Jump to content

איצי בר

 • הודעות

  638
 • כאן מאז:

 • פעילות אחרונה

צפיות אחרונות בפרופיל

3,618 צפו בפרופיל

הנקודות של איצי בר

משקיען

משקיען (5/14)

83

מוניטין

 1. תודה אני חושב שלמצלמה האחורית יש חיבור קבוע ולא כבל שיכול להתנתק, כך שאני מבין שאצטרך להחליף את המצלמה ואת החיווט נכון? אין מצלמה קדמית שיכולה לקבל כזה סוג של חיבור? או מתאם מסויים? אני מעדיף לא לחפור לאורך כל הגג..
 2. רקע- @FiS צילמתי את שני הכבלים של המצלמה, אני מעוניין להחליף מצלמה קדמית, אך להשאיר את כל החיווט, וכמו''כ להשאיר את המצלמה האחורית עם החיווט שלה שתתחבר למצלמה הקידמית החדשה. המלצות? תודה רבה.
 3. תודה בוקי אתה בטוח שאחרי 5 שנים לא היה צריך לשלם את החלק היחסי של המכס? חבר קנה לפני שנתיים לנסר 91 יד ראשונה!!! מעולה מבריה''מ כמובן.. הוא אמר לי שבהעברת בעלות בדואר היה איזה בלאגן כי לרכב לא שולם מכס או משהו והיה צריך לשלם כמה שקלים חלק יחסי אחרי 28 שנה..
 4. מע''מ הוא מס אחיד כמעט על כל מוצרי הצריכה, כך המדינה החליטה לקחת כסף מהזרחים, מקובל. מס רכישה הוא מס רק על נדל''ן, למה זה שונה? משקיע שקונה דירה חדשה משלם גם מע''מ וגם מס רכישה על הדירה ועל המע''מ. מה ההבדל בין ההשקעה הזו לשוק ההון, למה שם יש רק מס רווחי הון ואתה לא משלם כלום בהפסד? לגבי הקיזוז זה לא ממש נכון כי זה לא שמקזזים לך שקל מול שקל ששילמת, קנית במליון מכרת במליון מאה שילמת 62.5 אלף ש''ח מס. אותה השקעה בשוק ההון 25 אלף ש''ח מס. אם הפסדת בשוק ההון - לא שילמת שקל מס, בדירה הנ''ל תשלם 50 בכל מקרה. קודם כל לרוכש דירה יחידה יש פטור עד 1.6 אבל אני לא דיברתי רק על משקיעים, מס רכישה על נדל''ן לא אמור לשלם אף אחד. לא רוכש דירה ולא מי שהדירה היא ''עסק'' בשבילו.. התייחסתי למשקיעים בהודעה שלי כי היו כאלה שכתבו שנדל''ן בישראל הוא ''מקלט מס''. @עידן אוקיי, התשואה היא לא 12% נטו, כך שההשוואה לישראל שבה השכירות היא כמעט נטו, לא מדוייקת.
 5. לפני שאתם רצים למסות שכירות מהשקל הראשון, (ובלי קשר לזה שהמס יגולגל על השוכרים.) אני כאחד שמשכיר דירות גם בעד, אבל תורידו ממני את מס הרכישה. מס שבח - הרווחת תשלם, מובן. מס שכירות - הרווחת תשלם, גם מובן. מס רכישה - אני קונה מכסף שכבר שילמתי עליו מס כשהרווחתי אותו, למה לתת לי קנס כשאני בוחר לקנות איתו דירה? אגב מס רכישה שווה לכ- 15 שנות מס שכירות, בתשואה ממוצעת של דירה במרכז, וזה נופל עליך גם אם מכרת את הדירה אחרי שנה.. אז כל מי שאמר נדל''ן = מקלט מס, תחשבו שוב. לגבי למה משקיעים בישראל והאם זה כלכלי, יש לך מינוף על הדירות + קרוב לבית כך שזה השקעה יחסית נוחה. אני לא השקעתי בחו''ל ואני פשוט לא חושב שאי פעם אאמין למישהו על עוור, אני לא מסוגל לעשות השקעה אם אני לא בדקתי הכל לבד.. אבל דבר אחד אני לא מבין, איך אתה עושה 12% תשואה על דירה בארה''ב, כאילו מי זה בדיוק השוכר שלך, שמצליח לשלם שכירות חודשית שיכולה לקנות לו דירה תוך 8 שנים,ובכל זאת הוא לא קונה אלא שוכר, הוא צריך להיות דפוק לגמרי, לא? בפרט עם שוק המשכנתאות בארה''ב שאתה בתנאים מסויימים יכול להוציא מעל 100% משכנתא?
 6. שבוע הבא אני טס לגרמניה. יד ימין לא יודעת מה עושה יד שמאל, אין לי דרך אחרת להגדיר את זה. גרמניה לא דורשת ממני ומאישתי בדיקות שליליות בכניסה כי אנו מחוסנים, ולא מילדיי כי הם מתחת לגיל 6. באתר אלעל ההנחיות הם בדיוק כך. באתר משה''ב - כל מי שיוצא מהארץ נדרש לבדיקת קורונה שלילית. חברים שטסו בשבוע האחרון כל אחד מספר משהו אחר, לפעמים דורשים בדיקה בארץ לפעמים לא. חבר שהתקשר למשרד הבריאות קיבל הנחיות סותרות משני מוקדנים שונים. מה ההיגיון של המדינה לדרוש ממני בדיקה לפני היציאה מהארץ אם מדינת היעד לא מעוניינת בכך? ולמה אף אחד לא יודע לומר ברור מה צריך ומה לא?
 7. יש בב''ב דיין בכיר מאוד בשם הרב מנדל שפרן. הוא דיין ובורר גם בסכסוכים של עשרות מליונים. אחרי שהוא נחשף למאות עקיצות של אנשים תמימים, הוא פרסם מודעה בעיתון, וכתב כך - 1. אם אמרו לך "אל תגיד לאף אחד" או "זה סוד" – ברח מיד מהעסקה. 2 כל ההבטחות בנוסח "רווחים בטוחים", "אפס סיכונים", הן במקרה הטוב דמיונות. 3 הבטחות על "רווחים גדולים" הם דמיונות או רמאות (דברים כאלו יכולים להתרחש רק בעסקאות סמים או נשק ולשם כך הם לא צריכים אותך). 4 זכור, הרוצה לשקר ירחיק הצעתו (מברכים את בעה"ב שיהיו נכסיו קרובים לעיר). 5 השקעות המוצעות בעיתונים בפיתויי פרסומות או מודעות קטנות, מדורגות מחשודות מאוד ועד וודאי רמאות. 6. אם מצאת סתירה. חור או טיוח בדבריו של מציע העסקה או משפט בנוסח "אתה לא תבין", הוא רמאי. 7. אף פעם אל תשקיע אצל אברך צעיר בשנות העשרים. 8. גם סוחר ידוע שפתאום מציע השקעות כנראה נקלע לקשיים ומנצל את הרקורד והשם שלו. 9. לעולם תברח ממטאור פתאומי שמתחיל לתת סכומים גדולים לצדקה או נוסע ברכב יוקרתי. 10.אם מעורב בעסקה אפילו אדם אחד מפוקפק, לא משנה באיזו צורה, ברח ממנה מיד. אל תחשוב שתרוויח יחד עמו מאיזה רמאות, מעילה או גניבה. הוא יגנוב אותך. 11. מי שצריך להגיע למשקיעים קטנים כמוך, הוא בקשיים. 12. גם אם אחרים כבר הרוויחו ממנו, זו עדיין "ההשקעה שלו" או בתהליך ההסתבכות שלו. 13.אם יש טעויות בחוזה בכתיב או בכללי הכתיבה (גם זניחות) באנגלית, אין צורך לחקור יותר. 14.אין השקעה בלי מסמכים, אין תורה שבעל פה בעסקים. 15.אל תחתום עסקה בלי עורך דין אמין מטעמך ולא עו"ד שהוא מציע. לא כל עו"ד מבין ויודע מה לבדוק. 16. לעולם אל תחתום לפני שיעברו כמה ימים אפילו אם "העסקה בוודאי תברח לך". לפחות הכסף ישאר אצלך. 17. אל תעשה עסקה שאשתך שוללת אותה. 18.אף פעם אל תעשה שום עסקה בלי להתייעץ עם מבין בעניין שאין לו אינטרסים: רב, ידיד טוב, קרוב משפחה שמבין וכו' (הוא בוודאי יפסול בצדק 90 אחוז מההצעות). 19. סוחרים (משחקים, מהמרים) במניות בבורסה – התרחק מהם בכל מישור שהוא. 20. אנשים עם "מידע פנימי" על "מניה פלונית" שבויים באמונות מוטעות. אם זה נכון, אינם צריכים אותו ואותך. 21. חשב האם יכול להיות: בהשקעה של 20 אלף דולר שלך. עד שהכסף מגיע ליעד, דרך הסוכן וסוכן המשנה וכו', נשארים עשרת אלפים דולר להשקעה עצמה. אם הצפי הוא 100 אחוז, כלומר 40 אלף דולר,הוא צריך להרוויח 400 אחוז (שכן לעסק הגיע רק 10 אלפים דולר). כל זה אחרי מסים (40 -35 אחוז), היטלים, החלפות מטבע, הוצאות ניהול משרד,רו"ח, עורכי דין ורווחים ש'הסוחר הגדול' צריך להרויח. כלומר בלא פחות מ- 800 אחוז. האם זה יכול להיות?
 8. שכן עם פריוס קיבל הצמדה של הדף הזה לשמשה... אין ספק אנשים מאוד מאוד יצירתיים היום..
 9. שוק הנדל''ן גם מקבלנים וגם יד 2 רותח לגמרי בכל הארץ. משיחות שהיו לי עם מתווכים בעיקר במרכז אבל גם קריות או בית שמש, הם אומרים שאחרי הקורונה יש עליות מחירים של 10-15% בכל הארץ, אני לא יודע למה לא רואים את זה עדיין במדדים, יכול להיות שהם מתעדכנים מרשות המיסים באיחור מסויים, אבל שמתווך מדבר איתך על עשרות עסקאות שהוא ביצע או שמע עליהם והוא עד לכזו עלייה זה מטורף לגמרי. אני לא מקנא באנשים חסרי דיור שחיכו למפולת..
 10. אני עישנתי בעבר למשך שנתיים מחיי 3-4 סיגריות ביום. (בודדות לא קופסאות) אמנם זו לא כמות גדולה אבל היה קשה להפסיק, בסופו של דבר הספר של אלן קאר עזר לי. רק קח בחשבון מניסיון של כמה חברים, אלן קאר יוציא לך את החשק לעשן ב 99.9% מהזמן. עדיין יקרה לך פעם בכמה שבועות / חודשים, שפתאום יבוא לך סיגריה כי טיול/אלכוהול/חבר ועוד, המלחמה הגדולה היא לא לקחת את הסיגריה הראשונה, ולא להגיד לעצמך רק אחד וזהו. לקחת סיגריה אחת = חזרת לעשן.
 11. תודה. @save מה לגבי שסתום טורבו? צינור טורבו?
 12. אני חושב שיצא רק טוב מזה שחמאס יזרוק כמה טילים, כשביבי נושף באופוזיציה חברי הממשלה יהיו נחושים להוכיח שהם גם יודעים לעבוד, ויש מצב שתהיה תגובה רצינית. בדיוק מה שקרה עם אולמרט במלחמת לבנון השניה כשביבי היה באופוזיציה.
 13. @אליהו שבת מה קרה לדעתך ב 2017 שהבעיות הופסקו? איזה חלפים לדעתך כדאי להזמין מראש ומאיפה? מה התסמינים שאני יכול לשים לב לפני שעת האפס בכל מה שקשור לבעיות הנ''ל? תודה. התחדשתי לאחרונה ב c4 פיקאסו קצר, 2017 38K.
×
×
 • תוכן חדש...