Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה יהיה עם הבדלי המעמדות וחלוקת עושר-מיסים?

arik100
שימו לב! השרשור הזה בן 1020 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 7 שעות, vadim6385 כתב:

כי אצל אמריקאים יש את הקיצוניות לכיוון השני - אתה חייב לעבוד מצאת החמה עד צאת הנשמה, אחרת אין לך זכות קיום בעולם.

רואים שמעולם לא עבדת בארה״ב :)

ה ר ב ה יותר רגוע פה מישראל.

הבדל אחד אולי שאתה מערבב - זה שיש אנשים שאובססיבים לגבי הhustle כדי לעשות יותר כסף - מהר ויש הרבה הזדמנויות לעצמאיים ויזמים.

אבל לעובד הממוצע של ה9-5 - זה בסדר גודל משמעותי יותר רגוע.

לפני 6 שעות, vadim6385 כתב:

חוץ מזה, בבקשה:

הכל יחסי.

אם אתה משווה את זה לאירופה - המצב לא להיט.

אם אתה משווה את זה לרוב המקומות האחרים - סיאסטה.

תקרא לדוגמא על 996 בסין - כדי להבין מה זה באמת תרבות שאובססיבית לעבודה

• אהבתי 1

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, MiniMiz3r כתב:

אני לא חושב שאתה מבין איך עובד שוק חופשי. השיטה שאתה מציע היא למעשה שיטה של מאפיה - אתה קובע כמה שווה הרכוש שלי ודורש שאשלם לך מס לפי השווי השרירותי שקבעת. ומה אם החלטת שערך הדירה עלה פי 3 ועכשיו אתה דורש ממני לשלם לך מיליון ש"ח? ואם אין לי את הסכום הזה מה תעשה? תעקל לי את הדירה?

אתה מציע שיטה הזויה שמזכירה משטרים פאודליים.

המס צריך להיות משולם בעת מימוש הנכס לפי ההפרש בין הקניה למכירה.

ואם הדירה עוברת בירושה אז למסות אותה.

לדרוש תשלום מס על מניות שלא מימשת או נכס שאתה עדיין מחזיק זה לא ריאלי.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, Liviur כתב:

תקרא לדוגמא על 996 בסין - כדי להבין מה זה באמת תרבות שאובססיבית לעבודה

זה קטע של תרבויות אסיאתיות. זה לא כמה אתה עובד אלה כמה אתה יושב במשרד ועושה רושם של עובד. כמה שתשב יותר שעות במשרד ככה יקדמו אותך יותר מהר גם אם בפועל אתה לא עושה כמעט כלום. 

הוא יספר לך יותר: 

עריכה אחרונה על ידי Avatar Schnitzel
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, vadim6385 כתב:

אל תחשוב שישראלים המציאו את זה.

בכל מדינה עם מנגנוני רווחה מספיק מפותחים יש את האוכלוסיית שוליים שמעדיפה לקום ב11, ללכת לאסוף את הצ׳ק של דמי אבטלה ולחזור לישון.

איך בן אדם בן 30 אחרי שנגמרת לו האבטלה חיי ככה?

כי התיאור שלך מתאר מצב לא קיים...

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, Nemesis כתב:

דירה היא מוצר צריכה כמו לחם שמספק מגורים. אפשר באותה מידה לשכור את הדירה. באותה מידה אפשר למסות גם את הפנסיה ברגע שהרוויחה משהו בשוק ההון. יש לך מיליון ש"ח בקרן הפנסיה והיא הרוויחה 10%? שלם בבקשה 25 אלף.
יש לך 20 אלף דולר ושווי המטבע עלה ב 10%? שלם בבקשה.

Sent from my SM-G991B using Tapatalk

אמרתי דירה ראשונה לא, מדירות נוספות כן.

גם פנסיה אפשר לקבוע רף שפטור ממס, בהגדרה הוא יהיה עלויות מחיה, מעבר לזה - השקעה עם מיסים.

לפני 4 שעות, eitanuch כתב:

ההערכות האלה זה חרטא ברטא. זה לא מדע מדוייק אלא אוסף של דעות של אנליסטים שהם בעצמם הולכים לפי טרנדים. לא זאת בלבד אלא שהם ניחנים בסיכוי הצלחה של פחות מ-50% (יותר גרוע מהטלת מטבע). על סמך זה אתה רוצה שאנשים יתחילו לשלם מיסים?

זה כמו שתגיד שמחירון של לוי יצחק באמת משקף את שווי הרכב.

לא הבנתי אותך, השווי שלך נקבע לפי ערך המניות. ערך המניות נקבע לפי העיסקאות האחרונות. או שיקבעו שהיום הקובע הוא 31/12 ועושים ממוצע של מחיר המניה באותו יום.

לא דיברתי על אנליסטים, הערכה עצמית שתעשה ע''פ הנ''ל, אגב זה קורה גם היום במיסוי נדל''ן בארץ במקרים מסויימים. (פירוט למטה).

לפני 4 שעות, MiniMiz3r כתב:

אני לא חושב שאתה מבין איך עובד שוק חופשי. השיטה שאתה מציע היא למעשה שיטה של מאפיה - אתה קובע כמה שווה הרכוש שלי ודורש שאשלם לך מס לפי השווי השרירותי שקבעת. ומה אם החלטת שערך הדירה עלה פי 3 ועכשיו אתה דורש ממני לשלם לך מיליון ש"ח? ואם אין לי את הסכום הזה מה תעשה? תעקל לי את הדירה?

אתה מציע שיטה הזויה שמזכירה משטרים פאודליים.

יש לך את זה ביותר קיצוני?

מאפיות משטרים פאודליים? איך הגעת לזה..

ועוד שניצל כותב שכך עושים בשוויץ.. 

אגב אני ישמח אם הוא יפרט קצת.

בכל מקרה אף אחד לא יקבע שהנכס שלך שווה פי 3, אתה תבצע הערכה בדו''ח השנתי ותשלם בהתאם, גם אם תעריך בחסר אתה לא תיפטר מתשלום מס כי בכל מקרה תשלם במכירה, אתה רק תדחה את התזמון.

גם בארץ במכירת דירה נוספת שיש תשלום מס שבח הוא לא נקבע רק לפי כמה קנית - כמה מכרת.

אתה יכול לקזז עלויות שיפוץ והוצאות נוספות, מי קובע כמה זה? העו''ד שלך שולח שומה לרשות המיסים, כמובן מנפחים פה ושם אבל אם תגזים רשות המיסים תתחיל לבדוק.

העברת דירה במתנה, יש שליש מס רכישה, רגע אבל מאיזה מחיר? הרי הדירה הועברה במתנה..

גם פה העו''ד שלך ישלח שומה, הוא כנראה יוריד קצת מערך הדירה אבל הוא לא יוכל להגזים.

ובכל מקרה אף אחד לא מגיע פתאום ואומר שהדירה שווה x3.

אני ךא חושב שאפשר מחר בבוקר לעשות את זה ולהחיל את זה על כל סוגי הנכסים,

מסכים שבנדל''ן זה קצת יותר מורכב כי בניגוד למניות אתה לא יכול למכור "חלק" כדי לשלם מס,

אבל אם בשוויץ זה עובד בתחומים מסויימים אפשר לנסות גם פה.

ושוב אני מחדד, אין פה גבייה נוספת של מיסוי, זה רק שינוי תזמון.

מי שחי לפי הספר - סופו שימות מטעות דפוס (ר' משה שפירא)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור, כל אחד מצייר את המטרה מסביב לחץ שהוא יורה. אין שום הגיון לא למסות דירה כפי שאתה מציע לפי שינוי ושווי, אבל חיסכון של חצי מיליון ש"ח כן.

Sent from my SM-G991B using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, Avatar Schnitzel כתב:

בשוויץ יש משהו דומה למה שמתואר כאן. בשוויץ יש חובת דיווח כללית והם משלמים מס רכוש על הנכסים שלהם, אבל למיטב ידעתי זה תקף רק לסוגים מסוימים של נכסים.  

גם בארץ יש תשתית חוקתית למס רכוש, כל החוק קיים ופעיל.

והוא גם היה פעיל עד שנת 2000, לא ביטלו את מס רכוש , רק הורידו אותו ל-0.

זה אומר שלא צריך לחוקק אותו מחדש אלא רק לעדכן את תקנות המס ל 1% או 2%. 

למיטב זיכרוני הוא כלל רק קרקעות ודירות, וזה די שקול לדמי משמרת שמשלמים בבנקים על ניירות ערך.

יש לך מניות ששוות מיליון בבנק , אז אתה משלם לבנק 0.5% כל שנה (או רבעוני) משווי התיק, גם אם עולה ולא מכרת.

השאלה האם באמת יש הגיון לעדכן את המס הזה גם בארץ, אולי רק על נדל"ן , אולי גם על מניות ואופציות בחברות הייטק?

בטוח גם על תושבי חוץ שמחזיקים נדל"ן בארץ. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי על קרקעות מופשרות לבנייה שהקבלן מחזיק ולא בונה היה צריך להיות מס רכוש כבר אתמול. 

ביום ראשון ראש ממשלה חדש. ממשלה חדשה. דם חדש. בוא נראה כיצד הם יתנהלו. הולך להיות מעניין. 

עריכה אחרונה על ידי Avatar Schnitzel
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, korola כתב:

יש לך מניות ששוות מיליון בבנק , אז אתה משלם לבנק 0.5% כל שנה (או רבעוני) משווי התיק, גם אם עולה ולא מכרת.

זה רק אם אתה פראייר שמחזיק תיק ניירות ערך בבנק.

עריכה אחרונה על ידי eitanuch
  • מצחיק 1
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, Avatar Schnitzel כתב:

לדעתי על קרקעות מופשרות לבנייה שהקבלן מחזיק ולא בונה היה צריך להיות מס רכוש כבר אתמול. 

ביום ראשון ראש ממשלה חדש. ממשלה חדשה. דם חדש. בוא נראה כיצד הם יתנהלו. הולך להיות מעניין. 

לצערי אני חושב שמדובר באותה הגברת בשינוי אדרת

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, Avatar Schnitzel כתב:

זו אגדה אורבנית..

לא מזמן כתבו פה אנשי מקצוע מהתחום, שקבלנים לא מחזיקים קרקע סתם. האינטרס הכלכלי של הקבלן הוא לבנות כמה שיותר מהר.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי דירות: זו לא המדינה שחפה את המשקיעים אל שוק הנדלן?

פעם בנאדם עעם חצי מיליון שקל יכול לסגור אות באיזה פיקדון וליהנות מאחוזים בודדים של הכנסה.

המדינה סגרה את ברז הריבית בבנקים, אזז המשקיעים הלכו לנקסט בסט טינג (מבחינת השקעה בטוחה) ורכשו נדל"ן.

לא שזו הסיבה היחידה אבל היא בטח תרמה.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן, בנקים מוכרים כסף לאנשים. זה בעיקר מה שהם עושים.

כשבנק מרכזי במדינה, מדפיס כסף ופשוט נותן אותו לבנקים, אותם בנקים  לא צריכים כסף של חוסכים,

כי יש להם כסף ב0.1% ריבית מהבנקים המרכזיים, ככה שהם לא צריכים לתת לך ריבית טובה כדי למשוך את הכסף שלך. אין בו צורך המדינה נותנת להם כסף חינם.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 שעות, stum כתב:

בכל מקרה, הסיבה היום למחירי הדיור ולמשבר הזה היא עצם זה שריבית בנק ישראל היא אפסית למשך הרבה מאוד זמן.

בזה זה מתחיל בזה זה נגמר. 

זה מה שהתחיל את זה, 

מה שממשיך את זה, זה המיסוי והאכיפה העלובים שיש בתחום. 

אני תמיד שומע תלונות על מגוון המיסים שיש במדינה. מעולם לא שמעתי אף תלונה על מיסוי הכנסה משכר דירה. למה? 

1. הרבה בעלי דירות הם בעלי דירה שניה ושלישית שלא מגיעים לתקרת המס המוגזמת שיש או שעוברים אותה במעט, ומשלמים מעט מס על המדרגה.

2. יש מגוון דרכים להתחמק מתשלום מס בצורה חוקית ולא חוקית(כשאין אכיפה זה לא באמת משנה).

ברגע שמישהו יקח את הדבר הזה ברצינות, אז באורך פלא המחירים יתחילו לרדת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@איצי בר כל הדברים שמנית ממוסים:

דירה ממוסה 3 פעמים - בקניה מס רכישה, במשך חיי הבעלות עליה ארנונה, במכירה מס שבח מקרקעין. יש הבחנה מסויימת לגבי דירה למגורים (דירה יחידה) שיש לה הקלות במיסוי) לבין דירה נוספת, שאליה מתיחסים כהשקעה והמיסוי עליה יותר כבד.

לגבי פנסיה - גם עליה יש מיסוי. השיטה, עד כמה שהבנתי, היא שהיא פטורה ממס בשלב הצבירה, וממוסה בעת הפדיון. לכל אדם יש סכום מסויים שפטור ממיסים במשך כל חייו - וזה כולל חסכונות שעליהם אין מס בשלב החסכון כמו פנסיה, פיצויי פיטורי ועוד כמה סוגים. כאשר האדם יוצא לגמלאות הוא מקבל סכום מסויים פטור ממס (אאל"ט כיום בסביבות 700,000 ש"ח), מעליו הוא משלם מס הכנסה. למי שמשך פיצויי פיטורין בפטור ממס במהלך השנים מפחיתים את אותו סכום מהפטור ביציאה לגמלאות. מי שחסכונותיו לא הגיעו לסכום הפטור ממס יקבל פטור על ההפרש במיסוי החודשי\שנתי, על ידי העלאת סף המס האישי.

לפני 14 שעות, Potato כתב:

המס צריך להיות משולם בעת מימוש הנכס לפי ההפרש בין הקניה למכירה.

ואם הדירה עוברת בירושה אז למסות אותה.

לדרוש תשלום מס על מניות שלא מימשת או נכס שאתה עדיין מחזיק זה לא ריאלי.

נכנסת כאן לשדה מוקשים עצום. נושא מס ירושה, או מס עזבון (אלה דברים שונים), ובמקביל "מס מתנות" הוא נושא טעון. המס קיים במדינות מסויימות, והיה קיים בישראל עד לפני כ-40 שנה, אז בוטל. יש טענות בעדו ויש נגדו, הנושא עולה לדיון מפעם לפעם, בינתיים החוק לא השתנה. 

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...