Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עשן לבן (בסל"ד גבוה) אחרי טיפול תקופתי -סקודה פאביה

Guy117
שימו לב! השרשור הזה בן 1999 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

הכנסתי את הסקודה פאביה 2011 (1200 סמק TSI) לטיפול תקופתי של החלפת שמנים ופילטר אויר, ורק לאחר שבוע כשהגעתי לעליות של ירושלים ובנסיעה יותר אגריסבית, ראיתי שהאוטו מוציא עשן לבן כאשר אני מוריד הילוך ומושך עד לסל"ד של 3.5 ומעלה.

כלומר, ברגע שהאוטו מגיע לסל"ד גבוה, לפתע, יוצאת ממש עננה של עשן לבן.

חזרתי למוסך והם עשו בדיקה ואמרו שהכל ניראה להם תקין, רק שהיה חסר 2-3 קג שמן (וזאת לאחר שמילאו מחדש בטיפול התקופתי לפני שבוע).

עלתה ההשערה שזה קשור לטורבו, אך לא נתבצעה בדיקה בכדי לאשש זאת. שלחו אותי הביתה ואמרו לי לשים עין כל מדד השמן בימים הקרובים, אם האוטו "אוכל" שמן אז כניראה הבעיה בטורבו.

שאלתי - אני בטוח שהאוטו לא עישן לפני כניסתו לטיפול התקופתי, 100%, מעולם לא ראיתי את האוטו מעשן ככה בניסעה בטורים גבוהים, האם ייתכן והמוסך דפק משהו במהלך הטיפול? האם מישהו ממכם יכול להעלות השערה של משהו הגיוני שקרה?

עכשיו אני מפחד שהמוסך יתנער מאחריות ואני אצטרך להחליף טורבו ולהוציא עוד כסף מהכיס.

אשמח לשמוע את חוות דעתכם על המקרה ותודה מראש למגיבים.

גיא

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדובר בצריכת שמן חריגה מאוד תוך שבוע מהטיפול,שיכולות להיות לה מס' סיבות וביניהן: שימוש בצמיגות שמן לא נכונה/שמן לא מתאים לרכב,גומיות שסתומים גמורות ואפילו בעיה בטורבו/בכל המנוע.

לא להיבהל,התחל מהקל אל הכבד- בצע כל יום בבוקר לפני התנעה ראשונה בדיקת שמן ואם חסר הרבה,לגשת מיידית למוסך ולא להמשיך לנסוע עם הרכב כדי לא לגרום לנזקים.

רוב הסיכויים,שאם הבעיה לא הייתה קיימת לפני כן,השתמשו עכשיו בשמן,שלא מתאים לרכב ויש להחליף שמן ומסנן שוב לפני קופצים קדימה.

אם אתה צריך מוסך טוב במרכז אתה יכול לפנות למוסך רון,חבר הפורום מוסך מקצועי שמתמחה במיוחד ברכבי הקבוצה.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בס"ד

נראה ונשמע מוזר.

מוסך שפוטר אותך כלאחר יד, אחרי שהמנוע מאבד (לטענתם) בין 2-3 ליטר שמן מנוע, מעיד על מקצועיות המוסך.

עצתי לך, תבדוק עם פנס טוב, כאשר המנוע עובד, נזילות בכל אזורי המנוע, בנוסף, תהיה עם יד על הדופק, לגבי תצרוכת השמן.

אני קם כל בוקר בשביל הילדים, בלעדיהם הייתי קם בצהריים...:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז אין שום אליבי לבוא בטענה כלשהיא למוסך. כלל ברזל או יותר נכון פלדה זה לפני קבלת הרכב מהמוסך לבדוק שהכל תקין מבחינת נוזלים ושמנים!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז אין שום אליבי לבוא בטענה כלשהיא למוסך. כלל ברזל או יותר נכון פלדה זה לפני קבלת הרכב מהמוסך לבדוק שהכל תקין מבחינת נוזלים ושמנים!

כרגע, אני עוקב אחר מצב השמן לראות אם האוטו ממשיך לשרוף שמן יתר על המידה.

אני מסכים איתך לגבי כלל הברזל שלך, אך לדעתי זה לא נכון שלא ניתן לנהל שיח עם המוסך על הבעיה הזאת.

אני יודע שהאוטו לא 'זלל' שמן קודם לכן, ולכן תמוהה גם בעיני המוסכניק למה אחרי שבוע ימים חסרים לי 2-3 קג של שמן.

בכל אופן, התחושה שלי שזה אכן מתקשר לטורבו, עישון-היתר מתרחש רק בסלד גבוה כשהטורבו נכנס לפעולה, בנוסף אני חווה לעיתים נפילות כוח/מתח במעבר בין הילוכים.

האם התחברות למחשב הרכב יכול להועיל?

תודה לכולם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סתם שאלה, עשן לבן לא מעיד על זה ששמן נכנס לתא הבעירה או לטורבינה ?

Opel INSIGNIA 2013 2.0T Edition - For me

ReflashTeam IL stage 1 Remap.

Opel INSIGNIA 2015 2.0T Cosmo - For the wife ;)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1999 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...