Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מאזדה 3 חדשה מנוע 2.0

SeazeR
שימו לב! השרשור הזה בן 3198 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ומחירון לוי יצחק לדעתי לא מחובר למציאות בכלל בזמן האחרון.

אבל בקטע הזוי!

המאזדה שלי בת 6 לכאורה אמורה כבר להיות אחרי שספגה ירידות חדות ! המחירון המשוקלל לפני כשנתיים אפילו פחות 94K , היום 71K ירידה של 23K בשנתיים .

רציתי למכור אותו ולשדרג ל 6 פרימיום החדשה שהייתה בזמן המבצע (אולי עדיין),

העליתי מודעה ביד 2 , תוך 4 ימים 1200 צפיות!

טלפונים בלי הכרה , ודרשתי 5 מעל! הייתי המודעה היחידה ביד 2 בארץ לרכב הזה לשנתון 09.

אי אפשר חהגיד שיש ממנו כמו זבל או שאין לו ביקוש, ועדיין האיש המוזר הזה גרם למחירון לצנוח!

לא מכרתי בסוף, בחרתי להשקיע את הכסף בעניין אחר.

אבל עוד אשים את ידיי עליו.

עריכה אחרונה על ידי car4fun
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

C4f, החישוב שלך דווקא נשמע לי הגיוני לגמרי. לא מבינה למה אתה מופתע.

הרכב שלך כחדש עלה בערך 190 אלף? מה שאומר שעד גיל 4 הוא איבד כ100 אלף ש"ח, שזה בממוצע 25 אלף בשנה, עכשיו אתה אומר שהוא איבד 23 אלף בשנתיים, מדובר בירידת ערך משמעותית איטית יותר (מ2000 שח בחודש לפחות מ1000 שח). מדובר גם בסכומים די הגיוניים לרמת המחירים המדוברת.

Mini Cooper S R56 - לכיף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין נתון קבוע של כמה ערך הרכב צריך לרדת. הנתון אמור להיות נתון משתנה המשתנה ע"פ היצע וביקוש. שההיצע עולה על הביקוש הגיוני שמחיר הרכב ירד.

אבל כשהביקוש עולה ההיצע?

הרכב אצלי שנה ו 8 בערך נרכש כשהוא בן 5 יש לו ביקוש אדיר והיצע חלש.

לא מוצא הגיון להורדה החדה.

בדוגמא שנתת היה ממה לחתוך בכל זאת שוויו היה 190 אבל כשהמחיר כבר ירד ל 94 הוא ממשיך לחתוך ומבלי להתחשב בנתוני ההיצע ביקוש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, ציפית שהמחיר יעלה? אז כבר תגיע למחיר של שנתונים חדשים יותר ותהפוך ללא רלוונטי.

רכב זאת מכונה שעובדת וצוברת בלאי, לא מניה. לכן תהיה לה ירידת ערך תמידית. מידי שנה מתווספים רכבים חדשים לכבישים והישנים מאבדים מערכם.

כמו שראית בעצמך, הירידה הפכה לפחות חדה, אבל אל תצפה שהיא תתבטל לגמרי.

Mini Cooper S R56 - לכיף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי מושג איך הגעת למסקנה שאני מצפה מירידת ערך של רכב, כל רכב, להתבטל או שערכו יעלה.

טענתי ועדיין טוען שהירידה מוגזמת ביחס לגיל הרכב ולנתוני היצע וביקוש.

ציפיתי שרכבים כאלה שאיבדו כבר את רוב ערכם, יאבדו בגילאים כאלה סביב ה 5k בשנה לאחר שקלול איבוד ערך מהיום היצא מהחברה, גיל ונתוני ההיצע וביקוש.

לא התכוונתי לפתח על זה דיון כאן ולסטות מהנושא של פות"ש אז נסיים את זה כאן לטובת הכלל

עריכה אחרונה על ידי car4fun
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3198 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...