Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אילו עדשות מצלמה לקחת לטיול של 10 ימים?

ChemGuy85
שימו לב! השרשור הזה בן 1662 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יודע מה - גם כזו יש בבית. מעולם לא ניסיתי אותה. מדובר בעדשת 30 ממ בלי פוקוס אוטומטי שעלתה פרוטות.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 54
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

יודע מה - גם כזו יש בבית. מעולם לא ניסיתי אותה. מדובר בעדשת 30 ממ בלי פוקוס אוטומטי שעלתה פרוטות.

זה בכלל שמיש? לא מדמיין את עצמי עושה פוקוס ידני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע. היא של הבן שלי. מדובר בעדשה למטרה ספציפית, לדעתי הוא קנה אותה כיון שעלתה כמעט כלום והוא רצה להתנסות בסוג הצילום הזה.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סטינו קשות מהנושא אבל רק כדי להשלים את הסיבוב: עדשת מאקרו נועדה לשימוש מאוד ספציפי, ושימוש בה לצורך שאיננו מאקרו הוא בגדר בונוס בלבד.

אין שום שימוש לפוקוס אוטומטי במאקרו, מכיוון שבמרחקים הרלוונטיים עומק השדה נע בין עשירית מילימטר לכמה מילימטרים במקרה הטוב, וכל המשחק זה לנסות להכניס כמה שיותר מהנושא בפוקוס, עוד לפני שדיברנו על מסגור/קומפוזיציה. כנ"ל לגבי חשיפה ותאורה, שהיא מלאכותית לגמרי.

קצת קשה להסביר אבל ברגע שתתנסה תבין, זאת לגמרי נישה של צילומי סטודיו.

מצורפת דוגמה של התנסות עם ה-35 מ״מ של סוני + מרחיקי עדשה פשוטים + תאורת טבעת + בד שחור + פנסים למינהם של פלאפונים... בלי עריכה.

אתה אשכרה צריך לבחור בין מיקוד על פני השטח של הטיפה, או מתחתיה, ב-f16. עומק השדה עד כדי כך רדוד (נכון לכל עולם המאקרו).

33000451874_37839579f0_h.jpg

עריכה אחרונה על ידי hans

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דרך אגב, תיקון קטן - העדשה היא 60 מ"מ. נעשה בה שימוש מינימלי בגלל תנאים לא מתאימים. מכל מקום, זה של בני, לא שלי. הוא המצוייד במשפחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יכול לייחס את הביטוי 'בלתי מתקבל על הדעת' לצילום של טיול (בניגוד לטיול של צילום).

קצת יותר מדי רציני.

אני חושב שלא הבנת את מה שכתבתי.

לקנות עדשה, כזו שלא שוקלת הרבה, ולוותר על תמונה טובה כי את אותה עדשה השארת בבית, זה טיפשי.

ולוותר על תמונה טובה כי את אותה עדשה השארת בבית כי מישהו אמר לך איזה כלל אצבע להסתובב עם עדשת פריים אחת זה ממש טיפשי.

תמיד יהיו מגבלות סביבתיות כאלה ואחרות.

ואני תמיד מעדיף תמונות שיוצאות עם הפריים, וכשאפשר אני מעדיף לעשות זום עם הרגליים.

עד שאני מגיע למגבלות הסביבתיות, ואז אני עושה שיקול אם עדיף לי לצלם את התמונה כמו שהיא עם הפריים תחת המגבלות, לוותר על התמונה, או לבזבז שתיים-שלוש דקות על החלפת עדשה למתאימה יותר.

לא בשביל כל תמונה אני אחליף עדשה, ולא כל תמונה אני אצלם עם המגבלות.

אבל בסופו של דבר הבחירה בידיי

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ולוותר על תמונה טובה כי את אותה עדשה השארת בבית כי מישהו אמר לך איזה כלל אצבע להסתובב עם עדשת פריים אחת זה ממש טיפשי.

לא מוותר "כי מישהו אמר", וכתבתי למה כן לוותר. כי כשאתה חייב לעבוד עם אורך מוקד אחד אתה לומד לראות את אורך המוקד הזה, בכלל לפני שהרמת מצלמה. אתה לומד, וזה הוופך לאינטואיטיבי (אינטואיציה - הדברים שאתה לא צריך יותר לחשוב כדי לבצע), מה עומק השדה שתקבל בצמצם נתון. בלי ההכרחה הזו, תהליך הלימוד, אם ייקרה בכלל, יהיה יותר איטי. אתה מוותר על תמונות, כדי ללמוד.

זה כמו באימון שחייה, שאני מוותר על סיבולת לב ריאה, כי באותו אימון אני עובד על טכניקה. טכניקה תישאר איתי לנצח. על טכניקה בונים מהירות, סיבולת וכו'. לא ההפך.

באורכי מוקד שאני מכיר, אני צריך לחשוב מעט מאוד על הצילום מרגע שאני מרים את המצלמה, כי אני כבר יודע מה אני אראה בעינית, וכבר יודע איזה צמצם אני רוצה ואיזו חשיפה. אני כבר מתקרב או מתרחק לפני שבדקתי מה נכנס בפריים, כי זה אינטואיטיבי. ואני מצלם הרבה פחות ופוגע הרבה יותר.ר

ואני תמיד מעדיף תמונות שיוצאות עם הפריים, וכשאפשר אני מעדיף לעשות זום עם הרגליים.

אין כזה דבר "זום עם הרגליים". התמונה שתקבל אם התקרבת עם הרגליים או אם עשית'זום', זו לא אותה תמונה, כי שינוי אורך מוקד גורר שינוי פרספקטיבה (יחסי גודל בין עצמים שונים בפריים). זום עם הרגליים זה ביטוי של אנשים שלא מבינים הבדלים בין אורכי מוקד (מה שמחזיר אותי לפסקה הראשונה).

https://www.diyphotography.net/definitive-guide-focal-length-perspective-zooming-feet-nonsense/

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב - אפשר להרוויח את כל הדברים האלה גם אם אתה לא משאיר את העדשה הנוספת בבית אלא רק כדיפולט העדשת פריים על המצלמה.

והבונוס הוא שבמקרים הבודדים שבהם אתה באמת צריך עדשה אחרת - היא עדיין זמינה יחסית.

ו"זום עם הרגליים" זה בלשון גיחוך כי זה בד"כ מה שאומרים אלה שמצדדים בעדשת פריים אחת

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני החלטתי להשאיר את הטלה בבית. מדובר בעדשה הכי פחות איכותית בפער ניכר בסדרת M של קנון ואורך מוקד הכי פחות שימושי. פריים 50MM אני בוודאות לוקח לשימוש כללי + אולטרה רחבה לצילומי נוף ופנורמות.

כפי שאמר Meat Loaf בשירו Two Out Of Three Ain't Bad

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מסובך.

קח את 2 עדשות הזום.

אתה מכסה את כל הטווחים למרות שאישית, אני חושב שהרבה פחות תשתמש בעדשת הטלה ויותר בעדשה הרחבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני החלטתי להשאיר את הטלה בבית. מדובר בעדשה הכי פחות איכותית בפער ניכר בסדרת M של קנון ואורך מוקד הכי פחות שימושי. פריים 50MM אני בוודאות לוקח לשימוש כללי + אולטרה רחבה לצילומי נוף ופנורמות.

כפי שאמר Meat Loaf בשירו Two Out Of Three Ain't Bad

הטלה במקרה הזה שימושית כנראה רק לשמורת הטבע לפנדות.

מצד אחד אין לה תחליף - ה-50MM רחבה מדי בשביל לתפוס פנדה על עץ בשמורת טבע.

מצד שני גם ב-200MM כפול ה-Crop Factor אתה עדיין צריך להיות דיי קרוב לפנדה כדי לצלם טוב.

מצד שלישי על 300MM אחרי CF הרבה יותר קל אחר כך לעשות קרופ ועדיין לקבל איכות טובה של הפנדה.

מצד רביעי זו עדשה שאם כבר - תיקח ותשאיר במלון חוץ מאשר באותו יום של השמורה.

בחירה שלך בסוף כל הסיפור.

לא מסובך.

קח את 2 עדשות הזום.

אתה מכסה את כל הטווחים למרות שאישית, אני חושב שהרבה פחות תשתמש בעדשת הטלה ויותר בעדשה הרחבה.

בשום קונסטלציה לא הייתי לוקח את שני הזומים ומשאיר פריים בבית

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תלוי בצלם. אני מטייל פשוט, עם 35 בלבד (50 בימי הפילם העליזים עם ה-eos). חד חד חד.

אז אין צילומי פנורמה, ביג דיל (בשביל זה יש פלאפון, לפחות מבחינת הקומפוזיציה).

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פריים 35 מ"מ לא תועיל לצילום בטיול.

זה לא צילום בסטודיו.

תספר את לצלמים של נשיונל ג'אוגרפיק, הם לא שמעו על זה...

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...