Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פורד ישראל מתכננת לחזור - ובגדול - ומתחילה עם הפוקוס

פבל
שימו לב! השרשור הזה בן 1349 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ראיתי היום את הפוקוס באולם התצוגה.

אתייחס פה ושם לקורולה סטיישן שלי מאחר והיא מתחרה ישירה לפוקוס.

המראה החיצוני נחמד, אבל לא ריגש אותי למרות קישוטי השטח.

בפנים יש קצת תחושה של רכב משפחתי שגרתי, ליסנגי כזה, העיצוב פשוט, ללא התחושה המחניפה שיש למשל בחלק מהג'יפונים הקומפקטיים שנמצאים למעלה במחיר (טויוטה  chr, קיה אקסיד, מאזדה cx30).

גם הקורולה שלי מרגישה בפנים יותר מודרנית וייחודית, לטעמי לפחות.

רמת החומרים לא רעה, החלק העליון של הדשבורד עשוי מחומר רך, בדיפוני הדלתות הקדמיות יש כמה סוגי חומרים רכים על שטח נרחב. 

לעומת זאת כל דיפוני הדלתות האחוריות עשויים מכמה חומרים שכולם נוקשים (בקורולה שלי לצורך הענין גם הדלתות האחוריות מדופנות בחומר רך בחלק גדול שלהן).

הפוקוס מרשימה במרווח פנימי גדול, הגג גבוה ורחב יותר מהקורולה. 

הקורולה יותר אינטימית ועוטפת אותך. 

במושב האחורי מרווח רגליים מרשים מאד, להערכתי כ- 7 ס"מ יותר של מרווח ברכיים מבקורולה שלי.

תנוחת הנהיגה מרגישה נמוכה יחסית לגובה הריצפה, מושב הנהג שטוח וסף החלונות גבוה יותר מבקורולה שלי. 

רגל ימין קרובה או נוגעת בקונסולה המרכזית, תלוי כמה אתה מקפיד על תנוחת נהיגה נכונה לגמרי, אבל גם במצב היותר אחורי של מושב הנהג היא עדיין בגדר תנוחת נהיגה נכונה ולכן היא בסדר גמור בסך הכל.

המשענת היד המרכזית לא מתכוונת למרחק (לפחות לא הצלחתי להזיז אותה) דבר שיש אצלי בקורולה.

כמו כן אין בכלל משענת יד מרכזית במושב האחורי ופתחי מיזוג (שני דברים שיש בקורולה שלי).

בסטיישן תא המטען גדול מאד, יש ריצפה מתכווננת, במצב ריצפה נמוך, יש בפינות ריצפת תא המטען בסמוך למשענות הגב של המושבים האחוריים, בליטות של המרכב, שפוגעות בצורה המלבנית של תא המטען (בעיה דומה יש בקורולה שלי), כך שהדבר פוגע באפשרות להצמיד מזוודות למשל למשענות המושבים האחוריים. כנראה שאין ברירה והדבר נדרש לצורך חיזוק השילדה. ( בתמונה הריצפה במצב הגבוה שלה).

20200520_135538.jpg

20200520_135520.jpg

20200520_135508.jpg

20200520_135458.jpg

20200520_135547.jpg

20200520_135441.jpg

20200520_135433.jpg

עריכה אחרונה על ידי green
  • אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 200
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 2 דקות, meir_gi כתב:

הצילום לפי הנוף נראה מאולם התצוגה הראשי בתל אביב

הייתי מהמר על חיפה. ואם אני טועה, לא ת"א בכל אופן.

עריכה אחרונה על ידי מיץ פטל
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה אכן האולם בחיפה.

מעניין שפורד פשוט לא יוצאים מה"קטע" שלהם עם תא נוסעים במראה סולידי עד מיושן בדגמים הקטנים והמשפחתיים שלהם.

מה שכן, ועדיין לא בדקתי את הפוקוס החדשה, מבחינת הנדסת אנוש הם תמיד היו בסדר - גם זה חשוב.

אגב גרין,

בחנתי רבות את הקורולה ספייס לא מזמן, המושב האחורי שם מאכזב מאוד, אפילו פחות טוב מהקורולה ליסינג 2017 שהחזרתי...

בזה נראה שהפוקוס מנצח בגדול.

עריכה אחרונה על ידי shaharper

Now: Octavia 1.5T 2020 and 308SW 1.2T 2016

Past: Focus 06, Insight 11, Ibiza 09 + 1.2T, Impreza 14, C4 09, Corolla 17

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בס"ד

ברגע ששמעתי את הרעש מנוע שלה, יצא לי כל החשק מהרכב, נשמעת כמו אלטו על סטרואידים.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

אני קם כל בוקר בשביל הילדים, בלעדיהם הייתי קם בצהריים...:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנוע 3 צילינדרים. אף פעם לא נשמע טוב בסרק. ואני עדיין סקפטי, איך מנוע 3 צילינדר גדול יחסית ישמור על איזון לאורך זמן

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הייתי ממהר לשפוט לרעה את המנוע בגלל שיש לו 3 צילינדרים.

מה גם שלפורד יש ניסיון רב עם הקונספט - מנועי האקובוסט 1.0L .

אגב באותו נפח של הפוקוס, לא שמעתי על בעיות עם המנוע של BMW ה- B38 הדי נפוץ כבר כמה שנים טובות (1.5 ליטר).

עריכה אחרונה על ידי shaharper

Now: Octavia 1.5T 2020 and 308SW 1.2T 2016

Past: Focus 06, Insight 11, Ibiza 09 + 1.2T, Impreza 14, C4 09, Corolla 17

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, shaharper כתב:

זה אכן האולם בחיפה.

מעניין שפורד פשוט לא יוצאים מה"קטע" שלהם עם תא נוסעים במראה סולידי עד מיושן בדגמים הקטנים והמשפחתיים שלהם.

מה שכן, ועדיין לא בדקתי את הפוקוס החדשה, מבחינת הנדסת אנוש הם תמיד היו בסדר - גם זה חשוב.

אגב גרין,

בחנתי רבות את הקורולה ספייס לא מזמן, המושב האחורי שם מאכזב מאוד, אפילו פחות טוב מהקורולה ליסינג 2017 שהחזרתי...

בזה נראה שהפוקוס מנצח בגדול.

אכן זהו האולם בחיפה, רואים את הר הכרמל מהחלון...

לגבי מרווח הרגליים מאחור, בקורולה החדשה הוא מאכזב לעומת הפוקוס שפשוט גדול מאד (למעשה גדול מהקורולה אולי אפילו ב- 10 ס"מ לערך שזה המון). 

אבל כשלעצמו הייתי מגדיר את מרווח הרגליים בקורולה כבינוני- גדול. בפועל יצא לי לראות בקורולות החדשות שלאנשים יש נטיה למקם את המושבים הקדמיים אחורה מדי על חשבון מרווח הרגליים האחורי, אולי בגלל שיפוע מבנה הדשבורד הבולט מול הנוסע ואולי בגלל שיפוע החלון הקדמי ורצון להתרחק ממנו או מהדשבורד.

בקורולה הישנה מרווח הרגליים נראה לי דומה בסך הכל לדור החדש, אולי קצת יותר גדול, אני לא לגמרי זוכר את הניואנסים למרות שנסעתי במושב האחורי של קורולה מהדור הקודם רק לפני כמה חודשי בנסיעה ממושכת. דווקא בפרמטרים אחרים של גובה ורוחב קל יותר להבחין שהקורולה הישנה מרווחת יותר מהחדשה.

בפועל בישיבה מאחורי עצמי בקורולה החדשה במושב הנהג (אני 1.8 מטר ויושב קרוב להגה) או מאחורי עצמי במושב הנוסע ישנו מרווח של כל האצבע המורה בין הברכיים לגב משענת המושב הקדמי שזה מרווח יפה, אבל בפוקוס יש מרווח של האצבע המורה פלוס כמעט כל אורך גב היד כמעט עד פרק כף היד (זאת צורת המדידה המקצועית שלי 🤨).

דרך אגב הרושם שלי הוא שהריצפה מול רגליי הנוסע ליד הנהג בפוקוס מתעקלת למעלה מוקדם יותר מבקורולה וזה פחות נוח לדעתי לרגליים.

עריכה אחרונה על ידי green
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 שעות, RS כתב:

Green, משענת היד הקדמית זזה קדימה. כנראה שפשוט לא הצלחת להזיזה 😉

דווקא נראה זהה למשענת היד אצלי, והיא אכן לא זז קדימה, תמיד הטריף אותי.

בנוסף, חסרה מאוד משענת אחורית "לילדים" עם מחזיקי כוסות כפי שקיימת אצלי כיום, אולי בפוקוס ST line תהיה קיימת.

פתחי מיזוג אחוריים אני לא רואה בדרך כלל ברכבים משפחתיים\מיני, אלא רק בקרוסאוברים ושות', כמובן הלוואי שהיו.

בנוגע לעיצוב תא הנוסעים, לטעמי סולידי ויפה, במיוחד פס ה-מה שנראה כמו מתכת מוברשת במרכז הדש.

עוד שאלה למי שיודע, האם בגרסת ה ST line העתידה להגיע, תהיה תאורת אווירה פנימית אדומה\צבעונית כמו שקיים היום? אני מת על זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את הנזקים שהפוקוס הקודמת עשתה, רק שינוי שם יכול לתקן.

אתה מאלו שחושבים ששום דבר לא יכול להשתנות....
זה כמו מי שאמר לפני 30 שנה שקודאק תמיד תהיה חברה מובילה.
או מי שאמר לפני 15 שנה שסקודה זה מותג מזרח אירופי עממי שלעולם לא יגיע לרמה של מותגים מובילים.
או להגיד ש MG זה מותג נישה בריטי מגניב לחובבי הרכב.

תראה פיג׳ו, יונדאי שברולט וכו.

מותגים משפרים מוניטין ומדרדרים מוניטין. ברמה גלובלית ורמה מקומית.

המחשבה שלך שהמותג פורד זוהם ללא תקנה לא מבוססת על כלום.

ובנוסף:
יותר קל לאושש מוניטין של מותג שנחבל מאשר לייצר מוניטין למותג חדש.

ואתה גם מתעלם מכך שהצרה של הגיר שלהם יותר חריפה בארץ מאשר מקומות אחרים שהם פחות מוטי גיר אוטומט/רובוטי

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1349 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...