Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

לפני שעתיים, save כתב:

לא בטוח שהם משלמים הרבה.
אנחנו שילמנו גם המון על חיסונים וגם השיאנים בסגר כללי ושיאנים בהשבתת מערכת החינוך. וגם פיצוי לעצמאים הכי נמוך ביחס לתל"ג. שילמנו כפל קנס (אם לא יותר).
למעשה בגלל הברדק אצלנו לא נותרו הרבה ברירות אלא להתחסן בכל מחיר.
ניו זילנד אמרו שיחכו קצת שמחיר החיסון ירד. לא בוער להם.
ברגע שבתי החולים שלהם נשארו ריקים הם צריכים אולי לחסן את הסגל הרפואי.

כל יום שבו המשק נמצא בסגר שווה בעלות שלו לכל מבצע החיסונים.

בכלל, ישראל צריכה עכשיו לעשות החלטה אסטרטגית ולבנות מפעל/ים לייצור תרופות/חיסונים בטכנולוגיה של MRNA. בגידול האוכלוסיה העולמי וההתקרבות בין בני האדם לבעלי חיים למיניהם זה נראה שחיסוני MRNA מהירים הם משהו שיהיה בו צורך יותר מפעם ב-100 שנה...

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למשהו יש נוגדנים להשכרה?

לא מבין אנשים. אתם לא רוצים להתחסן. אל תתחסנו.

אבל לזייף זאת חוצפה.

N12 - מתנגדי חיסונים "שוכרים" מחלימים - ומקבלים באמצעותם... (mako.co.il)

מתנגדי.jpg

אני אדם דסלקט ולכן יופיעו שגיאות כתיב וחסר סימני פיסוק    נקודות  מקווה שתקבלו זאת 

תודה🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 14.3.2021 בשעה 13:33, korola כתב:

מה קרה?  אחרי מה שעברנו  אי אפשר להכין תוכנית למניעת כניסה של מוטציות מנתב"ג. 

הזוי אבל לא

כאילו עד שמוצאים פתרון דואגים לבטל אותו ולהגיד שאין פתרון

בתאריך 14.3.2021 בשעה 13:33, korola כתב:

2) כל הנוסעים מועברים לבדיקה מהירה וריצוף מהיר, תוך כדי קבלת ארוחה חמה וסלון נעים לשבת בו.

לא הבנתי למה אני צריך לממן לכל הנוסעים ארוחות ובדיקות ?

למה אי אפשר לסכם שכניסה\יציאה מהארץ עולים עוד 150 שח לכל כיוון

מי שיכול לשלם 2000 שח לילה בחול יכול לשלם גם 150 שח כשהוא נוחת בארץ

לא מבין את ההגיון הזה שמישהו רוצה לעשות בדיקה ואני צריך לשלם לו על ארוחה

לפני 6 שעות, korola כתב:

בניגוד לביבי הלך בכל הכח לכל הספקים והסכים לשלם כל סכום, ממש כאילו זה מה שיציל אותו מהמשפט.

פייר צריך להוריד בפניו את הכובע

כנראה הוא יותר חכם מכל האירופאים וכל אלה שיושבים מסביב וידעו במשך שנה להגיד "איזה כיף שאנחנו לא בישראל"

פתאום כולם מתחננים לבוא לפה להתחסן

לפני 6 שעות, save כתב:

יש מדינות מלוכסנות שמתנהלות לא רע בלי חיסונים. נכון סוגרים מסעדות ב 8 . באסה. כל היתר פתוח. רכבות , תחתיות וכו.
גם האיים הגדולים , על שלושה נדבקים עושים סגר ממוקד וממשיכים הלאה.
נכון, בידור המונים נפגע . לא כל כך נורא.

וואו איזה כיף להסתדר ככה

שכל אחד שנדבק סוגרים את העיר או המחוז

נשמע כלכלי

לפני 5 שעות, eladns כתב:

זה מרגיז אותך? כמה שקלים שמקבלים אלו שיצטרכו לעבוד עד הקבר כי אין יותר פנסיה תקציבית ואין וועד עובדים שיגן עליהם ואין קביעות?

לך תתעצבן על אלו שיצאו מבזק בגיל 48 ומקבלים ים כסף עד המוות {אחד כזה עבד איתי בחנות, ובנוסף למלח שזרע עליי גם כל החברים שלו בפנסיה באו לבלות איתו בחנות ולהעביר את הזמן} לך תתעצבן על הפנסיות השמנות. לא על כמה צעיים שהחליטו להנות עכשיו כי מחכה להם עבודה עד הקבר ובטח יעלו את גיל הפרישה ל78.

אני מאחל לצעירים האלה להיות מובטלים כמה שנים טובות ולהתחנן למעסיק שלהם שיתן להם להחליף את הסודני בשטיפת כלים כשהוא חולה

אנשים זבל שיורקים לבאר ששתו ממנה

לפני כשעה, yor2 כתב:

למשהו יש נוגדנים להשכרה?

לא מבין אנשים. אתם לא רוצים להתחסן. אל תתחסנו.

אבל לזייף זאת חוצפה.

N12 - מתנגדי חיסונים "שוכרים" מחלימים - ומקבלים באמצעותם... (mako.co.il)

מתנגדי.jpg

הזוי שאף אחד לא חושב לדחוף חוק שהופך את זה לפלילי
כאילו כולם סבבה עם זה שמסתובבים פה אנשים שבורים שלא מועילים למדינה לא בתשלום מיסים ולא בהשכלה שלהם
ומנסים להרוס את המבצע הזה
וזה כאילו סבבה, אין בעיה עם זה, לא צריך לדבר על זה 
אבל גבר שיתן סטירה לאישתו או יגע למישהי בתחת אוי ואבוי חודש שלם נשמע על זה בכל הערוצים, כי זה הרבה יותר מסוכן ומאיים על מדינה שלמה מלהתחיל את הכל מחדש..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, Transporter כתב:

פייר צריך להוריד בפניו את הכובע

כנראה הוא יותר חכם מכל האירופאים וכל אלה שיושבים מסביב וידעו במשך שנה להגיד "איזה כיף שאנחנו לא בישראל"

פתאום כולם מתחננים לבוא לפה להתחסן

זה לא כזה פשוט, אנחנו מדינה קטנה שהלוגיסטיקה של שינוע בה פשוטה מאוד, עם מספר תושבים לא גבוה- ואוכלוסיה מאוד מאוד צעירה.

שאתה אומר פה "קודם מבוגרים מעל גיל X, ויהיה מספיק לכולם", קל לקיים את זה. פשוט אין פה עד כדי כך הרבה.

דמיין את אותו דבר בגרמניה או צרפת. לא ממש הייתה דרך ליצור מצב שיש מספיק לכולם ושאפשר להגיע לכל מקום. שזה נוגע לחיסונים שהוראות האחסנה שלהם היא טמפרטורה כל כך נמוכה, מרחקים הופכים לדבר קריטי מאוד, ועלות החיסון עצמו נהיית שולית למדי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכי קל להסתכל בדיעבד על כל דבר ולהגיד "זה לא היה כזה מסובך כל אחד היה מצליח"

אבל זה לא נכון

היו פה הרבה מחדלים וחלק גדול מהם בגללו

אבל בחיסונים הוא שיחק אותה

מספיק לי לסיים את חודש מרץ בלי שום ביטול ואני יכול לנוח חצי שנה בשקט
עכשיו נתנו לנו גם את יום הזכרון והעצמאות

ואם מאי יוני הכל ישאר ככה

מצידי שיהיה ראש ממשלה והכתבי אישום שלו מעניינים לי את הביצה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, save כתב:

ראייה עמוקה ומעניינת. מבחינתך אין פסול בשלטון מושחת, כל עוד אתה סוגר את מרץ , מאי יוני בפלוס.

מתחבר אליו בקטע הזה.

שיהיה מושחת,כל עוד עלי זה לא משפיע ואני מרוצה מהפעולות של השלטון...

• מבאס 1

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, save כתב:

ראייה עמוקה ומעניינת. מבחינתך אין פסול בשלטון מושחת, כל עוד אתה סוגר את מרץ , מאי יוני בפלוס.

כל עוד הוא דואג להוציא את המדינה מהמצב הזה לפני כולם זה לא מעניין אותי איזה סיגרים הוא קיבל

כנראה שהמשפט לא מספיק מקשה עליו ולא מפריע לו להתקשר ב 3 בלילה לבקש חיסונים

שיקבל סיגרים,  בושם לאישה ושיביאו לו גם דילדו חשמלי מה זה מעניין אותי כל עוד הוא מוציא אותנו מזה

עריכה אחרונה על ידי Transporter
  • מצחיק 1
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, Potato כתב:

מתחבר אליו בקטע הזה.

שיהיה מושחת, כל עוד עלי זה לא משפיע ואני מרוצה מהפעולות של השלטון...

האמת אין לי דיעה אחת, מהסיבה שרב הנסתר על הגלוי.

לדוגמא: החמגשיות של שרה.. כולה עלו 500,000 ש"ח לתקופה של כמה שנים,

אבל לא סיפרו לנו כמה עלה לנו כל החקירה והתביעה סביב הקטע הזה.

האם לשרה אסור להפעיל שיקול דעת ולהוציא 500,000 על שף ? אבל למשטרה מותר להפעיל שיקול דעת ולהוציא מהקופה של המדינה מיליונים על חקירה כזאת?

אולי כן,  על מנת להרתיע .. ואולי לא , אולי סתם נטפלו בגלל לחץ ציבורי? 

ויש כמה רמות של שחיתות,   

א. שחיתות ישירה,  זאת גניבה ישירה של כסף מקופת המדינה,  כל שחיתות עקיפה, זה יותר קשה להבין האם באמת הוציאו לנו כסף מהכיס?

האם ביבי הרוויח מיליונים מעסקת הצוללות?  איפה באמת הכסף?  היום קשה להסתיר מיליונים?

אם הוא מושחת ובאמת שילמנו מיליונים יותר על הצוללת אז זה כסף שיצא לנו מהכיס.

במקרה של בזק וואלה,  אם באמת הרפורמות נדחו ואנחנו שילמנו מילארדים יותר לבזק (לא ברור לי איך כי אני כבר 20 שנה לא משלם כלום לבזק). 

או שבגלל בזק שילמנו יותר להוט? 

בכל מקרה כחלון שחט את חברות הסלולאר תחת ביבי, שילמו מילארדים פחות לסלולאר, אז אולי זה מתקזז. 

ואם נחזור לרמה של שחיתויות, למשל בחברות.

יש חברה של קבוצות רכישה, המנכלית הייתה מושחתת ופשוט לקחה את הכסף ישירות מהקופה ..  חגגה על חשבון הלקוחות עד שהחברה נגמרה.

לעומת זאת יש חברה היי-טק ענקית , מתחילה ב "מ".. המנכ"ל גם חגג על הקופה ... משך בונוסים ואופציות ומשכורות מטורפות

אבל בסוף חברה אחרת "א" קנתה אותם במילארדים .. המנכ"ל יצא עם מאות מיליונים בכיס.

אז במקרה הראשון , המנכלית מושחתת כי החברה קרסה ובמקרה ב' המנכ"ל אחלה גבר כי החברה הצליחה? 

אז אולי במקרה של ביבי,  במבחן התוצאה יש הצלחה .. אז אולי הוא אחלה גבר? 

זה לא שחור ולבן .. יש הרבה אפור באמצע

• אהבתי 1
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, Transporter כתב:

הזוי שאף אחד לא חושב לדחוף חוק שהופך את זה לפלילי
כאילו כולם סבבה עם זה שמסתובבים פה אנשים שבורים שלא מועילים למדינה לא בתשלום מיסים ולא בהשכלה שלהם
ומנסים להרוס את המבצע הזה
וזה כאילו סבבה, אין בעיה עם זה, לא צריך לדבר על זה 
אבל גבר שיתן סטירה לאישתו או יגע למישהי בתחת אוי ואבוי חודש שלם נשמע על זה בכל הערוצים, כי זה הרבה יותר מסוכן ומאיים על מדינה שלמה מלהתחיל את הכל מחדש..

למה אתה חושב שזה לא פלילי?

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 שעות, save כתב:

יש מדינות מלוכסנות שמתנהלות לא רע בלי חיסונים. נכון סוגרים מסעדות ב 8 . באסה. כל היתר פתוח. רכבות , תחתיות וכו.
גם האיים הגדולים , על שלושה נדבקים עושים סגר ממוקד וממשיכים הלאה.
נכון, בידור המונים נפגע . לא כל כך נורא.

במדינות המלוכסנות אם תתקרב למישהו בלי מסיכה (או סתם תתקרב אליו כשהוא בתור למשהו) ותקבל 3 בעיטות לראש שיאשפזו אותך לשבועיים. קודם שנהיה ברמה שלהם מבחינת התנהלות בין אנשים ואחרי זה נדבר.
ובוא לא נשכח שהאוכלוסייה שלהם הומוגנית ואין להם כל מיני מגזרים ששמים פס על המשטרה והממשלה. תנסה לצעוק על שוטר סיני או דרום קוריאני נראה איפה תגיע.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משרד הבריאות מתחיל לשחק במספרים ובהכרזות.

סתם המציא מספר והוציא אותו לתקשורת,  אין באמת משמעות למספר כזה או אחר. 

חסינות עדר או התגוננות בפני וירוס מורכבת מחישוב הרבה יותר מסובך מאשר רק מספר מתחסנים מתוך כל האוכלסייה,

לכן הצבת יעד זה קצת מגוחך. 

א. אף אחד לא באמת יודע מה מקדם ההדבקה במצב חופשי , לא בישראל ולא בעולם.

הוא יכול להיות 2, 3, 5 , 4, 4.5 ....  

על מנת להגיע לחיסון עדר צריך להוריד את המקדם מתחת ל-1 ,

אם הוא יורד ל 0.7 זה הגנה חזקה, אם הוא ירד רק ל0.95 גם זאת הגנה אבל חלשה יותר. 

7 מיליון על 9 מיליון תושבים זה 0.77%  , כלומר 0.77 יכול להוריד וירוס שמדבק בקצב של 4.3 .

אבל הקורונה מעולם לא הגיעה לקצב כזה גבוהה בשום מקום בעולם ובטח שלא בישראל.

קצב של 4.3 זה פי 18 בשבוע.. 

אפילו שלוקחים את המוטציה הבריטית שמדבקת  פי 1.5 , יוצא לנו מקדם הדבקה של הוירוס המקורי 2.8 או מקדם שבועי של 8.2.

לא זוכר אפילו בימי ההדבקות בבני ברק בפורים 2020 מקדם כזה גבוה .

מה עוד הם פספסו:

1) גם אם נחזור לשגרה מלאה על מלא, התנהגות הציבור לא תחזור בדיוק למה שהיה, לכן עדיין יש מקדם כלשהו בהפחתה , נניח 0.9.

2) תמיד מציינים 2.4 מיליון ילדים .. רק שוכחים לספר לנו את התפלגות הילדים האלה..  יש 10% חרדים .. בטוח אצלהם יש 20% מהילדים 

יש את המגזר הערבי , שמהווים 20% מהאוכלוסייה . כנראה כ-30% מהילדים נמצאים שם.

לכן רק 50% מהילדים נמצאים במגזר הכללי שהווה 70% מהאוכלוסייה,  לדעתי הייתה תחלואה  סמוייה גדולה בילדים במגזרים מסויימים, לכן יש חיסוניות טבעית יותר גדולה ממה שחושבים.

3) נכון לעכשיו רק 40% מחוסנים שבוע אחרי המנה השנייה , בתוספת של המחלימים והמגבלות הצנועות , כבר מקדם ההדבקה ירד ל 0.73.

אין שום מצב שמקדם של 4.3 יורד ל 0.73 ,  המשק פתוח ב 70-80% וחיסוניות של 50% .

זה מעיד על מקדם הדבקה חופשי בסביבות 2 ולא בסביבות 4.3.     0.73/0.35 .

מקדם הדבקה של 4.3 - כפול משק ב 70% כפול 50% חיסוניות , היה נותן מקדם של  1.5 , וזה לא המצב. 

צריך להמשיך בגישה של פתיחת המשק, לא לפחד גם מגידול במקדם ההדבקה , לדאוג למספר החולים קשה בלבד. 

במילא נכנסים לחופשת הפסח,  יהיו שבועיים בלי הדבקות בבתי ספר, במקביל יכנסו עוד 20% מתחסנים להגנה של השבוע אחרי החיסון.

ואחרי פסח נהיה עם מספרים אחרים לגמרי.   סתם פאניקה להציג יעד של7 מיליון. 

https://www.mako.co.il/news-lifestyle/2021_q1/Article-29c568d915a3871026.htm?sCh=31750a2610f26110&pId=173113802

image.thumb.png.5100d605829e4824cf78bce916aee5e5.png

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 23 שעות, David32 כתב:

קורולה לא מדייק, אפילו לא קצת, וחבל.

כי האיחוד עצמו החליט שיקנו מראש (עוד בזמן הפיתוח, זאת אומרת יממנו אותו) מכול מיני חברות. ויצא שההימור שלהם היה פחות טוב - זה הכול. 

ישראל פשוט בחרה ממה שיש ויצא לה טוב.

מחר ב 6:00 בבוקר יופרסם הפודקאסט של אלעד שמחיוף על החיסונים באירופה,

אין לי מושג מה יהיה הסיפור שהוא יספר , אבל אולי זה יסביר קצת יותר טוב על המשבר של אירופה מבחינת החיסונים.  

https://www.mako.co.il/news-podcast_n12/one_a_day?Partner=blockscomp

עריכה אחרונה על ידי korola
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...