Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב חסכוני לכביש פתוח כ35,000 קמ לשנה

amit190
שימו לב! השרשור הזה בן 1383 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום למומחים.

מחפש רכב חדש , אני נוסע כ35000 קמ בשנה בכביש פתוח , שעה בבוקר ושעה בחזרה (4 ימים בשבוע).

מה יהיה יותר משתלם ואיזה רכבים כדאי לשקול? 

אופציה ראשונה - רכב יפני אמין עם ירידת ערך לא משמעותית , נניח קורולה 2011 ב25000 שח , עושה 1 ל14 ובעוד 5 שנים תהיה שווה סביב ה5000 שח.

אופציה שניה , רכב יקר יותר וחסכוני יותר , נניח סקודה רפיד שנת 2015-16 מליסינג , אפשר להשיג סביב ה40-50 אשח, צריכת דלק ממה שאני מבין 1 ל20 ? 

מה אתם אומרים ? אשמח לעצות ורעיונות.

תודה רבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, קורן בן אשר כתב:

מתאר קלאסי לדיזלית. אם אתה יכול לנהוג ברכב עם דוושה שלישית - עדיף.

אין סיכוי לידני :)

איזה דיזל מומלץ, ולמה בעצם דיזל ולא ראפיד בנזין?

תודה רבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אשמח לעזרה חברים, אני חייב לקנות רכב בשבועיים הקרובים...

מהי הצריכה הריאלית של הרכבים האלה ?

ראפיד או אוקטביה דיזל מתקרבות ל28 לליטר בבין עירוני?

קורולה 2015 עושה 1 ל21 בבין עירוני ? המספרים האלה ריאלים?

עם הקורולה 2010 שלי אני עושה 1 ל14 בנסיעה רגועה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל המספרים שרשמת אלה נתוני היצרן בתנאי מעבדה, כאלו עם אדם בודד ברכב שנוסע במישור וללא מזגן או חלונות פתוחים.

בפועל קורולה 2015 תהיה כמו קורולה שלך,

ראפיד בנזין 1.4 יהיה 1:16, דיזל 1:19.

וכל זה בנסיעה "חסכונית"

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עריכה: ולאד הקדים אותי.

המספרים שאתה נוקב בהם הם מספרים תיאורטיים שנכונים לנסיעה על כביש מהיר מישורי במהירות קבועה, רק שבפועל הנסיעה שלך אף פעם לא 100% בתנאים אלה. אין סיכוי שקורולה 2015 מציגה צריכה כזו (אלא אם היברידית). בתנאים כאלה (כביש מהיר טהור) סביר להניח שראפיד בנזין תראה 17-18 ודיזלית אירופאית אולי 23-24, ואף יותר.

אם אתה הולך על התקציב הגבוה, אתה יכול לחפש פלואנס/מגאן, פה ושם יש סיטרואן C4 דיזל רובוטיות. C3 פיקאסו רובוטית גם אופציה. סקודות דיזל מתומחרות יקר מאוד וקשה להאמין שתמצא בתקציב שלך משהו לא שחוט.

אם אתה לא רוצה דיזלית, ראפיד יכולה להיות בסדר, הגיר הרובוטי יחיה בסדר גמור עם סוג הנסועה שאתה מתאר.

אני לא יכול להכנס ליד2 כרגע (חסמו גישה מחו"ל), קורולה 2011 ב-25K? אתה בטוח??

בכל מקרה אל תקנה רכב בלחץ! עדיף לשכור רכב קטן לתקופת גישור אם אין ברירה.

עריכה אחרונה על ידי קורן בן אשר

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 דקות, קורן בן אשר כתב:

עריכה: ולאד הקדים אותי.

המספרים שאתה נוקב בהם הם מספרים תיאורטיים שנכונים לנסיעה על כביש מהיר מישורי במהירות קבועה, רק שבפועל הנסיעה שלך אף פעם לא 100% בתנאים אלה. אין סיכוי שקורולה 2015 מציגה צריכה כזו (אלא אם היברידית). בתנאים כאלה (כביש מהיר טהור) סביר להניח שראפיד בנזין תראה 17-18 ודיזלית אירופאית אולי 23-24, ואף יותר.

אם אתה הולך על התקציב הגבוה, אתה יכול לחפש פלואנס/מגאן, פה ושם יש סיטרואן C4 דיזל רובוטיות. C3 פיקאסו רובוטית גם אופציה. סקודות דיזל מתומחרות יקר מאוד וקשה להאמין שתמצא בתקציב שלך משהו לא שחוט.

אם אתה לא רוצה דיזלית, ראפיד יכולה להיות בסדר, הגיר הרובוטי יחיה בסדר גמור עם סוג הנסועה שאתה מתאר.

אני לא יכול להכנס ליד2 כרגע (חסמו גישה מחו"ל), קורולה 2011 ב-25K? אתה בטוח??

בכל מקרה אל תקנה רכב בלחץ! עדיף לשכור רכב קטן לתקופת גישור אם אין ברירה.

אני משייט במהירות 80-100 בדרך כלל במישור ללא פקקים , המזגן כשהוא דולק -על 1... ככה אני מגיע ל1 ל14 וזה קרוב לנתוני יצרן .

רנו וסיטרואן זה משהו מומלץ ? מבחינת אמינות.

נראה שאין הרבה רכבים ביד 2 , או שאף אחד לא מחפש למכור ולהשתדרג בימי הקורונה , או שמפרסמים במקום אחר.

לפני 22 דקות, קורן בן אשר כתב:

למה שלא ארצה דיזל? על מה אני מוותר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנסועה שלך רק דיזל.

למנועי בנזין יש בדרך כלל אורך חיים משמעותי פחות ממנועי דיזל ב200 אלף עם בנזין צריך להיות כבר עם יד על הדופק דיזל שמור יכול לעשות 400 אלף בלי שום בעיה.

לכן עם הקילומטראז שלך דיזל יהיה עדיף משמעותית על בנזין אתה תהנה גם מחסכון עדיף גם מאמינות עדיפה וגם יהיה לך קל יותר למכור רכב דיזל בגלל שקילומטראז גבוהה זה לא משהו מיוחד לדיזל לכן במקומך לא הייתי אפילו מסתכל לכיוון בנזין.

לנושא ראיתי סיטרואן C4 אוטומטיות (לא רובטיות) ביד2 עם מנוע 1.6 דיזל שידוע כמאוד אמין וחסכוני וגיר aisin שידוע גם כאמין וטוב לדעתי שילוב מנצח.

אם לא תמצא C4 אתה יכול לחפש פלואנס או מגאן יש להן לפעמים בעיות בגיר אבל לדעתי זה הרע במיעוטו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

C4 רובוטית (חד מצמדית) זה רק הטורבו דיזל וה1.6 טורבו בנזין. 

בנזין זה או 1.6 4 הילוכים או הצורה האחרונה שלה עם 1.2 טורבו וגיר אוטומטי שישה הילוכים. 

עריכה אחרונה על ידי yoav911gt2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 43 דקות, yoav911gt2 כתב:

C4 רובוטית (חד מצמדית) זה רק הטורבו דיזל וה1.6 טורבו בנזין. 

בנזין זה או 1.6 4 הילוכים או הצורה האחרונה שלה עם 1.2 טורבו וגיר אוטומטי שישה הילוכים. 

הגיר הרובוטי בעייתי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי תשובה חד משמעית לגבי אמינות , לטעמי מבחינת נהיגה היה הכי נוח ביחס לכל רובוטי חד מצמדי אחר שיצא לי לנסות, ברכב שאני נהגתי בו (דיזל) לא היו בעיות אבל הוא עשה רק באזור ה80 אלף ק"מ אא"לט. 

עריכה אחרונה על ידי yoav911gt2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעות, Gavrik כתב:

בנסועה שלך רק דיזל.

למנועי בנזין יש בדרך כלל אורך חיים משמעותי פחות ממנועי דיזל ב200 אלף עם בנזין צריך להיות כבר עם יד על הדופק דיזל שמור יכול לעשות 400 אלף בלי שום בעיה.

לכן עם הקילומטראז שלך דיזל יהיה עדיף משמעותית על בנזין אתה תהנה גם מחסכון עדיף גם מאמינות עדיפה וגם יהיה לך קל יותר למכור רכב דיזל בגלל שקילומטראז גבוהה זה לא משהו מיוחד לדיזל לכן במקומך לא הייתי אפילו מסתכל לכיוון בנזין.

לנושא ראיתי סיטרואן C4 אוטומטיות (לא רובטיות) ביד2 עם מנוע 1.6 דיזל שידוע כמאוד אמין וחסכוני וגיר aisin שידוע גם כאמין וטוב לדעתי שילוב מנצח.

אם לא תמצא C4 אתה יכול לחפש פלואנס או מגאן יש להן לפעמים בעיות בגיר אבל לדעתי זה הרע במיעוטו

דיזל זה טוב למי שמחפש ידני. 

רוב המוחלט של דיזלים מגיעים עם גיר רובוטי. 

אני נוסע 35 אלף בשנה והלכתי על בנזין - גיר אוטומט 6 הילוכים, כי מספיק תקלה אחת במחשב גיר או בלאי קלאצ'ים, בשביל שכול החיסכון שלך בדלק, ילך לפח. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1383 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...