Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

גניבות רכב מתוחכמות

zaf
שימו לב! השרשור הזה בן 864 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 6 שעות, zaf כתב:

השימוש המפתיע של ה-AirTag של אפל: גניבת מכוניות יוקרה.

הגנבים שותלים איירטאג בגוף הרכב ומגיעים בלילה לחניה של הקורבנות כדי לגנוב את הרכב.

הגנבים מסליקים את תגיות האיתור, שעולות 29 דולר ליחידה, בתא המגן על מיכל מילוי הדלק, ובאיזור וו הגרירה. לאחר שהרכב מגיע לביתו של הקורבן, הגנבים פשוט מגיעים באישון לילה לחניה הביתית שלו וגונבים את הרכב על ידי התחברות ליציאת הדיאגנוסטיקה ואיפוס של מערכות הרכב, כך שיקבל את המפתח שבידי הגנבים – והם יוכלו פשוט לנסוע עם הרכב בתוך דקות.

הכתבה כאן :

https://www.geektime.co.il/apple-airtags-are-being-used-to-track-and-steal-high-end-cars/

אגב למי שיש אייפון האייפון ידווח לבעל הרכב שיש איירטג שלא שייך לו שעוקב אחריו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 26 דקות, Ofek B כתב:

אגב למי שיש אייפון האייפון ידווח לבעל הרכב שיש איירטג שלא שייך לו שעוקב אחריו

מה שאתה בעצם אומר , זה שאיירטג לא יעיל לבעל הרכב,

אם לגנב יש אייפון הוא יקבל התראה שבעל הרכב שתל איירטג ברכב שהוא בדיוק גנב. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, Uri-G כתב:

מה יקרה כשמכוניות יהפכו לאוטונומיות? גנבים יעברו לעבוד מהבית? 😆

מה זאת אומרת מה יקרה....אבולוציה טבעית...הגנבים יהיו עוד יותר מתוחכמים :D

בוא ניקח את טסלה,בגלל איך הרכב בנוי,מלא מצלמות שיכולים להקליט בכל מצב,GPS בזמן אמת זה חלק טבוע מתפעול רגיל של רכב,אחד הרכבים הכי פחות נגנבים,אבל עדיין לא חסין נגד גניבות
הגנבים המתוחכמים יושבים באירופה,ולא מעניין אותם צעצוע מודל 3 אם כבר להתאמץ אז לפחות S או PLAID+,כי צריך לחסום מעקב,GPS לנטרל סים כארד,בקיצור זה לא פרופיל של נרקומן או איזה גנב פושטק.באמריקה מעל 90% מטסלות הנגנבות נמצאות מהר,את הרכב אפשר להשבית מרחוק,הבעלים של רכב בזמן אמת יכולים לדווח למשטרה איפה הרכב....בקיצור הגניבה הכי נפוצה ברכב הזה גלגלים ! 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 42 דקות, korola כתב:

מה שאתה בעצם אומר , זה שאיירטג לא יעיל לבעל הרכב,

אם לגנב יש אייפון הוא יקבל התראה שבעל הרכב שתל איירטג ברכב שהוא בדיוק גנב. 

אני אחדד קצת את מה שאמרתי, לאיירטג אין שום חיישן GPS או משהו כזה או אחר, הדרך שלו לאתר מיקום זה על ידי אייפונים בסביבה לדוגמה יש לי איירטג ששמתי על התיק שלי והנחתי אותו במקום כלשהו, אז כל אייפון שיעבור בסביבה יזהה את האיירטג שלי שעל התיק ויעדכן בעזרת הGPS שקיים באייפון איפה האיירטג נמצא (זה גם יכול להיות האייפון שלך שעוזר לאיירטג של מישהו אחר אתה פשוט לא תיהיה מודע לזה האייפון עושה את זה לבד).

עכשיו נניח ומישהו שם לי איירטג בתיק בשביל לרגל אחריי, אז האייפון שלי כל פעם יתן לאיירטג את המיקום שלו עד שהאייפון יבין שהוא עוזר לאיירטג שמרגל אחריו כי במשך יום שלם הוא נותן לאותו איירטג זר את המיקום שלו והוא יעדכן אותי שמרגלים אחריי ושיש עליי איירטג שלא שייך לי

עריכה אחרונה על ידי Ofek B
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, Uri-G כתב:

מה יקרה כשמכוניות יהפכו לאוטונומיות? גנבים יעברו לעבוד מהבית? 😆

יתחבר לרכב מהבית (אולי ממדינה אחרת אפילו), ויכוון אותו לתוך מכולה שחוסמת שידור.

את המכולה כבר יקחו למקום אחר.

או סתם ישתלט על הרכב ויכוון אותו למקום מהסוג שגם שוטרים מפחדים להיכנס אליו, ושם כבר יפרקו את הרכב (כי אין משהו אחר לעשות איתו).

מצד שני - בעתיד שבו הקונספט של רכב פרטי ייעלם (הכל יהיה אוטונומי בתשלום לפי שימוש), גם לא יהיה טעם לגנוב רכבים, בדיוק כמו שיוטיוב, ספוטיפיי ושות' חיסלו הורדות פיראטיות של מוזיקה.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

במצב כזה יגנבו נסיעות בלי לשלם, לא את הרכבים עצמם.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 דקות, vadim6385 כתב:

מצד שני - בעתיד שבו הקונספט של רכב פרטי ייעלם (הכל יהיה אוטונומי בתשלום לפי שימוש), גם לא יהיה טעם לגנוב רכבים, בדיוק כמו שיוטיוב, ספוטיפיי ושות' חיסלו הורדות פיראטיות של מוזיקה.

ספר את זה לחברות הקורקינטים השיתופיים.

בוא נגיד שיש ערים ברש"פ שיש בהם יותר קורקינטים שיתופיים מאשר בתל אביב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, om2 כתב:

ספר את זה לחברות הקורקינטים השיתופיים.

בוא נגיד שיש ערים ברש"פ שיש בהם יותר קורקינטים שיתופיים מאשר בתל אביב

יופי, סוף סוף יש משהו חיובי מהרש"פ.

• מצחיק 2

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, Ofek B כתב:

אני אחדד קצת את מה שאמרתי, לאיירטג אין שום חיישן GPS או משהו כזה או אחר, הדרך שלו לאתר מיקום זה על ידי אייפונים בסביבה לדוגמה יש לי איירטג ששמתי על התיק שלי והנחתי אותו במקום כלשהו, אז כל אייפון שיעבור בסביבה יזהה את האיירטג שלי שעל התיק ויעדכן בעזרת הGPS שקיים באייפון איפה האיירטג נמצא (זה גם יכול להיות האייפון שלך שעוזר לאיירטג של מישהו אחר אתה פשוט לא תיהיה מודע לזה האייפון עושה את זה לבד).

עכשיו נניח ומישהו שם לי איירטג בתיק בשביל לרגל אחריי, אז האייפון שלי כל פעם יתן לאיירטג את המיקום שלו עד שהאייפון יבין שהוא עוזר לאיירטג שמרגל אחריו כי במשך יום שלם הוא נותן לאותו איירטג זר את המיקום שלו והוא יעדכן אותי שמרגלים אחריי ושיש עליי איירטג שלא שייך לי

זה בדיוק מה שהבנתי כבר בפעם הראשונה.

עכשיו נניח אני חכם ומחביא כמה כאלה ברכב שלי.
אז הגנב עולה עם אייפון שלו לרכב ומתחיל לנסוע , אז בעצם האייפון שלו מתחבר לאיירטגים שנמצאים ברכב ומדווח לי איפה הרכב נמצא.

אבל האייפון של הגנב גם מודיע לו שעוקבים אחריו , הרי אפל לא יודעים שהוא גנב ונכנס לרכב שלך , מבחינתם הם בחור תמים שהכניסו לו איירטג לתיק. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על כל הפתרונות הרישמיים יש לגנבים תשובות.

צריך להתקין כפתורים אישיים וסודיים לסטרטר או למשאבת דלק או לכבל הראשי של תיבת הפיוזים הפנימית וכו’

לא נראה לי שיש זמן לגנבים לחפש בדיוק איפה יש ניתוק בחוט ולחבר.

עבר: מציבושי כריזמה אייר 2002

הווה: ניסן אלמרה 2002

עתיד: רכב יפני עתיק ואמין מודל 2023

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למי שאמר על הקלטת הקוד של השלט (אין לי כוח לחזור לחפש את ההודעות)

ממה שאני מכיר משתמשים בקוד מתחלף, יש רשימה ענקית של קודים במחשב של הרכב ובזכרון של השלט יש אחד.

שאתה מדליק את השלט ושולח את הקוד הרכב בודק שזה הקוד הנכון, פותח/נועל את הרכב ומעלה לשלט את הקוד הבא ברשימה.

בשביל לגנוב את הקוד מהשלט את צריך שהוא ישדר אותו כשהרכב לא "מקשיב" וללכת לפתוח את הרכב לפני שהבעלים פותח/נועל אותו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמרו פה הרבה דברים נכונים, שלטים של רכב לרוב מבוססים על rolling code אבל עדיין יש ״פריצות״ לזה.

להרבה גורמים יש אינטרס שהתופעה הזאת לא תיפסק, הרבה מזה ממומן מהכיס שלנו. מניסיון אישי מר, לוקח לגנבים בממוצע 10 דק מרגע הכניסה לבניין/חניון ועד ליציאה, זה ״מבצע צבאי״ לכל דבר עם תצפיתנים, תקשורת וליווי. כאשר רכב ״מוזמן״ (לדוגמא: יש דרישה ״לדלת״ של אותו דגם), לא יעזור לבעל הרכב כלום, הם ינסרו כל מנעול על מנת להביא את הרכב לנקודת מפגש.

לפעמים נקודת המפגש היא בכפר, במקרים של גניבה ״מרוכזת״ נקודת המפגש יכולה להיות באיזור תעשיה ושם מחכים לשעות הבוקר להשתלב עם הפקקים.

באותן נקודות מפגש הרכבים נסרקים לתדרים, תשדורות והתקנות (מערכות מעגל שני שמוסלקות ברכב) ומן הסתם הם מטפלים בתיבות פיוזים.

כוחות הביטחון מכירים את מקומות המפגש של החוליות השונות, יש להם צילומי פנים שלהם (כמעט כל ביניין מחזיק היום מערכת מצלמות) ואני אגלה לכם סוד - גם אם אתם תצליחו להוכיח קשר של חוליה מסויימת למספר מקרי גניבה איזוריים שונים - במידה והם יתפסו הם ישוחררו באותו היום (״חוסר עיניין לציבור״).

חשבת למלכד את הרכב? מעבר לחשיפה שלך לתביעה/האשמה-בהריגה במידה ודבר כזה יתגלה, אתה תגלה שלא הרבה בעלי מקצוע מעוניינים לקחת בזה חלק וגם תמיד יש את החשש שזה יפעל גם נגד הקרובים לך.

בשורה התחתונה, הרכוש שלנו הוא הפקר, לנו אין מה לעשות בנידון בצורה יעילה, יש הרבה גורמים שמעוניינים בשמירת המצב הקיים והתשלום הוא על הגב שלנו :)

• אהבתי 1
  • משעמם 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יהיה הרבה יותר קל לגנבים בעידן הרכב האוטונומי. נכנס לרכב ומודיע לו שזה שוד ושיסע מיד למקום שהגנב דורש אחרת תולבש לו רביעיית צמיגים סינית ואם יעז עוד להתחכם גם ישימו לו את קישוטי הריסים לרכב. נראה רכב אוטונומי שלא יפחד

• מצחיק 3

אז: פיאט פונטו 1999 1.2 כ"ס (אוטו זה מטוס)

אז פחות ישן: רנו מגאן 1.6 16V (מכירים אותי במוסך)

אז הרבה יותר קרוב להיום: אופל אסטרה 1.4 טורבו ENJOY PLUS (מה זה סחירות?)

היום: בעיקר רכבת תחתית אבל גם קצת טראם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב אוטונומי זה פשוט : וירוס כופר. תשלם : תקבל שליטה. הרבה יותר ריווחי, נקי ובטוח. עם הכסף הולכים וקונים חלף מקורי. 

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 864 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...