Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

C4 1.2 טורבו 2015 או רנו מגאן האצ'בק 1.5 טורבו דיזל 2014

Jeka88
שימו לב! השרשור הזה בן 1710 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מדובר ברכב עם אמינות מצויינת,הרכב נראה צעיר עם תוספות רבות ונוסע מצויין.

במחיר של הונדה 2008 קונים 3 רנו 2010 ,כנראה שיש סיבה לכך

לסיבה הזו קוראים דעות קדומות , בדיוק כמו הדעה הקדומה שהסיביק סחירה ומחזיקה מחירון.

Hyundai Tucson Prime 2.0– הבחירה של האישה..

Kia Niro Plug In - כי שומרים על הסביבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 65
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

מדובר ברכב עם אמינות מצויינת,הרכב נראה צעיר עם תוספות רבות ונוסע מצויין.

במחיר של הונדה 2008 קונים 3 רנו 2010 ,כנראה שיש סיבה לכך

ושתי המכוניות שהוא ציין כאן סוחבות טוב יותר, יהיו חסכוניות יותר (המגאן באופן משמעותי), מניסיון עם המגאן אין לה בעיה להגיע גם ל-1:22 מחוץ לעיר (נתון שכנראה אפשר לחלום עליו עם הסיביק), הסיביק פחות נוחה מהמגאן (לא סגור לגביי ה-C4 ולא אגיב לגביה), האבזור במגאן עדיף.

ולהזכירך, סיביק בתור חדשה עלתה יותר מרנו משפחתית מקבילה באותה תקופה, לא צריך להיות גאון מתמטי בשביל להבין שרכב שעלה פחות בתור חדש כנראה יעלה פחות בתור משומש.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש סטטיסטיקה, יש מחקרים ועוד איך,

יש כאן 3 והרשימה עוד ארוכה:

https://www.autolle.co.il/2018/09/04/midragcar/

https://www.autoexpress.co.uk/car-news/consumer-news/91220/the-most-and-least-reliable-car-manufacturers-2018

https://www.whatcar.com/news/2018-what-car-reliability-survey/n17798

בקיצור, אין על יפן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי מה שרשום שם אופל אינסיגניה אמינה יותר ממאזדה 6,איך זה יכול להיות עם כל הבעיות שיש במערכת הקירור של האינסיגניה???

Peugeot 5008 1.6T Active 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש סטטיסטיקה, יש מחקרים ועוד איך,

יש כאן 3 והרשימה עוד ארוכה:

https://www.autolle.co.il/2018/09/04/midragcar/

https://www.autoexpress.co.uk/car-news/consumer-news/91220/the-most-and-least-reliable-car-manufacturers-2018

https://www.whatcar.com/news/2018-what-car-reliability-survey/n17798

בקיצור, אין על יפן.

אתה כבר נהנה מיזה.

הראשון הוא מחקר שאף אחד לא חקר בו אלא שאל כמה ישראלים ובו טויוטה אייגו אמינה ופיג'ו 107 לא.

השני, לפעמים צריך לקרוא גם תגובות לכתבה.

השלישי יש עליו דיון ענק שפתחת, שכחת?

תביא מחקר אמיתי שאין עליו דעות הגיוניות במחלוקת (כי מחלוקות תמיד יהיו בגלל אנשים שהחליטו החלטה ודבקים בה). ואל תתאמץ לעשות דווקא לאנשים.

או בקיצור, תביא את כל הרשימה, אני לא פוסל ישר, אני אוהב לעבור על הכל ולהשכיל, את השטויות אסנן לבד.

ט.ל.ח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי יש רכב צרפתי שאני אוהב מאוד אבל הלינק הראשון הוא לא ״כמה ישראלים״ אלא מוסכניקים שגם מדורגים גבוה מבחינת חוות דעת, באמת אפשר לבטל את מה שהם אומרים? כמעט כולם שם פה אחד (חוץ מאורן שאני כמעט בטוח שמדובר באורן שמחזיק מוסך שמתמחה ברכבים צרפתיים) אומרים לקנות יפניות ולהתרחק מהצרפתיות כמו מאש.

מן הסתם הם לא תיאמו תשובות ביניהם אלא נשאלו על הסקר בניפרד אז איך זה שהם כולם אומרים שהיפניות ובראשן טויוטה מציעים אמינות מדהימה ושהצרפתיות הן זבל על 4 גלגלים שנכנסות למוסך בהמוניהן אחרי שנתיים שלוש מרגע הקנייה?

כולם שם משקרים לגבי איזה רכבים נכנסים המון למוסך ואילו פחות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה כבר נהנה מיזה.

הראשון הוא מחקר שאף אחד לא חקר בו אלא שאל כמה ישראלים ובו טויוטה אייגו אמינה ופיג'ו 107 לא.

השני, לפעמים צריך לקרוא גם תגובות לכתבה.

השלישי יש עליו דיון ענק שפתחת, שכחת?

תביא מחקר אמיתי שאין עליו דעות הגיוניות במחלוקת (כי מחלוקות תמיד יהיו בגלל אנשים שהחליטו החלטה ודבקים בה). ואל תתאמץ לעשות דווקא לאנשים.

או בקיצור, תביא את כל הרשימה, אני לא פוסל ישר, אני אוהב לעבור על הכל ולהשכיל, את השטויות אסנן לבד.

תחפש לבד, אני משאיר לך את החויה :)

אני כבר קראתי, השכלתי והפנמתי, עשיתי את הבחירה שלי ואני מאוד מרוצה, רק חבל שזה לא בוצע 3 שנים קודם, בקיצור, אין על יפן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הלינק הראשון הוא לא ״כמה ישראלים״ אלא מוסכניקים שגם מדורגים גבוה מבחינת חוות דעת, באמת אפשר לבטל את מה שהם אומרים? כמעט כולם שם פה אחד אומרים לקנות יפניות ולהתרחק מהצרפתיות כמו מאש.

100 מוסכניקים ישראלים אלה כמה ישראלים. ועצם העובדה שפה אחד אומרים לא לקנות (זה אשכרה מה שאומרים?) זה ממש לא רציני.

תחפש לבד, אני משאיר לך את החויה :)

אני לא צריך לחפש, אני חי עם רכבים צרפתיים טוב מאוד, עם נסיעות מרובות, ולא במוסך. אם אתה טוען שהרכב שלי זבל, תראה לי למה.

בקיצור, אין על יפן.

באמת מדינה יפה. אבל לא הייתי פוסל טיול גם בתאילנד.

ט.ל.ח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה זה לא רציני ש 100 מוסכניקים שאומרים מנסיונם לאור ההכרות שלהם עם חלק גדול מהדגמים של היצרנים הצרפתיים שלא מומלץ לקנות רכבים כאלו?

לפחות ככלל אצבע לדעתם אלו רכבים פחות אמינים בצורה משמעותית. אני לא הייתי מבטל כזה משאל וקול גורף מצד אנשי מקצוע בכזו קלות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעלי המוסכים נשאלו 6 שאלות:

• מיהם לדעתך שלושת יצרני הרכב האמינים ביותר לרכבים משפחתיים אוטומטיים? בעדיפות ראשונה, שנייה ושלישית.
  • אם אני רוצה לקנות רכב משפחתי אוטומטי, 1600, שנת 2012, איזה רכב הוא האמין ביותר בעיניך מתוך הרכבים הבאים*: מאזדה 3, יונדאי i30/i35, פורד פוקוס, סקודה אוקטביה, טויוטה קורולה, רנו פלואנס, קיה פורטה?
  • אם אני רוצה לקנות רכב מיני, שנת 2012. איזה רכב הוא האמין ביותר בעיניך מתוך הרכבים הבאים: קיה פיקנטו, סוזוקי אלטו, יונדאי i10, פיג'ו 107, סוזוקי ספלאש, שברולט ספארק, טויוטה אייגו?
  • אם אני רוצה לקנות רכב סופר מיני, שנת 2012. איזה רכב הוא האמין ביותר בעיניך מתוך הרכבים הבאים: יונדאיי i20, טויוטה יאריס, ניסאן מיקרה, סוזוקי סוויפט, סקודה פאביה, סיאט איביזה, פולקסווגן פולו?
  • על איזה רכבים לא היית ממליץ מבחינת אמינות?
  • באופן כללי, איזה רכבים אמינים יותריפנים, אירופאים, קוריאניים, אמריקאים?

תענה על זה רגע... בוא נבדוק משהו.

עריכה:

וזה בלי קשר לעובדה שבארץ הרבה בעלי מקצוע הם בכלל חאפרים "מביני עניין" ששכחו לבדוק לפני שענו.

וזה בלי קשר שלרוב המוסכים יש 80% לקוחות ממותג מסוים ואת השאר הם לא מכירים מספיק טוב.

גם משעשע לקרוא את תגובות המוסכים:

יוחאי, מוסך בעל 278 חוות דעת באתר מידרג: "המכוניות הצרפתיות: פיג'ו, סיטרואן ורנו, הם רכבים סופר נוחים וסופר מפנקים עם חווית נהיגה מעולה בשנה הראשונה והשנייה. אחר כך החוויה היחידה שיש היא חווית מוסך. אלו רכבים עם הרבה מאוד תקלות, ותקלות שלרוב עולות לא מעט."

סמי, מוסך בעל 267 חוות דעת "לא להתקרב לצרפתיות. רנו, פיג'ו סיטרואן. רכבים עם הרבה תקלות, וירידת ערך מטורפת. פשוט רכב לא אמין. זה נכון גם לגבי הרכבים החדשים, הפרסומת שלהם היא רכב שלא רואה מוסך, שמענו, הם לא יוצאים מהמוסך אולי."

גיא, מוסך בעל 264 חוות דעת: "כל לקוח שבא אליי אני אומר לו: אל תיגע בצרפתיות, זה מזבלה. זבל של מכוניות. רנו, פיג'ו וסיטרואן. אם הייתי אחראי על היבוא במדינה, לא הייתי מכניס את המכוניות האלה."

יוסי, מוסך עם 189 חוות דעת באתר מידרג: היצרנים הצרפתים מוציאים את הרכבים לכביש אבל אין להם בקרת איכות כמו שצריך, ויש הרבה בעיות עם החלקים שלהם. החלקים שלהם גם מאוד יקרים והאיכות שלהם לא טובה. הפיג'ו, הרנו והסיטרואן זה מחלה אחת גדולה, הרבה כאב ראש למוסך. לפי דעתי, מי שקונה אותם ישרוד איתם רק בתקופת האחריות אבל אחר כך יזרוק כסף על טיפולים במוסך."

עמית, מוסך בעל 146 חוות דעת: לא להתקרב לרנו, סיטרואן ופיג'ו. אנשים קונים אוטו יחסית בזול ואז משלמים ביוקר במוסך. גם הרכבים החדשים, הם משווקים אותם כ"לא רואה מוסך", אבל רואה, רואה וחצי. אולי מבחוץ הם לא רואים את המוסך, כי הם כל הזמן בפנים."

אלירן, מוסך בעל 106 חוות דעת "הצרפתיות לא שוות כלום, עולות שקל וחצי ואת חלקן אני אפילו מפחד לקבל אלי למוסך, יש להן במוסך תור כמו לאורטופד כי יש להן תקלות מפה ועד מחרתיים."

ולבסוף:

חשוב לציין את אורן, בעל מוסך בציון 9 באתר מידרג, שהפתיע, ובניגוד לרוב בעלי המוסכים דווקא טען שיצרניות הרכב הצרפתיות הן הרכב האמינות ביותר, וכך הוא הסביר: "אני מהנדס רכב ובעל שלושה רכבים, ואני יכול להעיד שהם הכי אמינים. אני עושה גם סטטיסטיקה גדולה מאוד ובה אני בודק את הכניסה של רכבים למוסך, ובין כלל הרכבים האירופאים הם נכנסים הכי מעט. נכון שהם רכבים לא טכנולוגיים, והם קשים ומורכבים יותר לטיפול, אבל דווקא בגלל זה מוסכים אחרים לא רוצים לטפל בהם, אז הם בכלל לא מכירים את הרכבים האלה! אלו רכבים אמינים מאוד."

לדעתי, סטיגמות ועדר בתרבות/מנטליות הישראלית זה דבר שתופס כ"כ חזק, שאסור להיכנס למוסכים כמו אלה שמוזכרים בכתבה, כשצרפתיה שתבוא לטיפול שגרתי הם אפילו יפחדו להחליף לה שמן והם לא ידעו מה מפחיד בזה. לא הייתי בוחר במוסכניקים כאלה גם עם טויוטה, בטח עם הרכבים מלאי הטכנולוגיה של היום.

עריכה אחרונה על ידי LPG

ט.ל.ח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המוסכניקים האלה לא חאפרים כל כך, לפחות לפי זה שהם מדורגים גבוה עם הרבה חוות דעת חיוביות במדרוג.

לא הבנתי למה הדגשת את מה שהדגשת בציטוטים שלהם, קראתי מה שהם אמרו וזה מסתכם ברכב צרפתי עובד יפה בתקופת האחריות אבל הוא מתבלה מהר וסובל מהרבה תקלות אחרי מספר שנים מועט.

אני אישית לא בא במגע עם הרבה רכבים כמוהם ואם זאת האבחנה שלהם אז מגיע להם שלפחות יערערו עליה ברצינות ולא יבטלו בהינף יד כאילו זה סקר שוק של כמה ערסים ישראלים מהרחוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברצינות, זה נראה כמו שאמרת, לא הצלחתי לנסח את זה. "סקר שוק של כמה ערסים מהרחוב". אבל למה לדעתי זה נראה כמו סקר שוק של כמה ערסים מהרחוב? בדיוק בגלל תגובת המוסכים, צורת הדיבור, וזה שהם בעצמם מבטלים את הרכבים בהינף יד, בלי לתת דוגמא בלי להסביר בלי לפרט על טיפולים או על המוסך עצמו. איך לא הבנת מה הדגשתי? הדגשתי את השטויות, סתם השקעתי...

לא מכיר את אתר מידרג ולא משתמש בו, אין לי מושג מה רמת ההמלצות שם איך הן מסוננות ו/או מתבצעות אז אני לא יודע להגיב לך על זה.

ט.ל.ח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי שתי דעות מנוגדות לגבי הסקר הזה והן: הסקר של המוסכים פשוט מראה עד כמה זה עניין של דעה קדומה וסטיגמות והוא לא באמת רציני\משקף וגם כן יש בו מידת אמת.

אפשר לשלול אותו בקלות בגלל שטויוטה אייגו והפיגו 107 הן בדיוק אותו הרכב עם אותם מכלולים ורק סמל שונה בגריל. עם זאת טויוטה אייגו דורגה כרכב המיני השני באמינותו ופיגו 107 דורגה במקום האחרון למרות שזה בדיוק אותו הרכב. לאחר עדות כזאת כול מה שקשור לסקר הזה נתון בספק רב.

ובניגוד למה שנרשם מעלה אני מסכים שצרפתיות הן לא הרכבים הכי אמינים שיש למשל במנוע השל פיגו 1400 בדגמים הישנים הייתה מחלה של טרמוסטט שהיה נדבק וגורם להתחממות. במנוע ה1600 פרינס שפותח עם במוו יש בעיה של שרשרת תזמון ובעיה של הצטברות פיח על השסטומים שתי תקלות מאוד יקרות לתיקון ודיי נפוצות בתיבת הAL4 יש גם לא מעט בעיות... עם כול הנ"ל לטעון שצרפתיות הן רכבים אמינים קצת תלוש מהמציאות והמוסכים כנראה מסתמכים על ניסיון העבר שלהם.

עם זאת כול מקרה לגופו ומנוע ה1200 החדש והתיבה האוטומטית של אייסין מראים אמינות טובה ומכיוון שהם יצאו לשוק בישראל רק ב2014 ומן הסתם טופלו 3 שנים במסגרת אחריות בלובינסקי אני בספק אם למוסכים שהשתתפו בסקר יצא לטפל ברכבים עם השילוב הנ"ל לכן כול הסקר הזה בכלל לא רלוונטי לנושא של פותח השרשור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למוסכניקים יש את "ה" ניסיון, הם אלה שנתקעים ומקללים את הרכבים האלה שגם קשים להם לעבודה,

ואני אומר את זה אחרי שכבר שאלתי מוסניקים בעצמי, אתה מוזמן להתחיל בעין דור בחיפה ועד רחוב יפו.

אישית, לא הייתי רץ להלל את אמינות מנועי ה1200 הפיורטק, גיר האייסין אכן אמין ולא שמענו על בעיות כלל, אך למנוע היו כבר 2 תלונות עיקיות, ממיר קטליטי והרצועה שמתפוררת, זה ממש לא אמינות מוחלטת,

מה שכן אפשר להגיד כאמין זה מנוע ה 1.0 שיש בפיג'ו 108 לדוגמא, או מנוע ה1.6 דיזל של ה3008 שבינתיים באמת מפגינים אמינות מוחלטת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי שתי דעות מנוגדות לגבי הסקר הזה והן: הסקר של המוסכים פשוט מראה עד כמה זה עניין של דעה קדומה וסטיגמות והוא לא באמת רציני\משקף וגם כן יש בו מידת אמת.

אפשר לשלול אותו בקלות בגלל שטויוטה אייגו והפיגו 107 הן בדיוק אותו הרכב עם אותם מכלולים ורק סמל שונה בגריל. עם זאת טויוטה אייגו דורגה כרכב המיני השני באמינותו ופיגו 107 דורגה במקום האחרון למרות שזה בדיוק אותו הרכב. לאחר עדות כזאת כול מה שקשור לסקר הזה נתון בספק רב.

ובניגוד למה שנרשם מעלה אני מסכים שצרפתיות הן לא הרכבים הכי אמינים שיש למשל במנוע השל פיגו 1400 בדגמים הישנים הייתה מחלה של טרמוסטט שהיה נדבק וגורם להתחממות. במנוע ה1600 פרינס שפותח עם במוו יש בעיה של שרשרת תזמון ובעיה של הצטברות פיח על השסטומים שתי תקלות מאוד יקרות לתיקון ודיי נפוצות בתיבת הAL4 יש גם לא מעט בעיות... עם כול הנ"ל לטעון שצרפתיות הן רכבים אמינים קצת תלוש מהמציאות והמוסכים כנראה מסתמכים על ניסיון העבר שלהם.

עם זאת כול מקרה לגופו ומנוע ה1200 החדש והתיבה האוטומטית של אייסין מראים אמינות טובה ומכיוון שהם יצאו לשוק בישראל רק ב2014 ומן הסתם טופלו 3 שנים במסגרת אחריות בלובינסקי אני בספק אם למוסכים שהשתתפו בסקר יצא לטפל ברכבים עם השילוב הנ"ל לכן כול הסקר הזה בכלל לא רלוונטי לנושא של פותח השרשור.

התיבה האוטומטית של אייסין הייתה כבר ב407 V6 לפני 14 שנים..לפחות תדייק במה שאתה כותב,אל תלך בדרכו של

בעל הדמיון המפותח וחובב הפרפרים.

עריכה אחרונה על ידי Ron.P
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1710 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...