Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מכוניות עם "בלם יד" ברגל?

bohad
שימו לב! השרשור הזה בן 1212 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני שעתיים, motior כתב:

בארה"ב - בכל אופן בזמן שגרתי שם (עברו כבר 20 שנה) - באמת אנשים לרוב הסתפקו בלשים P בתיבת ההילוכים וויתרו על הבלם. לא הבנתי את המנהג הזה

הבנתי שבארצות קרות יש את המנהג הזה, כי הבלם חניה איכשהו נוטה לקפוא ולהיתפס בקור (לא ברור לי איך, אולי בגלל כבל חשוף).

אז אוטומטי שמים על P, וידני שמים בהילוך גבוה.

שמעתי שלפעמים גם שמים את הרכב בניוטרל בלי בלם חניה, כדי שיהיה אפשר לדחוף אותו אם הוא חוסם.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 37
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• חברי המעגל הראשון

היה לי בשברולט מאליבו שקיבלתי לתקופה מהעבודה.
התרגלתי לזה ולא הפריע לי. 

מתכלה מתחת לכיסוי:

🚗 .Alfa 147 2.0 Manual With B12 Pro- Kit+ Eibach Antiroll kit+ EBC Yellowstuff brakes kit+ 17" GT wheels with Toyo R888R+ Red leather seats|

המחליפה: Alfa 159 TB

עם חלונות חשמל ונעילה מרכזית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 דקות, vadim6385 כתב:

וידני שמים בהילוך גבוה

נמוך.

ככל שההילוך יותר נמוך התנגדות המנוע יותר גדולה.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפחות בעבר, המכוניות והטנדרים האמריקנים הגיעו עם הסידור הזה מכיוון שחלקם היו מצוידים ב"ספסל" קדמי שאפשר הושבה של שלושה אנשים מלפנים. בהמשך זה נשאר או  בשל הרגלים של השוק וגם כמו שציינו כדי לפנות יותר מקום בקונסולה המרכזית. 

צריך ממש להיכשל בהצלחה מרובה כדי להפעיל בטעות בלם רגל במכונית שמצוידת בהם בגלל המיקום שלהם וגובה הדוושה.

בעבר, בהדרכות נהיגה כאשר רצינו לדמות מצב של החלקה של החלק האחורי ותיקון שלה במכוניות עם בלם רגל הייתה נדרשת תנועה מאוד לא טבעית כדי לעשות את זה.  

• אהבתי 1
  • מעניין 1

יקירתי, לפני שאת מדברת סרה באלפא שלי, בואי נזכור שגם לך יש כמה ימים בחודש שאת דולפת ומושבתת.

טל שביט (1955-2011), האיש הטוב והנפלא שרכב היישר אל גן העדן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה המרחק בין הדוושה לעצם (shin) ברגל?

תמיד תהיתי לעצמי, מה קורה חלילה בזמן תאונה? כי הדוושה נראית קרובה מדי לעצם.

הדוושה קורסת? או שכרית אוויר לברכיים משמשת כחוצץ בינה לבין העצם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאמור מדובר בסידור שפותח ב/בעבור השוק האמריקאי אז אפשר למצוא אותו במכוניות אמריקאיות או כאלה שתוכננו להימכר שם בכמויות גדולות. 

בנוסף למה שאמר קרמבו על הרצון לפנות מקום מלפנים כדי לאפשר תצורה של ספסל, מה שאנחנו מכירים כ"בלם חניה" מכונה ע"י אמריקאים רבים כ-E Brake, או Emergency Brake בשמו המלא. אני מניח שאם מתייחסים אל הדוושה הזו כבלם חירום, הגיוני למקם אותה ליד דוושת הבלם השני כדי לאפשר תפעול אינסטינקטיבי יותר במקרה שדורש עוד בלימה. למרות שאני לא מכיר שבלחיצה מלאה על הבלם הרגיל עדיין נשאר כוח בלימה "ספייר" במערכת. ואם זה המצב אולי כדאי לחשוב מחדש על הסידור הזה... 

ללחוץ על הדוושה הזו בלי להתכוון זה מעשה מאוד מרשים. היא יושבת מאוד קרוב לעצם השוק של הנהג (כשהרגל על הדוושה המתה) וכדי ללחוץ עליה צריך להזיז את הרגל ימינה, להרים אותה מאוד למעלה, וללחוץ עם השריר הארבע-ראשי (עם "כל" הרגל, ולא רק עם כף הרגל כמו שאנחנו לוחצים על הדוושות האחרות) עם הרבה כוונה וכוח, שלא לומר להידחף ממנה לתוך גב הכסא.

אם שואלים אותי, אם הייתי מצליח להמנע באופן קונסיסטנטי מלחטוף את הדוושה הזאת בדיוק לתוך הנקודה ההיא ברגל בה בועטות ילדות קטנות, הייתי מעדיף את הבלם הזה על פני בלם היד הרגיל.

• מעניין 1

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, פבל כתב:

למרות שאני לא מכיר שבלחיצה מלאה על הבלם הרגיל עדיין נשאר כוח בלימה "ספייר" במערכת. ואם זה המצב אולי כדאי לחשוב מחדש על הסידור הזה... 

בלם חניה, בין אם מופעל ביד ובין אם ברגל הוא מכאני. הוא לא משתמש במשאבות בלם, בצנרת בלם ובמערכת  הידרוולית של הבלמים בכלל. אלא בצורה מכאנית מושך בכבל.

הוא מהווה גיבוי למערכת ההידרוולית וזה ה"כוח ספייר" שלו.

• אהבתי 1
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון. אני לא יודע איך שכחתי שזה קיים... אני הולך לשבת בפינה עכשיו ולחשוב על מה שאמרתי...

למה האתר המחורבן הזה לא נותן למחוק הודעות אחרי יותר מחצי שעה?!?!

• מצחיק 5

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, רק אם היה למישהו הרשאות אדמין לפורום.

מעניין מי זה יכול להיות 🤔

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי שגם ניסאן אקסטרייל מגיע עם דושת בלם ים.

ששכרתי בארה"ב את הגרסה האמריקאית (רוג) קיבלתי אותו עם זה.

ייתכן שהגרסה לשאר העולם גם מגיעה עם אותה דושה.

אותו דבר היה לי עם קמארו ופורד אקספלורר.

עריכה אחרונה על ידי itsik170
קאליפרים צהובים בגודל של הטוסטר שיש לאמא שלי במטבח

ודיסקים בגודל של מגש פיצה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל הרכבים הישנים של GMC היה בלם רגל. זה אכן בגלל הספסל הקדמי שהיינו יושבים עוד שני אנשים מקדימה.

מזל שלא קרה כלום אז. הרכב היה אומנם מסיבי, אך הסיכוי לעוף מהחלון הקדמי ולהתהפך היה גבוה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה המרחק בין הדוושה לעצם (shin) ברגל?
תמיד תהיתי לעצמי, מה קורה חלילה בזמן תאונה? כי הדוושה נראית קרובה מדי לעצם.
הדוושה קורסת? או שכרית אוויר לברכיים משמשת כחוצץ בינה לבין העצם?

המרחק הוא ס'מ בודדים. ולהערכתי בתאונה יכול בהחלט להחמיר פציעות של הנהג

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1212 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...