Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מכוניות עם "בלם יד" ברגל?

bohad
שימו לב! השרשור הזה בן 1205 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

מי יודע במקרה איזה מכוניות משפחתיות נמכרו בארץ בשנים האחרונות עם בלם עזר ("בלם יד") שמופעל באמצעות הרגל.

תודה!

הסטוריה מוטורית: סיטרואן דיאן 6 >> דיהטסו קורה >> סיטרואן AX GT >> פורד פוקוס >> פיג'ו 406 >> פורד פוקוס >> סיטרואן c8 >> פולקסוואגן גולף >> פולקסוואגן טיגואן > פולקסוואגן e-Up

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 37
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

טויוטה פריוס, יונדאי איוניק, קיה נירו, שברולט קרוז.

זה לפי מה שאני מכיר לפחות.

האמת שזה אפילו יותר נוח מבלם "יד", כשמתרגלים. חבל שזה גם לא מגיע עם מוט הילוכים על ההגה וספה מקדימה.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכוניות שמיועדות לשוק האמריקאי הן עם השטות הזאת.

זה התחיל כמו החגורות האוטומטיות שהיו להם, את החגורות הפסיקו לעשות אחרי שעפו כמה ראשים.

הבלם נשאר.

המטרה הייתה שקשה להרים את הבלם הידני אז יותר נוח עם הרגל.

בפועל אמריקאים חונים בלי בלם יד והרכבים מתדרדרים להם והורגים די הרבה.

אני לא יודע למה אתה שואב אבל תלך על בלם יד חשמלי

• מעניין 1

אייל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע מה מנהגי החניה של האמריקאים, אבל לפני ימי הבלם החשמלי זה נשמע לי די הגיוני לפנות מקום בתא הנוסעים על ידי הפיכת הידית לדוושה, במיוחד כששם שלוש דוושות זו תופעה נדירה.

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בטח שאפשרי אבל קשה כי הדוושה יותר גבוהה וצמודה לדופן השמאלית.

יש לי ניסיון עם זה רק במאליבו ושם הוא משתחרר אוטומטית כשאתה ב D אז אין סכנה לנעילה.

• אהבתי 1

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, LotusElise כתב:

מכוניות שמיועדות לשוק האמריקאי הן עם השטות הזאת.

היה לי את זה בכל רכבי המרצדס שהחזקתי.

לפני 5 שעות, ABSULUTT כתב:

מה קורה אם לוחצים עליו בטעות באמצע נסיעה זה אפשרי?

כן, בדגם הקודם שלי (C240 משנת 98) הייתי עם בקרת ASR בלבד ולא ESP כפי שיש לי היום והחזקת ידית השיחרור פתוחה באמצעות משהו (סתם לדוגמה, שני מחקי ענק צמודים) מאפשרת שליטה על הבלמים האחוריים בלבד באמצעות הרגל. הווה אומר, בזמן סיבוב חד ASR + נעילת בלמים אחוריים = זריקות זנב נוחות ופשוטות. אחרי הכל, עם רגל שמאל מונחת על בלם היד לפני הסיבוב, ימין על המצערת והגה בשתי הידיים דורש הרבה פחות קוארדינצייה מהפעלת שתי היידים בצורה שונה בו זמנית.

כשנתקלתי בבלם יד רגלי בפעם הראשונה לא הבנתי למה הוא היוצא מהכלל ולא ההפך, הוא מרגיש הרבה יותר נוח וטבעי מבלם יד קונוונציונלי. וכמובן, הוא מפנה מקום חסר תחליף בסביבת הנהג.

• אהבתי 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, ABSULUTT כתב:

מה קורה אם לוחצים עליו בטעות באמצע נסיעה זה אפשרי?

בשנים עם רכבים כאלה - אף פעם לא קרה לי. אולי כי אני רגיל לגיר אוטומטי, ולא מחפש אינסטינקטיבית את הקלאץ'. הדוושה גם ממוקמת מאוז גבוה, אז היא לא מפריעה לרגל בשום צורה, אלא אם אתה מידה 60 ונועל מגפיים של צבא סובייטי.

מניח שזה תלוי ברכב. בפריוס/איוניק בלם חניה תופס את הגלגלים הקדמיים, אז אין "זריקת תחת", הרכב פשוט יעצור.

• אהבתי 2

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בארה"ב - בכל אופן בזמן שגרתי שם (עברו כבר 20 שנה) - באמת אנשים לרוב הסתפקו בלשים P בתיבת ההילוכים וויתרו על הבלם. לא הבנתי את המנהג הזה אבל לא יצא לי לראות תאונות חניה בגלל זה.

נהגתי במספר מכוניות שכורות (ואחת חליפית) בארה"ב ובקנדה עם הבלם בדוושה ומעולם לא הייתי קרוב ללחוץ עליו בטעות.

• מעניין 1

מוטי, מוטי, מוטי - אני לא סתם בחור אידיוטי 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1205 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...