Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תחקיר - מי יותר חסכוני - מנוע מיושן גדול נפח או מנוע טורבו מודרני צנום נפח ?

orankohn
שימו לב! השרשור הזה בן 2614 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

השוואה מעניינת.

אבל, ויש אבל גדול מנוע הטווין אייר בארץ לא החליף את ה-1.2, אלא את ה-1.4 האטמוספרי של פיאט.

אם כבר משווים.

קאליפרים צהובים בגודל של הטוסטר שיש לאמא שלי במטבח

ודיסקים בגודל של מגש פיצה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו לא שאלה של נהג רגוע או לא.

נסה לנהוג בשניהם עם אותה תאוצה (בפועל. לא אותו מצב דוושה) ואז תבדוק הפרשים.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המעבר למנועי טורבו קטני נפח בוצע מסיבה אחת בלבד- ניתן להציג איתם נתוני פליטת מזהמים נמוכים משמעותית ממנועים אטמוספריים מקבילי הספק.

העובדה שניתן להציג איתם גם צריכת דלק נמוכה בתנאי מעבדה היא רק בונוס ליצרניות הרכב.

על הכביש, צריכת הדלק לא נמוכה משמעותית מהמנועים המקבילים ברוב המקרים שנתקלתי בהם. אם ניקח בחשבון את הבלאי הגבוה יותר של מנוע טורבו, המעבר לתיבות רובוטיות שנעשה גם הוא לאותה המטרה בדיוק, שמעלים את מחיר תחזוקת הרכב לאורך זמן- אני לא בטוח שהחזקת רכב בעל מנוע טורבו קטן תהיה זולה יותר מרכב בעל מנוע אטמוספרי מקביל לנהג הממוצע.

אם הייתי יכול הייתי מזדווג עם הרכב הזה ומרבה אותו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגרנדה פונטו 1.4 צריכת דלק משולב ממוצעת של 14

ברנו קליאו 0.9 טורבו צריכת דלק משולב ממוצעת של 19

בהתעלם ממחשב דרך חישוב רק במשאבה.

אותו נהג אותם כבישים אותם שעות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי אומר כי השאלה היא כיצד מוגדר המושג "חסכוני".

למי שמסתכל על צריכת הדלק בלבד, מנועי הטורבו יראו חסכוניים יותר. מי שמחזיק רכב לתקופה (יחסית) ארוכה ומסתכל על כמה כסף יוצא לו מהארנק, יראה כי הוצאות התחזוקה של מנועי הטורבו הקטנים גבוה יותר (ומדובר על עלות חלפים, זמן בין תיקונים וירידת ערך נילווית)

ד"א, נקודה שמשום מתעלמים ממנה היא שמחיר האמיתי הדלק הוא יחסית זול אך מוטל עליו מס מטורף כך שאם מחשבים שוב ומקזזים את המיסוי על הדלק ואת המיסוי על החלפים/עבודה נראה כי מנוע פשוט מכאנית חסכוני יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סיגלתי בעיר הרגלי נהיגה חסכוניים שמניבים פרי:[...]

העברה תכופה לניוטרל לקראת רמזור אדום, גלישה מרובה וכמעט חוסר שימוש בבלמים.

כמו שכבר אמרו לך, העברה לסרק לא עוזרת אלא גורעת וכן יש לה חסרונות בטיחותיים.

לגבי חוסר שימוש בבלמים - תזכיר לי לנסוע מאחוריך. בשביל לנהוג ככה צריך להתחיל להאט צומת אחד מראש וזה יכול לעכב נהגים שרוצים לפנות בצומת הקרוב, למשל.

אתה גם לא חוסך כל כך הרבה כי כאשר סיבובי המנוע יורדים מתחת לערך מסוים הוא שוב מתחיל לצרוך דלק, למרות שהוא בהאטה.

עריכה אחרונה על ידי חן ג.
הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ב- 1.2 הידני בתדלוקים בנסיעות עירוניות בלבד מראה תוצאות מאוד חסכוניות (17 ק"מ לליטר בעיר בנסיעה מתונה כלל לא נדיר.)

שתהיה לי בריא, רגל של נוצה יש לכם...

אני אמנם גר בחיפה ובעליות עוקף בלי חשבון אבל בנסיעה עירונית (90% עירוני) אינני מצליח להשיג תוצאה ממוצעת טובה מ-12 ק"מ לליטר (לפעמים יורד ל-11, לפעמים עולה ל-13 אבל בגדול, 12 זה הממוצע).

מדובר בפנדה 2014 (נהדרת ואהובה)

בעלים גאה :inlove: של פיאט 124 ספיידר 1800.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על השיתוף, בהחלט מפתיע ומעניין.

Sent from my E6853 using Tapatalk

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי בפונטו 1.2 16v אני מגיע ל1/14 במשולב

ואני לא נוסע רגוע בכלל אין יום שהרכב לא מגיע לקו האדום ;)

אם אני ממש רוצה לחסוף בדלק אפשר בכיף להגיע ל1/17-18

דייהטסו שרייד סדאן 97 sold

פונטו 2002 sold hgt

שברולט ספארק 2011 sold

פונטו ספייס 2002 16v 1.2 מונמכת מאוד ;)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2614 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...