Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עפולה או קריות, דירת גן או בית פרטי? מחפשים חוות דעת על עפולה.

אסטון מרטין
שימו לב! השרשור הזה בן 1417 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 47
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תראה, יש לך הרבה דרישות ומעט כסף. בעיה. 

זרקת פרעון חודשי םמשכנתא. מהיכן לקחת את הריביות? עם הכנסה כשלך אתה צריך לקחת את החלק היותר גבוה של הטווח.

האם הבאת בחשבון שרק שכר הלימוד של אשתך הוא 15% מההכנסות (בערך 1000 ש"ח לחודש)?

דרך אגב - אתה מדבר על "חינוך דתי" - איזה "צבע" של חינוך דתי? הרי זה משהו מגוון מאד.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרוב המוחלט של הדירות ליד הטכניון הן פח זבל.

נו"ש שכונה ישנה ומתפרקת.

ממה שאני מכיר,המעונות ממש סבבה ומשפחות מאוד מרוצות.

שליש סמסטר זה 2 קורסים בערך,לא משהו רציני שבאמת יפנה זמן ללמידה,ואחרי סמסטר חזרת שוב לנקודת האפס.

אתה תופתע מכמה קשה למצוא עבודה,חוץ ממחשבים ותוכנה שהם תחומים חמים משרות סטודנטים בשאר הפקולטות עם הרבה פחות נפוצות.

שמור את הכסף הזה בצד,אולי תצטרך אותו.

תכין את עצמך למצב שלא תהיה לך הכנסה של 7,000 או הכנסה בכלל לתקופה,המצב באמת לא ברור ואיך תחזיר משכנתא+שכר מעונות אם תגיע ללא רזרבות ואפס הכנסה?

מעונות 1500,שכר לימוד עוד 1000,אוכל מוצרים לילד גם יעלו סכום לא קטן וחייב להשאיר מרווח לטעויות,אסור לתכנן צפי ההכנסות והוצאות על האפס.

עריכה אחרונה על ידי halperin96

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, אסטון מרטין כתב:

חצר בטאבו זה חובה,ואני ספציפית אלרגי לערבית.

היית ממליץ על עפולה בתור מקום למגורים?

אלרגי לערבית?

יש מצב שעפולה היא המקום בשבילך

עריכה אחרונה על ידי or_b7
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי מחפש בטבעון, כפר תבור, מגדל העמק או היישובים הקטנים מסביב, בגלל התפוצצות המחירים בנצרת עילית, תושבי נצרת התחילו לזלוג לעפולה בחיפוש אחר צמודי קרקע במחירים שפויים, והתחילו למשוך את המחירים בעפולה למעלה.

קווי האוטובוס נצרת-טכניון עוברים בטבעון ומגדל העמק אם תתגבר על האלרגיה שלך לערבית. לגור בעפולה בשביל ללמוד בטכניון זה לא הכי חכם, אני גרתי בנצרת שיותר קרובה ועם תחבורה מצוינת לטכניון, ובסוף ויתרתי ועברתי לחיפה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@halperin96 רק הערה קטנה, אתה לא מכיר את נווה שאנן. בשכונה הזו למעלה מ-40,000 תושבים, כך שהמגוון בה עצום, גם מבחינת האוכלוסיה וגם מבחינת הדירות, שכוללות בין השאר איזורים של בניה ישנה עם אוכלוסיה מצויינת, לצד בניה יותר חדשה שלפחות חלקה אוכלוסיה חזקה, לצד אסורים חלשים כמו יזרעאליה, דנו"ש ונוה יוסף.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אעשה קצת סדר בבלאגן.

אשתי כרגע ובעתיד הקרוב לא מכניסה כסף ככה שלא נרגיש בחסרון כלשהוא כשהיא תתחיל ללמוד.

כל נתונים הכלכלים שמוצגים לפניכם הם אחרי מרווח ביטחון עצום.

נתוני המשכנתא הם מיועץ משכנתאות של הבנק,יש לנו אישור עקרוני להחזרים/פריסות האלו.

אנחנו לא משלמים שכר לימוד בשנה הראשונה,ההכנסה החודשית שמוצגת לבנק היא בערך 7 אבל יש הכנסות נוספות שהבנק לא מכיר בהם. הן עדיין קיימות.

לא מחפש עצות כלכליות.

מחפש נטו עצות על מיקום,אוכלוסיה, נגישות,כמה קל/קשה להשכיר (בקריות מאוד קל) חינוך וכו'

חינוך דתי תורני.

אין בעיה עם הסעות לילדים.

אשתי לא תעבוד במהלך התואר בע"ה.

אין לי בעיה עם ערבים כל עוד הם לא גרים איתי.

מעדיף לא לפגוש אותם ביומיום.

גרתי רוב חיי באזור המשולש והם לא הפריעו ולפעמים אף הועילו (פחחות,ברזל וכו).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, sperial כתב:

@halperin96 רק הערה קטנה, אתה לא מכיר את נווה שאנן. בשכונה הזו למעלה מ-40,000 תושבים, כך שהמגוון בה עצום, גם מבחינת האוכלוסיה וגם מבחינת הדירות, שכוללות בין השאר איזורים של בניה ישנה עם אוכלוסיה מצויינת, לצד בניה יותר חדשה שלפחות חלקה אוכלוסיה חזקה, לצד אסורים חלשים כמו יזרעאליה, דנו"ש ונוה יוסף.

האם רשמתי הדירות שקרובות לטכניון?

נדמה לי שכן....

בלי קשר לזה שזו חיפה ואנשים רק מתים לעוף מפה,בטח שלא לקנות דירה באיזור.

עריכה אחרונה על ידי halperin96
  • רעיון גרוע 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום
לפני כשעה, halperin96 כתב:

בלי קשר לזה שזו חיפה ואנשים רק מתים לעוף מפה,בטח שלא לקנות דירה באיזור

זו כמובן הגזמה.

מכיר לא מעט חיפאים - חברים טובים, לא כאלה שקראתי עליהם בטמקא - מתים על העיר. גם תושבים חדשים וגם ותיקים.

עריכה אחרונה על ידי itaysamurai
  • מצחיק 1

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אשמח להגיב לפוסט כאחד שכיום גר בעפולה, ואם לדייק, בעפולה הירוקה (פרויקט של דונה) אשר צמודה לעפולה עילית.

אנחנו כמעט שנה בעפולה. עברנו לעפולה בחודש אוגוסט אשתקד וחיינו בדירה שכורה ברובע יזרעאל במשך 7 חודשים עד לכניסתנו לבית החדש. אישית, אני ממש לא מבין למה יש התלהבות מהרובע. הדירה הייתה מול הפארק שזה יתרון, אבל גם חסרון רציני (חניות בכחול לבן, רעש תמידי, תנועה מוגברת של כלי רכב). דיירים בדירות אשר קרובות לכביש 65 סובלים מרעש תמידי של כלי רכב ובלילות, כל האגזוזים המרעישים חותכים את השקט היחסי. נרשם כאן על בני דודים בעפולה, אז אתן את התייחסותי. ברובע יזרעאל יש בני דודים ולא מעט. 

בהרגשה הכללית, שמחנו שעברנו משם. 

נכתב כאן על עפולה עילית ועל התדמית שלה. כיום אנו גרים בשכונה כפרית אשר צמודה לעפולה עילית. בשכונה הכפרית שמתאפיינת במבנים צמודי קרקע ניתן למצוא דירות גן 4 ו-5 חדרים ובקומה השנייה דירות 4 חדרים. השכונה בחלקה מאוכלסת על ידי זוגות צעירים שרובם הגיעו מחוץ לעפולה. מהיכרות של הרוכשים עד היום (יש לנו קבוצת ווטסאפ ואנחנו גם מידי פעם נפגשים) אני מגלה שכל מי שהגיע ורכש הם אנשים נורמטיבים שבסה"כ רוצים ליהנות מאווירה כפרית פסטורלית. בעצם, השכונה החדשה היא מעין גורם מאזן בתדמית של עפולה עילית.

אני חושב שעפולה היום מתפתחת יפה, יש לה לאן לשאוף, אבל בגדול היא בכיוון הנכון. 

עריכה אחרונה על ידי Shmulik_Miata

המכוניות שלי : Lantis-F 98 -> מאזדה מיאטה 95

המכוניות של אשתי : יונדאי אקסט 95, מאזדה 3 2006, מיאטה NB 2003, סיטרואן C3 2017

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

החלום : RX8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעות, itaysamurai כתב:

זו כמובן הגזמה.

מכיר לא מעט חיפאים - חברים טובים, לא כאלה שקראתי עליהם בטמקא - מתים על העיר. גם תושבים חדשים וגם ותיקים.

זה הקטע,היחידים שאוהבים את חיפה זה אנשים שנולדו בה.

אני לא מכיר הרבה מרכזניקים אם בכלל שעברו לפה בגלל לימודים ורוצים להשאר.

@Benor ההתנסחות הייתה קצת לא יפה,אבל זו דרישה לגיטימית בסופו של דבר.

אגב,בטכניון אין לך שליטה על מי יהיו השכנים שלך.

• רעיון גרוע 1
  • מעניין 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...