Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כלב,יכול לשרוד בבית ללא שתיה ואוכל 25 שעות?

eladns
שימו לב! השרשור הזה בן 947 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לא יכולים לקחת אותו להורים שלי לשבת. הם לא מוכנים. הם נגעלים

ואנחנו הולכים רק אליהם כי ההורים של אישתי באשקלון לא במצב בריאותי תקין בכלל כרגע ועם הטיפול הגרוע שיש שם לא נראה שיהיה טוב יותר ואנחנו מתחננים שיבואו בחזרה לירושלים להדסה ואין עם מי לדבר.

BMW E36 M40 year of 1992

Autobianchi A112 year of 1979

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ענין האוכל לא בעייתי בכלל, צום של 24 שעות זה לא נורא.

השתיה קצת יותר, זה לא שהוא יתייבש למוות (בהנחה שהוא בריא בלי בעית כליות), אבל לא מומלץ.

אפשר לנסות לבקש מהדוגווקר לעודד אותו לשתות, מברזיות במהלך הטיול או אפילו מכף היד כשהוא איתו בבית (אפשר גם בעזרת מזרק ישירות לפה, אם יש לכם).

• רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, BloodFist כתב:

האמת שההמלצה החד משמשעית שקיבלנו מכמה מאלפים (ברשת ושניים שעבדנו איתם)

היא כשנכנסים הביתה (לא משנה לאחר איזה פרק זמן) היא להתעלם מהכלב מספר דקות עד שהוא נרגע ורק לאחר מכן להתייחס אליו.

+1

אם נותנים לו 200% יחס איך שחוזרים הביתה כשהוא עוד באקסטזה וההתלהבות המוגזמת הוא מפרש את זה כחיזוק חיובי להתנהגות הזאת. הכלב שלי כזה ואלו אחד הדברים שעזרו לו להירגע כשחוזרים הביתה.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, BloodFist כתב:

האמת שההמלצה החד משמשעית שקיבלנו מכמה מאלפים (ברשת ושניים שעבדנו איתם)

היא כשנכנסים הביתה (לא משנה לאחר איזה פרק זמן) היא להתעלם מהכלב מספר דקות עד שהוא נרגע ורק לאחר מכן להתייחס אליו.

יש הרבה גישות, דעות ורעיונות על איך לאמן ולאלף כלבים, למה אתה רוצה להרגיע את הכלב ? האם ההתרגשות מגיעה עם השתנה\נשיכות\נביחות ?

לא מאלף, קראתי כמה מאמרים וספר על התנהגות ואימון כלבים שנכתבו ע"י חוקרים שונים והגעתי למסקנה שלדעתי (או לדעתם) יש דרכים עדיפות ללמד את הכלב "להתאפק". 

לדוגמא ללמד את הכלב לרוץ למיטה שלו כשאתה נכנס, ואז לתת לו צעצוע שהוא מאוד אוהב או לשחק איתו משיכות וככה לפרוק את ההתרגשות, עצם זה שאתם עושים את זה ביחד מחזק את האמון והקשר ומלמד את הכלב שהוא תמיד יכול לבוא אליך כשהוא לחוץ ורע לו והוא יקבל מענה שישפר את ההרגשה שלו.

דווקא התעלמות יכולה להחמיר מצב בסיטואציות מסוימות - נניח אם הכלב לחוץ מאוד כשהוא לבד ואתה מהווה את שחרור הלחץ והורדת המתח. התעלמות שלך יכולה להלחיץ אותו עוד יותר, התעלמות (חוסר אינטרקציה מצדך כשהוא מבקש אותה) היא סוג של עונש.

בדרך כלל אינטרציות שלו איתך מביאות לו הרגשה טובה (הוא מקבל ממך אוכל מים וליטופים), ועכשיו הוא צריך אותך אבל אתה מתעלם והוא מקבל הרגשה רעה - זה יכול לתסכל אותו ולהביא דווקא תוצאה הפוכה.

לפני 18 דקות, Blaz00r כתב:

+1

אם נותנים לו 200% יחס איך שחוזרים הביתה כשהוא עוד באקסטזה וההתלהבות המוגזמת הוא מפרש את זה כחיזוק חיובי להתנהגות הזאת. הכלב שלי כזה ואלו אחד הדברים שעזרו לו להירגע כשחוזרים הביתה.

התרגשות,התלהבות ולחץ הם רגשות, אי אפשר לחזק רגשות.

https://onedogandaman.com/you-cannot-reinforce-an-emotion/

יכול להיות שמה שהרגיע את הכלב שלך זו העובדה שהלכת וחזרת הרבה פעמים, אז זה פחות מלחיץ כשהוא נשאר לבד בבית, או שאולי עצם זה שהוא רואה אותך מרגיע אותו מאוד.

יכול להיות שהוא מצא דרך להתמודד בעצמו עם הרגש ולא להוציא אותו בקפיצות ונשיכות וכו'.. 

או שהכלב שלך פחות לחוץ כשהוא נשאר לבד, לכן הוא פחות מתרגש לראות אותך (שזה מצוין!), או שהוא מצא דרכים אחרות לפרוק את הלחץ (וזה יכול להיות טוב אם זה אומר לחכות לך בסלון כי הוא יודע שתכף יגיעו ליטופים, או רע אם זה אכילה של נייר טואלט).

בלי קשר, בגלל שאי אפשר לחזק רגשות, אי אפשר לחזק גם פחד - לכן אם תיתן לכלב חטיף כל פעם שהוא ישמע רעם (והוא מפחד מרעם), זה לא יגרום לו לפחד יותר, אבל זה כן יעזור לו לקשור רעם להרגשה טובה (רעם = חטיף) וזה לאחר זמן מסוים יחליף את הפירוש שהמוח שלו נותן לרעש של רעם.

עריכה אחרונה על ידי Katom
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגדול אחרי שהמאלפים הסבירו לי את זה ניגשתי לקרוא קצת בעצמי בנושא (כי לאשתי היה קשה עם הגישה הזו בהתחלה)

הטענה המרכזית היא שכאשר הכלב מתלהב כשאתה נכנס הביתה ואתה מתייחס אליו הוא מפרש את זה כחיזוק חיובי, בעצם חיזוק ההתלהבות מעצם חזרתך הביתה.

ברגע שמתעלמים התלות וההתלהבות של הכלב מעצם חזרתך הביתה פוחתת, ועקב כך אמור לייחס פחות חשיבות בכלל לעניין היציאה והחזרה שלך מהבית.

* אני לא מאלף כלבים, הגישה הזו עבדה לנו מצוין ועזרה מאוד. יש לנו כלבה שהייתה חרדתית בהתחלה בזמן שהיינו יוצאים מהבית, היה שיפור סופר מהיר במעבר לגישה הזו.

אצלנו זה גרם למצב בו אני נכנס הביתה, הכלבה נובחת לרגע, רצה בבית חמש שניות מהתלהבות וחוזרת למקום שלה לנוח/לשחק...

עם כמה שזה חמוד כשכלבה קטנטנה (ששוקלת 2.5 קילו ביום טוב) קופצת ומתלהבת, יש לי תחושה שזה לא היה "בריא" מבחינה נפשית עבורה אם היינו ממשיכים לעודד את זה

אני יכול לחפש את המאמרים שקראתי בעצמי במידה וזה מעניין...

עריכה אחרונה על ידי BloodFist
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, BloodFist כתב:

בגדול אחרי שהמאלפים הסבירו לי את זה ניגשתי לקרוא קצת בעצמי בנושא (כי לאשתי היה קשה עם הגישה הזו בהתחלה)

הטענה המרכזית היא שכאשר הכלב מתלהב כשאתה נכנס הביתה ואתה מתייחס אליו הוא מפרש את זה כחיזוק חיובי, בעצם חיזוק ההתלהבות מעצם חזרתך הביתה.

ברגע שמתעלמים התלות וההתלהבות של הכלב מעצם חזרתך הביתה פוחתת, ועקב כך אמור לייחס פחות חשיבות בכלל לעניין היציאה והחזרה שלך מהבית.

* אני לא מאלף כלבים, הגישה הזו עבדה לנו מצוין ועזרה מאוד. יש לנו כלבה שהייתה חרדתית בהתחלה בזמן שהיינו יוצאים מהבית, היה שיפור סופר מהיר במעבר לגישה הזו.

כאמור זה לא עצם חיזוק הרגש (זה לא אפשרי), משהו אחר גרם לה לזה, מה שחשוב שהיא יודעת איך "להתמודד" עם הרגשות שלה בצורה שלא מזיקה לה ולכם.

לפני שעתיים, BloodFist כתב:

אני יכול לחפש את המאמרים שקראתי בעצמי במידה וזה מעניין...

תמיד מעניין לקרוא על כלבים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...