Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם אנשים לא רוצים לעבוד והם בכיינים, או שאולי אני חולה?

Big_White
שימו לב! השרשור הזה בן 2796 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מי שיש לו אך ורק דירה אחת שמשמשת למגוריו, כלל לא מעניין אותו אם שוק הנדלן מחר יכפיל את עצמו פי 50 או יתרסק למחירי 0.01% מהמחיר כיום.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 741
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

ברור שזה מעניין את בעל הדירה: אם מישהו שלוקח משכנתא לדירה, הוא משלם על המשכנתא כאילו הוא משלם שכר דירה. אם מחר כל הדירות יהיו שוות שקל, כולם יצאו מהבתים ויגידו שהם משלמים סתם לבנקים. (כמו שקרה ב-2008 בארהב)

אחרת מה ההבדל בין קניה דירה למגורים לבין השכרה למגורים?

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשנת 97 נקנתה דירת 6 חדרים של מכרים, 186 מ"ר מרובע.

נקנתה ב970 עם חנייה בטאבו .

נמכרה לפני שבוע ב2.6 מיליון .

ההורים קנו דירת 3 חדרים ב1 מיליון, חילקו 1.6 בין 2 הבנות שיקנו דירה בישראל כי קיבלו הון עצמי מההורים.

אהלן אהלן.

וכמה ריבית שולמה על אותם 970 אש"ח? מן הסתם רבית 6% בשנה ויותר. וצריך להכניס גם את המקדמים של המדד,

קרוב לודאי שהדירה לא עלתה 970 אש"ח אלא 1.5-2 מיליון.

כתבתי כבר לפני מספר יצים שהאומדן שלי לגבי דירה שרכשתי ב-1997 בשכונה די יוקרתית בחיפה, ומכרתי ב-2012, לאחר שסיימתי לשלם משכנתא, למעשה לא הכניסה לי רווח אמיתי, או שהכניסה סכום קטן, משהו כמו 10-15% מערכה.

מי שרוכש היום דירה מהון שצבר, אכן מצבו גרוע בהרבה מאשר לפני 10-15 שנים. מצד שני, מצבו של מי שמממן את מרבית הרכישה מהלואה פחות גרוע, בסיומה של ההלואה. הבעיות האמיתיות הן ההון העצמי ובעיקר חוסר היציבות בשוק העבודה. אבל, היי - ההסתדרות מושחתת והקביעות בעבודה רעה. אז מי שכל כך שונא אותן משלם על כך את המחיר.

נהג לילה - שאלת על הגדלת מחיר ההלואה תמורת הגדלת אחוזי המימון - אני חושב שהנהירה לחברות ביטוח המשכנתא עונה על השאלה בחיוב.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רק שאלה רבותיי...

אתם כל הזמן מדברים על זוגות שרוצים לקנות דירה.

עושה רושם שרווק לא צריך לקנות לעצמו מקום מגורים, אין לו זכות לזה...

רוב המכרים, והחברים שגרים באוסטראליה, קנדה, לרובם הגדול יש כבר בית בבעלותם... והם רווקים.

אינסטגרם עם הריתוכים שלי :-D

http://instagram.com/newworldofdisorder

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רק שאלה רבותיי...

רוב המכרים, והחברים שגרים באוסטראליה, קנדה, לרובם הגדול יש כבר בית בבעלותם... והם רווקים.

בישראל רוב הרווקים שאני מכיר גרים עם ההורים. זה הכי משתלם מבחינה כלכלית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עזוב! למה שדרות? מה כל כך קרוב? אתה מפונק? אתה ילד של אמא? בוא נגור בירוחם, דימונה, מצפה רמון. למה לא. אתה יודע מה? אילת! כלום זמן. 4 שעות לעבודה, 11 שעות בעבודה ועוד 4 שעות חזרה הביתה. זה כלום.

אתם פשוט חבורה של ליצנים. מרוב שאתם מנסים לצאת "צודקים" אתם רק יוצאים יותר עלובים. אתה יודע? דירה באשקלון שווה 1.2 מיליון שקל. אשקלון עיר פאקינג מדהימה. זה כלום לצאת מהבית ב-7 בבוקר ולחזור ב-9 בערב במשך 30 שנה בשביל לקנות 4 קירות בישראל. זה בסדר שאנשים שמרוויחים פי 3-4 משכר המינימום במשק בנטו לא מסוגלים לקנות קורת גג או נאלצים להתפשר על שכונות עוני מטונפות או נאלצים לחזור הביתה רק בשביל לישון.

מה רע בלשלם משכנתה 30 שנה? זה לא לוקח לך את כל המשכורת, זה לוקח חלק קטן ממנה. כל עוד אתה מתנהל נכון מבחינת ריביות ומסלולים, מה רע בזה? אתה לא משתעבד לזה. אם כן, אז משהו לא נכון בהתנהלות / אתה מרוויח מעט.

מעבר לכל הדיון פה, אני מתקשה להבין משהוא בקשר לאשדוד, הנתונים פה רציניים שדירת 4 חדרים נושקת ל 2 מליון או שזה נתון מופרך? למה, מה יש לעזאזל באשדוד? באור עקיבא בשכונת מגדלים חדשה לחלוטין, 5 חדרים עולה 1.2 מליון.

אור עקיבא זה חור ביחס לאשדוד. אשדוד הרבה יותר מפותחת מכל הבחינות (טיפוח, מרכזי קניות, שירותים וכו') וגם קרובה יותר לתל-אביב. אגב, אני אהבתי איך נוצרה פה בועת נדל"ן בשרשור. דירת 4 חדרים לא נושקת ל-2 מיל'. לי הייתה דירת 4.5 חד', 169 מ"ר, שהיום שווה כ-2.1, בבניין עם חדר כושר, חניה תת-קרקעית, בניין חדש שרק נבנה, לובי מפואר עם ספות ומערכות אזעקה, בדירה היה מטבח מושקע מאוד מזכוכית, רצפת שיש איטלקית ועוד אלף ואחד דברים. זה ממש לא נתון להשוואה.

היום דירת 4 חד' בפרויקט חדש באזור חדש כמו טז' או בבנייה החדשה בסיטי למשל, בגודל של 110 מ"ר תעלה סביבות 1.7. כן, זה יקר, אבל זה לא 2 מיל' ש"ח. אז אל תגזימו. דירת 4 חד' 140 מ"ר עם חניה תת-קרקעית ברובע החדש שליד הים, עלתה לחברים של הוריי 1.8 מיל'. וזה באזור נחשק. ברור שאם תיקחו השוואה, אז גם במרינה הדירות עולות כמו בצפון תל-אביב. אבל אתם לא יכולים להלין על כך שדירה באזור חדש, הכי יוקרתי בעיר, עולה הרבה. מה ציפיתם, לקנות ב-900 אלף דירה ב-טז'? נו באמת. זה נקרא לעשות סלט. בוא תבדוק כמה עולות דירות ב-יג', ב-י'. דירות שמגיעות ל-1.4 במקסימום. אם ניקח דירת גן 1.5. כמובן שיש את אלו שיגזימו, אבל הם גם ייתקעו עם הדירות שלהם במשך שנים. ולי יצא לראות דירות שדרשו הרבה מעבר לערכן, נמכרו לאורך 3-4 שנים.

אני אגלה לך סוד קטן.

99% מאלה שמרויחים פי 4-3 משכר המינימום נטו לא רואים את הבית והמשפחה גם אם הם עובדים מעבר לכביש.

מציע לך לנחות למציאות ולהבין שצריך להתפשר בחיים. בתקופה הזו דיור בר השגה הוא חלום רחוק שתקבל רק במרחק שעה ויותר מתל אביב.

זה נכון מצד אחד שאנשים שמרוויחים יותר עובדים יותר. אבל מה לעשות? אי-אפשר ליהנות מכל העולמות. החבר'ה פה רוצים גם משכורת של 30K, אוטו ספורט, דירת פאר ולעבוד 8 שעות ביום. סליחה, לא מתאפשר. אתה בחור שמרוויח לא מעט ממה שהבנתי, יש לך מפעל על הכתפיים ואתה עסוק. אין מה לעשות. גם אני, שלי אין מפעל, עסוק. אני לא מעט נמצא על המחשב, וגם לפעמים כשאני כבר למטה עם המשפחה, יש לי שיחות טלפון / סמסים / מיילים. it comes with the territory.

שלא לדבר על מנכ"לים של חברות באמת רציניות. אנשים חושבים הם כל היום יושבים בבית עם המשפחה מבלים והכסף מתגלגל. לא רבותיי. מי שמנכ"ל של חברה גדולה, משעבד את עצמו לעבודה. ככה זה עובד, מאז ומתמיד.

גם סטארט-אפים, גם עובדי היי-טק שהם לא בורג קטן במערכת, עובדים סביב השעון.

אני תמיד אומר שזה טוב שאתה עובד מסביב לשעון. אם אתה בא ב-8 והולך ב-17 ואחרי זה יכול לשכוח מהעבודה, והעבודה יכולה לשכוח ממך, ז"א שאתה לא בכיוון הנכון. צריך שיהיה בך צורך. צריך שבלעדייך יהיה בלתי אפשרי.

אחרת, חוץ מלזכות בלוטו או לתת אקזיט (שאגב, גם לפני שדופקים אקזיט קוראים את התחת 15 שעות ביממה בד"כ, ולפעמים גם יותר) אין מה לעשות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעבר לכל הדיון פה, אני מתקשה להבין משהוא בקשר לאשדוד, הנתונים פה רציניים שדירת 4 חדרים נושקת ל 2 מליון או שזה נתון מופרך? למה, מה יש לעזאזל באשדוד? באור עקיבא בשכונת מגדלים חדשה לחלוטין, 5 חדרים עולה 1.2 מליון.

נשמע מעניין...

בדימונה(!) המחיר לדירת 5 חדרים הוא 950 אלף!

בגלל זה מצחיקים אותי מי שאומר ש"לא חייב לגור במרכז". גם בפריפריה של הפריפריה המחירים הם שערוריה. אז לאן עוד ללכת? לעוטף עזה? או לקיבוץ יטבתה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה איתו שהוא רק משווה ביחס ולא מסתכל על המחירים אבסלוטית.

אם דירה בראשון הייתה עולה עכשיו 4 מיליון, אז מבחינתו 2 מיליון בדימונה נשמע הגיונית לגמרי.

הבעיה היא שאבסולוטית זה מופרך בדיוק כמו 950 אלף.

אתה יודע כמה עלו שם דירות לפני 15 שנה? 160 אלף שקל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע מעניין...

בדימונה(!) המחיר לדירת 5 חדרים הוא 950 אלף!

בגלל זה מצחיקים אותי מי שאומר ש"לא חייב לגור במרכז". גם בפריפריה של הפריפריה המחירים הם שערוריה. אז לאן עוד ללכת? לעוטף עזה? או לקיבוץ יטבתה?

המחירים גבוהים בכל הארץ, מי שגדל באשדוד רוצה לקנות באשדוד, מי שגדל בק.מוצקין רוצה להישאר בק. מוצקין, דור שנות ה85-90 רוצה לקנות דירה לכן בכל הארץ המחירים הגיעו לאזור המיליון, השאלה היא, מה אתה מקבל במיליון?

במקומות מסויימים דירה חדשה, במקומות אחרים בניין משנת 70 בלי מעלית וכו'...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1.7-1.8 זה המחיר של דירת 4 חדרים חדשה. דירת 4 ישנה עולה 1.5. דירת 3 חדרים בשכונה של נרקומנים שאתה יוצא בבוקר מהדירה ורואה חסרי בית ישנים בחדר מדרגות עולה 1 מיליון.

בשנת 97 נקנתה דירת 6 חדרים של מכרים, 186 מ"ר מרובע.

נקנתה ב970 עם חנייה בטאבו .

נמכרה לפני שבוע ב2.6 מיליון .

ההורים קנו דירת 3 חדרים ב1 מיליון, חילקו 1.6 בין 2 הבנות שיקנו דירה בישראל כי קיבלו הון עצמי מההורים.

אהלן אהלן.

אשמח לדעת איפה הם הצליחו למצוא דירת 3 חדרים במיליון שקל.

מי שיש לו אך ורק דירה אחת שמשמשת למגוריו, כלל לא מעניין אותו אם שוק הנדלן מחר יכפיל את עצמו פי 50 או יתרסק למחירי 0.01% מהמחיר כיום.

בישראל יש מעמד של אנשים עם דירה ומעמד של אנשים בלי דירה. מעמד של בעלי דירות לא רוצים שהמחירים ירדו ומעמד של חסרי דירות רוצים שהמחירים יתרסקו. הולך להיות מעניין בשנים הקרובות.

אני רק שאלה רבותיי...

בישראל מוצאים פתרונות רק למכנה המשותף הרחב ביותר. בישראל מי שלא הולך בתלם אוכל אותה. צעירים, רווקים, גרושים, קשישים, אלהוריים לא מקבלים שום פתרון.

בינתיים בברלין דירת 2 חדרים מקבלן עולה 140,000 יורו. מדהים שאני שוקל להגר למדינה שרק לפני 70 שנה שרפה אותנו בתנורים.

אם דירה בראשון הייתה עולה עכשיו 4 מיליון, אז מבחינתו 2 מיליון בדימונה נשמע הגיונית לגמרי.

הכי אבסורד שדימונה לא עברה שום פיתוח ב-10 השנים האחרונות. איך מצדיקים את העליה במחיר? חסר קרקעות בדימונה?

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור שאני אסתכל בהשוואה, כי אנחנו לא חיים בוואקום. ואני לא מסתכל מהפן של תיאורייה כלכלית כזו או אחרת, אני מסתכל על המציאות כמשהו נתון, שם אני חי, ורואה מה אני יכול לעשות. זה ברור שהגיונית דירה בדימונה לא שווה 950, דירת 3 חד' בתל-אביב לא שווה 3 מיל' ודירת 59 מ"ר לא שווה 3.5 מיל' בתל-אביב. אבל זו המציאות. גם מאזדה מיאטה לא שווה 240 אלף ש"ח, S קלאס לא שווה מיל' ש"ח ופרארי 458 לא שווה 2 מיל' ש"ח. אבל זו המציאות.

להילחם על צדק אין טעם. כי גם במידה ובעולם מקביל והזוי היית מצליח לנצח במלחמה הזו, מי שהיה קוטף את הפירות זה ילדייך במקרה הטוב, ונכדייך במקרה יותר הגיוני. אתה לא תיהנה מזה. אם אתה רוצה לחיות טוב, אתה צריך להשלים אם המציאות ולחשוב איך אתה מתנהל בה. לבכות על המצב גם אני רוצה. מאוד רוצה. בעולם מקביל הייתי מחזיק ב-2 דירות, בית פרטי, ג'יפ ומרצדס ספורטיבית. בפועל זה לא המצב. זה שתלכו ותצעקו למישהו שהדירה בדימונה לא שווה 950, לא ישנה כלום לאף אחד הרי, נכון? זה לא שהקבלן / מוכר ימכור לכם אותה ב-200. זה לא שבסוכנות רכב תקנו רכב משפחתי ב-60 אלף. במציאות הנתונה, לא מספיק להרוויח טוב. או מאוד טוב. גם מי שמרוויח 30K לא יוכל לקנות בית פאר ללא הון עצמי. זו המציאות.

כמו שקראתי פעם באיזו כתבה: בארה"ב פעם מי שהרוויח 100K לשנה היו ברוקרים של וול סטריט, הקרם דה לה קרם של החברה, נחשבו עשירים. היום מי שמרוויח 100K לשנה is doing alright. המציאות משתנה, לא רק פה.

עריכה אחרונה על ידי Smiro
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מבין טוב מאוד את ההבדל. אבל הניסיונות שלך להקנות את המחשבה שלך לאחרים, וכל מי שחושב אחרת טועה ובגדול, משפיע יותר מדי על הבנת הנקרא שלך ועל צורת ההתנסחות ועל צורת ההבעה, גם כן.

אני לא אומר שמכונית זה כמו דירה כי רכב זה כביכול מותרות ודירה זה הכרח. מצד שני, להיות בעלים של נכס זה גם יכול להיחשב כסוג של מותרות, אם חושבים על זה. לגור בדירה יפה וגדולה ומפוארת זה גם מותרות.

ובכלל מה שאני באתי להביע זה שיש מציאות מסוימת, לא משנה עד כמה היא עגומה, היא המציאות בשטח. יש לך שתי אפשרויות - 1. להתנהל בה ולראות איך אתה משיג את מה שאתה רוצה, למרות הקשיים והמציאות העגומה.

2. לבכות.

בעצם יש לך אפשרות שלישית, והיא להחליף למציאות אחרת, בחו"ל. שגם שם אגב, לא כולם מצליחים להגיע לנחלת הדירה הכל-כך מיוחלת. דירות עולות כמה שהן עולות. באסה, חרא, זה מה יש. חושבים שתצליחו לשנות משהו? הצחקתני. בהצלחה עם זה. יש כמה עמודים מחאה בפייסבוק עם בכיינים עם אג'נדה דומה. מציע להצטרף לשם. אולי תצליחו להזיז משהו בגלגלי המערכת, ותזכו לדירת 3 חד' ב-700 אלף ש"ח + חניה בטאבו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...