Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מערכת nas ביתית לגיבוי תכנים. תובנות?

Nakamichi
שימו לב! השרשור הזה בן 895 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

קורן, הוויכוח הוא על בחירה בין גיבוי מקומי על גיבוי ענן, לא האם גיבוי ענן הוא פשוט/בטוח. ד"א, אין צורך לבצע ידנית את מה שהצעת כי ישנן תוכנות חופשיות (כגון ה Cobian Backup) המבצעות את זה ויותר.

אני מעט שמרן, אני מרגיש יותר בנוח כאשר יש לי את ה"ברזלים" ביד ולא איפשהו בענן ששם הם יכולים להחסם/להעלם... חוצמזה, דברים מסויימים (חיפוש מילה בתוך כל הקבצים, חיפוש קובץ לפי מספר מסויים של מאפיינים כו') מתבצעת הרבה יותר מהר עם מדייה לוקאלית מאשר בענן.

ד"א, לפני כמה זמן מצאתי במחסן DVD דאטה כמעט מלא שצרבתי ב 03' והוא חי ותקין כולו.....

לפני 11 שעות, Haim_gds כתב:

לסבר את האוזן, חבר שלי חטף מתקפת כופרה במחשב הביתי וכל קבצי האקסל והמסמכים שלו אבדו (מסמכים שהוא מעדכן תמידית כמו חוזים וחשבוניות עם השוכר שלו), ה DVD גיבוי הציל אותו (אע"פ שהתלונן שאבד לו חומר של חודשיים😙)

ד"א, הייתה לו במחשב תוכנת גיבוי לענן, היא גיבתה את הקבצים המעודכנים (המוצפנים), ה DVD שהוא צרב שבוע לפני שגילה כי כל המסמכים מוצפנים היה עם הקבצים המעודכנים (המוצפנים).

ה DVD מלפני חודשיים כלל את הקבצים המקוריים (עד ללפני חודשיים כמובן) והציל אותו... זו הסיבה שכדאי להחזיק גיבוי OTP בסגנון "גבה ושכח" ולא רק סינכרון מול הענן לוורסייה הנוכחית.

עריכה אחרונה על ידי Haim_gds
תוספת
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היתרון הגדול של לשמור תמונות בענן זה שגוגל חוזר ומזכיר לך אותן, וזה נותן להן ערך שאין להן שכשהן קבורות היכן שהוא.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, Haim_gds כתב:

קורן, הוויכוח הוא על בחירה בין גיבוי מקומי על גיבוי ענן, לא האם גיבוי ענן הוא פשוט/בטוח. ד"א, אין צורך לבצע ידנית את מה שהצעת כי ישנן תוכנות חופשיות (כגון ה Cobian Backup) המבצעות את זה ויותר.

אני מעט שמרן, אני מרגיש יותר בנוח כאשר יש לי את ה"ברזלים" ביד ולא איפשהו בענן ששם הם יכולים להחסם/להעלם... חוצמזה, דברים מסויימים (חיפוש מילה בתוך כל הקבצים, חיפוש קובץ לפי מספר מסויים של מאפיינים כו') מתבצעת הרבה יותר מהר עם מדייה לוקאלית מאשר בענן.

ד"א, לפני כמה זמן מצאתי במחסן DVD דאטה כמעט מלא שצרבתי ב 03' והוא חי ותקין כולו.....

ד"א, הייתה לו במחשב תוכנת גיבוי לענן, היא גיבתה את הקבצים המעודכנים (המוצפנים), ה DVD שהוא צרב שבוע לפני שגילה כי כל המסמכים מוצפנים היה עם הקבצים המעודכנים (המוצפנים).

ה DVD מלפני חודשיים כלל את הקבצים המקוריים (עד ללפני חודשיים כמובן) והציל אותו... זו הסיבה שכדאי להחזיק גיבוי OTP בסגנון "גבה ושכח" ולא רק סינכרון מול הענן לוורסייה הנוכחית.

גיבוי ענן טוב שומר גם גרסאות אחורה כפתרון לבעיה הזו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

מתעלק.

ה-NAS שלי (TS-421, ארבעה מפרצים 4X2TB, מקונפג כרגע RAID5) מתקרב לגיל 8 ומסתמן שצריך להחליף אותו (לא נושא לדיון למה אני צריך או לא צריך NAS. משתמש בו לגיבויים ואחסנה על הרשת הביתית של הרבה קבצי עבודה גדולים מאוד שמשמשים לעבודה שוטפת ושאין שום טעם ולא מעשי לעלות לענן.)

הסתכלתי על גדלי ומחירי HDD הנוכחיים וירד לי האסימון שאני לא צריך NAS עם ארבעה מפרצים ומספיק לי אחד עם שני מפרצים ודיסקים 6TB או 8TB (יהיה טוב לעלות קצת בנפח). התכנון לקנפג אותו RAID1.

מעבר לענייני עלויות, קרי חשבון פשוט והשוואה של שתי התצורות מבחינת עלויות, יש סיבה לא ללכת על שני מפרצים? משהו שאני מפספס כאן?

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריך באמת לבדוק אם ב Qnap הזה אפשר להוציא שני דיסקים כי תכלס , אם לא תעמיס עליו מיליון אפליקציות והמאוורר עובד טוב אין טעם להחליף אותו. זה סוס עבודה. 

מה כבר תשפר עם קופסא חדשה ?!  כרטיס רשת 2.5GbE ?

בנושא תוכנות כופר וגיבוי ענן : תמיד לבחור ענן ששומר כמה גרסאות אחורה. פשוט וקל. 

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תכל'ס המכשיר תקין, אבל צריך להחליף את הדיסקים (על אחד כבר יש שגיאות). עקרונית אין בעיה לדחוף דיסקים חדשים, אבל זה לא כל כך פשוט בגלל שזה RAID5, ואני צריך לגבות את המידע קודם, ולקנות עכשיו דיסק חיצוני "פשוט" נוסף לגיבוי לא עושה שכל. אז עולה הרעיון לקנות כבר מכשיר חדש על  הדרך (ממילא הדיסקים הם החלק היקר).

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, קורן בן אשר כתב:

עקרונית אין בעיה לדחוף דיסקים חדשים, אבל זה לא כל כך פשוט בגלל שזה RAID5

יש אפשרות להחליף דיסקים אחד אחרי השני ע"מ להגדיל את הנפח הכולל.

כמובן שמומלץ לבצע גיבוי של כל מה שחשוב למיקום נוסף. 

אגב, אם אתה כבר מגבה, אתה יכול להכניס שני דיסקים בלבד ולעבוד עם המכשיר בתצורה של רייד 1. לחילופין, לתחיל עם 3 דיסקים ברייד 5 ולהשאיר אופציה לגדילה פשוטה בעתיד ע"י הוסף עוד דיסק באותו הנפח. תעשה חשבון מה עדיף מבחינת מחירי הדיסקים והנפחים הזמינים.

עריכה אחרונה על ידי אורי מ.

לא כל רכב צריך להיות שיא הריגוש, אבל שיהיה משהו. מנוע. אם לא מנוע, עיצוב. אם לא עיצוב, נוחות. אם לא נוחות, לפחות שהגיר יהיה ידני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 5.11.2021 בשעה 22:02, קורן בן אשר כתב:

מתעלק.

ה-NAS שלי (TS-421, ארבעה מפרצים 4X2TB, מקונפג כרגע RAID5) מתקרב לגיל 8 ומסתמן שצריך להחליף אותו (לא נושא לדיון למה אני צריך או לא צריך NAS. משתמש בו לגיבויים ואחסנה על הרשת הביתית של הרבה קבצי עבודה גדולים מאוד שמשמשים לעבודה שוטפת ושאין שום טעם ולא מעשי לעלות לענן.)

הסתכלתי על גדלי ומחירי HDD הנוכחיים וירד לי האסימון שאני לא צריך NAS עם ארבעה מפרצים ומספיק לי אחד עם שני מפרצים ודיסקים 6TB או 8TB (יהיה טוב לעלות קצת בנפח). התכנון לקנפג אותו RAID1.

מעבר לענייני עלויות, קרי חשבון פשוט והשוואה של שתי התצורות מבחינת עלויות, יש סיבה לא ללכת על שני מפרצים? משהו שאני מפספס כאן?

מ-RAID5 ל-RAID1 זה שנמוך מבחינת ביצועים.

כלומר ייתכן והתרגלת כבר לביצועים של ה-RAID5 ופתאום תעבור ל-RAID1 ותרגיש שהאחסון לא זז.

• אהבתי 1

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא יודע מה אתה מפסיד עד שהפסדת.

נכון שזה לא ביצועי SSD, אבל עדיין מבחינת מהירות RAID5 > RAID1.

אתה רק לא יודע שאתה תרד ברמת הביצועים עד שהחלפת.

אולי לקורן בכלל לא אכפת מהביצועים - אני רק שם על השולחן שייקח את זה בחשבון בהחלפה.

• רעיון טוב! 1

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תכל'ס לא כל כך אכפת לי מהביצועים, זה בעיקר אחסון וגיבוי זמין. אני משרד מהנדסים של איש אחד, יש הרבה קבצי עבודה גדולים מאוד שאני עובד עליהם בשוטף ואין שום היגיון לטייל איתם לענן הלוך ושוב כל היום. בנוסף יש כמה מחשבים שונים ונוח שהכל מרוכז במקום אחד על הרשת.

בכל אופן, אחרי כמה שעות של חיפושים ובדיקות והשוואות, מסתמן שבינתיים אחליף רק את הדיסקים. מחירי דיסקים די ברצפה ובאמזון מחירם כחצי מבארץ, Ironwolf 4 TB CMR עולה כתשעים דולר לפני משלוחה. בארץ הם נמכרים סביב 500 ש"ח. זה מספיק אטרקטיבי כדי להזמין מאמאזון ולא בארץ (אני עסק אז צריך שיהיה מחיר 70% או פחות ממחירי ישראל כדי שיהיה לי משתלם לרכוש).

• אהבתי 1

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...