Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

C4 1.2 טורבו 2015 או רנו מגאן האצ'בק 1.5 טורבו דיזל 2014

Jeka88
שימו לב! השרשור הזה בן 1710 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ללא קשר לארץ הייצור,

אני מעדיף לקנות רכב נורמלי, (כן כמו מאזדה), מאשר לקנות רכב שצריך להזהר רק מהזה או לוודא שההוא עובד, ולבדוק את לא יודע מה, לפתוח יד2 ורבע אם לא יותר מהדגם הזה מושבת, למה לי להיכנס למטה חולה,

אני רוצה רכב שאבדוק את מה שבודקים בשגרה, שמן מים ולחץ אוויר כל כשבוע, שבועיים, ודלק, "זהו", לא רוצה לבדוק לא מצב הרצועה שתעלה לי כ2500 ש"ח החלפה מוקדמת ולא לפי ההצהרה המקורית של היצרן, לא ממיר קטליטי, לא להשתמש בשמן "מיוחד" שיעלה לי פי 3 משמן נורמלי ועוד על מנוע מרעיש משולש בוכנות, לדאוג לגומיות דלתות כל X שנים, או להגיע כדי לתדלק ובום לא נפתח פתח הדלק, או חסר שמן מנוע ברכב בן שנתיים, לתקן מדחס מזגן ברכב בן 3, או מנוע ווישרים, או כל בעיה חשמלית אחרת והרשימה עוד ארוכה (ואני אומר את זה מניסיון מיגע עם הרכבים האלה), עם כל הכבוד לרצון בהמלצות האינסופיות לטרנד, אני ממש לא צריך את הכאב ראש הזה,

אז כן, אני מעדיף לרדת שנתיים שלוש, ושוב לקנות רכב "נורמלי" שאם אסע איתו לירח, לא יתרגש, השנתון לא אומר כלום במקרה הזה, זה לא נקרא תמורה טובה.

ראה נא, הסיפור האישי הכואב שלך הוא ענין פרטי, אין בו אינדיקציה לתופעה כללית ואת זה מסתבר אינך מבין. כמעט תמיד וכענין של עובדה בכל פעם שאתה משתלח במותג ודי בפראות ובלשון משמיצה, יש תגובה שמפריכה את הטיעון שלך באמצעות דוגמה הפוכה. ההבדל הוא שהטיעון המפריך לא מתיימר לייצג תופעה כללית אלא דוגמה פרטית וכך צריך שיהיה. אליך אין לי טענה, הלוגיקה הפרטית היא ענין שלך, הטענה היא אל מי שמשום מה אין לו בעיה עם זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 65
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

רק שכחתה להוסיף שהתגובה היא תמיד "כרגיל" שלך או של ron, כמו שציינתי מקודם ה"סטיקר", בקיצור, אין על יפן.

אז שיהיה לך ברור:

שלום לכולם,

או שפשוט ללכת על האופצייה שהיא הבסיסית ביותר ולקנות איזה מאזדה 3\6 משנת 2010?

הרכב מיועד לנסוע באיזור ה18 אלף ק"מ בשנה בעיקר בדרך בין עירונית.

כן...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, או שלו, או של רון או שלי.

חוץ מזה, אתה יודע מה - נגיד שאני זורם איתך. נגיד שהמכוניות של PSA לא טובות. (נגיד)

מה רלוונטי בדיוק הניסיון שלך לגביי רנו?

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

dorsht

צודק, לא רלוונטי, בדיוק כמו שכתבתי כאן:

מה התקציב?

בגדול הC4 נמכרת סביב ה40K, במחיר הזה תוכל להשיג מאזדה 3 2011 או 2012, אמנם 3 או 4 שנים פחות, אך באותה מידה כמו שאני תמיד אומר, יש היום כמות מטורפת של מאזדה 3 ישנות עוד משנות 2004-2005 שעדיין נוסעות ללא כל בעיה, ובלוח רובן אם לא כולן במצב נסיעה,

C4? אתה מוזמן לבדוק בעצמך כמה יש כאלה בלוח יד 2 ועוד משנות 2009-2010 מושבתות, ללא טסט, ללא גיר, ללא מנוע, לפירוד, צריכות השקעה כאן, והשקעה שם, ומה לא, לגבי הרנו באמת אין לי שמץ,

אז בין הC4 ובין ה3, "מאזדה"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ללא קשר לארץ הייצור,

אני מעדיף לקנות רכב נורמלי, (כן כמו מאזדה), מאשר לקנות רכב שצריך להזהר רק מהזה או לוודא שההוא עובד, ולבדוק את לא יודע מה, לפתוח יד2 ורבע אם לא יותר מהדגם הזה מושבת, למה לי להיכנס למטה חולה,

אני רוצה רכב שאבדוק את מה שבודקים בשגרה, שמן מים ולחץ אוויר כל כשבוע, שבועיים, ודלק, "זהו", לא רוצה לבדוק לא מצב הרצועה שתעלה לי כ2500 ש"ח החלפה מוקדמת ולא לפי ההצהרה המקורית של היצרן, לא ממיר קטליטי, לא להשתמש בשמן "מיוחד" שיעלה לי פי 3 משמן נורמלי ועוד על מנוע מרעיש משולש בוכנות, לדאוג לגומיות דלתות כל X שנים, או להגיע כדי לתדלק ובום לא נפתח פתח הדלק, או חסר שמן מנוע ברכב בן שנתיים, לתקן מדחס מזגן ברכב בן 3, או מנוע ווישרים, או כל בעיה חשמלית אחרת והרשימה עוד ארוכה (ואני אומר את זה מניסיון מיגע עם הרכבים האלה), עם כל הכבוד לרצון בהמלצות האינסופיות לטרנד, אני ממש לא צריך את הכאב ראש הזה,

אז כן, אני מעדיף לרדת שנתיים שלוש, ושוב לקנות רכב "נורמלי" שאם אסע איתו לירח, לא יתרגש, השנתון לא אומר כלום במקרה הזה, זה לא נקרא תמורה טובה.

אני חייב להביע את הערכתי לפתחון הלב המנומק היטב מצידך (בלי ציניות).

זכותך המלאה להתנהג בהתאם ל*ניסיון האישי* שלך ואפילו להמליץ לאחרים מה אתה היית עושה על סמך ה*ניסיון האישי* שלך.

אבל - חשוב שתדגיש שמדובר בהתנסות אישית ואינך יכול לבטל את הניסיון הלא קטן שחברי פורום רבים מביאים כתגובות לייעוץ לרכישת רכב.

מאזדה 3 - האם העובדה שאני מכיר אישית ומקרוב מאזדה 3 שנת 2010 ספיריט המהוללת שפעמיים הוחלף בה גיר וחיסלה מצברים כמו גרעינים עד שלפני שנתיים עלתה באש באמצע נסיעה בנתיבי איילון וכל זה ללא שום התקנות מקומיות, אמורה לגרום לי לייעץ לכל מי שרק רוצה לשמוע שמאזדה 3 הוא רכב אמין, ואפילו מאוד אמין? (היא לא)

לדעתי האישית, סיטרואן C4 1.2 משנתון 2015 עדיפה על מאזדה 3 ספיריט משנתון 2010 (אותו מחיר בפועל!) ברמת ה-NO BRAINER .

עריכה אחרונה על ידי shaharper

Now: Octavia 1.5T 2020 and 308SW 1.2T 2016

Past: Focus 06, Insight 11, Ibiza 09 + 1.2T, Impreza 14, C4 09, Corolla 17

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חייב להביע את הערכתי לפתחון הלב המנומק היטב מצידך (בלי ציניות).

זכותך המלאה להתנהג בהתאם ל*ניסיון האישי* שלך ואפילו להמליץ לאחרים מה אתה היית עושה על סמך ה*ניסיון האישי* שלך.

אבל - חשוב שתדגיש שמדובר בהתנסות אישית ואינך יכול לבטל את הניסיון הלא קטן שחברי פורום רבים מביאים כתגובות לייעוץ לרכישת רכב.

מאזדה 3 - האם העובדה שאני מכיר אישית ומקרוב מאזדה 3 שנת 2010 ספיריט המהוללת שפעמיים הוחלף בה גיר וחיסלה מצברים כמו גרעינים עד שלפני שנתיים עלתה באש באמצע נסיעה בנתיבי איילון וכל זה ללא שום התקנות מקומיות, אמורה לגרום לי לייעץ לכל מי שרק רוצה לשמוע שמאזדה 3 הוא רכב אמין, ואפילו מאוד אמין? (היא לא)

לדעתי האישית, סיטרואן C4 1.2 משנתון 2015 עדיפה על מאזדה 3 ספיריט משנתון 2010 (אותו מחיר בפועל!) ברמת ה-NO BRAINER .

בשביל זה קיימת הסטטיסטיקה, אני לא חסיד של דווקא יפניות אבל הסטטיסטיקה מאוד לטובתם, במאזדה המקרה שציינת חריג, באירופאיות תקלות כאלו ואחרות (פשוטות) מצויות סטטיסטית יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למרות המחיר הנמוך של הרנו היתי בוחר במזדה אולי מוסיף למשוואה הונדה סיוויק

הבנו שיש לך הונדה סיביק,

חוץ מלהמליץ עליה בכל שרשור בערך, אולי תציין לפחות מה היתרונות שלה מול המכוניות שפות"ש שאל לגביהן?

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכבים המשפחתיים האסייתים הם קטנים לי,הגובה שלי הוא 2.07...לעומת זאת,האירופאיות נמצאו נוחות לי (היה לי ולהורים שלי פלואנס 2013,מגאן 2 2007,סיאט לאון 2014,גולף 2015) וכיום יש לנו פג'ו 308SW 2015.

מאזדה 6 גם נוחה לי אם כי זה רכב שהוא הרבה יותר נוקשה מהאירופאיות.

לכן אני מניח שהרכבים המשפחתיים האסייתים יהיו קטנים מידי אז ככה שאצטרך לעלות בסגמנט ל"מנהלים" או להישאר בכיוון של משפחתיות אבל רק אירופאיות.

אני יסביר לכם את המצב שלי,אני עובד כמפתח אוטומציה בהייטק ומרוויח לא רע...אשתי עובדת כמנהלת חשבונות ומרוויחה שכר ממוצע,לפני שלושה חודשים נולד לנו ילד ראשון שבעוד שלושה חודשים יילך לגן(הוצאה של 2500-3000 ש"ח כל חודש),תוסיפו לזה שכירות והוצאות ועוד הוצאות מחייה...

ויש עוד איפשהו חלום לקנות בכמה שנים הקרובות דירה....יש רכב אחד בבית שהוא ה308SW כמו שציינתי ואנחנו צריכים רכב נוסף....ההתלבטות פה נובעת מה יהיה הסכום הנכון להוציא על רכב בשקלול של כל ההוצאות הקרובות שיהיו לנו(גן ומעבר לדירה גדולה יותר באיזור השרון)...

רכב קטן לא בא בחשבון מכיוון שהפיג'ו סטיישן ככל הנראה תהיה אצל אשתי ואני חייב רכב שהוא גדול יותר(כמו שאמרתי משפחתי אירופאי או "מנהלים" אסייתי),חשוב לי הנוחות,אמינות וצריכת הדלק.

אני נוסע כל יום לעבודה 25 ק"מ לכל כיוון.

יש אולי המלצות לרכבים אחרים שלא חשבתי עליהם?

התכנון העכשווי הוא להוציא עד 30 אלף ש"ח אלא אם נמצא משהו באמת טוב ואפשר יהיה להוסיף עוד 10 אלף ש"ח.

Peugeot 5008 1.6T Active 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש כמות קטנה של מגאן האצ'בק בנזין אטמוספרי עם גיר רציף (כמו הפלואנס סדאן), אולי הן יתאימו.

מלבד ה-C4 אני יכול לחשוב על אופציה אקזוטית - רנו קוליאוס, בהצלחה למצוא אחת.

דרך אגב, סביבת הנהג באימפרזה 2014 ליסינג (הרכב הקודם שלי) היא די מרווחת, יותר מקורולה והרבה יותר ממאזדה 3 והונדה סיוויק האצ'בק. אני נמוך ממך ב-20 ס"מ אז קשה לי לדמיין אם זה מתאים באמת.

Now: Octavia 1.5T 2020 and 308SW 1.2T 2016

Past: Focus 06, Insight 11, Ibiza 09 + 1.2T, Impreza 14, C4 09, Corolla 17

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פות"ש - לא יודע אם זה אפשרי, אבל תבדוק את האופציה להסתדר עם רכב אחד.

אנחנו זוג עם ילדה בת שנתיים, בהתחלה היינו עם 2 רכבים, עברנו לרכב אחד (כמה שנים לפני שנולדה הילדה) - בחישוב שנתי זה חוסך המון.

לא לכולם זה אפשרי, אבל שווה בדיקה.

כלכלית זה הכי טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי המגאן עם גיר כמו בפלואנס...רק בתנאי שמדובר במנוע 2000 וכמעט ואין כאלה(במנוע 2000 הגיר והמנוע הוא כמו בניסאן קשקאי,ב1600 הגיר והמנוע הוא כמו בניסאן ג'וק והיו עם הגיר הזה בעיות).

אנחנו חייבים שני רכבים,הלוואי והיינו יכולים להסתדר עם רכב 1.

Peugeot 5008 1.6T Active 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבנו שיש לך הונדה סיביק,

חוץ מלהמליץ עליה בכל שרשור בערך, אולי תציין לפחות מה היתרונות שלה מול המכוניות שפות"ש שאל לגביהן?

מדובר ברכב עם אמינות מצויינת,הרכב נראה צעיר עם תוספות רבות ונוסע מצויין.

במחיר של הונדה 2008 קונים 3 רנו 2010 ,כנראה שיש סיבה לכך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשביל זה קיימת הסטטיסטיקה, אני לא חסיד של דווקא יפניות אבל הסטטיסטיקה מאוד לטובתם, במאזדה המקרה שציינת חריג, באירופאיות תקלות כאלו ואחרות (פשוטות) מצויות סטטיסטית יותר.

סטטיסטיקה מילה מאוד יפה, גם מרשימה למדי, כל שנותר עכשיו הוא להביא אחת כזאת שמאשרת מדעית את מה שאתה כותב. ובכדי להקל על החיפוש וככל שידיעתי מגעת אין כזו, ישנם סקרי שביעות רצון אבל על ההטיה המובנית בהם כבר נכתב לא מעט, גם כאן אגב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1710 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...