Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

"רכבי מיני זה לבחורות"

מוטי לוכים
שימו לב! השרשור הזה בן 1035 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מנסיון שלי עם רכבי מיני, אין מצב שהיה מסוכן עקב היעדר כוח.

צריך להיות מודע לזה שאין תגובה כמו למנוע טורבו, ולצאת לעקיפות שלא בטוח שתוכל לסיים.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 11 שעות, nadavd4 כתב:

דיסקליימר - אני מסכים איתך שלרוב סופרמיני/משפחתי יהיה בטיחותי יותר לעומת מיני מאותו שנתון. באותו כסף, ובמיוחד בתקציבים נמוכים המיני יהיה חדש יותר ולכן לרוב בטיחותי יותר...

לעניין - מה שמגן עליך הוא לא הפח הגלוי לעין, אלא שלדות ואיזורי קריסה שתוכננו לעשות הכל (גם אם זה אומר שחלקים מסוימים יתפרקו) כדי להגן על הנוסעים. אם תציץ למשל בשברולט ספארק מתחת לדשבורד ובקורות A תמצא צינורות פלדה בקוטר שני צול ששומרים על תא הנוסעים שלם. בהצלחה למצוא את זה בוולבו.

עדיין לא מאמין? יש ncap. רוצה עוד אילוסטרציה? קבל וולבו קופסה הופכת את היושבים ברכב ל"סודוך":

אני מבין מאיזה מקום הדעה שלך באה, אבל חשוב שהדעה תהיה מושכלת.

וולוו כזה היה מאד בטיחותי ביחס לרכבים אחרים בתקופה שלו, וגם בנוי בצורה הרבה יותר מסיבית. אבל היום אי אפשר להשוות למערכות בטיחות של רכבים מודרניים. 

אני מניח שבתאונה של וולוו 2021 מול סלריו 2021 התוצאה תהיה דומה למה שרואים בסרטון המצורף.

• אהבתי 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסטיגמה הזאת מושרשת נורא עמוק בתודעה של יוצאי ברית המועצות.
מבין כל החברים שלי (רווקים בני 20-30 ללא ילדים) אף אחד לא מוכן לשמוע אפילו על רכב שהוא פחות ממשפחתית סדאן. (משפחתית האצב'ק, סופרמיני, מיני).
אני אישית לא מבין את הטמטום הזה.

• אהבתי 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, Gavrik כתב:

מבין כל החברים שלי (רווקים בני 20-30 ללא ילדים) אף אחד לא מוכן לשמוע אפילו על רכב שהוא פחות ממשפחתית סדאן. (משפחתית האצב'ק, סופרמיני, מיני).

אתה יכול לפרט?

האם בברית המועצות לכל הגברים היו באמת רכבים גדולים?

לפני 5 שעות, Avatar Schnitzel כתב:

למעט ספארק 1.4 כל המכוניות שציינת הן underpowered. אין שום בעיה לנסוע בינעירוני בפנדה או ספייס סטאר או קטנוע 50 סמ"ק או אופניים. זה פשוט לא אופטימלי ויכול להיות מסוכן במצבים רבים. 

לדעתי סופר מיני עם 100 כ"ס ומעלה זה המינימום לנסיעות בינעירוניות בטוחות ונינוחות.  

הרבה פעמים שמעתי על כלל האצבע שפחות מ-1.4 זה חלש (underpowered כמו שרשמת).

האם יש סימוכין לזה שזה כך וקשה לנסוע עם רכבים כאלה בכבישים בין עירוניים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברית המועצות התפרקה עוד לפני שהם נולדו. זה פשוט מושרש בתודעה של דוברי הרוסית. רכב קטן\חמוד = רכב לבחורה. 
אתה תופתע כמה בכל ערוץ "סוקרי הרכבים" נשמע הרבה המשפט "רכב אישה נהדר" כאילו אצל הרוסים רכבים מתחלקים לשתי קטגוריות רכב עירוני לאישה ורכב לגבר.

עריכה אחרונה על ידי Gavrik
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 דקות, Gavrik כתב:

ברית המועצות התפרקה עוד לפני שהם נולדו. זה פשוט מושרש בתודעה של דוברי הרוסית. רכב קטן\חמוד = רכב לבחורה. 
אתה תופתע כמה בכל ערוץ "סוקרי הרכבים" נשמע הרבה המשפט "רכב אישה נהדר" כאילו אצל הרוסים רכבים מתחלקים לשתי קטגוריות רכב עירוני לאישה ורכב לגבר.

נשמע מזעזע.

בסופו של דבר לדעתי הטיעון נשען על הטיעון של נסיעות בין עירוניות ("רכב קטן לא סוחב").

הנחות יסוד:

1) רכב קטן לא מצליח לנסוע טוב בבינעירוני.

2) האישה עובדת קרוב לבית בגלל הילדים וכו' (או גרוע מזה, היא פשוט עקרת בית) וזקוקה רק לרכב עירוני.

3) בנסיעות בין עירוניות של שניהם ביחד, הגבר הוא זה שנוהג. הגבר משתלט על "נושא הנהיגה" וכשהוא נוסע עם האישה אז הוא זה שנוהג.

משלושת ההנחות האלה נובע שלאישה צריך להיות הרכב הקטן והגבר צריך לקבל את הגדול.

אישית, אני לא מאמין אפילו להנחה 1. רכב קטן נוסע מעולה גם בבינעירוני בארץ. אנחנו לא בגרמניה עם כל האוטובאנים...

עריכה אחרונה על ידי Gorpi
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, Avatar Schnitzel כתב:

סופר מיני זו קטגוריה מינימלית לנסיעות בינעירוניות בטוחות. בעצם מכוניות סופר מיני בימינו הן בגודל ובכוח של מכוניות משפחתיות לפני 10-15 שנה. 

לרוב דגמי הסופר מיני המודרניים יש יותר כוח וביצועים מאשר רוב המשפחתיות מלפני 10-15 שנים.

תסתכל על זמני תאוצה 0-100, מומנט וזמינות כוח וכו'.

לפני 59 דקות, Gavrik כתב:

מצד שני חברים שלי בני אותו גיל כמו שכתבת, נוסעים בכל מיני דגמים.

למעשה, הרוב הגדול נוסע בסופר מיני למיניהן (פאביה, איביזה, ריו, אקסנט, 208 וכו') וכך גם אני (בסופר מיני מוגבהת).

יש גם חבר נשוי מהלימודים עם שני ילדים שנוסע על ספייס סטאר וחבר אחר מהלימודים שנוסע על i10.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, Avatar Schnitzel כתב:

זה כי הם לא לוחצים בזמן שאתה סוחט את המנוע. ובוא, אתה לא יושב בכיף על 140 בכביש 6. אתה נמצא בשיא היכולת של המנוע ללא שום רזרבות כוח/גמישות, מבזבז דלק וטוחן לעצמך את המוח בגלל הסל"ד. 

זה שאתה יכול להשתמש ברכב לנסיעות בינעירוניות ארוכות זה לא אומר שהרכב תוכנן לזה מלכתחילה. אתה יכול גם לנסוע בינעירוני על קטנוע 50 סמ"ק. So you know... 

מה זה משנה כמה לחצתי אם בסוף התאוצה התקבלה?
ואני יושב די בכיף על 140, יש אמנם לא הרבה רזרבות, אבל רוב הסופר מיני בישראל וחלק מהמשפחתיות לא עוברות 170, אז ה15 קמ"ש האלה זה מה שמשנה?
צריכת הדלק, 14 קמ\ל תודה ששאלת, לגבי הרעש - נכון רועש, יותר מהכביש כי האוטו ישן ולא מבודד, הרבה פחות מהמנוע שדווקא די שקט.

בכל מקרה, הפואנטה היא שהאוטו יכול לעשות הכל, כולל להוביל ספה, שידה וארון (אבל לא בו"ז), על אף גודלו והיעדר מנוע. ברור לחלוטין שהוא לא הכלי המושלם לכל משימה ולא זכור לי שטענתי כך.
רכבי מיני מתאימים לעיר הגדולה, בה נוסעים לאט, נדחפים הרבה ואין חניה, אבל אם צריך אין שום בעיה לנסוע לטיול סובב ישראל מאילת ועד מטולה וחזרה וזה לא יהיה נורא כלכך.
לכתוב שרכב מיני בכביש מהיר מודרני זה מסוכן זו דמגוגיה בעיני ואני לא חושב שתצליח להביא טענה שתצליח לגבות את זה.

לפני כשעה, Gavrik כתב:

אני יליד בלארוס, בחיים לא שמעתי את זה מאף אחד במשפחה, דוד שלי נהג על ריו, דוד אחר נוהג על אוריס, הרכב הכי גדול שהיה לי היה מאזדה 3 ושנאתי אותו.
זה שיש לך חברים עם תסביך שופוני של דרום ומזרח ברה"מ לשעבר זה פרט שלא מעיד על הכלל😅

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני (גבר) נוהג בפיג'ו 108.

אשתי נוהגת בסקודה קודיאק.

חבל שלא קראתי את השרשור הזה בזמן.. 

• מצחיק 3
כיום: סקודה קודיאק 1.5, פיג'ו 108 1.2
לפני: סקודה אוקטביה  *  סיטרואן C2VTS ❤️ *  פיג'ו 206  *  מזדה 3 * רובר 214SI ידנית ❤️ * מזדה לנטיס  * פורד אריקה ידנית
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רגע, אם גודל הרכב בה לפצות על גודל הכלי- אז לדעתכם הכי מרשים להגיע לדייט עם הרכב הזה?
ככה שהבחורה תידע מה מחכה לה וגם שאתה דואג לישמור על הסביבה למען הצאצאים עם רכב חשמלי ? 😅
מיני חשמלי מכונית נוסע ללא נהיגה לין למבוגרים ונוסע ארבעה גלגלים קטן רכב  Ticycle|Food Processors| - AliExpress
*כמובן, שואל בשביל חבר של חבר 😉...

עריכה אחרונה על ידי hwgeek
  • מצחיק 3

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תגיע על סגווי עם סנדלי שורש וגרביים עד הברך, ככה לא תבזבזו שניכם זמן אחד לשני.

• מצחיק 4

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, shellcase כתב:

תגיע על סגווי עם סנדלי שורש וגרביים עד הברך, ככה לא תבזבזו שניכם זמן אחד לשני.

מנוף הלחץ היחיד שעדיין נותר לי על אשתי הוא שאני מגיע לערב שמארגנת העבודה שלה בגרביים וסנדלים.

• אהבתי 1
לפני: סקודה אוקטביה  *  סיטרואן C2VTS ❤️ *  פיג'ו 206  *  מזדה 3 * רובר 214SI ידנית ❤️ * מזדה לנטיס  * פורד אריקה ידנית
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Gorpi כתב:

האם בברית המועצות לכל הגברים היו באמת רכבים גדולים?

בברית המועצות היה רכב קטן = זול ומעפן, רכב משפחתי בינוני = סביר, רכב גדול = יוקרה שמורה למעטים בעלי יכולת.

אופנוע זה למי שאין לו כסף לאוטו, ונמצא בתחתית הסולם.

מעין עיוות לגישה אמריקאית של bigger is better.

ברית המועצות התפרקה מזמן, אבל אצל רבים הסטיגמה הזאת עדיין קיימת בראש.

ואני בינהם האמת - אני אישית לא רואה את עצמי נוהג במשהו יותר קטן ממשפחתית, למרות שאני מודע באופן מלא שאין לי בעיה גם להיכנס ליאריס או פיקנטו, ובתור רווק שגר בעיר, אין לי צורך באוטו גדול. אבל - אפשר להוציא את הבחורה מהכפר, הרבה יותר קשה להוציא את הכפר מבחורה. זה משהו בתת מודע.

אבל אולי הרכב הבא שלי יהיה באמת סופרמיני, הבנתי שהסוויפט והיאריס החדשות ממש סבבה.

• אהבתי 1

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@vadim6385

גם ה i20 עדכנית ממשת סבבה ( הרבה יותר מהסוויפט. הרבה. )

היום "סופר מיני" זה רכב ממש לא קטן. 

ישבתי בסוכנות ב i20 החדשה במושב האחורי, ממש לא רע ואני לא בחור קטן.

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1035 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...