Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עפולה או קריות, דירת גן או בית פרטי? מחפשים חוות דעת על עפולה.

אסטון מרטין
שימו לב! השרשור הזה בן 1389 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

זוג צעיר כרגע מתגוררים בקריות.

ההכנסות לא גבוהות אבל ההון העצמי כן באופן יחסי.

ילד בעה"י אוטוטו מגיע.

אני במקום עבודה קבוע לעוד שנתיים עם משכורת מינימום שלא תעלה (צה"ל) ואשתי נכנסת ללימודי תואר בעוד מספר חודשים

כלל ההכנסות שלנו מסתכמות בכ7K לחודש.

בשנה-שנתיים הקרובות התכנון הוא לגור במעונות מוסד הלימודים.

התקציב עומד על כ1M כשחצי ממנו מגיע מההון העצמי והחצי השני ממשכנתא.

הדרישות הן לפחות 3 חדרים מרווחים, גינה של לפחות 50מטר בטאבו, ואזור טוב למגורים (חינוך {דתי} טוב לילדים, שקט.) 

ההתלבטות

דירת גן שבקושי עונה על הדרישות המינימליות בקריות או בית פרטי/דומשפחתי בעפולה..?

את הקריות אנחנו מכירים יחסית, את עפולה בכלל לא.

מחפשים בעיקר חוות דעת על העיר (אין לנו שם קרובים/מכרים), כמה קל להשכיר שם בית,רמת חיים כללית באזור גבעת המורה/עילית

מקומות עבודה וכו'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 47
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

דעתי היא לעצור עד שהילד בן שנה. ותדעו מה ההכנסה הפנויה האמיתית שלכם.

אלו הוצאות שלא תבינו מהיכן הן באו לכם אם זהו ילד ראשון. להוסיף משתכנתא נראה לי כמו התאבדות כלכלית במצב הספציפי שלכם ברגע זה.

עריכה אחרונה על ידי MadCat_LE

"Metal is like flesh. Both carry potential in their veins. When tempered with heat and pressure, the potential surfaces"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתנאים הנוכחיים להמשיך לשכור. הכנסה חודשית של 7,000 ש"ח בלי אופק להגדלה, עם הוצאות שעומדות לגדול מאד (ילד) ומועמדות רצינית לניידות תעסוקתית (אתה תשתחרר מקבע ואשתך תסיים את הלימודים, ואז תצטרכו למצוא עבודה, השד יודע איפה). בשלב זה לא הייתי תוקע יתד במקום אחד אלא נשאר גמיש ומחכה כמה שנים. מעבר לכך, הדרישות שלכם נראות לי קצת גדולות על היכולת. לחלום זה טוב, אבל צריך גם להיות מציאותי.

נסה לבדוק איזה תנאים תקבל למשכנתא של 500,000 ש"ח עם פרעון של 2000 או 2500 ש"ח בחודש. אני מניח שזה יגרום לך לסגת.

חוץ מזה, דירה שעל הנייר עולה מיליון שקל תעלה לך לפחות עוד 100 אש"ח במסביבים - מיסים, תיווך, עורך דין, התאמות, חיבורים לשירותים וכו'.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גבעת המורה ועפולה עלית הן השכונות הפחות טובות של עפולה. 

תנסו למצוא ברובע יזרעאל, המחירים שם נוחים עקב עודף היצא.

מעבר לכך - מסכים עם החברה שמעלי, שווה לחכות ולראות מה ההכנסה הפנויה שלכם.

תמיד כדאי לשים כסף לחירום בצד ולא לחיות על השקל האחרון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא בקבע אני בסדיר.

באם ארצה אופציה לקבע תיהיה לי.

כרגע אנחנו לא שוכרים,בדיוק מכרנו את הדירה שלנו ואנחנו מפנים את הנכס בעוד כחצי שנה.

לא נכס ראשון או שני שאנחנו קונים כך שמודעים להוצאות מסביב.

ההון העצמי הוא מעל 0.5M 

אבל 0.5 זה מה שאנחנו מוכנים "להכניס" לנכס.

אנחנו לא עובדים עם אשראי בכלל אז הון נזיל הוא הכרחי.

כל עוד אנחנו גרים במעונות הנכס אם יהיה בקריות יושכר בלפחות 3000 לחודש,מה שישלם את המשכנתא והשאר ילך לחיסכון.

החזר המשכנתא נע בן 2600 ל20 שנה,2250 ל25 או 2000 ל30.

התנאים טובים בגלל גב כלכלי חזק.

מחזור משכנתא עולה בסביבות 4000 ככה שאין בעיה ממשית לשנות תמהיל לפי יכולתנו הכלכלית העתידית.

תגדיר שכונות "פחות טובות", אוכלוסיה? שירותים? מיקום בעייתי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא שיניתי את דעתי. לא תמיד קל להשכיר דירה, ואתה עלול להתקע עם תקופות של העדר שוכרים או של תחרות שתאלץ אותך להפחית את מחיר ההשכרה. 

יתכן גם שפינוי או אכלוס הנכש שתקנה לא יהיה בעוד חצי שנה אולא יותר מאוחר.

ידוע לך מה מחיר הדיור במעונות הסטודנטים (איפה אשתך מתעתדת ללמוד?) ידועה לך עלות מטפלת או מעון לתינוק? האם חישבת מחדש את הוצאות המשפחה אחרי הלידה? כיוון שאתה עדיין בשירות חובה (המונח "סדיר" כולל בתוכו חובה וקבע. אבל הטעות לקרוא לשירות החובה "סדיר" נפוצה) ואשתך מתחילה לימודים (איזה?) אני מבין שאתם צעירים מאד ועדיין לא מגובשים. רכישת דירה די מקבעת אתכם למקום מסויים, ונראה לי שאתם קצת ממהרים. 

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באזור ה1500 לחודש

טכניון

מטפלת יום בשבוע במקסימום בעלות של כ200 ש"ח

חישבתי

החכמתי.

הנדסה אזרחית.

לא מקבע, אנחנו תמיד יכולים למכור, מבחינתי יותר קל למכור דירה מאשר כלי רכב אם עשית רכישה מושכלת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכיר את המעונות האלה - אחד הבנים שלי גר שם שנה עם החברה. בדירת שני חדרים נחמדה, אם כי התחזוקה לא מי יודע מה. אני לא יודע איזה דירה תקבלו עם התינוק.

לימודי הנדסה אזרחית זה 4 שנים עמוסות, עם תינוק יהיה לה קשה לתרום לפרנסה. אני לא מבין איך אתם מדברים על מטפלת ליום בשבוע, כי הלימודים יהיו מצאת החמה עד צאת הנשמה לפחות 4 וסביר 5 ימים בשבוע. אם יבוא עוד ילד - גם הלימודים יתארכו וגם ההוצאות יגדלו. 

אני מניח שגם אתה תרצה ללמוד באיזה שלב לא רחוק מדי. גם להביא בחשבון. 

לגבי מכירת דירה - אתה טועה, ובענק. מכירת דירה היא הליך שלוקח זמן ועולה הרבה כסף. כמובן שאתה יכול להיות בר מזל ולמכור דירה תוך שעות מפרסומה, אבל אתה יכול גם להתקע אתה שנה ושנתיים ובסוף להאלץ למכור אותה מתחת למחיר הרכישה. דירה קונים כאשר רואים ישיבה במקום אחד הרבה שנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היא למעשה עשתה שליש מהשנה בראשונה בפתוחה (על מנת להוריד עומס מהשנה הראשונה)

יש לי חמות ואמא על תקן מטפלות.

אני לא רוצה ללמוד.

ובנוגע למכירת דירות

שוב

לא דירה ראשונה או שנייה או שלישית לצורך העניין שהתעסקנו בקנייה/מכירה (ירושות, גירושים וכו)

ככה שזה לא מה שמפחיד אותי.

אם תוריד מספיק במחיר יהיה מי שיקנה.

ואם תקנה במחיר נמוך מאוד תוכל גם להרוויח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעבר למה שכתבתי קודם, אנחנו בתקופה מאוד לא ברורה מבחינה כלכלית. המשפט הלפני אחרון שלך הוא לרעתך. לכן השאלה הגדולה היא האם תוכל לממש את המשפט האחרון.

אני שמרני מאד בדברים האלה. אחרי הקושי הגדול להשכיר את הדירה של אמא שלי (דירת 5 חדרים במיקום מעולה על הכרמל) וקבלת דמי שכירות בערך 20% מתחת למצופה, התקררתי מאד מהרעיונות האלה.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כגודל הציפיות..

אני תמיד משאיר לי מספיק מרווח ביטחון (שכירות על דירה מסויימת, יכול לקבל 3800 ריאלי מחשב 3100).

שמרני ונדל"ן לא הולך ביחד, לפחות מהניסיון שמועט שלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגלל זה אני לא מתעסק עם נדל"ן שלא למגורים האישיים שלי. מצד שני, הדירה שבה אני גר היום היתה ונותרה חתיכת הרפתקה. משהו לגמרי לא סטנדרטי, והעובדה היא שקניתי אותה אחרי שהיתה בשוק למעלה משנה. מצד שני, למרות המוזרויות שלה אני נהנה מכל שניה שבה אני גר בה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעות, אסטון מרטין כתב:

תגדיר שכונות "פחות טובות", אוכלוסיה? שירותים? מיקום בעייתי?

האוכלוסיה נחשבת פחות טובה, מניח שהשירותים דומים בכל העיר אבל שווה לבדוק.

ברובע יזרעאל האוכלוסיה יותר צעירה, זאת שכונה חדשה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתם מחפשים דירה להשקעה (ולא למגורים), אני לא בטוח שעפולה היא המקום הנכון.

יש בעיר עודפי עצה אדירים והבניה נמשכת ונמשכת כך שהשוק נמצא בירידה.

אני הייתי מתמקד בדירות סמוכות לטכניון שיכולות לשמש אותכם וכן בעלות פוטנציאל השכרה טוב בהרבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מחפשים להשקעה,

מחפשים למגורים בעוד כשנה עד שנתיים.

חצר בטאבו זה חובה,ואני ספציפית אלרגי לערבית.

היית ממליץ על עפולה בתור מקום למגורים?

יש הרבה סיבות מבחינתי למה לא עפולה,אני מחפש את הלמה כן.

בית פרטי בודד על שטח גדול זה דבר שמאוד מפתה אותי(נו).

עריכה אחרונה על ידי אסטון מרטין
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...