Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה יהיה עם הבדלי המעמדות וחלוקת עושר-מיסים?

arik100
שימו לב! השרשור הזה בן 1041 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כי אצל אמריקאים יש את הקיצוניות לכיוון השני - אתה חייב לעבוד מצאת החמה עד צאת הנשמה, אחרת אין לך זכות קיום בעולם.

כולם צוחקים על יפנים על זה שהם מעבידים את עצמם למוות (יש בשפה שלהם אפילו מילה לזה - karoshi), אבל האמת שהם אימצו את הגישה הזאת מהאמריקאים אחרי מלה"ע השניה.
אשמח לקבל סימוכין לטענה הזאת.
העובדים שלי עובדים בממוצע 40 שעות שבועיות ומקבלים את כל התנאים הסוציאליים דרך החברה.

ההפך הוא הנכון, פה אתה יכול לעבוד לוחיות בכבוד גם בלי לקרוע את התחת יותר מדי, יש פה מסעדות מזון מהיר שישלמו לך כפול מהמינימום ויתנו לך תנאים נהדרים, אתה רק צריך לרצות לעבוד.

הבעיה היא שכאשר התמיכה הסוציאלית מקבילה למינימום, למה שאנשים ירצו לעבוד?

טל"ח

• אהבתי 6

haters will hate

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, sperial כתב:

ואני חשבתי שאצל הקומוניסטים אין "פרזיטים" - וכולם עובדים ☹️

העניין הוא שהשיח האמריקאי שונה מאד מהאירופי, למשל ההתייחסות השלילית מאד ליוזמת אובנה בעניין ביטוח בריאות כ"סוציאליסטית"  בניחוח שלילי מאד.

כי זו אחלה דרך להפיל יוזמות חברתיות של הצד השני במפה הפוליטית. כל מה שצריך זה לצעוק חזק-חזק סוציאליזם והופ אמריקאים מפתחים אלרגיה. ובוא כולם שם יודעים שמערכת הבריאות רקובה מהיסוד. זה לא סוד גדול. וחלק גדול מהאמריקאים הם עניים מרודים ללא שום חסכונות, פנסיה, ביטוח בריאות ורשת ביטחון סוציאלית ועדיין הם מתנגדים לכל רפורמה כלכלית-חברתית רצינית. קשה להסביר את זה. כנראה הפילוג הפוליטי מעביר אנשים על הדעת בדיוק כמו אצלנו. 

עריכה אחרונה על ידי Avatar Schnitzel
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• רעיון טוב! 1

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באמת אין טעם להתווכח על אנקדוטות. זה ידוע שאמריקאים עובדים שעות ארוכות הרבה מעל הממוצע ב-OECD. קיימים נתונים שחור על גבי לבן. גם ישראל "מככבת" שם לצד יפן ודרום קוריאה.  

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 שעות, איצי בר כתב:

קנית ב 100, כעבור שנה שווה 200, שלם מס על 100.

כעבור שנה שווה 400, שלם על 200.

כעבור שנה שווה 300, קבל החזר או זיכוי, מה שכל חברה מקבלת על שנה של "הפסדים".

יקבל החזר, או עדיף מזה יגרור את ההפסדים לשנים הבאות כהוצאות.

אגב עשיתי חושבים, ועשירים (לא בדיוק עשירים אלא כל משקיע כולל אני) כן ינזקו מהמהלך הזה במידה מסויימת, במצב כיום הרווחים נכנסים לתיק והתשואה גודלת בגלל ריבית דריבית על כל הסכום, במידה וימוסה כל שנה הרווחים מצטמצמים היום ולא רק במכירה..

אהמממ, כלומר אם יש לך דירה, והערך שלה עלה ממיליון ל- 2 מיליון ש"ח, שלם לי בבקשה עכשיו חצי מיליון ש"ח?

• אהבתי 1
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^

מה אתה כ''כ מתפלא?

דירה ראשונה היא דירת מגורים ולא השקעה עליה לא יהיה מיסוי רווחים בדיוק כמו שאין עליה מס רכישה או שבח.

על דירות להשקעה כן, זה אפשרי.

גם מניות, נכון שאין שער קבוע אבל כמו שעושים הערכת שווי ע''י מגזינים בכל סוף שנה אפשר לעשות הערכה כזו אפילו בצורה עצמאית בסוף כל שנה ולדווח בדו''ח השנתי.

עריכה אחרונה על ידי איצי בר

מי שחי לפי הספר - סופו שימות מטעות דפוס (ר' משה שפירא)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דירה היא מוצר צריכה כמו לחם שמספק מגורים. אפשר באותה מידה לשכור את הדירה. באותה מידה אפשר למסות גם את הפנסיה ברגע שהרוויחה משהו בשוק ההון. יש לך מיליון ש"ח בקרן הפנסיה והיא הרוויחה 10%? שלם בבקשה 25 אלף.
יש לך 20 אלף דולר ושווי המטבע עלה ב 10%? שלם בבקשה.

Sent from my SM-G991B using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, איצי בר כתב:

^

מה אתה כ''כ מתפלא?

דירה ראשונה היא דירת מגורים ולא השקעה עליה לא יהיה מיסוי רווחים בדיוק כמו שאין עליה מס רכישה או שבח.

גם מניות, נכון שאין שער קבוע אבל כמו שעושים הערכת שווי ע''י מגזינים בכל סוף שנה אפשר לעשות הערכה כזו אפילו בצורה עצמאית בסוף כל שנה ולדווח בדו''ח השנתי.

ההערכות האלה זה חרטא ברטא. זה לא מדע מדוייק אלא אוסף של דעות של אנליסטים שהם בעצמם הולכים לפי טרנדים. לא זאת בלבד אלא שהם ניחנים בסיכוי הצלחה של פחות מ-50% (יותר גרוע מהטלת מטבע). על סמך זה אתה רוצה שאנשים יתחילו לשלם מיסים?

זה כמו שתגיד שמחירון של לוי יצחק באמת משקף את שווי הרכב.

עריכה אחרונה על ידי eitanuch
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשוויץ יש משהו דומה למה שמתואר כאן. בשוויץ יש חובת דיווח כללית והם משלמים מס רכוש על הנכסים שלהם, אבל למיטב ידעתי זה תקף רק לסוגים מסוימים של נכסים.  

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, vadim6385 כתב:

אל תחשוב שישראלים המציאו את זה.

בכל מדינה עם מנגנוני רווחה מספיק מפותחים יש את האוכלוסיית שוליים שמעדיפה לקום ב11, ללכת לאסוף את הצ׳ק של דמי אבטלה ולחזור לישון.

תמיד יהיו אנשים שיעדיפו לחיות על חשבון שרותי הרווחה. אבל בדרך כלל רוב האנשים רוצים לחיות ברמה גבוהה ולגדל את הילדים ברמת חיים גבוהה ולכן אלו שחיים על קצבאות יהיו מיעוט.

ישראל ייחודית במובן זה שיש אחוז לא מבוטל של האוכלוסייה שמתוך אידיאולוגיה מקדש את העוני ואת הנזקקות.

לפני 16 שעות, Avatar Schnitzel כתב:

בדקתי. אז? 

אז כשמספר הילדים הממוצע למשפחת הוא בין אפס לאחד, יש יותר ביקוש לדירות קטנות, מאשר כשהממוצע הוא בסביבות השלוש.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 דקות, איצי בר כתב:

^

מה אתה כ''כ מתפלא?

אני לא חושב שאתה מבין איך עובד שוק חופשי. השיטה שאתה מציע היא למעשה שיטה של מאפיה - אתה קובע כמה שווה הרכוש שלי ודורש שאשלם לך מס לפי השווי השרירותי שקבעת. ומה אם החלטת שערך הדירה עלה פי 3 ועכשיו אתה דורש ממני לשלם לך מיליון ש"ח? ואם אין לי את הסכום הזה מה תעשה? תעקל לי את הדירה?

אתה מציע שיטה הזויה שמזכירה משטרים פאודליים.

• אהבתי 1
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 דקות, פינדר כתב:

אז כשמספר הילדים הממוצע למשפחת הוא בין אפס לאחד, יש יותר ביקוש לדירות קטנות, מאשר כשהממוצע הוא בסביבות השלוש.

אז זה עדיין לא מסביר למה בישראל יש 0 בנייה של דירות קטנות. גם בארץ יש כזה דבר שנקרא רווקים, קשישים, גרושים, חד הוריים, אל-הוריים. 

לפני 6 דקות, MiniMiz3r כתב:

אתה מציע שיטה הזויה שמזכירה משטרים פאודליים.

למה ככה? במדינה שאתה גר בה יש מס רכוש. הוא אומנם בשיעור 0% כבר איזה 30 שנה, אבל אף אחד לא מחק אותו מספר החוקים. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 36 דקות, Avatar Schnitzel כתב:

למה ככה? במדינה שאתה גר בה יש מס רכוש. הוא אומנם בשיעור 0% כבר איזה 30 שנה, אבל אף אחד לא מחק אותו מספר החוקים. 

במדינה שאני גר בה ראש הממשלה מצוי בעיצומו של משפט פלילי באשמת שוחד. זה שמשהו קרה בישראל לא אומר שזה טוב או שזה משהו שצריך לשאוף אליו.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש תנאי שוק ובעיקר מדיניות מיסוי ואכיפה (שהוגדרה מלמעלה, זה לא "במקרה") שגורמת לכך שהשקעה בנדל"ן עדיפה על השקעות אחרות.

כתוצאה נוצר מצב שעשירונים 7-8-9-10 נאלצים להתחרות עם משקיעים על אותן הדירות.

וכשאלו "מפסידים" (הפלא ופלא) אז אומרים להם "לא כל אחד חייב דירה, אין שום דבר רע בלשכור" רק שאותם אלו שאומרים את זה, הם לרוב עצמם בעלי דירה (האירוניה).

בשעת חירום "דיורית" כמו היום, ניתן ואף רצוי לדעתי, להפוך דיור, למשהו שלא שווה להשקיע בו ביחס לשוק ההון, על ידי מיסוי אגרסיבי ואכיפה.

נתניהו חשב אחרת, והעדיף שלא לעשות זאת, נראה מה יחשבו אלו שיחליפו אותו.

בכל מקרה, הסיבה היום למחירי הדיור ולמשבר הזה היא עצם זה שריבית בנק ישראל היא אפסית למשך הרבה מאוד זמן.

בזה זה מתחיל בזה זה נגמר. 

כשהריבית תעלה, סביר להניח שהמחירים יירדו שכן אז השוק, יעשה בדיוק את מה שהייתי מצפה שהמדינה תעשה, תהפוך את הדיור לפחות אטרקטיבי למשקיעים.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שהריבית היא לא הבעיה כאן. 

הבעיה היא שאין תחבורה ציבורית יעילה

שהתכנון העירוני במדינה הזאת הוא פח

שיש כאן רק עיר אמיתית אחת ועוד 2-3 "סוג של" ערים

שרוב מקומות העבודה האיכותיים מרוכזים בתל אביב

שלא בונים תמהיל מספיק מגוון של דירות 

שלא מקדמים התחדשות עירונית

שבגדול אין במדינה הזאת ממשלה ב-5-6 השנים האחרונות 

ומי אמר שריבית חייבת לעלות? ביפן אין ריבית משנות ה-90. תקופת חיים כמעט. 

באמת שלא חייבים לקנות. תן לי אפשרות לשכור לטווח ארוך דירה מודרנית במקום שאני אשכרה רוצה לחיות בו. מעדיף את זה כל יום על פני בעלות על דירה בעוד מגרש חנייה פרברי שזוחלים אליו ב-8 בערב עם הלשון בחוץ אחר 1.5 שעות של נהיגה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...