Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תהיות ואכזבה ממצב שוק הידניות בארץ

bigbosf
שימו לב! השרשור הזה בן 1629 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני משתמש בה המון בחול שאני עם רכב תומך, שונא לעמוד ברמזור עם הברקס.

יותר מזה בארץ ברמזור אני מרים בלם יד ברמזורים כי אני לא מסוגל לשבת עם הרגל על הברקס.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 137
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ועוד איך שיש אוטוהולד ברכבים ידניים.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

יש גם בקרת שיוט בידני, לא זוכר במדויק באיזה רכבים אבל כאלו שמשווקים בארה"ב
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקרת שיוט קיימת ועוד איך בידני, גם ברכבים אירופאיים וסביר להניח שגם באחרים.

בעוד שיש מכוניות ידניות שמאפשרות לגלוש בפקקים תוך שימוש במצמד בלבד ואז אין הבדל מהותי בקושי בינן לאוטומטיות שדורשות פעולה זהה רק עם דוושה (ורגל אחרת) על מנת לזחול בתנועה איטית, ישנן ידניות שדורשות גם מעט גז על מנת לזחול ללא רעידות וכמובן אותן יותר קשה לתפעל בתנאים הללו.

שי

פיספסת אה הו, אה הו, פיספסת, אה הו. פיספסת, נפלת על פז'ו.

אתה רוצה להתאבד נסה ליפול על שברולט.

פיספסת, פיספסת אה הו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש גם בקרת שיוט בידני, לא זוכר במדויק באיזה רכבים אבל כאלו שמשווקים בארה"ב
בקרת שיוט רגילה (לא אדפטיבית) קיימת אפילו בכמה מכוניות ידנית פשוטות ששוקו בישראל (רנו קליאו 1.2 שנת 2011 לדוגמא).

זה לא משהו מתוחכם או דורש חומרה מיוחדת, בכל רכב עם מצערת אלקטרונית היצרן יכול להוסיף בקרת שיוט על ידי התקנת כפתורי הפעלה וכמה שורות בתוכנה.

במכומיות ידניות היא עובדת רק בהילוכים הגבוהים 4-5-6 ומעל מהירות מסויימת, נגיד מעל 40 קמ"ש.

אוטו הולד לא קשור לגיר בכלל.

בקרת שיוט אדפטיבית יש במכוניות ידניות, רק היא לא יכולה כמובן להביא את הרכב לעצירה מוחלטת ולהתחיל נסיעה.

כשמהירות הרכב או סל"ד יורדים מתחת לערך מסויים, בקרת שיוט אדפטיבית מתנתקת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקרת שיוט רגילה (לא אדפטיבית) קיימת אפילו בכמה מכוניות ידנית פשוטות ששוקו בישראל (רנו קליאו 1.2 שנת 2011 לדוגמא).

זה לא משהו מתוחכם או דורש חומרה מיוחדת, בכל רכב עם מצערת אלקטרונית היצרן יכול להוסיף בקרת שיוט על ידי התקנת כפתורי הפעלה וכמה שורות בתוכנה.

במכומיות ידניות היא עובדת רק בהילוכים הגבוהים 4-5-6 ומעל מהירות מסויימת, נגיד מעל 40 קמ"ש.

אוטו הולד לא קשור לגיר בכלל.

בקרת שיוט אדפטיבית יש במכוניות ידניות, רק היא לא יכולה כמובן להביא את הרכב לעצירה מוחלטת ולהתחיל נסיעה.

כשמהירות הרכב או סל"ד יורדים מתחת לערך מסויים, בקרת שיוט אדפטיבית מתנתקת.

טעות שלי, התכוונתי לבקרת שיוט אדפטיבית בגיר ידני
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקרת שיוט אדפטיבית ברכב ידני אפילו עשתה עליה בפיאט טיפו האצ'בק (ספורטיבו, או איך שרמת הגימור שם נקראה).

לך תמצא אחת כזו למכירה היום...

עריכה אחרונה על ידי pooh-bear

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השרשור הזה עושה לי חשק להשאר עם שלי עוד כמה שנים.

מזכיר לי שכשקניתי את הרכב, אפילו לא נהגתי על ידני בערך עשור כמעט, ועדיין הייתי נעול על הידני ועל הדגם הנ"ל.

לקחו לי כמה שניות לצאת מהחניה אצל היבואן ולנהוג כמו בן אדם בלי שיכבה הרכב תחילה אבל לא מתחרט לרגע :p

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השרשור הזה עושה לי חשק להשאר עם שלי עוד כמה שנים.

מזכיר לי שכשקניתי את הרכב, אפילו לא נהגתי על ידני בערך עשור כמעט, ועדיין הייתי נעול על הידני ועל הדגם הנ"ל.

לקחו לי כמה שניות לצאת מהחניה אצל היבואן ולנהוג כמו בן אדם בלי שיכבה הרכב תחילה אבל לא מתחרט לרגע :p

אין על ידני, לא יעזור בית דין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שככל הנראה העולם מתחלק לכמה סוגי אנשים.

אולי הניתוח שלך נכון, לגבי שוק הרכב בארץ.

אתה שוכח דבר אחד: מי שרגיל לנהוג על ידני ומכיר את הרכב שהוא נוהג בו, לא מקדיש לזה שום מחשבה ולא מתאמץ. זה כמו שיתחילו עכשיו למכור מכוניות עם ג'ויסטיק שמזיזים עם הזרת, ואתה תאמר שכל אלה שעדיין מסובבים את ההגה הענק הזה הם פרימיטיביים.

יש מספר הבדלים קריטיים בהבדל של תפעול הילוכים באמצעות 2 דוושות או 3, שלא הוזכרו כאן.

רכב עם 2 דוושות ניתן לתפעל כאשר אתה משותק או פצוע, זמנית או באופן קבוע, ביד או ברגל אחת.

רכב עם 2 דוושות ניתן לנהיגה על ידי בור/ילד קטן שלא מבין כלום במערכת הילוכים.

ברכב עם 3 דוושות ניתן להניע בדחיפה / דירדור כאשר המצבר ריק או הסטרטר תקול. ניתן להזיז את הרכב מעט בעזרת הסטרטר כאשר המנוע בנזין תקול.

רכב 2 דוושות מתייחס לבחירת ההילוכים של הנהג כהמלצה. רכב ידני לעולם לא מתווכח עם הנהג.

בידי נהג מיומן, רכב ידני הרבה יותר נוח לתפעול בכביש הררי מתפתל. אני יודע שיחלקו עלי אבל זו דעתי, ולא רק דעתי.

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניתן להזיז את הרכב מעט בעזרת הסטרטר כאשר המנוע בנזין תקול.

גם הפיצ'ר הזה נשלל בהרבה מכוניות חדשות או חדשות יחסית עם גיר ידני - במכוניות אלו הסטרטר פועל רק בעת דריכה על המצמד.

כל עוד המצמד לא מופרד, אין סטרטר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם הפיצ'ר הזה נשלל בהרבה מכוניות חדשות או חדשות יחסית עם גיר ידני - במכוניות אלו הסטרטר פועל רק בעת דריכה על המצמד.

כל עוד המצמד לא מופרד, אין סטרטר.

זו דרישה של התקינה האמריקאית כבר הרבה שנים. כשהגענו לארה״ב בשנת 2007 וקנינו הונדה אקורד ידנית מודל 1995 זה היה כך ולקח לי זמן להתרגל לזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי בכל זאת עוד יש תקווה (לפחות לבעלי האמצעים מבינינו): https://m.ynet.co.il/Articles/5616840

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

^^בדיוק נכנסתי לכאן כדי להדביק כאן את הקישור.

אכן יש מעט אור חיובי.

ידנית 7 הילוכים, לא סתם. :-P

עריכה אחרונה על ידי Pavlik

מתכלה מתחת לכיסוי:

🚗 .Alfa 147 2.0 Manual With B12 Pro- Kit+ Eibach Antiroll kit+ EBC Yellowstuff brakes kit+ 17" GT wheels with Toyo R888R+ Red leather seats|

המחליפה: Alfa 159 TB

עם חלונות חשמל ונעילה מרכזית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1629 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...