Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חוות דעת שלילית מאד - צמיגייה אבו אחמד ובניו

serginho
שימו לב! השרשור הזה בן 1159 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אתחיל ואומר שבחיים לא עשיתי את זה, ובחיים אני לא אנסה למנוע פרנסה מאנשים ישרים, אבל מה שקרה לי אתמול באמת חצה את כל הגבולות ואני מרגיש מחויב להזהיר את האנשים מהמקום הזה.
אתמול בערב, בדרך הביתה, נכנסתי לרכב, התחלתי בנסיעה ו... לראשונה בחיי נהיה לי פאנצ'ר. לא ידעתי אם זה משהו בר תיקון  אן שצריך להחליף את הצמיג, מה שכן בכל מקרה תכננתי להחליף את רביעיית הצמיגים (פאלקן), אחרי ששירתו אותי נאמנה שלוש וחצי שנים. למזלי, ובדיעבד, לרוע מזלי, כ 30 מטר משם הייתה צמיגייה ונכנסתי לשם בלי לחשוב פעמיים.
המנהל/עובד ראשי בדק וקבע שצריך להחליף את שני הצמיגים הקדמיים. אחוריים בסדר, הוא אמר. אמרתי שיש לי גלגל רזרבי ברכב, רק צריך למלא בו אוויר. פה הוא אמר, בלי לבדוק, שזה לא במידה הנכונה (מהה?). פה נדלקה לי נורה לראשונה, אבל אמרתי לעצמי, סבבה, נחליף... פה הוא ניסה גם לדחוף לי ג'אנטים ממגנזיום, בטענה שהבעיה של הרכב שלי (פיאסטה 14) זאת בעיה ידועה והג'אנט הרגיל מתעקם מהר מה שהורס את הצמיג ( 4 שנים הרכב אצלי, שום בעיה בגזרה הזאת). אמרתי לו שבהזדמנות אני באמת אחליף לחישוקים קלים, אבל הוא התעקש "אתה חייב להחליף עכשיו!"
טוב, העובד השני הביא שני צמיגים, משהו ממש לא מוכר, שבחיים אפילו לא שמעתי עליו. KARSEN. סיני, שאלתי? "כן, זה סיני. היום הכל סיני. והצמיג שלך זה איכות? זה צמיג אינדונזי", הוא אומר. פה כבר נדלקה לי וואחד נורת אזהרה, וגם נהיתה אווירה של לגמרי מסבנים אותי. אבל הייתי כ"כ עייף ורציתי כבר לסיים עם זה, שאמרתי יאללה. אסע קצת ואחרי זה אחליף לרביעייה איכותית. גם ככה הנסיעות שלי כרגע הם בית עבודה של 6 ק"מ כל כייוון.
טוב הצמיגים הורכבו, אני בא לעשות חשבון... כמה כבר יכולים לעלות זוג צמיגים סיניים לא מוכרים?
"כמה אני חייב לך?" אני שואל... 800 (שמונה מאות), הוא אומר לי. "800. על. זוג. צמיגים. סיניים." אני שואל? מרוב המצב האבסורדי הזה כבר התחלתי לגמגם. "כן", הוא אומר, "זה המחירים, תתעדכן".בשום מקום לא תמצא את המידה של הצמיג שלך במחיר כזה" (מההה? מידה סטנדרטית של 195/50/15). אפילו הדיוט כמוני בכל הקשור לרכבים יודע ש 400 שקל זה מחיר של צמיג פרימיום וכשבכל פינה קופצות לי הודעות של רביעיית צמיגים (סיניים) ב 600-700 ש"ח.
פה כבר התחלתי להתעצבן ואמרתי שאני מצטער אבל המחיר הזה מגוחך וחבל שלא שאלתי לפני ושיפרק ויחזיר את הצמיגים המפונצ'רים (אחד מהם).  הוא אומר לי תראה את המחירים, אם תמצא יותר זול, הרביעייה עלי.  לעצמי אמרתי שגם בחינם במצב רגיל לא הייתי לוקח אותם.
טוב, שלפתי את הטלפון, שכבר היה על חמישה אחוז, הרצתי חיפוש והראתי לו את המחירים. נעצרנו על צמיגים של גודייר, טאיו וקונטיננטל, שהיה עליהם תג של סביבות 320 ש"ח והוא אומר לי, רואה, זה המחירים! ומה עם מע"מ, פירוק והרכבה? יוצא אפילו יותר מ 400! 
(כאילו, אשכרה השווית חברות על לזבל סיני..?)
חזרתי שוב פעם שיפרק וירכיב לי חזרה את הצמיגים שלי. "קח ב 700 במזומן", הוא אומר. עדיין אני מתעקש שלא, אבל האווירה כבר נהייתה די עוינת, פאסיב אגרסיב כזאת. לא הרגשתי מאויים, אבל כזאת אוירה לא נעימה מזמן כבר לא הרגשתי ורק רציתי לסיים עם זה. פה העובד השני מתערב ואומר, "טוב, חבל על ה 200 שקל שתשלם על העבודה". העובד הבכיר (או המנהל, לא יודע) שם אומר, "לא, הכל בסדר, לא נחייב אותו". טוב, הצמיגים החדשים פורקו והוא אומר "650 מחיר אחרון". חשבתי וחשבתי וחשבתי איזו דקה, ופשוט נשברתי. אני יודע , יצאתי פראייר ונדפקתי, אבל פשוט רציתי לסיים עם זה. לא היה לי עם מי לדבר, לא היה לי למי ללכת ולא רציתי להשאיר את הרכב עד יום למחרת ליד המקום הזה.
באמת שאני לא יודע איך אנשים כאלה ישנים בשקט בלילה. זה עוקץ ונוכלות פר אקסלנס, פשוט אין לי מילה אחרת. ובמודע נפלתי בזה, אבל פשוט כבר לא היו לי כוחות נפשיים להיות שם.
עשו לעצמכם טובה ואל תתקרבו למקום הזה. 

• אהבתי 3
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהחלט לא נעים. לדאבוני רמאות זאת דרך שמאמצים הרבה בעלי מקצוע בכל תחום בארץ. 

זאת הסיבה שאני אוהב תמיד לשאול לפני (עדיין הצליחו לא פעם לגבות ממני מחירם מעט גבוהים) בכמה מקומות

לעולם לא לקנות בלחץ (מתכון בטוח לנפילה) ותמיד להיות ענייני ולקבל חוות דעת שנייה. (חובה בכל רכישה או קנייה)

צמיג סיני מעבר לחוסר איכות ובטיחות, לא עולה יותר 180 ש"ח מקסימום 210 ש"ח. (600 ש"ח לרביעיה)

העיקר שתפיק מזה לקחים לפעם הבאה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאוד מפתיע לשמוע ככה על מוחמד שנולד בעצם בתוך צמיג  - ככה שהוא בטח מאוד מבין בזה. 

אתם לא מאמינים שהוא נולד בתוך צמיג ? 

הוא בעצמו מעיד על כך.

ציטוט

בכל הקשור לצמיגים, מדובר במשפחה שהעבירה את המקצוע מדור לדור. מוחמד מסביר: "אנחנו דור שלישי לצמיגים. אפשר להגיד שנולדתי בתוך צמיג. כעת גם הילדים שלי עובדים איתי. כולנו אנשי צמיגים. זה המקצוע המשפחתי שלנו".

https://13tv.co.il/item/special/recommended/krun6-2081761/

ובאמת חבל שלא נעתרת להמלצותיו לקנות ג'אנטים  מגנזיום - יש לו אחלה צבעים יפים לג'אנטים  מגנזיום לפי הפירסום שלו. 

1821936907_.thumb.png.a82c54ee2bf35c31feb9da706f3f0836.png

עריכה אחרונה על ידי beamvelavan
  • מצחיק 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, beamvelavan כתב:

מאוד מפתיע לשמוע ככה על מוחמד שנולד בעצם בתוך צמיג  - ככה שהוא בטח מאוד מבין בזה. 

אתם לא מאמינים שהוא נולד בתוך צמיג ? 

הוא בעצמו מעיד על כך.

https://13tv.co.il/item/special/recommended/krun6-2081761/

ובאמת חבל שלא נעתרת להמלצותיו לקנות ג'אנטים  מגנזיום - יש לו אחלה צבעים יפים לג'אנטים  מגנזיום לפי הפירסום שלו. 

1821936907_.thumb.png.a82c54ee2bf35c31feb9da706f3f0836.png

אני לא מחפש לטנף, כאמור בכל חיי לא עשיתי את זה, גם כששילמתי יותר עבור המוצר ו/או שירות. אבל בכזה שירות ושקרים מזעזעים טרם נתקלתי והרגשתי חובה לספר חוויה אישית ולהזהיר. 

לגבי הכתבה, שים לב שזה תוכן ממומן, כך שביקורת אמיתית מטעם האתר לא באמת הייתה שם. 

מי שאומר שהבטיחות אצלו מעל הכל, לא ידחוף בכח ללקוח צמיג סיני עלום שם ב 300% מחיר בלי לשאול קודם האם זה באמת מה שהוא רוצה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכל הסיפור הזה לא הצלחתי להבין דבר אחד:

איך אתה מאפשר ל***מישהו***, לא משנה מי, לטפל לך במכונית לפני שסוגרים על מחיר?

באים לפנצ'ריה, מסכמים ביחד על מה שצריך להחליף, מבררים ביחד מה האופציות (כמה עולה צמיג), ורק אז מתחילים לעבוד.

במוסך אתה חייב לפעמים למסור לאבחון לפני החשבון הסופי (ויש על זה מחיר מוסכם, עלות של בדיקה שמקוזזת במידה ומוצאים מה לתקן) - אבל בפנצ'ריה אין שום סיבה להתחיל לעבוד לפני שמסכמים על הכול.

התנהלות בסיסית ונורמלית של לקוח סביר.

עריכה אחרונה על ידי hans
  • אהבתי 1
  • רעיון טוב! 3

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 52 דקות, hans כתב:

מכל הסיפור הזה לא הצלחתי להבין דבר אחד:

איך אתה מאפשר ל***מישהו***, לא משנה מי, לטפל לך במכונית לפני שסוגרים על מחיר?

באים לפנצ'ריה, מסכמים ביחד על מה שצריך להחליף, מבררים ביחד מה האופציות (כמה עולה צמיג), ורק אז מתחילים לעבוד.

במוסך אתה חייב לפעמים למסור לאבחון לפני החשבון הסופי (ויש על זה מחיר מוסכם, עלות של בדיקה שמקוזזת במידה ומוצאים מה לתקן) - אבל בפנצ'ריה אין שום סיבה להתחיל לעבוד לפני שמסכמים על הכול.

התנהלות בסיסית ונורמלית של לקוח סביר.

אתה צודק לגמרי. למדתי משהו חדש. אני בכלל לא בטוח שהיה צריך להחליף את זוג הצמיגים ואולי זה היה בסך הכל תיקון פנצר. 

אבל זאת לא סיבה לחפש לדפוק לקוח ולדחוף לו זבל ב 300% מחיר. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מחפש עולם של יושר וטוב. זה לא קיים אולי באגדות.

זה מרגיז אך תמיד תראה את חצי כוס המלאה, קיבלת שיעור שאני בטוח שיעזור לך בעתיד לדעת לזהות נוכלים.

יושר זה משהו שחסר בכל תחום, גם מחברים קרובים. 

כשאתמול ראיתי את הנוכל שלוקח מנשים עשרות אפלים ומכניס אותם לחובות של מיליונים

בזמן שנשים על סף התמוטטות ונראות שבר כלי, אתה מקבל פרספקטיבה ולא רוצה להיות במקום שלהן. (ממש כואב הלב)

מה צריך לעשות לנוכל כזה, אני לא יכול לכתוב, אבל לא הייתי מוותר על אימוץ כמה מנהגים מארצות "שמטפלות" בנוכלים/גנבים

בדרכים יצירתיות. 

רק לא הבנתי למה לא הסכמת שיחזיר לך את הישנים ויזכה אותך במלוא  הכסף? (או שלא הבנתי)

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באיזשהו שלב כאשר קראתי את הודעת הפתיחה ( בקטע שניסו למכור גם הג'נטים ) הרגשתי שאני בפרק של "יצאת צדיק " כאשר בחורה הגיעה עם תקר ויצאה עם 4 צמיגים סיניים+ 4 ג'נטים סיניים ועם ערימת ברזלים בבגאז' ( במקום ג'נטים מגנזיום מקוריים של הרכב שביקשה להשאיר לה ).

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 25 דקות, yogev20 כתב:

אתה מחפש עולם של יושר וטוב. זה לא קיים אולי באגדות.

זה מרגיז אך תמיד תראה את חצי כוס המלאה, קיבלת שיעור שאני בטוח שיעזור לך בעתיד לדעת לזהות נוכלים.

יושר זה משהו שחסר בכל תחום, גם מחברים קרובים. 

כשאתמול ראיתי את הנוכל שלוקח מנשים עשרות אפלים ומכניס אותם לחובות של מיליונים

בזמן שנשים על סף התמוטטות ונראות שבר כלי, אתה מקבל פרספקטיבה ולא רוצה להיות במקום שלהן. (ממש כואב הלב)

מה צריך לעשות לנוכל כזה, אני לא יכול לכתוב, אבל לא הייתי מוותר על אימוץ כמה מנהגים מארצות "שמטפלות" בנוכלים/גנבים

בדרכים יצירתיות. 

רק לא הבנתי למה לא הסכמת שיחזיר לך את הישנים ויזכה אותך במלוא  הכסף? (או שלא הבנתי)

הסברתי כבר. זה כבר ממש היה מתיש נפשית + הייתי בלי סוללה בטלפון + לא רציתי להשאיר את הרכב שלי ליד האנשים המפוקפקים האלה. לא סומך על זה שלא היה קורה כלום. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה יכול לקרות לכל אחד גם לאחד מבין עניין. אין מה לעשות, למרות שזה מרתיח ומעצבן, תמשיך הלאה, ותפיק לקחים.

ההתנהלות של כמה בעלי מקצוע מביישים את השאר שנוהגים בהגינות. ואת זה כולם יודעים, כמה תפוחים רקובים מטנפים את כל השאר. 

גם לי דחפו כמה פעמים דברים לעמים בלי לשאול (כמו הבולמי זעזועים אורגינליים ויקרים  על רכב גרוטאה שממש הרגיז אותי כי לא נתנו לי צ'אנס

להתלבט, וזה עוד חבר)

וגם הרפידות שהחליפו במוסך המרכזי (1000 ש"ח) אני לא בטוח שהיו גמורים. (אולי יכולתי לנהוג איתם עוד שנה כי מילא הרכב לא זז הרבה)

כולנו אוכלים אותה בשלב כל כלשהו בחיים,  העניין זה להתרומם מהתחושה המבזה, ולחשוב איך אני לא נופל שוב לנוכלים דוחים. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

ברשותך 3 דברים מעבר לכל מה שכבר נאמר:
1. תחזיק מטען ברכב, או מטען נייד בתיק, ה100 ש"ח הכי מועילים למי ש(וזה רק מהניסוח שלך) התלות שלו בטלפון גבוהה.
2. היה לך פנצ'ר בגלגל אחד ויש לך גלגל חלופי אחד - לא היית צריך להישאר שם, מקווה שלמדת לוודא שלחץ האוויר בגלגל החלופי תקין אחת לכמה חודשים.
3. הכלל שלי לחיים בישראל בכלל ובענף נותני השירות והרכב בפרט: תתחיל מזה שכולם שקרנים וגנבים ותן להם להוכיח לך אחרת, לא להיפך. בחרטוט הראשון שלו היית צריך להסתובב וללכת, גם אם זה אומר להזמין גרר.

• אהבתי 3

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...