלי ואני אחליט איפה וכיצד הוא יתוקן ( לא מעוניין בתיקון ע"י טוש או תיקון במוסך חאפר וכו')

הסוכן ביטוח שלי המליץ לגשת למוסך שאני רוצה לקבל הצעת מחיר מסודרת ואז להעביר לבחור ואם הוא לא יסכים לשלם לתבוע אותו בבית משפט לתביעות קטנות.

כל האירוע מתועד גם במצלמת רכב שלי

האם נתקלתם בסיטואציה כזאת ? מה לדעתכם כדאי לעשות במצב הזה ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שסןכן הביטוח המליץ.

האם התיעוד מאפשר תלונה במשטרה על עבירת התנועה? תאורטית זה יכול לעלות לו בדו"ח, בדומה לרוכב האופניים שסיפר כאן על דוח המעבר באור אדום. מעשית אני מסופק, אבל זה מנוף.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מן הנמנע שהרוכב יפנה אלייך ע"מ לתבוע את ביטוח החובה שלך על פגיעות גוף. כדאי לקחת זאת בחשבון ולהיערך לכך. 

God decides how long your life will be,you decide how wide it will be

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הרכב כבר עצר והרוכב נכנס ברכב- קשה לי להאמין שיש לרוכב קייס לתבוע על פגיעות גוף

2015-2018:  Mazda 3 1.6 auto 07'

2018-2021: Peugeot 208 1.2 manual 15'

2021-2023: Volkswagen polo GTI 1.8 manual 16'

2023- today: Honda Civic TYPE R manual 17'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי החוק כניסה ברכב חונה אינה תאונת דרכים אלא אם כן הרכב שחונה במקום אסור לחנייה במקרה הזה הרכב היה באמצע הכביש וזה שהוא נעצר זה מסתמא לא משנה וודאי כשזה אירע במהלך נסיעה ועל פי חוק הולך רגל  זכאי לפיצוים על נזקי גוף אפי' שזה באשמתו במקרה הזה אני לא יודע מה ההגדרה של רוכב אופניים אבל מסתמא שהוא זכאי לפיצוים

למעשה הייתי ממליץ או לברר את הדברים אם עו"ד או לקחת את מה שהוא מוכן לשלם אבל וודאי שלא למהר להגיש תביעה בגלל שסביר להניח שהוא יתייעץ ויתבע את הביטוח חובה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 59 דקות, ik3 כתב:

אם הרכב כבר עצר והרוכב נכנס ברכב- קשה לי להאמין שיש לרוכב קייס לתבוע על פגיעות גוף

ודאי שיש. עפ"י פסיקת עליון, בעת תאונה בין רכב מנועי לאופניים חשמליים ,ישולמי נזקי הגוף ע"י ביטוח חובה של הרכב .

• מבאס 1
  • מעניין 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 שעות, fatboy1340 כתב:

ודאי שיש. עפ"י פסיקת עליון, בעת תאונה בין רכב מנועי לאופניים חשמליים

במקרה של תאונה רגילה וודאי שיש במקרה שרוכב אופניים נכנס ברכב חונה במקום חוקי וודאי שאין כאן שהרכב כבר נעצר והרוכב יכול היה לעצור לא בטוח שזה יוגדר כתאונה אבל מסתבר באמת שכן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים הוא ביסודו חוק סוציאלי.

בניגוד לתביעת רכוש, בביטוח החובה משולמים פיצויים מעצם פגיעה תאונה, ולא בגלל נסיבותיה, ובלי קשר לאשמה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק. המטרה היא שלא יהיה מישהו שיפגע ולא יהיה מי שישלם. זו גם הסיבה שאחת העברות החמורות היא לנסוע בלי ביטוח חובה בתוקף.

לצורך העניין - גם אם הרכב שלך חנה ונכנס בו נהג אופניים\ נפל עליו מישהו ונפצע ביטוח החובה שלך ישלם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 4.10.2021 בשעה 14:07, Mega כתב:

אהלן חברים

רוצה להתייעץ בנוגע לסיטואציה לא נעימה שמצאתי את עצמי בה ביום שישי שבוע שעבר, בערך בשעה 12:15 אני נוסע בבת ים 

ברחוב הרצל שהוא חד סיטרי ומבצע פניה שמאלה לרחוב הלפר שהוא גם חד סיטרי, איך שאני לוקח שמאלה אני קולט רוכב קורקינט

נוסע במהירות גבוהה  למדי כאשר הבחור מסתכל בסמארטפון שלו שמותקן על הכידון ובנוסף לכל עוד היה עם אוזניות, ונוסע נגד כיוון התנועה כמובן

אני ביצעתי בלימת חירום ובו זמנית מצפצף לבחור, הוא לא שומע לא רואה, ברגע האחרון מרים את הראש בולם ולא מספיק נכנס לי בכנף שמאל,

כולם חיים בריאים ושלמים אבל הרכב ניזוק, יש שריטה בכנף ויש שריטה בטמבון ובפלסטיק שמחובר לטמבון מתחת

מדובר על רכב מסוג ספורטאז 2019 שקניתי אותו מהסוכנות ואני שומר עליו בקנאות יתרה, אין שום שריטה שפשפוף פתיחת דלת על הרכב

תמיד מחנה רחוק מכולם, יש ננו על הרכב ולכן אתם יכולים לתאר כמה התעצבנתי התעצבתי ונהרס לי כל היום.

בקיצור בהתחלה לא ידעתי מה לעשות בסיטואציה הזאת, צילמתי את התעודת זהות של הבחור, שבהתחלה סירב להביא לי פרטים מזהים

הבחור התקשר למישהו מכר שלו ואמר שזה עניין של 300 שקל תיקון, אני כמובן יודע שזה הרבה יותר ואני לא מעוניין בתיקון ברמה ירודה

הרכב שלי ואני אחליט איפה וכיצד הוא יתוקן ( לא מעוניין בתיקון ע"י טוש או תיקון במוסך חאפר וכו')

הסוכן ביטוח שלי המליץ לגשת למוסך שאני רוצה לקבל הצעת מחיר מסודרת ואז להעביר לבחור ואם הוא לא יסכים לשלם לתבוע אותו בבית משפט לתביעות קטנות.

כל האירוע מתועד גם במצלמת רכב שלי

האם נתקלתם בסיטואציה כזאת ? מה לדעתכם כדאי לעשות במצב הזה ?

יש כמה שאלות שעליך לשאול את עצמך ועם יד על הלב, גם לענות עליהן:

- האם כשרכשת את הרכב, באמת חשבתי שתוכל למנוע כל מיני פגיעות, שריטות, שפשופים, כל זמן שהרכב ברשותך?

- למרות שאתה חונה רחוק מרכבים אחרים, האם אתה יכול למנוע מהם לחנות ליד הרכב שלך?

- למרות שאתה נזהר בפתיחת הדלתות ליד רכבים אחרים, האם אתה נשאר ליד הרכב 24/7 כדי למנוע מאחרים לפתוח דלתות על הרכב שלך?

- במידה ותגלה ששרטו/דפקו לך את הרכב ולא השאירו פרטים, האם תשלם, על חשבונך, שלושה - ארבעה אלף ש"ח, במוסך היקר שלך?

- במידה והתשובה לשאלה הקודמת חיובית, האם במידה ששוב תגלה שרכבך נשרט/נדפק בלילה ללא פרטים, האם שוב תתקן על חשבונך?

- במידה וילדך (בהנחה שיש/יהיו לך בעתיד) ירכבו על אופניהם ויתקלו במרצדס חונה, האם תמהר לשלוף את פנקס ההמחאות ותשלם עשרת אלפים ש"ח, עבור החלפת מראה, כי רק שם הוא רוצה?

לא מעט חברים ממליצים לרוץ ולתבוע בתביעות קטנות. גם שם לא תמיד ההצלחה מובטחת, למרות שעל פי איך שתיארת את הסיטואציה, יש לך סיכוי לא רע להצליח. הסיכוי מתמעט לאחר שתישמע הצהרתו של הצד השני המעורב בתאונה. כל אחד רואה את המצב דרך עיניו והשופט, שלא היה נוכח במקום, יצטרך לקבל החלטה. בדרך כלל הם מנסים למצוא את הפשרה שמקובלת על כולם וזה לא בהכרח מה שאתה רוצה. גם אם נניח שהשופט יקבל את טענותיך כלשונן ויחייב את הצד השני במלוא התשלום, השופט יאפשר לו לשלם בין 36 - 60 תשלומים, כי הוא יוכיח שהוא מובטל/סטודנט/נתמך וגם אז לא מובטח לך שהוא ישלם. (ואם נדמה לך שהוצאה לפועל זו חגיגה, אתה ממש טועה).

לאחר שתירגע ותפסיק לכעוס על תגובתי, אשמח לשתף איך נהגתי במקרים דומים שקרו לי.

ארז רונן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה ברור שלרכב יהיו מכות ושפשופים עם הזמן אבל אני לא רואה איך זה מתקשר לסיטואציה שלי

הבן אדם נסע בניגוד לחוק נגד כיוון התנועה, כשהוא משחק בטלפון בזמן נסיעה, ועוד עם אוזניות.

בקיצור הוא עשה טעות וצריך לשלם על טעויות... מה אתה מציע שאני פשוט אוותר לו וזהו ימשיך ככה כאילו לא היה כלום.

חוץ מזה גם בשבילו זה יהיה שיעור טוב לחיים בכך שלהבא (בתקווה) הוא יהיה יותר רציני בכביש, כי פעם הבאה זה יכול לעלות לו בחיים שלו ולא באיזה אלף שקל וזהו.

אבל בוא נשמע מה היה לך ומה עשית

עריכה אחרונה על ידי Mega
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בחרת לענות רק על שאלה אחת ממגוון השאלות ששאלתי אותך ומעניין אותי מדוע?

אם אתה מאמין שייעודך ללמד אנשים לקח, המשך בדרכך ותתעלם מהדברים שכתבתי.

לוותר לבחור או לא לוותר, זה החלטה שלך, אבל מכיוון שפנית לפורום לשם ייעוץ, כתבתי את דעתי.

ובכן, איך אני פעלתי ואיך סביר להניח שאפעל בעתיד:

הבאת הצעת מחיר לתיקון משלושה מוסכים. לא מוסכי מדרכה ולא מוסכי צמרת.

במידה והבחור מציע לפנות למוסך שהוא מכיר, אין מה להתנגד. (לא כל מוסך שצד ג' מעוניין שתתקן אצלו, זה מוסך מדרכה. לעתים זה מוסך שצד ג' מאמין שלא יסדר אותו).

יש לוודא עם בעל המוסך, שתקבל עבודה ברמה שתניח את דעתך והוא זה שנושא באחריות לטיב העבודה. (ולא הבחור שמשלם לו. מבחינתך שידרוש מהבחור מחיר בהתאם).

תמיד, אבל תמיד עדיף לסגור את הדברים כששני הצדדים מוותרים קצת ומרוויחים הרבה. תמיד, אבל תמיד, אתה לא יוצא ממשפט בדיוק איך שאתה רוצה. בתביעות קטנות מגיעים לפשרה. אין פיצוי על עוגמת נפש, אין פיצוי על נסיעות, על הפסד ימי עבודה ועל שאר הקשקושים שאנשים חושבים שיקבלו. (אלא אם הבאת קבלות על כל הוצאה רלוונטית שהוצאת וקשורה לנושא, אבל גם זה לא מחייב, לדוגמא, לא חכם לשכור רכב בזמן שרכבך תוקן במוסך, כי הסיכוי שתקבל את עלות השכירות שואף לאפס. מבחינת בית המשפט, גם תחבורה ציבורית מהווה פתרון). במשפט, ברוב המקרים, מקבלים פחות ממה שהיית מקבל לו הגעת להסכמות מול הצד השני.

ארז רונן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פות"ש יכול להזמין דו"ח שמאי שיאמוד את גובה הנזק, ולהגישו לרוכב (לא חייב לתקן בפועל). במידה והרוכב לא ישלם, בסבירות גבוהה בתביעות קטנות יפסקו לפות"ש את מלוא סכום הנזק כולל עלות שמאי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 914 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...