Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שוק הנדל"ן מתחיל להתקרר בדרך למטה?

iceco

פוסטים מומלצים

הרבה מהאנשים האלו שגירדו כל שקל ואפילו לקחו הלוואות לטובת הון עצמי,וגם אז המשכנתא שלהם היא יותר מ30 אחוז מההכנסה הם זוכי מחיר למשתכן,והבעיה שלהם היא שאת הדירה אפשר למכור רק אחרי 5 שנים.

אנשים שאני מכיר וזכו ,פשוט התאבדו על הרכישה.

Bayerische Motoren Werke

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, ArikC כתב:

הרבה מהאנשים האלו שגירדו כל שקל ואפילו לקחו הלוואות לטובת הון עצמי,וגם אז המשכנתא שלהם היא יותר מ30 אחוז מההכנסה הם זוכי מחיר למשתכן,והבעיה שלהם היא שאת הדירה אפשר למכור רק אחרי 5 שנים.

אנשים שאני מכיר וזכו ,פשוט התאבדו על הרכישה.

ככה זה שכל מה ששומעים וקוראים בתקשורת במשך שנים זה שהמחירים רק עולים ורק יעלו ולמהר לרכוש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סתם נתון, אחרי כל העליות המטורפות של העשור האחרון, עם ובלי קשר, 20% עליית מחירים רק בשנה האחרונה.

בכל מקרה, כמו שאמרתי, מכירת דירת מגורים בגלל קושי כלכלי זה משהו שפשוט לא קורה אצלנו. במיוחד לא בשוק של היום.

פה זה לא ארה"ב או אירופה.

לא מנטלית, לא חברתית, לא תרבותית.

זה נכון אגב, לדעתי, לכל שלושת המגזרים.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 53 דקות, Nemesis כתב:

אם החזר המשכנתא הוא 30-40% מההכנסה המשפחתית, ויש מיתון שגורר פיטורין ואבטלה של אחד מבני הזוג, ירצו או לא, חלק יאלצו למכור את דירותיהם.

וללכת לשכירות באותו סכום? 

רוב הציבור שוכח שמראש קניית דירה הייתה כדאית כי מחיר השכירות היה לא שונה בהרבה מפריסה של משכנתא. 

אם משפחה תדע שאם היא מוכרת את הדירה ומשכירה דירה דומה באלפיים שקל פחות אז יש פה כדאיות. 

המצב היום שמי שימכור יצטרך לשכור בסכום דומה אם לא גבוה יותר ולסבול מגחמות בלתי פוסקות של המשכירים. 

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי אמר שכירות באותו סכום? 

רכישה או השכרה בסכום נמוך יותר. 

אם הזוג מחזיר 35% מהמשכורת המשותפת, ולפתע ההכנסה נחתכה בחצי, זה לא יוכל להתקיים לאורך זמן. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, rev-Match כתב:

בלא מעט מקרים של בעיות כלכליות זוגות חוזרים לגור אצל ההורים.

יש הרבה דגים בים....אבל הכל תלוי באורך החכה שלך :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יחזרו להורים וישכיירו את הדירה

ישכירו את הדירה וישכרו משהו זול יותר.

כדי שתהיה מכירה המונית נצטרך לראות בחדשות כותרת של ירידה של 20% במחירי הדירות (אם זה יקרה, יהיה פה ירידות חדות יותר)

נכון לכרגע זה אפילו לא באופק 

אלא מצב תאורתי בלבד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 דקות, Nemesis כתב:

מי אמר שכירות באותו סכום? 

רכישה או השכרה בסכום נמוך יותר. 

אם הזוג מחזיר 35% מהמשכורת המשותפת, ולפתע ההכנסה נחתכה בחצי, זה לא יוכל להתקיים לאורך זמן. 

יש כמה חודשים של אבטלה, אפשר לדחות משכנתא במקרה הכי גרוע. 

אני כמובן מדבר על אנשים שלא קפצו מעל הפופיק ומקסמו את יכולת ההחזר שלהם. 

מכיר כמה הייטקיסטים שמכניסים ביחד 30+ נטו וסגרו מסלולים קצרים בהחזר של 10-12 אלף. 

אנשים שיש להם החזר של 4800-5000 יסתדרו, ילכו לעבוד בסופר, תחנת דלק, יחלקו עיתונים בבוקר אבל יחזירו את התשלום החודשי. 

אני נזכר בהורים שלי עולים חדשים שמחוסר הבנה הקשיבו ליועץ משכנתאות וסגרו מסלולים דרקוניים, כאשר היו משברי עבודה והיו מפוטרים הדבר הראשון ששולם בתחילת החודש זאת ה משכנתא, אף אחד אפילו לא חשב על למכור. 

מה התוצאה? אני לא הלכתי לבית ספר עם תיק מודן וקלמר של אוניל. 

מר' ישראלי יודע לחסוך בהכל כשהוא נדחף לפינה. 

ושוב אני מדבר על אנשים שמראש חשבו על כך שמשבר כזה יכול לקרות והתאימו את עלות הרכישה והחזר המשכנתא למצבים כאלה. 

עריכה אחרונה על ידי rev-Match
  • אהבתי 2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 55 דקות, rev-Match כתב:

רוב הציבור שוכח שמראש קניית דירה הייתה כדאית כי מחיר השכירות היה לא שונה בהרבה מפריסה של משכנתא. 

אם משפחה תדע שאם היא מוכרת את הדירה ומשכירה דירה דומה באלפיים שקל פחות אז יש פה כדאיות. 

המצב היום שמי שימכור יצטרך לשכור בסכום דומה אם לא גבוה יותר ולסבול מגחמות בלתי פוסקות של המשכירים. 

זה לא בהכרח,

אני בטוח שיש המון שמשלמים משכנתא בגובה 40 אחוז מההכנסה נטו כדי לא לצאת פראייר שזורק את הכסף שלו לפח(שכירות) 

ובמצב כזה , כול סכום הולך, העיקר שיהיה אפשר לעמוד בו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, om2 כתב:

יחזרו להורים וישכיירו את הדירה

ישכירו את הדירה וישכרו משהו זול יותר.

כדי שתהיה מכירה המונית נצטרך לראות בחדשות כותרת של ירידה של 20% במחירי הדירות (אם זה יקרה, יהיה פה ירידות חדות יותר)

נכון לכרגע זה אפילו לא באופק 

אלא מצב תאורתי בלבד.

בשביל שתיהיה מכירה המונית צריך שיהיה פה מיתון עם אלפי מובטלים. 

איך זה משפיע עלי אם יש ירידה של 20% במחירים?

מכירות המוניות יהיו במקומות בהם אנשים היום קונים על הנייר דירות במחירים מופקעים ובעוד 3 שנים הדירות יהיו משמעותית זולות יותר ממחיר הרכישה. 

דירות בשרון משווקות היום באזור ה3 מיליון, 4 חדרים, תוסיף לזה תשואות הבניה ומתקבל סכום לא קטן. 

סיכוי סביר שעוד 3-5 שנים במידה ותיהיה עליה בריביות הבנקים הדירות האלו יהיו זולות יותר. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 28.5.2022 בשעה 18:07, stum כתב:

בכל מקרה, כמו שאמרתי, מכירת דירת מגורים בגלל קושי כלכלי זה משהו שפשוט לא קורה אצלנו. במיוחד לא בשוק של היום.

פה זה לא ארה"ב או אירופה.

לא מנטלית, לא חברתית, לא תרבותית.

זה נכון אגב, לדעתי, לכל שלושת המגזרים.

כשהבנק יתחיל להערים קשיים לא תהיה ברירה.

הבנק זה לא איזה בעל בית שאפשר למרוח כמה חודשי תשלום ולהישאר בדירה בזכות חוק הדיור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בינתיים מה אני אגיד לך... הבנקים ובנק ישראל ממש מערימים קשיים...
ראינו בקורונה מה קרה. הדבר האחרון שהבנק רוצה זה להתעסק עם פינוי ומכירה של 1000 דירות.

מה שבטוח הוא שכשזוג ישכור דירה, ההכנסה שלהם תיחתך בחצי והם יבקשו מבעל הבית להתחשב מה שהם יקבלו ממנו זה צו פינוי.

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 28.5.2022 בשעה 09:43, davemustaine87 כתב:

אני חושב שהנתונים הללו לא כוללים עוד הלוואות שונות שהרבה לוקחים למימון הדירה מלבד המשכנתא. ככה שהנתונים יכולים להיות גבוהים בהרבה. 

נכון.

https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001402147

לא יודע למתי הנתונים מעודכנים, הכתבה פורסמה לפני 3 חודשים והנתונים מדברים על 21.

אני מניח שהנתון של 16% כבר חצה את ה20%.

לפני 14 דקות, farkash7 כתב:

בינתיים מה אני אגיד לך... הבנקים ובנק ישראל ממש מערימים קשיים...
ראינו בקורונה מה קרה. הדבר האחרון שהבנק רוצה זה להתעסק עם פינוי ומכירה של 1000 דירות.

מה שבטוח הוא שכשזוג ישכור דירה, ההכנסה שלהם תיחתך בחצי והם יבקשו מבעל הבית להתחשב מה שהם יקבלו ממנו זה צו פינוי.

ברור שלבנק אין אינטרס להתחיל  להתעסק בפינוי של דיירים ומכירות של נכסים.

אי אפשר להשוות את מה שקורה כרגע לקורונה.

בקורונה המדינה הזרימה המון כספי סיוע לכל דורש פחות או יותר.

עכשיו המצב שונה, לא מדובר על מגיפה או איזה כוח עליון כלשהו. מדובר על תחילתו של תיקון טבעי של השוק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ברור לי למה חושבים שהמדינה תציל מישהו, שוק המשכנתאות עומד על חובות של כמעט חצי טריליון שקל, 

גם גריייס  עולה הרבה מאוד כסף לחייב. 

ומוגבל לחצי שנה - שנה. 

כל זעזוע של 10 אחוז מהחייבים יקריס את הבנקים. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...