Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה יהיה עם הבדלי המעמדות וחלוקת עושר-מיסים?

arik100
שימו לב! השרשור הזה בן 1059 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 8 שעות, arik100 כתב:

אני אישית חושב שבעידן של היום צריך פשוט למסות עושר ולא הכנסה פרופר. בדיוק בגלל מקרים כאלה.

the rules in the game are rigged

אז אין לך ממש מושג איך שוק עובד... איך בדיוק תמסה עושר?

איך תמסה את ה"הון" של אילון מאסק? המניה של טסלה נסחרת במכפיל של בערך 600... זה כסף על הניר.

אתה יודע מה יהיה ערך המניה אם מאסק יתחיל למכור את המניות שלו?

אתה ממסה הכנסה. אין לך דרך אחרת.

• אהבתי 1
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 24 דקות, איצי בר כתב:

למה למסות במכירה שיכולה להיות פעם במאה שנה, בוא נמסה לאורך כל הדרך.

הבעיה היא שנניח מיסית היום את בזוס על סמך שווי האחזקות הנוכחי שלו  - 189 מיליארד דולר (לפי התוצאה הראשונה בגוגל).
מחר בבוקר יש משבר בשוק - מניות, נדל"ן, הכל מתרסק ב-50% והוא נחתך לשווי אחזקות של 94.5 מליארד...  מה תעשה?  תן לו החזר?

No worries 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 24 דקות, איצי בר כתב:

זו בדיוק השאלה,

למה למסות במכירה שיכולה להיות פעם במאה שנה,

בוא נמסה לאורך כל הדרך.

תמסה מה לאורך כל הדרך? קניתי לפני עשר שנים מניה של אמזון ב-100$. עכשיו אני מחזיק מניה של אמזון. איזה מס אתה רוצה לקחת ממני? על מה בדיוק?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, DareDevil כתב:

הגיע הזמן להגיד את האמת, כלכליסט ודה מרקס הם עיתוני קומוניסטים סוציאליסטים.

הם פשוט עיתונים ברמה מאוד נמוכה. אני מנוי לדה מרקר ואני מצטער על כל שקל ששילמתי להם. 

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקיצור מבחינתך אנשים עניים הם כלים שנועדו לשרת את הצרכים שלך ולייצר יותר כסף.
זה הסתכלות נורא מעוותת לדעתי על החיים וצר לי על כך.

אני אישית חושב שבעידן של היום צריך פשוט למסות עושר ולא הכנסה פרופר. בדיוק בגלל מקרים כאלה.
the rules in the game are rigged

בס"ד
Stalin alert!

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

• מצחיק 1
  • מעניין 1

אני קם כל בוקר בשביל הילדים, בלעדיהם הייתי קם בצהריים...:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, Liviur כתב:

העלתה את הסטנדרט למשכורות לעובדי מחסן ל15 דולר לשעה במינימום, נתנה לכולם - מהעובד מחסן ועד המנכ״ל את אותם ביטוחים וסיבסודים רפואיים ועוד המון דברים.

רק שלא תקים מזבח לכבודו. בוא, הוא העלה את השכר השעתי ל-15$ בגלל זעם הציבורי שהחברה שלו חטפה בגלל סיפורים על עובדים שהתפגרו במחסנים בגלל העומס והשתינו בתחתונים שלהם כי הורידו להם את זמן השירותים מאחוזי היעילות. 

לפני 3 שעות, Liviur כתב:

גם בשנים שאמזון דיווחה על הפסדים ולכן ״לא שילמו מיסים״ - מעבר למיסים שכל העובדים שלה שילמו - זה היה על מנת ליצור תחרותיות -> מה שהוביל למחירי מוצרים ושירותים נמוכים.

האם יש רעות וחולות בשיטה הזו כמו בכל שיטה אחרת ? כמובן. היא לא מושלמת. אבל לעשירים אין שום גישה לאיזה שיטה או משהו סופר מיוחד בשבילם. ואין באמת חורים כ״כ גדולים לאינדיווידואלים.

אבל בארה״ב יש המון עלויות מוכרות למס (ריבית על המשכנתא היא דוגמא, זיכוי לילדים עד גבול מסוים , הוצאות רפואיות ועוד כל מני). ככל שאתה מקבל יותר כסף - הן יותר משמעותיות.

עשית מבזוס איזה צ'יקמוק שכל מה שיש לו בחיים זה איזה W-2 ו-1099. מיסוי יחיד זה לא רק זיכוי ילדים וקיזוז ריבית על משכנתא. יש המון פריצות מס  בחוק שאפשר לסגור. המון. 

והבעיה העיקרית היא לא רק אי מיסוי מספיק של עשירים במישור האישי אלה הפריצות המטורפות בחוק מיסוי חברות שמאפשר לתאגידי ענק כמו אמזון, גוגל, פייסבוק ועוד לשלם $0 לקופה הפדרלית. לכן עבדו במשך הרבה שנים על מס חברות מינימום גלובלי. אבל יש עוד הרבה דברים שאפשר וחובה לתקן. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 דקות, MiniMiz3r כתב:

תמסה מה לאורך כל הדרך? קניתי לפני עשר שנים מניה של אמזון ב-100$. עכשיו אני מחזיק מניה של אמזון. איזה מס אתה רוצה לקחת ממני? על מה בדיוק?

קנית ב 100, כעבור שנה שווה 200, שלם מס על 100.

כעבור שנה שווה 400, שלם על 200.

כעבור שנה שווה 300, קבל החזר או זיכוי, מה שכל חברה מקבלת על שנה של "הפסדים".

לפני 21 דקות, tzahico כתב:

הבעיה היא שנניח מיסית היום את בזוס על סמך שווי האחזקות הנוכחי שלו  - 189 מיליארד דולר (לפי התוצאה הראשונה בגוגל).
מחר בבוקר יש משבר בשוק - מניות, נדל"ן, הכל מתרסק ב-50% והוא נחתך לשווי אחזקות של 94.5 מליארד...  מה תעשה?  תן לו החזר?

יקבל החזר, או עדיף מזה יגרור את ההפסדים לשנים הבאות כהוצאות.

אגב עשיתי חושבים, ועשירים (לא בדיוק עשירים אלא כל משקיע כולל אני) כן ינזקו מהמהלך הזה במידה מסויימת, במצב כיום הרווחים נכנסים לתיק והתשואה גודלת בגלל ריבית דריבית על כל הסכום, במידה וימוסה כל שנה הרווחים מצטמצמים היום ולא רק במכירה..

מי שחי לפי הספר - סופו שימות מטעות דפוס (ר' משה שפירא)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ציטוט

במראה ולשאול את עצמם "אולי הבעיה היא בי?".

בטח כל בוקר כמו אישה מוכה מחונכת היטב. אני לא אומר שאין אחריות אישית לצרכנים. בוודאי שיש. אבל שוק הנדל"ן הוא "קצת" יותר מורכב מחרם על מילקי או קוטג'. 

המדינה מספסרת בקרקעות ואחראית לתכנון (או לאי תכנון במקרה של ישראל).

ראש העיר יכול להחליט יום בהיר אחד שמתחשק לו לבנות רק דירות עם 5 חדרים ומעלה כי הוא רוצה הרבה ארנונה ולעזאזל עם כל הרווקים/גרושים/קשישים/חד הוריים/אלמנים שצריכים גג 1-2-3 חדרים. 

או להחליט שאין יותר תמ"א/פינוי בינוי בשטחו ואז ההיצע לא מסוגל להדביק את הביקוש 

או כאשר יש פינוי-בינוי אפשר לבנות גג עד 8 קומות כי ורק 5 חדרים כי ככה התחשק לו   

אז מי אשם? הציבור חסר האחריות שלא רוצה לשרוף 4 שעות ביום בדרכים? החוצפנים! הבעיה רק בהם. אהא. לגמרי. 

עריכה אחרונה על ידי Avatar Schnitzel
  • אהבתי 1
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, Avatar Schnitzel כתב:

בטח כל בוקר כמו אישה מוכה מחונכת היטב. אני לא אומר שאין אחריות אישית לצרכנים. בוודאי שיש. אבל שוק הנדל"ן הוא "קצת" יותר מורכב מחרם על מילקי או קוטג'. 

המדינה מספסרת בקרקעות ואחראית לתכנון (או לאי תכנון במקרה של ישראל).

ראש העיר יכול להחליט יום בהיר אחד שמתחשק לו לבנות רק דירות עם 5 חדרים ומעלה כי הוא רוצה הרבה ארנונה ולעזאזל עם כל הרווקים/גרושים/קשישים/חד הוריים/אלמנים שצריכים גג 1-2-3 חדרים. 

או להחליט שאין יותר תמ"א/פינוי בינוי בשטחו ואז ההיצע לא מסוגל להדביק את הביקוש 

או כאשר יש פינוי-בינוי אפשר לבנות גג עד 8 קומות כי ורק 5 חדרים כי ככה התחשק לו   

אז מי אשם? הציבור חסר האחריות שלא רוצה לשרוף 4 שעות ביום בדרכים? החוצפנים! הבעיה רק בהם. אהא. לגמרי. 

ראש עיר יכול להחליט את כל זה לבד?

(אף עיר לא מרוויחה מארנונה למגורים לפי מה שמפרסמים)

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, יבגניפ כתב:

ראש עיר יכול להחליט את כל זה לבד?

(אף עיר לא מרוויחה מארנונה למגורים לפי מה שמפרסמים)

לפי כתבות משנת 2014 - 2016 בהחלט כן. אולי משהו השתנה מאז. זה לא עולם התוכן שלי. 

אישית אני לא רואה שום סיבה למה באירופה כן בונים דירות של 1-3 חדרים ובישראל לא. תסתכל כמה זוגות מתגרשים/חד הוריים/רווקים בגילאים מתקדמים יש. האוכלוסיה מזדקנת. אין מצב שאין בישראל ביקוש לדיור מהסוג הזה. כנראה יש כשל כלשהו שמונע הקמה של פרוייקטים מהסוג הזה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תתבלבל, כמו שבקיבוצים יש וועדות קבלה,

בניה של דירות 5 חדרים היא אחת הדרכים לסינון אוכלוסיה חלשה מלהתגורר בערים מסויימות.

רווח בארנונה זה רק בונוס.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, Avatar Schnitzel כתב:

אישית אני לא רואה שום סיבה למה באירופה כן בונים דירות של 1-3 חדרים ובישראל לא. . תסתכל כמה זוגות מתגרשים/חד הוריים/רווקים בגילאים מתקדמים יש. אין מצב שאין בישראל ביקוש לדיור מהסוג הזה. 

ברור, גם אני לא.

והערים היחידות שאני מכיר שבונים בהן 2-3 חדרים בכמות סבירה זה תל אביב, רמת גן ובעתיים.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, יבגניפ כתב:

ברור, גם אני לא.

והערים היחידות שאני מכיר שבונים בהן 2-3 חדרים בכמות סבירה זה תל אביב, רמת גן ובעתיים.

גם מה שבונים במרכז זה טיפה בים. 

ראשי ערים רוצים משפחות עם כסף. הם רוצים תדמית יותר יוקרתית לעיר. הם לא רוצים סטודנטים תפרנים, קשישים על ביטוח לאומי וגרושים עם חובות של מזונות. אני בכוונה מכליל, אבל הבנת את הפואנטה שלי. דירות 5 חדרים זו דרך מתוחכמת לעשות ועדת קבלה לעיר. 

שלא נדבר על זה שיש היגיון כלכלי בזה שזוגות צעירים יתחילו את החיים המשותפים בדירת 2-3 חדרים ובהדרגה ישתדרגו מאשר שיקפצו ישירות לדירה 5 חדרים עם משכנתא של 1.3 מיליון שקל. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 26 דקות, Avatar Schnitzel כתב:

אישית אני לא רואה שום סיבה למה באירופה כן בונים דירות של 1-3 חדרים ובישראל לא

תבדוק כמה ילדים יש בממוצע למשפחה באירופה ובישראל

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

היום מכריחים בתכניות להכניס לפחות 20% דירות קטנות וגם לתת תמהיל מגוון של גדלי דירות. הבעיה שהתכנית האלה ימומשו כשאנחנו נגור בדיור מוגן במקרה הטוב.

• רעיון טוב! 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...