Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מערכת nas ביתית לגיבוי תכנים. תובנות?

Nakamichi
שימו לב! השרשור הזה בן 873 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני משתעשע ברעיון לא מעט זמן.

אני מעוניין לגבות מידע - מסמכים ותמונות מהמחשבים והניידים שלי ושל אשתי.

היתרון בnas זה שבעצם אין תשלום חודשי.

בעיקרון 2 הארד דיסקים 3tb wd red יעלו לי כ-500 שקלים באמאזון (75 דולר כפול 2).

אני אשמור במקביל על שניהם שאם אחד יתפגר השני יגבה.

מערכת nas 2 דיסקים synology ds220j תעלה כ-800 נוספות.

סהכ כ-1300₪.

דעתכם?

משהו שלא חשבתי עליו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי נאס בשימוש שוטף. שימושי למי שצריך אחסון כמויות גדולות של מידע בזמינות מיידית על רשת פנימית ולא יכול להיות תלוי לגמרי בעננים השונים. ועדיין זה לא מחליף גיבוי מבוסס שירות ענן.

בעולם של היום, לא ממש נחוץ למשתמש הביתי. קנה טרה או שניים בענן, שלם כך וכך זוזים בשנה וסגור עניין.

• אהבתי 1

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אתן לך כתובת בחולון, גש לשם, הם יספרו לך על משהו שלא חשבת עליו

😜 

אני בומר, ואני מגבה בענן. גם דברים יותר חשובים מהתמונות של הילדים בבריכה ברודוס.

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא בקטע של דרופבוקס יגנבו לי את המידע.

זה יותר בקטע של עלויות.

המחירים של הגדולות נגיד גוגל דרייב זה 400 שקל בשנה ל2 טרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, זו בדיוק התוכנית שלי.

עוד 40 שקל בחודש שהולכים לי על "אוויר".

😁

כמו ספוטיפיי, נטפליקס, אמזון פריים...

(כן, אני יודע, משלמים עבור התוכן, היוצרים. סבבה.)

• רעיון טוב! 1

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 57 דקות, Nakamichi כתב:

זה יותר בקטע של עלויות.

1. זה מכסה לך 3+ שנים בתשלומים חודשיים

2. הנפחי איחסון הולכים וגדלים כל כמה זמן / התוכניות מוזלות - ככה שכנראה זה יכסה יותר לכיוון ה4-5 שנים

3. זה לא אצלך בבית - לא תלוי ברשת החשמל שלך וכו.

חשבתי ושקלתי את זה כמה פעמים - ובסופו של יום - לא מצאתי שום דרך להצדיק את זה.

משלם על iCloud storage - בנפח 2 טרה - זה מכסה את כל התמונות , את כל הגיבויים (מחשבים ואייפונים) , שירים (גיבוי של MP3ים בנוסף לאפל מיוזיק) ועוד נשאר עוד.

משלם על זה כחלק מהמנוי (Apple one) וזה זמין לכל המשפחה הקרובה על הדרך (4 מחשבים , 3 אייפדים , 4 פלאפונים + כל מני אחרים) - והכי חשוב - שגר ושכח. 0 התעסקות 0 דאגה.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אם בא לך משהו DIY - זה הפתרון שלי

נבנה לפי 10 שנים, ומאז רק מתרחב.

נכון להיום - זה מצב הדיסקים עליו -

Screenshot_20180329_163304.png.05f9a1ea9d8ed268b718499818b2b07b.png

2TB לסיסטם (אם תקרא - במקור זה היה DOK).

2 דיסקים 8TB כ'א parity.

ועוד 5 דיסקים לדטה (סה'כ 27TB אם לא טעיתי).

מערכת הפעלה לינוקס (ספציפית ArchLinux)

מערכת הגיבוי -  SnapRAID (זה גיבוי ולא raid בזמן אמת).

כמובן אפשר להתחיל עם פחות דיסקים ממה שיש לי עכשיו ....

עריכה אחרונה על ידי dani666
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, Nakamichi כתב:

זה יותר בקטע של עלויות.

בדיוק מה @natco אמר, זה חלק מהמחיר של חיים בעולם החדש והאמיץ שלנו. המינימום זה שירות אחסון "סטטי" -  גיבוי ללא סנכרון, ולגבות אינקרמנטלי כל כמה ימים לכל היותר.

אתה יכול גם לפתוח חשבון אמאזון S3, עלויות האחסון שם הן גרושים ממש (תכל'ס דרופבוקס וכנראה שלל ספקיות ענן אחרות מאחסנות על S3...). צריך להתקין תוכנת קליינט כלשהי כדי לנהל את הגיבויים בצורה נורמלית. למשל אחת מאלו: https://www.cloudwards.net/cloud-backup-automation/

עריכה אחרונה על ידי קורן בן אשר
  • אהבתי 1

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, Nakamichi כתב:

זה יותר בקטע של עלויות.

אורך חיים ממוצע של מכשיר nas ביתי עומד על 3 שנים בערך, בכל זאת זה מחשב שהחומרה בו מתיישנת, הוא דלוק 24/7 ומכשירים כאלה לא מחזיקים לנצח.

את עלויות החומרה כבר חישבת (כ1300 שח),

תוסיף לזה עלויות חשמל בהערכה ממוצעת של כ10 שח לחודש (או 360 שח ל3 שנים) והגענו ל1660 שח ל3 שנים ראשונות.

אחרי השנים האלה אני מאמין שהדיסקים יחזיקו מעמד ותצטרך אולי מכשיר חדש (עוד 800 שח), מה שאומר 1160 שח ל3 השנים שלאחר מכן.

סביבות 550 שח לשנה ל3 שנים ראשונות ואז כ400 שח לשנה לאחר מכן.

זאת בהנחה ולא יהיו תקלות בדרך, הכוננים יישארו תקינים, המכשיר יישאר תקין, לא תצטרך להחליף מכשיר כי תרצה עוד כוננים, וכו...

ואפילו אם נהיה לארג'ים, וגם המכשיר וגם הדיסקים יחזיקו אפילו 10 שנים, זה 1300 רכישה ראשונית ועוד 1200 שקל בחשמל, סך הכל 2500 שח או 250 שח לשנה.

בקיצור, אם המטרה היא רק גיבוי, קנה מנוי בחברת ענן טובה ותן למישהו אחר להתעסק עם החומרה, החשמל, התקלות ובזבוז הזמן. מכשירי נאס ביתיים זה קצת העולם הישן, שימושי היום בעיקר למי שמריץ מעליהם דברים נוספים מעבר לסתם גיבוי תוכן סטטי.

• רעיון טוב! 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למרות שהגעת לתובנה אני אוסיף.

קיבלתי מהעבודה qnap ts 230 - מזל מזל מזל שלא ביזבזתי שקל וקניתי לבד.

כמו שהזכירו, אם זה אפל או גוגל, זה דיי שגר ושכח. האפליקציות מתקדמות ומשתכללות, יש התאמה מושלמת לסלולר (האמת שלא ניסיתי מהמחשב). בqnap(לא יודע לגבי synology) האפליקציות לסנכרון לדעתי לא שודרגו כמה שנים טובות וצריך לעבוד בלגבות.

אז יש לי בבית nas שקיבלתי במתנה (לא היה בו שימוש) שהוא פשוט מכובה כרגע כי הוא לא יכול להתחרות בנוחות שיש בגוגל/אפל (אנחנו עם גוגל).

למחשב נייד הייתי קונה 2 דיסקים קשיחים כדי לגבות דברים חשובים (שתמיד יהיה גיבוי לגיבוי, מנסיון לא נעים) או הולך על גוגל/אפל/כל ספק אחר עם מחיר הגיוני.

יכול להיות שבעתיד אמצע ל nas שימושים אחרים, אבל כרגע הוא מבחינתי דיי בלטה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לפני כחצי שנה רכשתי חומרת מחשב (עלות 3000 ש"ח) ובניתי לי שרת NAS על פלטפורמת TRUENAS. 

נכון, לא הכי כלכלי, אבל אני דיי נהנה להתעסק איתו והשרת גם מבצע לי סטרימינג לטלוויזיות ול-MOBILE על ידי סטרימינג. יש לי גם FW (PFSENSE) שיושב על מחשב יחסית ישן. 

אני אישית לא הכי חובב את כל שירותי הענן.

המכוניות שלי : Lantis-F 98 -> מאזדה מיאטה 95

המכוניות של אשתי : יונדאי אקסט 95, מאזדה 3 2006, מיאטה NB 2003, סיטרואן C3 2017

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

החלום : RX8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברצינות  , יש יתרון לקופסה כזו בעיקר אם היא סוג של time machine, carbon copy  או כל שאר התוכנות שלוקחות תמונות ויכולות לשחזר דיסק שלם בשעה. כולל הגדרות, קבצי מערכת , הכל. 

סוג של משכפל דיסק ברמת הבלוקים. 

מצד שני , יש יתרון להתקין את חלונות כל כמה זמן מחדש על דיסק נקי. מנקה ככה המון זבל דיגיטלי .

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 שעות, Amired כתב:

אורך חיים ממוצע של מכשיר nas ביתי עומד על 3 שנים בערך

רק אציין שיש לי מכונה של QNAP (דגם - 453Pro), שנרכשה ב-2015 ועדיין עובדת מצויין.

יש בה 4 דיסקים, שחלקם היו משומשים כשהוכנסו ורק אחד מהם כשל עד היום.

כמובן שכמו בדיוניים על אמינות רכבים שונים, מקרה פרטי אחד לא מעיד על הכלל.

לי, באופן אישי, יש עדיין מעצורים מלשים את קבצים האישים שלי, בעיקר תמונות, בענן כלשהו.

• אהבתי 1

לא כל רכב צריך להיות שיא הריגוש, אבל שיהיה משהו. מנוע. אם לא מנוע, עיצוב. אם לא עיצוב, נוחות. אם לא נוחות, לפחות שהגיר יהיה ידני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...