Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

גניבות רכב מתוחכמות

zaf
שימו לב! השרשור הזה בן 869 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 4 שעות, ac cobra כתב:

צריך לדבר על הפיל שבחדר בנושא הזה.

1. גניבות הרכבים "משתלמות" להרבה גורמים בתעשיה, מלבד בעל הרכב הישיר (לא מדבר על רכב מהעבודה)

2. המרוויחים הגדולים בתחום מביטוחים,חברות איתור/מעקב למינהם (איתורן,פוינטר ואחרות) והגדולה שבניהן- המדינה.

המרוויחם הגדולים לפי סדר הם :

המדינה (מיסים על הרכב ועל הדלק), יבואני הרכב (שמוכרים עוד רכב על כל רכב שנגנב), יבואני הרכב (שוב) שמוכרים במעמד המכירה מערכות איתור במחיר מופקע, חברות הביטוח, חברות האיתור.

7. רווח מהיר - אם לא יהיה ביקוש לחלקי חילוף, יצמצמו הגניבות, כיום ישנו חוק/הוראה שחובה להתשמש בחלקים חדשים מאותו הדגם, אך אין פיקוח

למיטב ידיעתי, החוק על שימוש בחלקים חדשים מאותו הדגם קיים רק לגבי רכב עד גיל שנתיים. לכן לא גונבים דגמים חדשים.

אם זה לא מקולקל- אל תתקן את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כפי שנאמר, המרוויחה הגדולה זאת המדינה, אם זה היה מפריע לה , הייתה משקיעה מאמץ רב יותר ממה שמושקע כרגע....

• רעיון טוב! 1

2001 Renault clio b sport (RS) 172 out:roll:

2001 Audi a3 8L 1.8 out:lol:

2001 Mercedes benz w203 240 IN8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 7 חודשים מאוחר יותר...

השימוש המפתיע של ה-AirTag של אפל: גניבת מכוניות יוקרה.

הגנבים שותלים איירטאג בגוף הרכב ומגיעים בלילה לחניה של הקורבנות כדי לגנוב את הרכב.

הגנבים מסליקים את תגיות האיתור, שעולות 29 דולר ליחידה, בתא המגן על מיכל מילוי הדלק, ובאיזור וו הגרירה. לאחר שהרכב מגיע לביתו של הקורבן, הגנבים פשוט מגיעים באישון לילה לחניה הביתית שלו וגונבים את הרכב על ידי התחברות ליציאת הדיאגנוסטיקה ואיפוס של מערכות הרכב, כך שיקבל את המפתח שבידי הגנבים – והם יוכלו פשוט לנסוע עם הרכב בתוך דקות.

הכתבה כאן :

https://www.geektime.co.il/apple-airtags-are-being-used-to-track-and-steal-high-end-cars/

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני כבר מזמן השלמתי עם זה, אם מישהו "סימן" את הרכב שלי לגניבה, הוא יגנב. לא משנה מה יש לי שם: עלוקה,אימובילייזר,אזעקה וכו'.

יש ביטוח, שיגנבו. 

יותר מכך, עדיף שיקחו מאשר שינסו לפרוץ וישברו חצי מהרכב ובסוף ישאירו אותו ככה.

זה משטרת ישראל לא עושה כלום בנידון, מבאס. 

זה שרשויות הענישה לא עושות כלום בנידון, מבאס.

ואם זה מעצבן אתכם, חכו שמישהו יפרוץ לבית שלכם...

• רעיון טוב! 1

Ford Mondeo 2.0T + Bluefin Remap - נמכרה

Infiniti G37 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 דקות, zaf כתב:

מעניין. שווה להשתמש בזה גם כאמצעי הגנה. נראה לי שאזרוק איזה AirTag בפג'ו. זה לא bulletproof אבל בהחלט יכול לעזור.

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנתי מה החידוש פה ?

זה שלנטר מיקום רכב מזמן הפך למשהו שעולה גרושים ?

פעם כדי לעקוב אחרי מישהו עלה הון תועפות,וגם התקנת ציוד מורכב,היום רוב האנשים מנגישים חינם את כל המידע על עצמם דרך פעילות שלהם ברשתות חברתיות,ומחזיקים מיוזמתם במכשיר  ריגול מספר אחד,מכשיר סלולרי 
המתוחכמים כבר מגיעים עם מפתח מוכן (אם זה "ציד מזדמן" אז אולי צריכים להתחבר ל-OBD),היה מקרה מפורסם של כנופיה מהדרום (כמה מפתיע :D),היו מזמינים דרך דילרים ממדינות ערביות מפתחות מוכנים פר רכב ספציפי,היום כל היצרנים מאוד הקשיחו את המדיניות שלהם בתחום הזה,ובכלל בכל הנושא VIN TO PIN,אבל כמו שהפשע המאורגן המתוחכם עבר לרשתות ומקבל תשלומים בקריפטו,גם בתחום של רכבים יש התקדמות,מי שרוצה לחיות על זמן שאול,כי זה רק עניין של זמן עד שייתפס,לא חסר לו כלים,בוא נסכם אם מישהו יחליט לגנוב לנו רכב (במיוחד ב-KEYLESS) לא אני ולא אתה יכולים לעשות משהו,רק נקווה שזה לא יקרה לנו בקרוב,כי מה זה יעזור ביטוח אם אין רכבים לספק :rolleyes:

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במפתח אצלי מובנה (פיזית) האימובילייזר של הרכב, ב KEYLESS זה לא אותו הדבר? התקשורת למחשב הרכב אמורה להיות מוצפנת (במפתח חד-חד ערכי יחודי לאימובילייזר ורכב).

ד"א, למה אין זיהוי טביעת אצבע כאבטחה? זול, סטנדרטי ו(דיי) בטוח.

לפני שעתיים, zaf כתב:

הגנבים שותלים איירטאג בגוף הרכב ומגיעים בלילה לחניה של הקורבנות כדי לגנוב את הרכב.

הגנבים מסליקים את תגיות האיתור, שעולות 29 דולר ליחידה, בתא המגן על מיכל מילוי הדלק, ובאיזור וו הגרירה. לאחר שהרכב מגיע לביתו של הקורבן, הגנבים פשוט מגיעים באישון לילה לחניה הביתית שלו וגונבים את הרכב על ידי התחברות ליציאת הדיאגנוסטיקה ואיפוס של מערכות הרכב, כך שיקבל את המפתח שבידי הגנבים – והם יוכלו פשוט לנסוע עם הרכב בתוך דקות.

הכתבה כאן :

https://www.geektime.co.il/apple-airtags-are-being-used-to-track-and-steal-high-end-cars/

מה הקשר לאיירטאג?

עריכה אחרונה על ידי Haim_gds
הוספה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האירטאג בסך הכל מוביל את הגנבים אל חניית הרכב ליד הבית למשל. מצמידים את התג כשרואים את הרכב בחניה בסופרמרקט למשל. עוקבים אחרי הרכב ובאים בלילה שיש יותר זמן "לעבוד" על הרכב.

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, Haim_gds כתב:

מה הקשר לאיירטאג?

Dear car, tell me, where do you sleep at night?

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא בהכרח בא במקום

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפילו לא צריך טלפון. כבר לפני כמה שנים קניתי מכשיר סיני קטן עם בטריה ששמים בו כרטיס SIM. כשמתקשרים אליו השיחה מתנתקת מעצמה ואז מתקבל SMS עם קישור למיקום במפת גוגל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 869 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...