Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הברגה בורג ריקון שמן גיר נשברה. ריינגר 2004

erez1012
שימו לב! השרשור הזה בן 1994 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפרק גיר שלם זה אלפי שקלים, לא רלוונטי.

לא הבנתי מה רע בלמלא אתכל החור באפוקסי, עומד בהרבה יותר מ90 מעלות. בנוסף הגיר שלי לא מחובר למנוע ככה שאני לא בטוח כמה הוא מתחמם, לדעתי פחות מ90 מעלות.

"* כול פיתרון אחר הוא זמני. לאחר שהשמן בתיבה יתחמם והגיר יגיע לטמפ' של 90 מעלות צלזיוס במקודם או במאוחר דבק אפוקסי או כול אילתור אחר לא יחזיק מעמד." הדבק עומד בהרבה יותר מ90

מתגעגע לג"סטי 94

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין מה להפסיד מקסימום התיקון הפרוביזורי לא יחזיק ואז תיווכח לדעת שתצטרך תיקון באופן מקצועי. אז שים לך אפוקסי ותעדכן בהתפתחויות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפרק גיר שלם זה אלפי שקלים, לא רלוונטי.

לא הבנתי מה רע בלמלא אתכל החור באפוקסי, עומד בהרבה יותר מ90 מעלות. בנוסף הגיר שלי לא מחובר למנוע ככה שאני לא בטוח כמה הוא מתחמם, לדעתי פחות מ90 מעלות.

"* כול פיתרון אחר הוא זמני. לאחר שהשמן בתיבה יתחמם והגיר יגיע לטמפ' של 90 מעלות צלזיוס במקודם או במאוחר דבק אפוקסי או כול אילתור אחר לא יחזיק מעמד." הדבק עומד בהרבה יותר מ90

בהחלט יש דבקים שעומדים ביותר מ-90 מעלות אבל אינם מסוגלים לעמוד בהתפשטות והתכווצות של אלומיניום כתוצאה משינוי טמפ' קיצונים.

במידה והדבק התפרק ויפול לתוך הקרטר הדבר עלול לגרום נזק לתיבת ההילוכים גם כתוצאה מחלקיקים קטנים של דבק אפוקסי אשר נסחף בשמן.

שמן הגיר בהחלט מגיע ל-90 מעלות צלזיוס ובדרך כלל זו טמפ' העבודה ועל זה אין מה להתווכח.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי ניתן לרתך אום לחור מהצד החיצוני?

לא מתככנים להשתמש כחנוכיה - תמיד זה יכול לגמור על הראש של מישהו... :wink:

אין ספק. היופי חולף, אבל הרפס הוא נצחי.

בסוף יבוא אחמד וירסס איך שיצא לו.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בס"ד

כבודו מומחה לענייני הברזות ? - אני ממתין לתעודה.

זה שנראה שהדבר לא ניתן לתיקון, זה לדעתך. - לא בצורה שאתה מציע.

לדעתי, (ויש לי נסיון, גם בעבודה שלי, עם הברזות למינהם), שכן ניתן לבצע תיקון, גם אם מדובר בתיקון פרוביזורי, ולא לפי הכללים.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

זה לא תיקון פרוביזורי אלא סופר חאלטורה ברמות.

במידה והייתי נתקע באמצע המדבר עם הרכב והייתי צריך לאטום את אגן השמן הייתי מוצא פיתרון זמני עד להגעה למוסך. כאן מדובר על מקרה שניתן לתקן בצורה מקצועית אצל בעל מקצוע לכן אני שולל על הסף את הפתרונות שאתה מציע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פותח הת'ארד ,

פרק את החלק / גרור למוסך ותדאג שיעשו הלחמה , הברזה מחדש וישימו בורג ושייבה חדשים.

אל תתעסק עם אפוקסי וכדומה - הזול עולה בסופו של דבר ביוקר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי ניתן לרתך אום לחור מהצד החיצוני?

"קצת" בעייתי לרתך אום עשוייה מפלדה לקרטר אשר עשוי לרוב מסגסוגת אלומיניום או מגנזיום בגלל הבדלי טמפ' היתוך משמעותיים בין שתי המתכות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

שלום לכולם

לאחר ייעוץ עם רתך אלומניום, הוא טוען שהאזור מלוכלך ולא ניתן לרתך ללא פירוק מכוון הלכלוך יעשה חורים באלומניום. המליץ לי לנסות קודם עם חומרי איטום.

עשיתי שטיפת סולר והכנסתי מגנט למציאת חלקים מיותרים, קניתי מגנט והדבקתי אותו לאגן שבעתיד יעשה את העבודה.

קניתי דבק jbweld-2000psi חוזק, קניתי בורג מקורי.

הבורג נכנס מצוין בהברזה הקיימת וגם הצלחתי לחזק אותו בחוזקה (25NM)

החלטתי לנסות להבריג את הבורג החדש יחד עם האפוקסי (עדיין לא צילמתי)

אמלא 200ML שמן גיר כנדרש ואבדוק.

הריינגר מחולק למנוע,ציר המנוע נכנס לוריאטור עם רצועה, ביציאה מהקלאצ אתה מגיע לקופסת תמסורת (LHRN) , מהתמסורת יוצאים צירים לדיפרנציאלים ולגלגלים.

"בהחלט יש דבקים שעומדים ביותר מ-90 מעלות אבל אינם מסוגלים לעמוד בהתפשטות והתכווצות של אלומיניום כתוצאה משינוי טמפ' קיצונים"

אחלה מידע, אני מקווה שהדבק הזה יעמוד בשינויים האלה.

רתך האלומניות טען שאם הבורג נכנס בהברזה, זה יהיה הרבה יותר חזק ואטום לעומת אפוקסי ללא בורג.

תודה לכולם

מתגעגע לג"סטי 94

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נסעתי 5 פעמים עם הכלי, ניסיתי לאמץ את הגיר והפעלתי 4X4.

הגיר לא התחמם יותר מדי.

לא מצאתי נזילות בבורג.

מקווה שזה פתר את הבעיות

תודה

https://photos.app.goo.gl/MEAfz31sY4Kwv7V36

מתגעגע לג"סטי 94

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1994 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...