Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רנו מגאן 2003 - סיכום 15 שנה !

orankohn
שימו לב! השרשור הזה בן 2147 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אממ לצערי הרכב לפי הנתונים מצדיק את התדמית האמינות הצרפתית.

במיוחד מפתיע מאוד כמות הבעיות בשנים הראשונות.

אישית מאוד אהבתי את הדגם ואף חשבתי לקנות כזאת 1.4 ידנית.

Sent from my iPhone using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 76
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

רכב זוועה.

כמות תקלות לא סבירה, כולל לא מעט תקלות בזמן שהאוטו יחסית חדש.

זה פשוט לא סביר שרכב חדש ואתה צריך כל כמה חודשים להיכנס למוסך.

למען ההשוואה - סיד 2011 של אימי - עכשיו ארעה תקלה ראשונה.

ספורטאז' 2015 - שלשו וחצי שנים ללא תקלה.

ריו 2013 - נמכר לאחר שלוש שנים ללא תקלה אחת.

אגב, קחו רנו עם מנוע 1.4 ליטר וגיר ידני - וצמצמתם את כמות התקלות לפלסטיקה ולחלונות חשמל.

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב לצורך השוואה יש לי קורולה באותו גיר רק עם 240K ומנוע אוכל שמן והוחלף מיומו הראשון כפתור לחלונות חשמל שהוחלף באחריות. בול"ז קדמים, גומיה לציריה,ואם אני לא טועה גם ציריה ותיקון חופש בהגה(לא הוחלף המסרק) ובנוסף סעפת יניקה 2 קוילים ומזרק ובד לגג שנפרם בערך 6-7 שנים/110K 0 להערכתי בערך 8K שח לא כולל טיפולים.

מסרב לחתום:evil:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כבר אנשים הזכירו רכבים ברשותם.

*אימפרזה עם 260אלף(06-13)-הוחלף רדיאטור והצנרת מים

וזהו(לא כולל טיפולים שוטפים).

*יונדאי איי30 מ2008- תושבת מנוע אחת.

*סובארו בי4 מ2011 נמכרה עם 200אלף וה''תקלה" צינור מים שנזל-הוחלפו כולם.

*סיוויק 2016 עם אפס תקלות(עברה סביבות ה50).

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמות התקלות כשהיה צעיר לא סבירה. בהמשך סביר מאוד לרכב בן 10.

אנמ מחזיק לפחות רנו אחת ולפעמים גם 3 במקביל משנת 94 ומעולם לא היה לי רצף תקלות כזה. אפילו במגאן 2 שהיתה אצלי ו שנים ו 180,000 קילומטר הלכו רק חיישן אחד, נגד מהירויות, סליל הצתה ומאורר רדיאטור.

בפלואנס 6.5 שנים הלך חיישן חמצן, משולשים ובולמ"ז שהוחלפו לא בגלל שנזלו אלא גי לא הגיב6 כבר כמו שצריך.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רנו - לא רואה מוסך *

*בשבת

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתקופה של 5 שנים ו36k ק"מ , שילמת 14681 ש"ח בהוצאות אחזקה ותיקון , 2936.2 ש"ח בממוצע לשנה.

בתקופה של 10 שנים ו71k ק"מ , הבעלים הקודם שילם 18062 ש"ח בהוצאות אחזקה ותיקון , 1806 ש"ח בממוצע לשנה.

כלומר עלויות האחזקה גדלו ב1130 ש"ח לשנה , במחצית הזמן של הבעלות הקודמת.

אני מניח שאם נשווה את האמינות של הרכב הנ"ל לרכב שהלך לו גיר/מנוע אפשר לומר שמדובר ברכב אמין באופן סביר וחלקי...

עריכה: הוספתי הערכת מחיר על תיקון גיר ב2K.

סיכמת יפה מאוד. רק ששכחת לציין שהרכב נכנס 21 פעמים למוסך אצל הבעלים הראשון (זה אומר בממוצע 2 כניסות בשנה) ו-14 פעמים אצל הבעלים השני (בממוצע כמעט 3 פעמים בשנה). סה"כ 35 כניסות ב-15 שנה (קצת יותר מפעמיים בשנה בממוצע). למי שתוהה מדוע הספירה שלי טיפה מוזרה, אני לא סופר החלפת מצבר וצמיגים.

בניגוד לרוב חברי הפורום אני מבצע הפרדה בין רכב אמין (רכב שנכנס פעם בשנה לטיפול בלבד) לרכב לא אמין (רכב שנכנס יותר מפעם בשנה למוסך) ובין רכב יקר לאחזקה (עלות אחזקה גבוהה) לרכב זול לאחזקה (עלות אחזקה נמוכה).

המקרה הנ"ל מייצג רכב לא אמין (כי דרש לאורך השנים לא מעט כניסות לא צפויות למוסך) וזול לאחזקה. לשם השוואה להלן הסיכום שלי של רכב ישן יותר ופשוט יותר שמתכנס בערך לעלות אחזקה ממוצעת לא רחוקה מפותח השרשור:

https://r.tapatalk.com/shareLink?url=https%3A%2F%2Fwww%2Ecarsforum%2Eco%2Eil%2Fvb%2Fshowthread%2Ephp%3Ft%3D525513&share_tid=525513&share_fid=28771&share_type=t

פותח השרשור, תודה רבה על שיתוף המידע המעניין מאוד.

עריכה אחרונה על ידי redroze

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין ספק שרנו זכתה בצדק רב ובעבודה קשה למוניטין האמינות המתחת-למפוקפק שלה. עם זאת, החל משנת 2008 בערך חל שיפור משמעותי מאוד ברמת האמינות (מגובה בסטטיסטיקה ובתוצאות בשטח), וכיום הם נמצאים במקום אחר לגמרי (הגם שזו עדיין לא קורולה, לטוב ולרע). עם זאת, ייקח עוד שנים רבות עד שדעת הקהל תשתנה (בהנחה ששוב לא ייחרבנו משהו בדרך). אחת ההשלכות היא תופעת "מה שמותר ליופיטר אסור לשור".

בפלואנס שלי, למעט הסיפור הידוע והמוכר של מחשב הגיר, לא הייתה שום תחזוקה לא מתוכננת בשש שנים ו-120K ק"מ.

מצד שני, כל יומיים פותחים שרשור בפורום הטכני על קופלונג הגה\יוניט אור בלם\חיישן קראנק או איזה סמיצ'יק אחר שמתפגר ביונדאי\קיה.

אבל העיקר ש:

רנו - לא רואה מוסך *

*בשבת

עריכה אחרונה על ידי קורן בן אשר

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תקלות של חיישן ב100 שקל, או של חלק פלסטיק שהחיבור שלהם הוא עיסוק של מספר ברגים, רחוקים שמיים וארץ מתקלות של חלון נופל, תקלות מנוע ברכב חדש לחלוטין, הנדסת חשמל גרועה וכיוצא בזו.

אף יצרן לא חף מכשלים, אבל יש כשלים ויש כשלים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמות התקלות שיש כאן לרכב שעבר שימוש מתון ביותר הזויה. אם היא הייתה עוברת חיים כמו של המכוניות שלי (https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?559319-%D7%90%D7%9C%D7%A4%D7%90-156-%D7%A1%D7%9C%D7%A1%D7%A4%D7%99%D7%93-2001-%D7%A1%D7%A7%D7%99%D7%A8%D7%AA-3-%D7%A9%D7%A0%D7%99%D7%9D), היא הייתה מתפרקת לרסיסים.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תקלות של חיישן ב100 שקל, או של חלק פלסטיק שהחיבור שלהם הוא עיסוק של מספר ברגים, רחוקים שמיים וארץ מתקלות של חלון נופל, תקלות מנוע ברכב חדש לחלוטין, הנדסת חשמל גרועה וכיוצא בזו.

אף יצרן לא חף מכשלים, אבל יש כשלים ויש כשלים.

לא הבנת את הנקודה שלי. הסלוגן (המטופש) "רנו - לא רואה מוסך" נולד שנים אחר כך, כנראה ב-2009 או 2010 (מישהו יודע לתארך בצורה יותר מדוייקת?) כחלק מקמפיין שנועד כביכול לתקן את נזקי מוניטין האמינות המחורבן בשנים שקדמו לכך. אז אם הציטוט שלך מתייחס לאקזמפלר הספציפי מושא השרשור, זה סתם אנכרוניזם. אם, לעומת זאת, אתה מתייחס לאמינות של רכבי רנו כיום, אתה פשוט מוכיח אתה הטענה שלי לעיל ("מה שמותר ליופיטר אסור לשור").

(ספציפית לגבי מה שכתבת לעיל: עבור ישראל ישראלי מפתח תקווה אין הרבה הבדל בין חיישן שעולה 100 ש"ח לבין חלון שנופל, בשני המקרים יש עלות עבודה ניכרת במוסך, שלא לדבר על הטירחה שבהגעה לשם מבחינת זמן וכסף. הדוגמה של הקופלונג הגה נהדרת - חלק שעולה כמו לאפה עם שווארמה, אבל העבודה עולה פי 20. זה שאתה ועוד אנשים פה יודעים לבצע את העבודה לבד זה לא פקטור - אתה היוצא מן הכלל, לא הכלל).

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע, לדעתי לנהוג ברכב שאחרי מס חודשים שיצא מהסוכנות הוא חוזר למוסך עם צק אנגין, ועוד כהנה וכהנה תקלות, לא משתווה לתקלה אחרי 5 6 7 שנים שאולי אפילו לא תעבור אצל הבעלים הראשון, שתביא לאחריה שקט תעשייתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה מאזדה 3 / אימפרזה / לאנסר / קורולה בנות אותו גיל עדיין נוסעות וכמה מגאן ? לי נרעה שהמגאן נעלמת מכבישי ארצנו והתיאור הנ"ל עוזר להבין למה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם נמכרו פחות מגאן מאשר מהיפניות גם אז גם היום תיראה אותם פחות.

Sent from my iPhone using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמות תקלות מוגזמת לרכב שלא זז יותר מדי

אלא אם כן מדובר בנסיעות קצרות ושוחקות.

נעזוב לרגע את ההוצאות - זה ממש מעיק ומציק הביקורים התכופים במוסך.

תמיד השאיפה היא למצוא רכב שיכנס למוסך רק בין הטיפולים - בפועל זה עניין של מזל.

מהו הערך המוסף שלו? המתלים הרכים ונוחות הנסיעה הצרפתית ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2147 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...